banner1046
09 Şubat 2020 Pazar 08:55
MEB, o tarikatın kitabının okullarda dağıtılmasına izin verdi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Nakşibendi Tarikatı ile işbirliği kapsamında okullara dağıttığı kitapta dikkat çeken ifadeler yer aldı. Söz konusu kitapta “Kâğıt, tavla vb. oyun oynayan, kuş uçuran kimselere selam verilmez” ifadeleri yer aldı.Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Nakşibendi tarikatının, “Hakyolcular” olarak bilinen kolu İskenderpaşa Cemaati ile işbirliğinde çocuklara ulaştırılan “İletişim, Nezaket ve Adap” kitabında, çocuklardan sosyal yaşamlarını dine göre düzenlemeleri istenirken, tarikata ilişkin kurallar aktarıldı

.Kadın ve erkek ilişkilerine geniş yer ayrılan kitapta, “Yanında eşi ya da mahremi bulunmayan kadının yanına girmekten sakının. Aynı şekilde bayanlar da evde eşi ya da bir üçüncü kişi olmadan bir erkeğin yanına girmemelidir” denildi. “Ev planı İslam’a uygun olmalı” başlıklı bölümde de ev ve aile ilişkileri anlatıldı.

Kitapta, “Aile içinde de olsa giyim, kuşam adabına dikkat edilmelidir. Yatak kıyafetiyle kimse ev halkı arasında dolaşmamalıdır. Aile içerisinde iffet ve haya duygusu mutlaka muhafaza edilmelidir” ve “Buluğ çağına ermemiş küçükleri anne ve babalarının odalarına; sabah namazından önce, öğleyin istirahat için yatak odasına çekildikleri zaman, yatsı namazından sonra, kapıyı çalıp izin almadan asla giremezler” denildi.Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre, kitapta, “selam verilmeyecekler” bölümünde “din açısından zararlı veya zararı faydasından çok yahut hiçbir faydası olmayan bir işle meşgul olanlara selam verilmemelidir” denilerek “Kâğıt, tavla vb. oyun oynayan, kuş uçuran kimselere selam verilmez” denildi.

Kadın ve erkeklerin selamlaşmasının tehlikesine işaret edilen kitapta, “Musafaha/Tokalaşma” başlıklı bölümde, “Tokalaşmanın bugün halen İslami özelliğini muhafaza ettiğini söylememiz mümkün müdür? O biraz şüphe götürür” denildi. Tokalaşmanın iki elle tutuşarak yapılması gerektiğinin öğrencilere anlatıldığı kitapta, “İslamda yasak olmasına rağmen tokalaşmanın kadınlar ile erkekler arasında oluşu Batı’nın etkisinin hâkim olduğu fikrini vermektedir.

Tokalaşma sonunda öpüşme sonradan ortaya çıkmış bir davranıştır. Özellikle erkeklerle kadınların tokalaşıp öpüşmeleri İslam adabına tamamen aykırıdır” ifadeleri dikkat çekti.

Son Güncelleme: 09.02.2020 18:32
Anahtar Kelimeler:
MEBOkulda IzinNakşibendi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erkan 2020-02-09 23:06:12

ALLAH C.C. En büyük nimet olarak akıl vermiş. Dine ve tarikatlara söven geri zekalılar aklını maddi sıfatlar için kullanmış mühendis doktor avukat falan yazdırmış isminin önüne bunlar dünyalık işler için bir yoldur. Tarikat demekte yol demektir. Gayesi iki cihan saadeti olan aklını kullanır dinini yaşar ve ona uygun olarak dünyalığını kazanır. Dünyalık kazançlar için tarikatını(yolunu) araştırıp bulan insan dinini doğru yaşamak içinde tarikatını araştırmak zorundadır. Bilmeden bu cemaati tanımadan çamur atan aklı ziyanlar İskenderpaşa cemaatini bir araştırmanızı tavsiye ederim. Mahmut Esat COŞAN hoca efendinin fetö terör örgütü tarafından şehit edildiğini bilmesini isterim. Bilgisiz gereksiz yorum yapanların kitapları okuyarak incelemelerini tavsiye ederim. Bu dünyayı kazanmak için çalıştığınız kadar ahiretinizi kazanmak içinde çalışmalısınız nasıl ki aklınızı kullanıp üniversitesiteler yolunu (tarikatını) yürüdünüz. Kur'an ve sünnet yolunu (Tarikatınızı) bulmanızı dilerim.

