banner1046
banner1117

262 Towers’la ilgili Kocaelilileri defalarca uyardık.

Muhammed Al Kattan’ın Türk ortağı olarak parlayan Burçin Şahin’e dikkat edilmesi gerektiğini söyledik.

Bir takım gazeteciler Burçin Şahin’i aklamak için sıraya girdi.

Biz ne yazdıysak aksini ispatlamak için çabaladılar.

Bugün Rekan Yatırım Turizm, Bambau Gayrimenkul İnşaat Şirketi ve Muhammed Al-Kattan adına yapılan açıklama Kocaeli’de kimin, nasıl eden, ne amaçla yazdığını bir kez daha ortaya koydu.

Biz Kocaelilileri uyarırken Burçin Şahin’i parlatmak için 40 takla atanlar elbette söz konusu açıklamayı görmezden gelecekler.

Ben daha önce neler yazmıştım, bugün nasıl bir açıklama geldi kısaca özetleyeyim ve Burçin Şahin rezaletini bir kez daha gözler önüne sereyim…

*

Yazı 1;

“262 TOWERS’İN KÜLKEDİSİ KİM?

İnşaat sektöründe hemen herkes birbirini tanır. İnşaat sektöründe iş yapanlar halkla doğrudan temas halindedir.

Bu sebeple kent genelinde de bilinirler. 262 Towers’ın ortağı olan külkedisi de o isimlerden biri. Onun adı bir yıl öncesine kadar sadece inşaatlarındaki sorun ve sıkıntılarla dile geliyordu. İnşaat dediysek öyle büyük, devasa projeler değil, apartmanlardan bahsediyoruz.

Romantizmit ve Modernizmit bitirdiği projelerden bazıları.

Bu iki projeyle birlikte internet sitesinde toplam 8 adet projeden bahsediliyor.

Pek çoğu sadece görsel olarak var. Vurulmuş tek bir kazmadan bahsedilmiyor. ‘Hakkımızda’ diye bir kısım var internet sitesinde. Orada şu ifadeler yer alıyor;

‘2000 yılından bu yana inşaat sektöründe yaptığımız danışmanlığımıza; Trump Üniversitesi ve Donald Trump Company’deki pazarlama birikimimizi de ekleyerek Konut Sanatını icra ediyoruz. Her konut projemiz farklı mimari konsept ve özelliklere sahip; tek standardımız: üstün kalitemiz.’ İnternette Google arama motorunda söz konusu Türk külkedisinin firmasıyla ilgili pek çok şikayet yer alıyor.

Onlardan bazıları şöyle;

‘Ne güzel yazmışlar, Havuzlu site diye daire aldık her ay deli para veriyor aidat diye sanki olimpik havuz: yüzemiyoruz dışardan izleniyoruz. Çok pişmanım çok satılmıyor da lanet daire, aldığım fiyata veremiyorum, bakanlarda haklı köpükten kartonpiyer yapmışlar düşüyor, Kanalizasyon tıkanıyor, ne yapacağız bu müteahhitlerden.’

*

‘Biz de mağduruz villa diye aldık son sistem dediler çatıdan su giriyor. Şömine var ev ısınmıyor. Doktor arkadaşın tavsiyesiyle oldu ama çok pişmanım. Herkes şikayetçi.’

*

‘Sakın sakın bitmiş işe girin ve en az iki yıl bitmiş olsun. Bitmek bilmiyor eksikler. Ustalar usta değil nerde boş gezen adam hepsini toplamışlar siz siz olun almayın.’

*

‘Aman aman bu müteahhitler var ya. Kesinlikle bitmiş işe girin ben aldım **** inşaattan almaz olaydım. Gelin bir bakın İKON İzmit hala eksik var iskan sıkıntılı, Modern İzmit çatı giriş otopark sıkıntısı hala devam ediyor salon camını açamıyoruz bütün cam takmışlar. Siz siz olun topraktan ev almayın sözleşmeyi de siz hazırlatın sonra onu demedim bu yok tu bu sözleşme diğerleri için geçerliydi demesinler.’

