banner1137
banner1135
banner1117
12 Haziran 2019 Çarşamba 10:53
112 çalışanlarının ciddi sorunları var

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, 112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Dr. Ahmet Murat Kazan ile birlikte İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’yı makamında ziyaret etti. İl Ambulans Servisi Başhekim Yardımcısı Levent Çorlular da ziyarette hazır bulundu. Başkan Çeker; 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının iki konu başlığı altında sendikaya aktarmış oldukları sorunları Başhekim Çaka’ya aktardı. Ziyarette çalışanların sendikaya iletmiş oldukları sorunların çözümü üzerinde fikir müzakeresi yapıldı. Başhekim Çaka ziyaret için Başkan Çeker ve 112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Kazan’a teşekkür etti.

ÇAKA’DAN HASSASİYET BEKLİYORUZ

Ziyaretin ardından Başkan Çeker şu açıklamalarda bulundu: “Sorumlu sendikal anlayışımız çerçevesinde 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sendikaya dilekçe vermek suretiyle iki konu başlığı altında aktarmış oldukları sorunları İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’ya aktardık. Sorunların çözümünde Başhekim Çaka’dan hassasiyet bekliyoruz. Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. Aynı hassasiyeti idareden de bekliyoruz.

İKİ TARAFI DA HUZURSUZ EDER

Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının çalışma hayatında ciddi sorunları var iken bu sorunların çözümü noktasında idare olarak gayret sarf etmek var iken istasyonlarda görev yapan çalışanların mesai (nöbet)’leri ile uğraşarak aynı istasyonda çalışanlar arasında farklı mesai uygulamasını usulsüz olarak hayata geçirmek ve istasyonlar arasında ve çalışanlar arasında yeknesaklığa ortadan kaldırmak idareye de çalışana da fayda sağlamaz. Bu durum her iki tarafı da huzursuz eder.

PERSONELİN İMZALAMA ZORUNLULUĞU YOK

çalışması adı altında İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı birimlerde çalışan personele “Çalışan Personelin Güvenliği Farkındalık Bildirgesi” adı altında sözleşme imzalatılmak istenmesi suretiyle çalışanın huzursuz edilmesi hizmet kalitesini artırmayacağı gibi idareye artı bir değer katmayacaktır. Bu tür sözleşmenin personelin imzalama zorunluluğu yoktur. Konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı (Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünün) resmi yazısı da mevcuttur.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINI BİLGİLENDİRECEĞİZ

Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. Sağlık çalışanlarının sendikamıza vermiş oldukları dilekçelere istinaden sorumlu sendikacılık anlayışı çerçevesinde sorunu iki başlık halinde ilgililere ilettik konunun takipçisi olacağız. İlerleyen sürede iki konu ile ilgili gelişmeler hakkında kamu oyunu ve sağlık çalışanlarını bilgilendireceğiz. Ziyaret sağlık çalışanları ve kurum adına faydalı olmuştur.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ersoy Kandemir 2019-06-12 14:09:25

Bir il sağlık müdürünün doktora iftira attığı,yardımcısının doktora yardım eli uzatacağına provake ettiği,cemaatçi çetecilik yaptıkları,il valisinin ağzını bile açamadığı,her işleri film fırıldak olmuş bu sağlık yöneticilerinin çoğunun derdi koltuk sevdası iken,vatandaşlarımız zarar görür mü diye korkacaklarına,siyasetten korkar,gelecek bir telefondan korkar hale gelmiş bu Kocaelide il sağlık müdürleri aynı cemaatçi zihniyette oldukları sürece,,ne usülsüzler biter,ne sağlık camiası huzurla çalışabilir,ne de vatandaş şikayeti biter!

banner1048

banner354

banner599

banner820