banner887
banner896
banner898
25 Ekim 2018 Perşembe 16:29
Bilnet Okulları’na  görkemli açılış..!
banner728

İzmit Tepeköy Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nün resmi açılışı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı; anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen liselerinden oluşan toplam 58 derslikli kampüsün kurum ve çalışma ruhsatının onaylanmasının ardından 20 Temmuz tarihinde faaliyete başlamıştı. Bunun üzerine Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nün İzmit Yenişehir Mahallesi’nde bulunan tanıtım ofisindeki idari birimlerinin tamamı kampüse taşındı. Ardından Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi’nin resmi açılışı gerçekleştirildi. AKP İzmit İlçe eski Başkanı Ali Korkmaz tarafından ilimize kazandırılan Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi’nin okul konferans salonunda gerçekleştirilen açılış törenine Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP Milletvekili Fikri Işık, AK Parti İl eski Başkanları Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan, AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, KOTO Başkanı Necmi Bulut, CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça, Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir ve çok sayıda davetli katılım gösterdi. Açılış töreni okul öğrencilerin koro ve lirik dans gösterileriyle başladı. Öğrencilerin dans ve koro gösterileri davetliler tarafından beğeniyle izlendi.

BİN 400 ÖĞRENCİ KAPASİTESİNE SAHİP

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’ne dört dakika uzaklıkta, Bayındırlık Kalıcı Konutları’nın merkezinde bulunan Bilnet Kocaeli’de Kampüsü İçinde 4 farklı spor salonu, 3 bilişim sınıfı, 4 müzik dersliği, 3 görsel sanatlar dersliği, 3 kütüphane, 400 kişilik konferans salonu, teknoloji tasarım derslikleri, İlkokul Fen Laboratuvarı, Ortaokul Fen Laboratuvarı, Lise Fizik, Kimya, Biyoloji ve Genetik laboratuvarları, hobi bahçesi ve yemekhanesi ile hizmet verecek Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü bin 400 öğrenci kapasitesine sahip.

ÜST DÜZEY EĞİTİM KALİTESİ AMAÇLADIK

Açılış töreninde konuşan Bilnet Okulları Kurucusu Ali Korkmaz, “Eğitim; belirleyici, etkileyici ve yönlendirici temel alandır. Eğitim, sevgi işidir; sevgiyle 2003 yılında çıktığımız bu yolculukta Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumlarını şehrimize kazandırdık. Hayalimde hep çok sevdiğim İzmit'imizin çocuklarına güçlü bir ulusal eğitim markasıyla hizmet etmek vardı. Biz de yerelde sağladığımız güven ve elde ettiğimiz başarımızı, zamanın ruhunu yakalayarak 30 yıllık deneyimiyle Türkiye'de eğitimde öncü marka olan Bilfen Şirketler Grubu’na bağlı Bilnet Okullarıyla taçlandırarak kentimize üst düzeyde bir eğitim kalitesi sunmayı amaçladık” ifadelerini kullandı.

AKADEMİK BAŞARI ODAKLI EĞİTİM

Sözlerinin devamında okul ile ilgili bilgiler veren Korkmaz, “Özel Kocaeli Bilnet Okulları 15 bin metrekare kapalı alana sahip kampüsümüz, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesi olarak toplamda 58 derslik, 6 laboratuvar, 3 müzik, 3 görsel sanatlar, 400 kişilik konferans salonu, biri normal standartlarda olmak üzere 4 farklı spor salonu, yüzme havuzu, 3 bin 600 metrekare hobi bahçesini de içine alan açık alan, 700 kişilik yemekhane ve 1400 öğrenci kontenjanı ile öğretim faaliyetlerine bu yıl itibariyle başlamıştır. İlk yılımızda sunduğumuz eğitim imkânları ve kalitemizle halkımızın teveccühünü kazanarak Kocaeli'nin sayılı okulları arasında şimdiden yerimizi aldık. Eğitim kurumlarımızda; Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumlarında yaklaşık bin 200, ilk yılını yaşayan Bilnet'te yaklaşık 500 ve toplamda bin 700 öğrenciye Kocaeli'nin en güçlü kadrosuyla sunduğumuz akademik başarı odaklı eğitim anlayışımızla yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

AMACIMIZ EN İYİ ŞEKİLDE HAYATA HAZIRLAMAK

“Hepimizin bildiği gibi çağımız bilgisayar çağı, teknoloji çağıdır” diyen Korkmaz, “Gelecekte önder olacak, dünyaya yön verecek milletler teknoloji ve eğitim yarışını önde götüren milletler olacaktır. Bu yarışta avantaj sağlayan en önemli unsurlardan biri yetişmiş insan gücüdür. Amacımız gelecekte çağı yakalamış nesilleri Bilnet Okullarında yetiştirmektir. Bilnet Okullarında hedefimiz öğrencilerimizi akademik olarak güçlendirirken aynı zamanda kendisini sanatsal ve sportif alanda yetenekleri doğrultusunda en iyi şekilde hayata hazırlamaktır” ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK SAVAŞ, CEHALETE KARŞI YAPILAN SAVAŞTIR

Korkmaz sözlerini, “Eğitim kurumu bulunduğu toplumun yüksek ideallerinden ve evrensel değerlerinden kendisini soyutlayamaz. Bilnet Okulları olarak bizim amacımız milletimizin millî, ahlaki, insanî, manevî ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren, insan haklarına saygılı, hak ve adaletin gerektirdiği davranışları ilke edinmiş insan yetiştirmektir. Fikri hür, vicdanı hür insanlar yetiştirmek tek gayemizdir. Biliyoruz ki, gerçek eğitim evrensel olandır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "En büyük savaş, cehalete karşı yapılan savaştır.” sözüyle konuşmama son verirken açılış törenimizde bizleri onurlandıran kıymetli misafirlerimize çok teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” şeklinde sonlandırdı.