*

Söz konusu inşaatçı adını şikayetlerden temizleyip ilk defa büyük bir projeyle geçtiğimiz yıl duyurdu; 262 Towers… Arap işadamı Muhammed El Kattan’ın Türk ortağı olarak lanse edildi. 5 yıl önce altında bir arabası bile olmadığı konuşulan bu isim, söz konusu ortaklık sonrasında adeta sınıf atladı.

Bugünlerde altında 400 bin liralık özel plakalı bir ciple dolaşıyor. Peki nasıl oldu da Haldız, Türköz, Kavan, Kavşut, Sanberk gibi Kocaeli’nin büyük inşaat firmaları dururken Muhammed El Kattan, bu isimle iş yapma kararı aldı? İşin o kısmı aslında oldukça garip, hikaye bir kokoreççide başlıyor.

İzmit merkezde yer alan bir kokoreç dükkanının sahibi eskiden emlak işleri yapan bir isim. Muhammed El Kattan ve ailesi kokoreç yemek için bu dükkanı tercih ediyor ve dükkanın sahibiyle tanışıyorlar. Dükkan sahibinin ismi bende kalsın.

Muhammed El Kattan kokoreci çok beğeniyor.

Muhabbet ilerliyor ve El Kattan Kocaeli’de yatırım yapmak istediğinden bahsediyor. Kokoreç işini bir süre sonra bırakan bu isim yeniden emlakçılığa başlıyor ve El Kattan ailesiyle irtibat kuruyor. Aralarında bir dostluk oluşuyor.

Bu sırada İzmit’te, El Kattan’ın konuklarını ağırlaması için eski bir köşk arayışı başlıyor. Akçakoca taraflarında bir köşk bulunuyor, tam anlaşma sağlanacakken bahsettiğimiz külkedisinden söz konusu emlak firmasına bir telefon geliyor, ‘Benim de bir yerim var o bölgede ilgilenir misiniz?’

İşte her şey bu cümleyle başlıyor. Bahsettiğimiz emlakçı Muhammed El Kattan’la o külkedisini Ramada Otel’de bir araya getiriyor.

Muhammed El Kattan İzmit’te yer satın almaktan vazgeçiyor ve Sapanca’da eski bir villayı satın alıyor.

Sapanca Gölü’ne sıfır olduğu iddia edilen villanın yeniden düzenlenmesi ve misafirlerin ağırlanabileceği bir malikaneye dönüştürülmesi kararlaştırılıyor. Muhammed El Kattan daha yeni ‘merhaba’ dediği bu inşaatçıya güveniyor ve söz konusu malikanenin yeniden düzenleme işini ona veriyor.

GELECEĞİ DÜŞÜNEREK, ZARARINA İŞ…

O isim, bugüne kadar hiçbir projesine göstermediği özeni bu projeye gösteriyor ve ortaya çok başarılı bir iş koyuyor. Kimileri bu projeden maddi olarak zarar ettiğini bile söylüyor. Sadece Araplarla dostluk kurmak için başarılı bir işe imza attığı öne sürülen Burçin Şahin zaman içerisinde söz konusu emlakçıyı aradan çıkarıyor, Muhammed El Kattan’la olan muhabbetini baltalıyor ve El Kattan’ın tek Türk dostu oluveriyor.

Daha sonra masaya yeni bir proje konuyor 262 Towers… İşte bu proje o isim için yani Burçin Şahin için dönüm noktası oluyor. Tek kuruş koymadan projeye ortak olduğu iddia edilen Burçin Şahin’in ‘satışlardan yüzde 30 kar alacağı’ emlak kulislerinde konuşulmaya başlandı bile. Başına Arap kuşu konan, Arapların adeta ‘Yürü ya kulum’ dediği Burçin Şahin 262 Towers’ın işlerinin başına geçiyor. B

aşına geçiyor geçmesine de bugüne kadar sadece satış yapmakla meşgul oluyor. İddia odur ki projenin yüzde 60’ından fazlası satılmış. Daha önce de yazmıştım, söz konusu projenin inşaat ruhsatı yok. Bunu biz değil, İzmit Belediyesi söylüyor.

