banner920
banner887
20 Kasım 2018 Salı 12:17
Ali Osman Hasanoğlu’ndan yanıt!  Hem kabul etti hem “karalama” dedi!
banner919

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Ali Osman Hasanoğlu ile ilgili dikkat çeken iddialar ortaya atılmış, müdürlükte şube müdürü olarak 5 kişilik norm kadro bulunduğu ancak Hasanoğlu’nun norm kadro dışında şube müdürlüğüne 6. bir isim olarak atandığı öne sürülmüştü. Ve Hasanoğlu’nun sorumluluğuna özellikle özel öğretim kurumlarının verilmesi dikkat çekmişti. Hasanoğlu ile ilgili asıl dikkat çeken iddia ise görev alanında bulunan, sınavı ve denetimi kendisinin yaptığı SRC kurslarından birinin oğlu Hakan Hasanoğlu tarafından devralındığı yönündeydi. Hakan Hasanoğlu’nun, Şirin Sürücü Kurslarına ait Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde Namık Kemal Lisesi yakınında bulunan SRC kurs merkezini satın aldığı ileri sürülmüştü. Daha önce Şirin SRC kursunun bulunduğu binada, şu an Hakan SRC (Mesleki Yeterlilik Eğitim Merkezi) adı altında başka bir işletme yer alıyordu. Hakan Hasanoğlu, babasının denetlediği ve sınavını yaptığı bir sürücü kursundan, bir SRC kursu devralmıştı. Bu SRC kursun da denetim ve sınavından babası sorumlu idi. 5 tanesi İzmit’te olmak üzere Kocaeli’de 10 adet SRC kursu bulunuyor ve İzmit’te 6.’sını, Kocaeli genelinde ise 11.’sini açmak imkansızdı. Hakan Hasanoğlu, iddialara göre yenisi açılamaz olan bir kursu devralmıştı.BİZE DEĞİL, BAŞKA GAZETEYE TEKZİP
Haberimizin ardından gazetemize ulaşan ve Hasanoğlu’na övgüler yağdıran, bizleri tetikçilikle suçlayan kimi zatlar oldu. Haberde yanlış bir bilgi varmışçasına haber altına yapılan yorumlarda da benzer ifadelerle karşılaştık. Ama gelin görün ki gazetemize herhangi bir tekzip meni göndermeyen Hasanoğlu, haberimizi kullanan mebpersonel.com adlı bir siteye tekzip yollamayı tercih etti. Tekzip metninde Hasanoğlu, oğlunun SRC kursunu devraldığını doğrularken kursu devraldığı Şirin Sürücü Kurlarından bahsetmedi. Hasanoğlu, oğlunu kayırmadığını, bu kursun ortalamanın altında başarıya sahip olduğunu aktardı. Hasanoğlu, norm kadro dışında kadro alarak özel eğitimden sorumlu şube müdürü yapılmasıyla ilgili “İlçedeki teşkilat yapısına uygun olarak yapılan her türlü görevlendirme yetkisi İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün takdirindedir” derken, sınav yerlerini kafasına göre ayarladığı yönündeki iddiaya ise “Sınav yerleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başkanlığında tüm ilçede görevli şube müdürleri ve sürücü kurslarının temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından MTSK Yönetmeliği’nin 4. maddesinin z. fıkrasındaki özellikleri bulunan güzergah tespit edilip, mülkü amirin onayı ile belirlenmektedir. Tek bir şube müdürünün yetkisinde değildir” ifadesini kullandı.

2023 VİZYONU DOĞRULTUSUNDA
Hasanoğlu, sınavlarını yapma ve denetleme görevini üstlendiği özel eğitim kurumlarından birini oğlunun aldığını duyurduğumuz ve kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden olan haberimizde oğlunun böyle bir işletmeyi aldığını doğruladığı, norm kadro dışındaki bir atamayla bu göreve verildiğini yalanlamadığı halde; sadece alınan SRC kursu ile kafalarda oluşan soru işaretlerini aktardığımız ancak yapılmış bir usulsüzlük iddiasında bulunmadığımız halde, “30 yıllık meslek hayatımda hep devletin menfaatini gözeterek, bakanlığımızın belirlediği hedeflere uygun 2023 vizyonu doğrultusunda hiçbir şahsa ya da kuruma ayırım gözetmeksizin hizmet ettim. Basında yer alan yazı ile şahsım karalanmaya, asılsız ithamlarla, iftiralarla kirletilmeye; kurumum yıpratılmaya çalışılmaktadır” iddiasında bulundu.

