banner881
banner887
banner883
05 Mart 2019 Salı 15:27
Atatürk’ü anmayan Diyanet’in kuruluş yıldönümünde Atatürk’ü andı
banner728
Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Yönetimi, Kartepe İlçe Müftülüğü üyeleri ile yemekli istişare toplantısında bir araya geldi. Yemek sonrası genişletilmiş şube yönetimi ve ilçe temsilcileri toplantısı yapıldı. Kartepe Temsilcisi Mustafa Ayar’ın Gölcük Müftülüğüne atanması nedeniyle İlçe Temsilciği görevine Muhsin Maraz ve Mümin Üstün atandı. Türk Diyanet Vakıf-Sen’in Kurucularından olan ve Kartepe Müftülük Şefi olarak görev yaparken emekli olan Mustafa AK ve Gölcük Müftülüğüne tayin olan Kartepe Temsilcisi Mustafa Ayar’a teşekkür plaketi takdim edildi. Toplantıda konuşan Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, Diyanet İşleri Başkanlığının 95. kuruluş yıldönümü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karadaşlı, 10 Kasım’da cuma hutbesinde Atatürk’e yer vermeyen Diyanet’in kuruluş yıldönümünde Atatürk’ü andı, laiklik vurgusu yaptı. Bilindiği gibi Diyanet İşler Başkanı, Atatürk düşmanlığı ile bilinen Kadir Mısıroğlu’nun, 10 Kasım’dan bir gün önce ziyaret etmesiyle tepki çekmişti. Karadaşlı, şunları kaydetti:

LAİKLİK İLKESİ DOĞRULTUSUNDA

“Diyanet İşleri Başkanlığı; 3 Mart 1924 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve toplumu din konusunda aydınlatmak gibi önemli bir görev icra eden Anayasal bir kurumdur. Anayasamızın 136. maddesindeki ifadesi ile ‘Laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak ve milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinerek’ herkesin hocası olma ve herkesi kucaklamak gibi bir özelliği taşımaktadır.

ASLA TARAF OLUNMAMALIDIR

Cefakâr Diyanet çalışanları, vatandaşlarımıza yurtiçinde ve yurtdışında Kur’an ve sünnete dayalı olarak İslam dininin emir ve yasaklarını öğretmektedir. Bu önemli görevi büyük bir heyecan ve özveri ile yerine getirmektedirler. Bu sebepledir ki vatandaşlarımız, din görevlilerimize ve bütün Diyanet çalışanlarımıza saygı ve hürmet göstermektedir. Din grevlileri toplumumuzun önderleri, öncüleri ve hepsinden önemlisi de örnek kişileridir. Bu örnekliğin herkes tarafından benimsenmesi elbette ki çalışanlarımıza bağlıdır. Bu itibarla öncelikle bütün çalışanlarımız birbirlerini sevmeli, saygı duymalı ve destek olmalıdır. Ne sebeple olursa olsun ayrıştırmaya ve dışlamaya asla ve asla taraf olunmamalıdır. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap olunduğu öncelikle kurumumuz içerisinde her ortamda ve şartta ortaya konulmalıdır.

ATAMALARDA ADALET VE LİYAKAT

Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın hizmetlerinin daha verimli ve etkin olabilmesinin yolları 95. kuruluş yılı münasebetiyle istişare edilmeli, aksayan yönleri giderilmelidir. Güzide kurumumuzun başkanından başlayarak, her düzeydeki yöneticilerimize bu konuda görevler düşmektedir. Kalitenin ve hizmette verimliliğin artması çalışanlarımıza ilgi, teşekkür ve yol göstermekle mümkün olabilir. Onların görüş ve düşüncelerini dinleyebilen, anlayabilen ve değer veren bir yönetim anlayışı her ortamda oluşturulmalıdır. Atamalarda adalet, hakkaniyet, liyakat, ehliyet, bilgi, tecrübe ve yüce Türk Devleti’ne sadakat esas olmalıdır.

MÜLAKAT SİSTEMİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Kendisini geliştiren ve aldığı sorumluluğu en iyi şekilde yerine getiren Diyanet çalışanlarının, önünde engel olan güvensiz mülakat sistemi acilen gözden geçirilmelidir. Bazı görevler dışında mülakat kaldırılmalıdır. İşin ehline verilmesi ötelenmeden tesis edilmelidir. Çalışanları ayırmadan, sendikasına ve görüşüne bakılmadan, hak edenin, hak ettiği yere kendi hakkıyla gelebileceği bir sistemin oluşturulması elzemdir.

DİYANET, KISIR TARTIŞMALARA ÇEKİLMEMELİDİR

Diyanet İşleri Başkanlığı, hiç kimse tarafından günlük, politik ve güncel hırslara feda edilmemelidir. Kısır tartışma alanlarına çekilmemelidir. Milletçe bütünlüğü zedeleyici söz, tavır ve davranışlarda bulunulmamalıdır. Özellikle de her düzeydeki yöneticiler ve bütün çalışanlar, Diyanet hizmet kolundaki sendikacılar buna hassasiyetle dikkat etmek zorundadırlar. Türk Diyanet Vakıf-Sen, Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın bütün çalışanlarını bir görmektedir. Kurum-çalışan, kurum-sendika, sendika-sendika ve kurum-diğer kurumlar arasındaki ilişkilerin Diyanet çalışanlarına yaraşır bir düzeye gelmesi için üzerine düşeni yapmaktadır ve yapacaktır.

HAYIRLI HİZMETLERDE ÖNCÜ OLSUN

95 yıl önce bu özel ve güzide kurumu kurarak bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ilk Diyanet İşleri Başkanımız merhum Mehmet Rifat Börekçi, ahirete irtihal etmiş bütün Diyanet personelini rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Yüce Allah mekânlarını cennet eylesin. Emekli olanlara sağlık ve huzur diliyoruz. Şu anda yurtiçi ve yurtdışında büyük bir fedakârlıkla görev yapan bütün çalışanlarımızı kutluyor, görevlerinde başarılar diliyoruz. Milletimizin göz bebeği olan Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın 95. kuruluş yılını kutluyor, sonsuza dek hayırlı hizmetlerde öncü olmasını diliyoruz.Son Güncelleme: 05.03.2019 16:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adnan 2019-03-05 23:01:48

atatürkculer sizler gercek ten atatürkcuseniz guney doğuda ânlatin atatürk mecburmu

Avatar
Özizmitli 41 2019-03-05 22:37:14

BUNLAR DİYANET DEĞİL DİNE İHANET BAŞKANLIĞI MENSUPLARI DEVLETİN TEK MÜSRÜF SARAYINDAN SONRA MİLLETİN HARAM ETTİĞİ EN YÜKSEK BÜTÇESİNİN OLDUĞU HARAM İŞLERİ BAŞKANLIĞI İHANET İŞLERİ.

Avatar
Ozgur 2019-03-05 20:26:45

Memleketi bunlar yedi...doymakta bilmiyorlar

Avatar
Vatandaş 2019-03-05 17:18:06

Diyanet ibnenin önde gideni taraf tutan puştlar milleti camiden soğundurdunuz siyaset yapa yapa yalanmı

banner846

banner820

banner354

banner482

banner599

banner879

banner328