Sadece zemin iyileştirme izni verilmiş. Bölgede yapılan hafriyat çalışması inşaatın temelinin kazımı ile filan ilgili değil. Henüz inşaat ruhsatı olmayan projenin satışları kat planı çizilmeden, maket üzerinden yapılıyor. Bu iş çok ciddi ceza gerektiren bir iş. Satış başına 120 bin lira gibi bir ücret şikayet durumunda ceza olarak kesiliyor. Bu aksiliğin sebebi olan Burçin Şahin, söz konusu ruhsatın var olmayışı ile ilgili açıklama yapmaktan çekiniyor.

5 yıl öncesi ile bugünü, 1 yıl öncesi ile bugünü, yani Araplarla tanışmadan öncesi ile bugünü oldukça farklı olan Burçin Şahin kendisini Araplarla tanıştıran emlak firmasına da sırtını dönmüş.

KİMSEYİ YAKLAŞTIRMIYOR!

Söz konu emlak firması Burçin Şahin’e milyon dolarlık bir işin önünü açmış ancak arada hak ettiği, emeğinin karşılığını alamamış. Burçin Şahin, Arap Muhammed El Kattan’a kimseyi yaklaştırmıyor.

Sürekli kendisi temas halinde. Hal böyle olunca canım Arap’ın hiçbir şeyden haberi olmuyor. Son bir duyumu belirtelim. Muhammed El Kattan, kimsenin hakkının yenmesini istemiyormuş. Bu sebeple Burçin Şahin’e 262 Towers projesinde gerçekleştirilecek her alım için ihale yapmanın gerekli olduğundan bahsetmiş. Bu gereklilik havada kalmış. Proje ile ilgili işler için açılmış tek bir ihale yok. Neden acaba? Sorunun cevabını bulmak çok da zor değil.”

*


Yazı 2;

“262 TOWERS’IN RUHSATI YOK!

Uzun süredir kentin en çok konuşulan konusu 262 Towers projesi…

Söz konusu proje İzmit Yahya Kaptan’ın hemen yanı başında hayata geçmeyi bekliyor. Projenin lansmanı hem kentimizde hem de İstanbul’da Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi. Proje lansmanlarında belediye başkanları adeta kuyruk oldu. Projenin 2 ortağı vardı. Biri İzmitli Burçin Şahin, diğeri ise ‘Arap işadamı’ olarak lanse edilen Muhammed El Kattan. El Kattan kentimizde iş yapmaya başlamadan önce epey bir caka sattı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti.

Büyük başkana Kabe örtüsü olduğunu öne sürdüğü bir kumaş hediye etti. El Kattan Mekke’den geldiğini söyleyince Kocaeli bürokratları pek bir önem verdiler. Öyle ki ruhsatı bile olmayan projenin lansmanına koştular…

*

262 Towers projesinde lansmanın hemen ardından satışlar başladı. Kentimizde cebinde parası olan neredeyse herkes projede yer almak için sıraya girdi. Tüpraş müdürleri, Medical Park doktorları, pek çok avukat… Metrekaresini 6 bin liradan satın alan da oldu, 8 bin liradan alanda. Bugün itibariyle fiyatların 10 bin liranın üzerine çıktığı konuşuluyor.

Proje tamamlanınca metrekare fiyatlarının 12-13 bin lirayı bulacağı iddia ediliyor. 262 Towers’la ilgili öne sürülen bir iddia da inşaat ruhsatının bulunmadığıydı. Söz konusu iddiayı pek çok defa dile getirdik ancak proje yetkilileri bu konuyla ilgili tek bir açıklama yapmadı. Burçin Şahin’in avukatları sık sık mahkemeye başvurdu ve ilgili haberlere erişimin engellemesini, ‘projemizi karalamak istiyorlar’ tarzında yaptığı açıklamaların yayınlanmasını talep etti.

Mahkeme her defasında Şahin’in bu talebini reddetti. Sorulan soru aslında çok basit, ‘262 Towers’ın ruhsatı var mı, yok mu?’ Bu soruya cevap vermek yerine sorunun yer aldığı haberlere erişimin engellenmesini talep eden Burçin Şahin’in neden kaçtığı anlaşıldı. İzmit Belediyesi sorularımızı cevapladı ve 262 Towers’la ilgili herhangi bir inşaat ruhsatı düzenlemesi olmadığını söyledi.

