banner929
banner887
11 Nisan 2019 Perşembe 14:37
En iyi ‘KOÇ’lar KOÜ’de yetişecek!
banner919
Figen Öztürk Yıldırım’ın kurucusu olduğu ve koçluk eğitimi noktasında öncü olan I&D Danışmanlık ile Kocaeli Üniversitesi protokol imzaladı. Koçluk eğitimleri, artık örgün eğitim olarak I&D Danışmanlık tarafından Kocaeli Üniversitesinde de verilecek. Bu protokol ile Kocaeli bölgesinde eğitim, sanayi ve özel sektör alanında kariyerlerini sürdüren tüm bireyler, koçluk eğitimine ulaşabilecek. Koçluğu meslek olarak yapmaya karar verdiyseniz ya da koçluk eğitimini ve unvanını alıp mesleğinize entegre etmek, profesyonel bir kimlik kazanmak istiyorsanız, I&D Danışmanlık ile Kocaeli Üniversitesi arasında imzalanan protokol sizin için büyük bir fırsat.

TOPLUMA HİZMET

Koçluk metodolojisi günümüzde ihtiyaç haline geldi ve geleceğin meslekleri arasında yer alıyor. Bunun nedeni, bireyin ihtiyacı olan birinci tekil şahıs benin sorumluluğunu almak, şikayet etmek ve suçlamak yerine istedikleri hayatları yaşayabilmeleri için bireyin hareket halinde olabilmesini sağlamak adına koçluğun kalıcı sonuç veren çalışmalar gerçekleştirmesi. Koçluk liderliktir. Bu eğitimi yalnızca Koçluk mesleğini yapmak için oluşturulmuş bir eğitim olarak düşünmemek gerekir. Koçluk eğitimleri her meslekten profesyonelin mutlaka alması ve hayatına entegre etmesi gereken bir eğitimdir. Lider profesyoneller, koçluk yetkinliklerini kazandığında kariyerlerini ve yaşamlarını profesyonelce yönetebilir ve çevrelerinde temas ettikleri insanlarında aynı durumu yönetmelerini sağlayabilir. Bu aynı zamanda topluma da hizmet etmek anlamına gelir.

LİDER EĞİTİMCİ UNVANI

Koçluk eğitimlerinin artık KOÜ’de de verilecek olması heyecan yarattı ve bu eğitimlerin kariyeri başarılarla dolu, Profesyonel Koçluk Sertifika programlarının uluslararası lisanslı eğitimcisi unvanı ve Master Certified Coach seviyesinde koçluk eğitimlerinde lider eğitimci unvanı bulunan Figen Öztürk Yıldırım’ın kurucusu olduğu ilk bindeki firmalarla çalışan I&D Danışmanlık tarafından veriliyor olması Kocaeli’de koçluk eğitimi almayı düşünen pek çok kişiyi memnun etti. Evet, KOÜ ile protokol imzalandı, peki profesyonel koç olabilmek için nasıl bir eğitim verilecek? Profesyonel koç olabilmek için Koçluk Meslek Standartlarına uygun zorunlu örgün eğitim (en az 60 saat nitelikli eğitim), mentörlük ve sınav sürecini tamamlamak zorunludur. Bu programların tümü Kocaeli Üniversitesi sürekli eğitim merkezinde verilecek. I&D’nin Profesyonel Koçluk Sertifika Programı, Akredite Koç olabilmeniz için tüm standartları sağlıyor.

KOCAELİ’DE GENİŞ BİR KESİME HİTAP EDECEK

Kocaeli’de eğitimler geniş bir kitleye hitap edecek: Profesyonel koçluk eğitimi, yaşam koçluğu eğitimi, NPL eğitimleri; akademisyenler, üst düzey yöneticiler, yöneticiler, doktorlar, mühendisler, avukatlar için profesyonel koçluk eğitimi; eğitim yöneticileri, öğretmenler, rehber öğretmenler ve ebeveynler için eğitim ve öğrenci koçluğu sertifikasyon eğitimleri… 330 saatlik örgün eğitim programı ile meslek olarak kabul görmüş bir akreditasyon elde edebilecek, güncel son koçluk kavramları, ilkeleri ve öğrenme araçlarına sahip olacak, ileri düzeyde koçluk yapabilme yetkinliği elde edecek ve her yıl koçluk yetkinliklerinizi güncelleyebileceksiniz.

I&D DANIŞMANLIK EĞİTİM VE KOÇLUK HİZMETLERİ HAKKINDA

2010 yılında güncellenmiş en yeni koçluk manuelleri ve sistemlerini kullanarak müşterilerine ‘dünya standartlarında çözümler sunmak’ ilkesiyle yola çıkan I&D Danışmanlık, geçen 9 yıllık süreçte, bireysel ve kurumsal Koçluk hizmetleri ve Koçluk Eğitimi sertifikasyon programları ile Türkiye'de öne çıkan koçluk ve danışmanlık şirketlerinden biri olmayı başarmıştır. Kurulduğu günden bu yana 28 bin saatin üzerinde örgün Koçluk eğitimi saati, 35 bin saatin üzerinde birebir koçluk hizmetine ev sahipliği yapmıştır. I&D Danışmanlık aynı zamanda Kurumsal Koçluk ve Üst Yönetim Koçluğu alanlarında yüksek işlem hacmine sahip bir firmadır. Tamamen kendi bünyesinde bulunan, ilk lisansları ve profesyonel kariyerlerine ek olarak aldıkları koçluk eğitimi ve koç unvanına sahip (Yönetici Koç-Doktor Koç-Avukat Koç-Mühendis Koç-İK Koç-Öğretmen Koç) ekipleri ile geliştirdiği (BSVO Yönetimi) sistemine sahiptir. Bu sistem sayesinde mezun ettiği profesyonel koçlar ve tüm koçluk hizmeti operasyonlarını merkez tabanlı yönetebilme ve sürdürebilme özgürlüğünü sunmaktadır. 2010 yılından beri Koçluk Sertifika Programları ile bugüne dek üst düzey yönetici, insan kaynakları profesyoneli, eğitmen, psikolog ve faklı meslek gruplarındaki profesyonelleri mezun eden I&D Danışmanlık Türkçe ve İngilizce olarak hizmet sunmaktadır. Organizasyonlar için entegre kurumsal koçluk çözümleri sunan I&D Danışmanlık temel kurumsal hizmetleri; Sertifikalı Profesyonel Koçluk Programları, Kurumsal Koçluk, Takım ve Grup Koçluğu, Bireysel Koçluk, Mentorluk ve Kurumsal Mentorluk başlıkları altında toplanmıştır. I&D Danışmanlık; bankacılık, otomotiv, tekstil, telekomünikasyon, kimya, turizm ve diğer bir çok sektörde ilk binde yer alan firmalara sunduğu hizmetler ile sürdürülebilir ve ölçümlenebilir değer yaratmaktadır.