Avatar
cenk 2020-02-09 22:20:26

en son istanbulda fıkıh-der diye bir dernek kuran kursunda erkek çocuklara tecavüzden 3 sakallı yaratık maymun mahkeme kararıyla hapse gönderildi. Allah bütün sakallı suratsız sapıkların belasını versin. yok olun inşAllah. bu tarikatlara yol veren akpnin de Allah bin türlü belasını versin.

Avatar
Bünyamin @Şaban 2020-02-09 19:53:43

Millet dinini 10 yaşındaki erkek çocukların ırzlarına geçenleri savunan siz Allahsız köpeklerden öğrenmeyecek.

Avatar
Bünyamin @Aydın 2020-02-09 19:48:40

akpli tetikçi provakatör eğitim tamamen devlete bağlıdır. okullarını vakıflarını savunan siz Türkiye düşmanları İslam düşmanları Millet düşmanları çocuk tecavüzcülerinin okullar vakıflarında çıkıyor pislikle fuhuşar puştluklar eğitim yerine sapıuklarınızı sabi sübyan çocuklara uygularken devler okullarına müdahale edip çocuklar eğitim görmesin .çocukları dinle Allahla kandırıp çıkarlarımız için kullanalım zihniyetini okullara sokan akp ve sizler Mileti salak çocuklarını dakolayca kandırıp ırzına geçilecek düğnyadan habersiz cahil sürüler yapmakl ist,iyorsunuz ama Milletin bedelini size çok ağır ödetecek din sömürücüleri.

Avatar
Şaban 2020-02-09 15:14:36

Kimsenin çocuğuna zorla okutulan bir kitap yok. İsteyen çocuğuna okutur, isteyen yarışmaya katılır. Bu kitaplar Kültür bakanlığından ve Milli eğitim komisyonundan geçip tavsiye edilen kitaplar.

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyelere aittir.
sayın yetkili yorum için yazdığınız şartları çiğneyen herkesin yorumu aktif, bizim yorumlar engelleniyor

Misafir Avatar
Bünyamin 2020-02-09 19:53:43 @Şaban

Millet dinini 10 yaşındaki erkek çocukların ırzlarına geçenleri savunan siz Allahsız köpeklerden öğrenmeyecek.

Beğenmedim! (3)
Avatar
Aydın 2020-02-09 14:57:46

Hadi ordan . Cumhuriyetin haberine atlayıp din düşmanlığı yapmayın. Kitapları da o yarışmayı da biliyorum. Yazdıkları islam ın ve peygamberinin yaşayıp tavsiye ettiklerinden başka bir şey değil. Çocukların cinsiyetsiz yetiştirilip, her türlü sapıklığa ulaşımının önünün, özgürlük adına açık olduğu dönemde çocuklar adap kitabı okusun diye uğraşan insanları bu kadar kolay suçlayamazsınız.

Misafir Avatar
Bünyamin 2020-02-09 19:48:40 @Aydın

akpli tetikçi provakatör eğitim tamamen devlete bağlıdır. okullarını vakıflarını savunan siz Türkiye düşmanları İslam düşmanları Millet düşmanları çocuk tecavüzcülerinin okullar vakıflarında çıkıyor pislikle fuhuşar puştluklar eğitim yerine sapıuklarınızı sabi sübyan çocuklara uygularken devler okullarına müdahale edip çocuklar eğitim görmesin .çocukları dinle Allahla kandırıp çıkarlarımız için kullanalım zihniyetini okullara sokan akp ve sizler Mileti salak çocuklarını dakolayca kandırıp ırzına geçilecek düğnyadan habersiz cahil sürüler yapmakl ist,iyorsunuz ama Milletin bedelini size çok ağır ödetecek din sömürücüleri.