Belediyenin imar ve şehircilik müdürü Reyhan Elbayrak tarafından yapılan açıklamada; ‘Yapılan inceleme neticesinde Kocaeli ili İzmit ilçesi içerisinde bulunan 262 Towers projesi ile ilgili belediyemize yapılan talep doğrultusunda zemin iyileştirme izni verilmiş olup, henüz ruhsat ile ilgili bir düzenleme yapılmamıştır.’ Yani, 262 Towers’ın inşaat ruhsatı yok. Yani, bugüne kadar yapılan bütün satışlar kanuna aykırı. Yani, yapılan satış başına 120 bin lira ceza kesilmesi gerekiyor. Bu cezanın kesilmesi için hak sahiplerinin belediyeye şikayette bulunması gerekiyor…

*

Peki inşaat ruhsatı bulunmayan 262 Towers’da bugün itibariyle durum nasıl? Proje hakkındaki iddialara cevap vermeyen Burçin Şahin sık sık 262 Towers’ın şantiyesinden sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımlarda bulunuyor. Sadece zemin iyileştirme izni verilen projede temel çalışması yapılıyor gibi paylaşımlarda bulunan Burçin Şahin’in bugünkü son paylaşımı 100. kazığı çaktıkları ile ilgili.”

*

Dahası da var. Az buz değil 10’a yakın haber yapmış, yazı yazmışım.

Hem Arap ortağı hem projeden daire alacak Kocaelilileri uyarmışım.

Ben maaşlı çalışanım.
Bu yazdıklarımın tamamını sadece gazetecilik adına, sadece vatandaşı bilgilendirmek için yapmışım.

Buna karşılık defalarca Burçin Şahin tarafından mahkemeye verilmişim, haber ve yazılarımın engellenmesi istemiş.

Hepsinden aklanmışım.
Kimi eski dostlar, kimi internet sitesi sahipleri ben yazdıkça sıvamış kolları Burçin Şahin’i aklamak için çabalamış.

Bugün gelinen nokta ortada.

Muhammed Al Kattan’ın açıklamasını da yayınlayıp bitireyim yazıyı…
Burçin Şahin’in 20 MİLYON LİRA DOLANDIRDIĞINI anlatıyor Al Kattan.
Burçin Şahin seviciler için bir utanç vesikası…

Elbette konu adli makamlara taşınacak.

Kimseye bugünden suçludur, değildir diyemeyiz.
Tek bildiğim, değerli büyüğüm Hüseyin Erol’un söyledikleri; “Ben tam 40 yıldan bu yana çalışıyorum. Yaşantımız ortada. Hala penye katlamaya şerefimizle devam ediyoruz. Ama işte birileri böyle sihirbazın şapkasından çıkan tavşan gibi ortaya çıkıyor. Bir- iki yılda sanırsın alameti farika. Sonuç ortada. İşte bu şehri biraz da bu yüzden seviyorum. Herkes birbirini tanıyor.”

*

Muhammed Al Kattan’ın açıklaması şöyle;
“20.000.000 LİRALIK ORGANİZE VURGUN,
Kocaeli’nin yatırım cazibe merkezi bölgesi Yahya Kaptan’da yükselen 262 TOWERS projesinde, Suudi Arabistan kökenli yatırımcı Mohammed Al-Kattan üzerine oynanılan büyük vurgun… Ülkemizin en büyük ihtiyacı olan yabancı yatırımcı ve yatırımları konusunda 2016 senesinde kendisine ve ailesine Kocaeli’ni üs seçen Al-Kattan ailesi, organize olarak 20.000.000 liranın üzerinde astronomik bir rakam ile dolandırıldı. Üstüne üstlük 1 TL dahi para koymamış Burçin Şahin ve ekibi tarafından. Burçin Şahin 2016 senesinde emlak pazarlaması konusunda Al-Kattan ailesine kendisini inşaat mühendisi gibi tanıtarak, aileyi öncelikle 262 Towers’ın bulunduğu arsayı belediyeden alması konusunda ikna etmesi ile gelişen süreçte, ilk olarak 1 TL dahi koymadan önce Bambau şirketini kurdurup % 30 hisse payı almış. Bu payı da Al-kattan sadece kendisinden bir şey çalmasın kendi işi gibi çalışsın diye güvene dayanarak hisseyi bedelsiz olarak Burçin Şahin’e vermiştir.