KURUCU FİGEN ÖZTÜRK YILDIRIM HAKKINDA (BİYOGRAFİ)

Lisans eğitimleri; Anadolu Ünv. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Uludağ Ünv. Ziraat Fakültesi mezunu. 15 yıl boyunca Yves Saınt Laurent (Fransa), Kırcılar A.Ş, Göktuğ Group, Actavis A.Ş (İZLANDA), Abdi İbrahim A.Ş (İstanbul) gibi sektöründe lider, kurumsal firmaların, satış, pazarlama, eğitim ve yönetim departmanlarında görev aldı. Stratejik planlama, proje/bütçe yönetimi konusunda uzmanlığa, yönetim alanında profesyonel kariyere sahiptir.

Profesyonel kariyerine devam ederken tanıştığı koçluk sistemini, yöneticilerin liderlik özellikleri kazanması ve gelişimlerine katkı sağlayabileceği bir program oluşturmak vizyonu ile uluslararası koçluk eğitimlerini tamamladı. Uluslararası sertifikalı koçluk programlarının tüm aşamalarını ve unvanlarını aldı. 7 bin saat profesyonel koçluk saatine ulaştı ve Profesyonel Koçluk Sertifika programlarının uluslararası lisanslı eğitimcisi unvanı ve Master Certified Coach seviyesinde koçluk eğitimlerinde lider eğitimci unvanı almaya hak kazandı. Kurumsal sektörde gerçekleştirdiği başarılı ve profesyonel koçluk çalışmaları ile özellikle üst yönetim koçluğunda sektörün öne çıkan isimleri arasında yer almaktadır.

Eğitim ve Sertifikaları:

“Certified Life Coach” LRI Canada London UK
“Certified Coach”, LRI Canada London UK
“Professionel Certified Coach”, LRI Canada London UK
“Master Certified Coach”, LRI Canada London UK
“Executive Coaching”, LRI Canada London UK
“NLP Practitioner/NLP Master Practitioner/NLP Trainer”, LRI Canada London UK
“Hipnoz Practitioner/Hipnoz Master Practitioner/Hipnoz Trainer”, LRI Canada London UK
“Training of Trainer’s”, LRI Canada London UK
“Engaging Leadership With Positive Psychology.” George Mason University
“Personal Coaching” Franklin Covey
“Temel, Genel, İleri Psikoloji” St.Clements University&AAHEA
“Kişisel İmaj Yönetimi Eğitim”, Özlem Çakır İstanbul
“Takım Oluşturma ve Liderlik Eğitimi” ,Bilsit Uluslararası Eğitim Kurumu, İstanbul
“Profesyonel Satış Becerileri (Satışın Dış Oyunu) Eğitimi” Brian Tracy Internatıonal
“Satış Teknikleri Eğitimi” Dr. Bahri Şahin, İstanbul
“Yetkinliklere Dayalı Mülakat Teknikleri Eğitimi” Dr. Bahri Şahin, İstanbul
“Sunum Becerileri Eğitimi” Dr. Bahri Şahin, İstanbul
“Alan Yönetimi / Zaman Yönetimi Eğitimi” Dr. Bahri Şahin, İstanbul
“Koçluk Becerileri Eğitimi” Dr. Bahri Şahin, İstanbul
Profesyonel Satış Becerileri Eğitimi, Satış ve Pazarlama Teknikleri Eğitimi, Temel Satış Becerileri, Etkin Satış Süreci (FOCUS),Sosyal Stil Satış Stratejileri/ACTAVIS-İZLANDA.

Son Güncelleme: 11.04.2019 16:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Koçluk hakkında 2019-05-13 13:02:26

Figen Hanım Master Sertifikalı Koçluk olduğu hangi kurum tarafından belgelenmiş? En geçerli koçluk federasyonu International Coach Federation'a göre Master Sertifikalı Koç değil, başka bir kurumdan mı alınmış belirtilmemiş. Ayrıca Figen Hanım'ın biyografisinde yer alan LRI Canada London diye bir koçluk okulu malesef araştırıldığında bulunamıyor.

Avatar
Coach 2019-04-12 10:38:35

BENİM BİLDİĞİM Koç 2 ÇEŞİTTİR.1 kurbanlık Koç, 2 Vehbi Koç....BUNDAN ÖTESİ FASARYA.

Avatar
Hakan Aydın 2019-04-11 20:36:07

Bu firmanın bu işi yapan / yapabilen onlarca firmadan farkı nedir ? Neden seçilmiştir, başka alternatifler değerlendirilmiş midir?

banner846

banner820

banner354

banner482

banner599

banner921

banner328