banner1046
banner1117
25 Haziran 2020 Perşembe 11:44
Özüpak’tan daha ne bekliyorsunuz?
1 kişi değil, 10 kişi, 100 kişi, 1000 kişi, 10 bin kişi, 100 bin kişi, 1 milyon kişi değil; milyonlarca mağdur… Yanı sıra, milyonlarca da aile bireyi. Siz kasabın, manavın önünden geçerken çocuğunun dikkatini başka tarafa çekmeye çalışan bir babanın neler hissettiğini hissedebiliyor musunuz? Siz çocuğunun kumbarasındaki para ile onun geleceğini daha sağlam bir zeminde oluşturmak için mücadelesine harcayanların ne denli bir çaresizlik ve bir o kadar da inanç içinde olduğunu anlayabiliyor musunuz?

Siz yaşından dolayı daha gençsin diye emekli edilmeyen ancak gittiği özel sektörde, “Yaşlısın” denilerek yüzüne kapı kapatılan 50’lili yaşlardaki insanların, günü birlik işler peşinde koşturmasının ne demek olduğunu hissedebiliyor musunuz? “Erken emeklilik istiyorlar”, “Çift dikişi yapacaklar” denilerek yüzlerine “Seçim kaybetmek pahasına yok” denilere kapı kapatılmış insanlar onlar. Öfkeliler, kırgınlar, küskünler. Kimse onlara geçim derdinden ötesini anlatıp da vatan millet Sakarya nidaları atamaz.

Hakkı olanın yasalar geri işletilerek ellerinden alınmasına karşı, “Hakkımızı o günün şartlarında bize verin” diye örgütlü bir mücadele yürütüyorlar. Tek başlarına duyuramadıkları seslerini, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çatısı altında duyuruyorlar. Bunu yakmadan, yıkmadan yapıyorlar. Bunu hakarete vardırmadan, siyasi partilerin arka bahçesi olmadan yapıyorlar.

Evet, seçim sonuçlarını değiştirdiler ama önce hakkım dedikleri için hep uyardılar, hep bunu yapabilecek güçleri olduğunu, tek istediklerinin mağduriyetlerinin giderilmesi olduğunu, dertlerinin seçim değil, geçim olduğunu hep dillendirdiler. Ama ısrarla gündeme alınmadılar, ısrarla oyalandılar, ısrarla bütçeye yük görüldüler.

“Hak verilmez, hak alınır” diyerek yola çıkan bir genel başkana sahipler. EYT SYDD’yi pes edilecek durumlarda dahi sağlam bir çatı olarak tutan, EYT’nin bölünüp parçalanmasını, umutsuzlukla savrulmasını önleyen bir genel başkan ve yönetimine sahipler. Sosyal medyadan seslerini duyuruyorlar, 2 milyon katılımlı mitinglerle tarihe adlarını yazdırıyorlar, nesilden nesile konuşulacak bir mücadele ortaya koyuyorlar. Israrla haklarını istiyorlar ve olası bir genel seçimde aileleriyle birlikte 20 milyonluk bir güce sahipler. Seçim kaybetme pahasına yok denilse de onlar, kendilerini görmeyenleri sandıkta görünmez kılacak güce sahip olduklarını biliyorlar.

“Onlar çözmezse, biz sandıkta çözeriz bu konuyu” diyebilecek nüfusa sahipler. İşte bunu bilenler, EYT’lileri doldurabiliyor, çürük elmaları EYT SYDD Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak’a karşı bileyebiliyor. Sosyal medyada Özüpak’ı hedef alan, kendisine bazen parti kuracağını, bazen milletvekilliğine oynadığını söyleyenler çıkabiliyor. Herkesin korkup sustuğu bir dönemde, seçim sonucu değiştirecek kadar güçlü bir kitleyi birlikte hareket ettirmek yürek ister, cesaret ister.