Ayrıca Al-Kattan güvene dayalı bu ilişki de her türlü yetkiyi Burçin Şahin ve ekibine bırakarak sadece yatırımcı kimliğine bağlı olarak banka ATM’si görevi üstlenmiştir.

Lakin ekibin gözü o kadar dönmüş ki artık paranın ve ihtirasın sınırlarını zorlayarak, ilk zamanlar şantiye imalat işlerinden yüksek miktarlarda para kaçırmaya başlamış, arkasından proje satışlarından gelen ödemeleri kendi şahsi hesaplarına transferler yaptırarak zimmetine para geçirmiştir.

HİSSELERİ BEDELSİZ VERDİ

Artık kontrolü öyle kaçırmıştır ki 262 projesinde çalışan alt taşeronları kullanmak suretiyle, proje dışındaki Burçin Şahin’e ait yatırımları da (Kreş, VIP oto dizayn fabrikası, kedi kumu üretim fabrikası, ultra lüks araçlar, ultra lüks evler) 262 projesinin gelirlerini kullanarak ve 262 projesi haricindeki tüm işlerinin de hak ediş faturalarını 262 projesine kestirmeye kadar uzanan dolandırıcılık ekibi ile karşı karşıya kalmıştır. Al-Kattan ailesi bilindiği gibi Suudi Arabistan dışında Fas, Mısır, Lübnan’da sayısız yatırımları olan bir aile olması hasebi ile yatırım yaptığı ülkelere sadece yatırımları ile kendisinden söz ettirmemiştir, gittiği her ülkede sayısız sosyal yardım projelerine bedelsiz olarak bölge halkına hediye etmiştir.

Bu bağlamda annesi Seyide Ayşe adına, Kocaeli’ne içerisinde kız kuran kursu, aşevi, 600 kişinin avlusunda 1500 kişinin namaz kılabileceği görkemli bir camiyi yapmış ve bağışlamıştır.

Yine aynı bölgede futbol sahası bulunmayan gençlere futbol sahası yaptırmış ve tüm bedellerini ödeyerek gençlere bağışlamıştır. Ayrıca bilinen bilinmeyen birçok yardımı da ailesi ve kendi adına yapmıştır. Yaklaşık 3 ay önce tespit edilen yolsuzluklar gün be gün açığa çıkartılarak, öncelikle Bambau şirketinin, Burçin Şahin adına olan hisseleri Muhammed Al- Kattan devri yapılmış, akabinde 19 Şubat ve 20 Şubat 2019 tarihlerinde Burçin Şahin adına hareket eden tüm personellerin yasal tüm alacakları ödenerek iş akitleri fes edilmiştir.

Fakat Burçin Şahin’in yaptıkları gün yüzüne çıkmaya başladıkça kendisi adına artan suçları sebebi ile baskın basanın modeli şirketin hisse devri sonrası dahi geriye dönük alt taşeron gruplarına yetkili olduğu dönemlere denk gelecek şekilde geriye dönük olarak sözleşmeler imzalayarak antlaşmada olduğu taşeronlara Al-Kattan’ı borçlu gösterecek şekilde usulsüz sözleşmeler imzalayarak.

HER TÜRLÜ YASAL HAKLARINI…

Firmaları alacaklı gibi gösterip 262 projesinde eylemler yaptırmak suretiyle, bütün paydaşlarını ve organize içerisinde olduğu kişilerle birlikte şantiyeyi basmak suretiyle, Al-Kattan ailesini basiretsiz tacir ve itibarsızlaştırma için her türlü kirli işleri imzasını atmıştır. Lakin Al-Kattan ailesi tüm bu bilgiler ışığında her türlü yasal haklarını Türk adaleti önünde bu organize ekipten hesap sormak istiyor. Konu ile ilgili olarak toprak sahibi ve mal sahibi sıfatı ile Rekan yatırım şirketi, ayrıca müteahhit sıfatı ile Bambau gayrimenkul şirketlerinin de %100 yabancı ortağı olarak Suudi Arabistan dış işleri vasıtası ile de haklarını savunacağının bilmesini istiyoruz.