MERKEZİMİZE YABANCI DİLİ ALDIK

Ardından konuşan Bilnet Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar selamlama konuşmasının ardından, “Aslında bu proje 2 yıllık bir proje değildi. Yaklaşık yarım asırdır eğitime gönül vermiş insanların payı vardır. Bugün çeşitli illerde varız ve inşallah tüm illerde bu bayrağı dalgalandıracağız. Çünkü bu muhteşem hanımefendiler ve beyefendiler dünya ile rekabet edecektir. Bu eğitim kurumu bulunduğumuz bölgenin örf ve adetlerini atlamadan eğitimini gerçekleştirmektedir. Ülkemizdeki en önemli sorunlardan bir tanesi yabancı dildir. Bu yüzden merkezimize yabancı dili aldık” sözlerini kullandı.

BU TİP KURULUŞLARA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

Ardından kürsüye gelen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “ Böyle muhteşem bir eğitim kampüsü açılırsa açılışa katılanlar kadar aynı mutluluğu bizde yaşarız. Ali Bey Birlik siyaset yürüdüğüm bir isim. İnşaat halinde ve yapımında da birkaç kez geldim ama ben bile bu kadar muhteşem olacağını beklemiyordum. Kurumun markası kendini ispat etmiş bir durumda. Eğitim konusu sadece devletin kendi eliyle yürütebileceği bir konu olmadığı için bu tip kuruluşlara çok ihtiyacımız var. Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Abi de eğitim konusunda destek istendiğinde tüm kapıları açıyoruz. Burada emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum, kurucularımıza yeni başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

EĞİTİM OLMAZSA OLMAZIMIZDIR

Ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Geleceğin büyüklerini buralarda yetiştiriyoruz. Bu yüzden eğitim olmazsa olmazımızdır. Bilnet Okulları bu konuda kendisini ispatlamıştır. Biz özel okulları destekliyoruz. Veliler ile birlikte devletin yükünü hafifletmektedir. Yavrularımızın sağlıklı bir şekilde yetişmesini temenni ediyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

GELECEĞİ EĞİTİM SİSTEMİNDEN GÖREBİLİRİZ

Ardından konuşan AKP Milletvekili Fikri Işık, “Şuanda bireylerinde şehirlerinde ülkelerinde aralında inanılmaz bir rekabet var. Rekabet her alana dağılmış durumdadır. İnsanları amacına en iyi ulaştıracak şeyin eğitim olduğu bir gerçektir. Dünyada petrol zengini olup anca açlık çeken ülkeler var. Özellikle gelişmiş ülkelere baktığımızda çok azında doğal kaynak bulunuyor. Onları ayıran özellik ise yetişmiş insan gücüdür. Dünyada bundan sonra ülkelerin sonraki konumunu belirleyecek en önemli alan eğitim alanıdır. 50 yıl sonra Türkiye nerede yer alacak dersek, eğitim sistemimize bakmamız gerekmektedir” diye konuştu.

REKABETİ BELİRLEYEN UNSUR EĞİTİMDİR

Işık sözlerinin devamında, “Ancak hala eğitimin önemini idrak etmeyen ya da gerekliliklerini yerine getirmeyen ülkelerin rekabet ortamında geriye düştüğünü gözlemliyoruz. Bu yüzden biz bütçemizin büyük bir kısmını eğitime harcıyoruz. Sadece birey olarak düşünmemeliyiz. Şehirlerinde rekabetini belirleyen eğitimdir. Bizim eğitim sistemimiz maalesef çok fazla öğretim temelli bir sistem. Eğitim temelli değil. Halbuki bir insanın çok şey bilmesi değil, bildiğiyle bir takım değişimleri gerçekleştirerek hayatta kullanabilmesi önemlidir. İşte bu konunun üzerinde önemle durulması gerekmektedir” sözlerini kullandı.

ÖZEL OKULLAR DEVLETİN YÜKÜNÜ HAFİFLETİYOR

Son olarak söze başlayan Vali Hüseyin Aksoy, “Eğitim olmazsa olmazımızdır. 3 gün sonra cumhuriyetimizin kuruluşunun 95’inci yılını kutlayacağız. Bugün dünyanın 17’inci büyük ekonomisine sahipsek bunun geçmişte eğitime yapılan yatırımlar sayesinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu kapsamda MEB tarafından yapılan çok önemli katkılar var. Hep birlikte eğitimde sorunları gidererek sürekli bir başarıyı elde etmeye çalışıyoruz. Özellikle ilimizde de okul yatırımları önemli bir sayıya ulaşmıştır. Resmi olarak 810 okul ve özel olarak 270 özel okulumuz bulunmaktadır. Özel okulların varlığı devletin sorumluluğunu hafifletiyor ve bu açıdan daha da gelişmesini ve yaygınlaşmasını umuyoruz. Bilnet Okulları ülkemizin çeşitli yerlerinde eğitim veren önemli eğitim markalarından bir tanesidir. Okulun kurucusu ve kuruluşunda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Son Güncelleme: 26.10.2018 08:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet Sezen 2018-10-26 10:17:12

KOCAELİ EĞİTİM CAMİASINA MÜKEMMEL BİR EĞİTİM KURUMU KAZANDIRAN EĞİTİMCİ VEDE BAŞARILI BİR POLİTİKACI OLAN SAYIN ALİ KORKMAZI KUTLUYOR BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM.

banner892

banner893

banner894

banner820

banner482

banner889

banner890

banner891

banner895

banner879

banner328