Yasaları çiğnetmeden demokratik yollarla bu denli güçlü olabilmek akıl ister, yöneticilik ister. Gönül Boran Özüpak’ı yıpratmak, yıldırmak, onu EYT’nin başından silmeye kalkmak, onsuz bir mücadele ile başarının gelebileceğine inandırmak; EYT’yi bölmek, parçalamak, başsız, umutsuz bırakmaktır.

Bir nevi EYT mücadelesini noktalamak, milyonları kaderine razı bırakmaktır. Kaldı ki parti kurmaylarının temayüllerinden çıkan milletvekili adaylarından ziyade, milyonların temsilcisi olan, TBMM’de muhalefetin sürekli EYT’yi dillendirmesini sağlayan bir ismin TBMM’de olması EYT’lileri rahatsız değil, mutlu eder.

İşte tüm bu eleştiriler, Gönül Boran Özüpak’ı dertlendirdi. Ve dün akşam bir yazı kaleme alarak EYT’lilere dert yandı. Bu davanın kendisi kadar tüm EYT’lilerin davası olduğunu, daha iyisini yapabilecek olanlara kendisinin de destek vermeye hazır olduğunu dile getiren Özüpak, milletvekilliğine oynuyor ifadelerine ise böyle bir teklif gelmesi halinde dahi EYT’lilerin oluru olmadan böyle bir işe girişmeyeceğini açıkça dile getirdi.

Kimsenin sesinin çıkmadığı yerde gövdesini taşın altına konuşan Özüpak’tan peki daha ne bekliyor, bu eleştirileri yapanlar? Sorsanız bir cevabı yok. Sunacakları mantıklı bir çözüm önerisi yok.

Özüpak’ın EYT’lilerle dertleştiği paylaşımı noktası virgülüne şöyle:

ÖNEMLİ SONUNA KADAR OKUMANIZI DİLERİM!!!

İSTEDİĞİM SADECE DAVANDAN VAZGEÇMEMEN. BU DAVA BENİM KADAR SENİN DAVAN !!!
DERTLEŞMEK İSTEDİM. ÇOK ŞEY VAR ANLATILACAK AMA DAVAMIZIN HER ŞEYİN ÖNÜNDE OLDUĞU BİLİNCİYLE SUSMAK ZORUNDA KALMIŞLIĞIN IZDIRABINI YAŞAYANIM. AKLINIZA FARKLI ŞEYLER GELMESİN SİYASETTEN ALDIĞIMIZ BİLGİLERİ EN INCE AYRINTISINA KADAR PAYLAŞANIZ.
SEN EYT li arkadaşım, kardeşim, ağabeyim ya da ablam
bakalım kaç kişi okuyacak ve evet hakikaten hakkımı istiyor ve elimi taşın altına koyacağım diyecek.
Çok da merak edenim.
Yıllarca verilen mücadelede içinde bulunduğumuz süreçte özellikle STK laşarak yani dernekleşerek sihirli bir değneğimiz varmış gibi yasayı çıkaracakmışız gibi yüklenmeler, karalamalar nedir arkadaşım.

Bir dernek üyeliğine bile korkuyla bakan sen eytli kardeşim sİzin hakkınızı savunabilmesi için bu STK sen yoksan ne kadar yol alacak. Oturduğun yerden davulun sesi o kadar hoş gelir ki eminim o keyifle armut piş ağzıma düşün tatminkarlığını yaşayansın.

Oysa ki bu mücadele başta önder olan arkadaşlarımızın başlangIcı ve bir STK laşmayla gelinen süreci yaşattı hepimize.
Neden korkarsın , paran mı yok(klasik olacak ama içme sigara bir ay,) çocuğun işe mi girecek ( bizim çocuklarımız çocuk değil mi ?) , İşten mi atılacaksın ( biz çalışan değil miyiz ), Başına bir hal mi gelecek (taşın altında elimiz kolumuz bütün bedenimiz var merak etme) .