Al-kattan yaptığı açıklamaya göre 262 Towers projesi inşaatının 15 Mart’tan itibaren tüm hızı ile devam edeceğini şu ana kadar projeden mülk almış hak sahiplerinin en ufak şekilde mağduriyet yaşanmadan mülklerini alacaklarını bilinmesini istiyor, proje kapsamında basında yanlış bilgilendirildiği gibi, herhangi bir ortak bulunmamaktadır.

Sadece yıllardır Suudi Arabistan’da birlikte proje yaptıkları Dubai kökenli Türk ortaklı bir holdingden Türkiye’de yardım istemiştir, ilgili holdingin yetkili elamanları ise şantiyede denetim ve raporlamalar konusunda al-kattan ailesine yardım etmektedirler, ayrıca projedeki tüm yolsuzlukları yeminli bilirkişiler vasıtası ile gün yüzüne çıkarmaya devam edildiğini beyan etmişlerdir. Türkiye sevdalısı bu aileye yapılanlar her şeyden evvel telafisi mümkün olmayan yaralar açmıştır, umut ediyoruz ki bu yapılanlar başka yatırımcı ve hayırsever iş adamlarının başına gelmesin, ailenin tek isteği ilgili ve yetkili makamların aileye destek olmasıdır.”

*

Tam yazıyı bitirdim Eren Turgut isimli bir yurttaş aradı.

Bambau firmasının taşeronu olduğunu söyledi.

Toplam 5 taşeron firma bulunuyormuş 262 Towers’ta.

Sadece Eren Turgut’un alacağı 1 milyon lira imiş.

Toplam bütün firmalarının alacaklarının 5-6 milyon lirayı bulduğunu söyledi.

Muhammed Al Kattan’ın babasının vefat ettiğini, ailesinin miras için davalık olduğunu, bu sebeple Muhammed Al Kattan’ın Türkiye’ye para getiremediğini söyledi.

“Burçin Şahin bir şey yapmışsa tek başına yapmıştır. Kimsenin kabahati yoktur. Biz alacaklarımızı istiyoruz” dedi. 

*

Bu telefon görüşmesi sonrasında projeye ortak olduğu iddia edilen özel bir firmayla görüştüm.

Detayları yarın uzun uzun yazıp anlatacağım.
en kısa süre içerisinde Eren Turgut’la ve diğer müteahhit firmalarla da yüz yüze görüşeceğim.

Önemli olan bir iki dolandırıcı yüzünden yurttaşların mağdur olmaması.

Kim haklı, kim haksız en ince ayrıntısına kadar yine Kocaeli Barış Gazetesi’nde okuyacaksınız.

Öğrendiğim bir iki kısa bilgiyi anlatayım.

Muhammed Al Kattan’ın babası Şeyh Abdulhamid Muhammed Hamza Al Kattan 45 gün önce vefat etmiş.

Suudi Arabistan yasaları gereği devlet tarafından miras paylaşım davası açılmış.

Sadece Muhammed Al Kattan’ın payına düşen miras 1 milyar doların üzerinde bir rakama tekabül ediyor.

Söz konu şirketin, Al Kattan’la bağlantısı ise Adil Al Kattan ile Suudi Arabistan’da yaptıkları büyük proje yapmalarından geliyor.

Bu şirket Dubai merkezli..

Daha çok Afrika’da yaptığı işlerle biliniyor.

Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR'ın (Engineering News Record) dünyanın en güçlü 250 müteahhit firması listesine 18. sıradan büyük bir iş yapmışlar.

Burçin Şahin gibi çoluk çocuk değiller.

Türkiye’de bugüne kadar hiçbir proje yapmamışlar.

Tamamen yurtdışında çalışıyorlar.

262 Towers bir anlamda kucaklarına kalmış, ağabey Adil Al Kattan’ın ricası ile Muhammed Al Kattan’a yardımcısı olacaklar.

*

Anlatılanlar, bildiklerim böyle.

1 hafta içinde konuyla ilgili bütün belge ve bilgiler elimde olur.

Hemen herkesle görüşmüş olurum.