Beğenmedim! (2)
Avatar
Ömer 2020-02-09 12:37:09

İnsanımız işsizim açım deyip kendini yakıyor canına kıyıyor yokluktan yoksulluktan açlıktan. tayyip erdoğan her sıkıştığında Allah kitap peygamber diyen bu çıkarcı din sömürücüleri ve vatan-millet-sakarya diyen cıa ajanı devlet bahçeli devreye giriyor gündemi değiştirmeye çalışıyor. Canına kıyan insanlarımızın "ah"ları hepinizi helak edecek

Avatar
Abdulsamed 2020-02-09 11:46:56

Müslümanların parası hatta ırzları bile bu sapıklara din sömürücülerine gidiyor. Bu sapıklara inanan "İslam cahili" sözde müritleri nazarında sözde şeyh şıhlkarının sözü Allah kelamı Kur'andan, hadisten önce gelir. ne diyor bu sapık başları "İslamdfa haramn olan bize helaldir" dediği an dinden çıktı kafir oldu ama sözde mütitleri hala şeytanla beraber uşan bu sapık şeyh şıhların peşinden gidiyor olan paralar, namuslara oluyor hatta öyle ki diyor ghündüz orucumu tutarım akşam iftardan sonra zinamı yaparım kime ne. işte bunların sözde din anlayışı bunları öğretiyorlar şeytanlar. Her türlü pislik, fuhuş, rezillik bu şeytan tarikatlarında mevcuttur.

Avatar
Bünyamin 2020-02-09 11:40:41

akpnin amacı eğitimde birliği yok etmek. ingiliz ajanlarının kurduğu sözde tarikatlar İslaamı kendi çıkarları içöin kullanan ihanet bölücü odakjlardır. amaç karma eğitimi yok etmektir. sözünü ettikleri eylemleri kimse yapmıyor bilakis sözde tarikatlar kendi içlkerinde yapıyor çocukl tecavüzleri, zina, fuhuş, fiili livata. kendi ahlaksızlıklarını gizlemeye çalışıyorlar. ihanet odakları zina ayetini kaldıranın "kafir" olduğunu bir müslümanın bu kafirin peşinden gitmeyeceğini söylemezler, 10-11 yaşında erkek çocuklarına tecavüzleri söylemezler, Allah'a ait cehennemde yakmayan terliği saflara kerizlere satan bu hainler bunları söylemezler dilsiz şeytandırlar İngiliz ajanı Lavrensin günümüğz ajanıdırlar. amaçları Müslümanlarıinançlarını zehirlemek, Milletin inancını yozlaştırmak. milli eğitimi yok etmekte ihanet etmekte ısrar eden akp fetoyla birlikte bu bölücü hain tarikatçılara yol vermekle Türkiyeye Aziz Milletimize karşı ihanet ediyor. Bu Millet dinini, nasıl yaşayacağını bu sapıklardan

Avatar
ersoy 2020-02-09 10:50:14

Çocuk istismarcıları,tacizcilerinden bahsetme,hak yiyenlerden bahsetme,devletin içine sızan tarikatlardan bahsetme,kula kulluk etmenin günümüz tarikatlarının para severliğinden bahsetme sonra maval oku bi sittirin gidin adamın canını sıkmayın,Savcı nerdesin sen,tutuklamalısın bakanı da müsteşarıda,ne demek ula Cumhuriyet İlkelerine sadık bir ülkede tarikatçının kitabının okunması!

Avatar
cem 2020-02-09 10:08:45

Allah tarikatların da meb'in de belasını versin. nerde sapık, çocuk tacizcisi varsa hep tarikat ve cemaatlerden çıkıyor. akp fetöden dolayı hala akıllanmadı. en sonunda halk olarak yüzde 1 seviyesine düşüreceğiz ki ancak aklı başına gelsin.

banner1048

banner354

banner1152

banner599

banner820