Gönül Başkan bu işi yapamıyor diyenlere sözüm , gel arkadaşım daha iyisini yapacaksan fedakarlığınla, özverinle ben de senin yanında olacağım. Yeter ki korkma elini taşın altına koy (diğer dernek başkanları ve yönetim kurulu arkadaşlarım gibi .)
Asla bir amacım olmadı EYT hak mağduriyetinde. Önce kendi hakkım olarak girdim davama. Aama gelinen süreçte herkesi haklarından haberdar etme çabamızla bugünlere geldik. Verdiğimiz mücadelede kocaman bir aile olduk. Çok pes ettim ama asla yılmadım . Tekrar tekrar ayağa kalktım.

HER TÜRLÜ ELEŞTİRİYE AÇIĞIM SAYGI ÇERÇEVESİNDE.

Yaptığımız faaliyetlerle herkesi. herkesi memnun edemeyecekliğimizi de biliyoruz.
Kimseye yaranmak zorunda kalmadık kalmayacağız.
Aslolan davamızın önemidir. verdiğimiz mücadeledir.
Millet vekilliğine oynuyor diyen arkadaşlarım eğer ki öyle bir teklif gelirse sizin olurlarınız olmadan asla bu yola girmem bunu da bilesiniz .
Yeri geldi karalamalara davamızı açtık. Amaç edindiğimiz davamızdan asla taviz vermedik .

BÖLÜNDÜ PARÇALANDI SÖZLERİNE SÖZÜMÜZ

Art niyete bürünüp yanımızda olup da kendini bir yerlere koymaya çalışan siyasi , ticari vs yer edinmeye çalışan arkadaşlarımıza da sözüm var. EYT nin asla üzerine basamayacaksın.
Milyonların hakkı üzerinden oynamayacaklığını hiç bir zaman UNUTMAYACAKSIN.

UZUN LAFIN KISASI daha da detayları bizde kalarak sevgili EYT li kaderdaşım , GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATAN ARKADAŞLARIMIZI UNUTMAYIP DESTEK OLMAK (SOSYAL MEDYA YA DA ALANLARDA ÖNEMİ KADAR DERNEK ÜYELİKLERİNİZLE AYAKTA KALMAYA SEBEP OLARAK (FACEBOOK SAYFA ÜYELİĞİ DERNEK ÜYELİĞİ GÜÇ BİRLİĞİ DEĞİLDİR.) ) YANIMIZDA OLDUĞUNU GÖSTERMENİZ ile , UMUTSUZ OLMAYIP ÇARENİN DE SİZ OLDUĞUNA İNANDIĞINIZ ANI YİTİRMEMEMİNİZ TEMENNİSİYLE ;
BEN VE BENİM GİBİ DAVASINA İNANAN ARKADAŞLARIMLA OLMAKTAN GURULUYUM .
 
ÖVGÜ BEKLEYEN BİRİ YA DA TEŞEKKÜR EDİLEN OLMAK İSTEMİYORUM GEL HAKKIN İÇİN MÜCADELE ET DİYEN OLDUM , HERKESİN GÖNÜLLÜLÜKTEN ÇIKIP SORUMLULUKLA HAKKINA SAHİP ÇIKANLARLA YOL ALMASINI DİLERİM.
SAĞLICAKLA KALMANIZI CANI GÖNÜLDEN DİLEYENİM.
Sevgi Ve Saygılarımla
EYT SYDD
Yönetim Kurulu Adına
Gönül BORAN ÖZÜPAK
Son Güncelleme: 25.06.2020 13:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Davut gundogdu 2020-06-25 20:35:02

Bu ulke dikta rejimiyle yonetiliyor bosuna ugrasmayin kimse bu konuda birsey yapamaz....

Avatar
sezgin 2020-06-25 16:04:42

gonul baskan yanindayiz

banner1048

banner354

banner599

banner820