Ne diyeyim; takip edin, haberiniz olsun…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kosavalı @Kosovalı 2019-02-28 22:33:07

az önce yaptığım tüm savunma geçersizdir bunlar benide harcadı herkesten özür diliyorum finans müdürünü burçin şahinin yolsuzluklarını cıkartmak için işten cıkarmadılar bunu hepimiz biliyoruz bu adam bana 1 gün önceki yorumu zorla yazdırdı alacağım var alamıyorum tüm kocaeli halkından özür diliyorum ve yatırımcılarımızdan özür diliyorum

Avatar
Kosovalı 2019-02-27 15:36:38

Ya herkes atıp tutuyo olayın aslını bilmeden..bizzat burada çalışmış birisi olarak söylüyorum hani demişler ya burçin alt taşeronları kullanıyo diye bu söz sadece bundan sonra yapılacak eylemleri yada hakkını isteyenleri itibarsızlaştırmak için.burada organize şuç gibi gösteriliyo tamam eğer öyle ise neden burçin şahine tek bir dava açmadan hesap sormadan ortaklığı bitirip öztürk holding diye birisini getirmeye çalışıyorlar.burçinle çalışan finans müdürü hala onlarla ee bekçisinden çaycısına herkesi kovdular finans müdürü orada peki vurgun yapan burçin hesap sormadan gönder buna aracı olabilecek kim finans müdürü hala onlarla ee bekçiler mi yaptı bu işi yoksa çaycı mı. Hani diyorlar ya mart 15 te başlıyoruz..Mart 15 e kadar brisa tarafına dolan izmitin lağım suyunu çekemezler.tapu alan insanları içeri almıyorlar şuan.taşeronlar 7 aydır alacaklarını alamıyorlar..biraz eylem yapmaya kalksa polis götürüyo birde organize şuçlu oluyorlar.peki ne yaşacak bu insanlar?

Misafir Avatar
kosavalı 2019-02-28 22:33:07 @Kosovalı

az önce yaptığım tüm savunma geçersizdir bunlar benide harcadı herkesten özür diliyorum finans müdürünü burçin şahinin yolsuzluklarını cıkartmak için işten cıkarmadılar bunu hepimiz biliyoruz bu adam bana 1 gün önceki yorumu zorla yazdırdı alacağım var alamıyorum tüm kocaeli halkından özür diliyorum ve yatırımcılarımızdan özür diliyorum

Beğenmedim! (0)
Avatar
tankut 2019-02-27 13:26:19

+
hersabah uyandığımda bu binayı görüyorum aylardır çivi çakılmıyor hiç te umurumda değil.yok efendim daire almışlarr da inşaAllah arabın ki biter

Avatar
Gerçek Arab 2019-02-27 10:33:38

Alma arabın ahını cıkar aheste aheste

Avatar
İzmitli 2019-02-27 10:26:10

Bütün yazıyı ve eski yazılanları birkaç kez okuduktan sonra bu arap işadamı şimdiye kadar satın alanları dolandırmış olmasın sakın
%60 ı satıldı diyorlar ort 500b₺ olsa 150m₺ gelir oluyor
48m₺ arsa alındı kalan 100m₺ nerede?
Şu ana kadar anca 50m₺ harcanmış eeee
Bunlar olurken arabın hiç haberi olmamış dolandırılmış
Ağam bizimle eyleniyorlar herhalde

Avatar
yalan haber 2019-02-27 10:15:57

hayırdır, arap jet fadıldı , internetten bulamıyordunuz, sorup soruşturmuştunuz, şimdi hayırsever işadamı oldu, dolandırıldı oldu, umarım bu yazıyı size gönderenlerin vekaleti vardır,