İŞTE GAZETEMİZE DEĞİL DE BİZİ KAYNAK ALAN BİR BAŞKA GAZETEYE GÖNDERİLEN O DÜZELTME VE YANIT METNİ

(Tüm imla hataları yazı sahibine aittir)
 

Gazetenizin 02/11/2018 tarihi İnternet gazetesinde yayınlanan “İzmit Milli Eğitim’de Şok İddia: Oğul İşletiyor, Baba Denetliyor, Sınav Yapıyor!” başlıklı haber haksız ve mesnetsiz olup; şeref ve haysiyetimi zedeleyici beyanlar içermesi nedeniyle, kişilik haklarıma saldırı niteliği taşımaktadır. İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 20/09/2017 tarih ve 14401097 sayılı Valilik oluru ile geçici olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. İlçedeki teşkilat yapısına uygun olarak yapılan her türlü görevlendirme yetkisi İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün takdirindedir. İlçemizde yapılan Özel Öğretim Kurumlarının sınav işlemleri, (MTSK, İş Makineleri ve Mesleki Yeterlilik ve Gelişim Kursları) her kursun yönetmeliğine uygun olarak yapılmaktadır. Sınav yerleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başkanlığında tüm ilçede görevli şube müdürleri ve sürücü kurslarının temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından MTSK Yönetmeliği’nin 4. maddesinin z. fıkrasındaki özellikleri bulunan güzergah tespit edilip, mülkü amirin onayı ile belirlenmektedir. Tek bir şube müdürünün yetkisinde değildir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın herhangi bir kademesinde görev yapan kişilerin, eş veya çocuklarının Milli Eğime bağlı bir işyeri açmalarında ne milli eğitim mevzuatı yönünden ne de .K. bakımından herhangi bir engel veya kısıtlama söz konusudur. Habere konu olan kurum temsilcisi oğlum, 1990 doğumlu 28 yaşındadır. Her türlü yasal işletmeyi açıp işletme yetkisine sahip olup kendi işi ile uğraşması ahlaki, nizami ve doğaldır. Söz konusu kurum 03/09/2018 tarihli işyeri açma ve çalışma ruhsatı ile faaliyete başlamıştır. Kurumun iki ayda kayıtlı toplam kursiyer sayısı 34, sınav başarı ortalaması %53 olup, ilçe ortalamasının (%57,5 ) altındadır. Benzer nitelikteki diğer 4 kursun her birinin bir dönemde aldığı aday sayısı oğluma ait kurumdan %50 daha fazladır. İzmit İlçe MEM makamına 06/11/2018 tarihinde tarafımca dilekçe verilerek asılsız habere konu edilen iddiaların araştırılması istenmiştir. 30 yıllık meslek hayatımda hep devletin menfaatini gözeterek, bakanlığımızın belirlediği hedeflere uygun 2023 vizyonu doğrultusunda hiçbir şahsa ya da kuruma ayırım gözetmeksizin hizmet ettim. Basında yer alan yazı ile şahsım karalanmaya, asılsız ithamlarla, iftiralarla kirletilmeye; kurumum yıpratılmaya çalışılmaktadır. Haber kasıtlıdır! Yukarıdaki açıklamalar ve istatistiki veriler incelendiğinde yapılan ithamın ne kadar acımasız, insanlık dışı ve gayri ahlaki olduğu kolaylıkla anlaşılacaktır. “Sözde haberi” yapan kişiler hakkında, tüm yasal haklar sonuna kadar kullanılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ..07.11.2018

Ali Osman HASANOĞLU

Son Güncelleme: 20.11.2018 13:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
a 2018-12-18 13:51:19

yiyici bu adam

Avatar
Ersoy Kandemir 2018-11-20 14:42:04

İl milli eğitim müdürünün ivedilikle değişmesi gerekliliğine inanıyorum 1,5 yıl önce okullardan gelen mise bulandırıcı olayları duyduğumdan beri!Belliki sıkıntılar sadece il sağlık müdürlüğü,müdürü ve yardımcılarında yok,il milli eğitim de problemler ciddi,şimdi bu atamaları yapanların da kim oldukları belli o vakit TEKRAR GÖZDEN GEÇİRMELERİ önemli,bu şahıslar özel sektörde olsa bilin bakalım neyle karşı karşıya kalırdı!

Avatar
MEMUR 2018-11-20 12:58:43

kOCAELİNDE MALESEF BU KİŞİYE KİMSENİN GÜCÜ YETMİYOR.YAPILAN HABERLER İN TAMAMI GERCEKCI.BİZLERİN MAASI KADAR ADAM SINAV ÜCRETİ ALIYOR..KIMSEYEDE VEREMIYORLAR O BOLÜMÜ..

banner846

banner820

banner354

banner482

banner599

banner921

banner328