Avatar
Kocaeli 2019-02-27 09:15:22

Yazılanlar gercek ise yazıklar olsun

Avatar
Aslan Ersoy Kandemir 2019-02-27 00:59:04

Dışişleri bakanlığının yetkililerini,cumhuriyet savcılarını göreve davet ederim,bu yazılanların doğruluğuna binayen sadece VATANDAŞIMIZIN değil,TÜRK ARAP ilişkilerine de zarar vereceği açıktır,ayrıca bu Akpli belediyeler halka açıklama yapmalı(Hem İZMİT hem Kocaeli)bu belediyelerin bu konuda İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNCE İNCELENMESİ yerinde bir karar olacaktır,şayet ben belediye başkanı olsaydım ismi geçen şahısları önce çağırır dinler İKNA OLMAZSAM SAVCILIĞA BAŞVURUR,ikna olursam vatandaşlarımıza MÜSTERİH OLUN HERŞEY YOLUNDA derdim,şimdi birkez daha sorarım lansmanında da kuyruk olanlar dahil cevap versin,bu organizasyon bir DOLANDIRICILIK FAALİYETİ ise halka açıklayacaklar mı AKPLİ belediye başkanlarının herhangi bir sorumluluğu olacak mı,konu ile ilgili İL VALİLİĞİNİN bir girişimi var mı?

Avatar
İzmitli 2019-02-26 23:41:00

Uğur kardeş böyle ekşi sözlük vari bilgileri tam irdelemeden şuursuzca gazete yazısımı olur hakim misin? Savcı mısın?
Bilgilendirme yapıcam diye orada hakkıyla hukukuyla çalışan herkesi ne idüğü belirsiz bir adamın gönderdiği mail ile suçlamışsın
Kocaeli Barış gazetemize yakışmayan bir üslup ve davranış
Lütfen daha dikkat
Araştır bilgilen öyle yaz

Avatar
İzmitli_ 2019-02-26 23:34:23

Arabın babası ölüyor para akışı duruyor arap ondan sonra uyanıyor ya arabın babası ölmeseydi sevinsinmi üzülsünmü arapp)))

Avatar
Vatandaş 2019-02-26 22:08:17

Baştan sona okudum yazıyı zaten bu araplar bize çok güveniyorlar iyi niyet kurbanı olanıyorlar maalesef gelek yatırım da gidiyor Allah bildiği gibi yapsın böyle karaktersiz insanları

Avatar
abdülhamit han. 2019-02-26 21:27:34

Yahu ruhsat yok da belediye bu kadar yüksek bir binayı niye görmedi.
Bunun sebebide burdan yazıyoruz belediye demekki rüşvet yiyerek görmezden gelmiş.Nokta.

Avatar
atatürkçü 2019-02-26 21:09:03

büyük şerefsizmiş ne diyeyim adam türkiyede yatırım yapmak isterken duygularını parasını yemiş şerefsizler bunun birde ruhisi var ama kimse bahsetmemiş .. ilginç adamı nasıl bir kumpasa almışlar

Avatar
Ademoğlu 2019-02-26 20:53:44

Sdam sadece arsaya 48 milyon verdi şu anki insaat bedeli bile 50 milyon yapar SAĞLAM KAYNAK uydurmayalım birilerinide korumayalım ayrıca satılan dairelerdede vurgun var.

Avatar
Hamza Çelik ( PİEM EMLAK) 2019-02-26 20:45:42

Başta şunu söylemek istiyorum. Yazıyı baştan sona kadar okudum.hep söyledim yine söylüyorum Burçin Şahin denen adamla Muhammed beyi tanıştıran iki sene evvel PİEM EMLAK olarak HAMZA Çelik ve Meryem Ata dir. Yazıda bizden bahsedilmiş isim verilmemiş ama verelim istedim. Allah'ın sopası yok ve kimsenin hakkı kimsede kalmiyormuş. Burçin Şahin ile bir araya geldik bu ortaklıktan sonra çok zor oldu ama geldik bize şu kelimeleri kullandı BURCİN ŞAHİN " 20 yıl alacağım yolu sayenizde 1 yılda aldim" bizde Allah daha çok versin biz emlak firmasiyiz ve bizim görevimiz bir araya getirmek ve bunun bir hakedisi olduğunu soyledik. Sonra ne oldu yandas gazeteciler bizle görüştükleri ve haklı olduğumuzu aracı olarak yardımcı olacaklarını bile söyledikleri halde hakkımızda milli piyango tahlilisine sonradan çıkan akraba gibi yazılarımızı yazdilar. Allaha havale ettik. Allah insanları dener sınar Burçin Şahin bu sınavı geçememiştir. İnşAllah dahada beter olur. Hakkımız varsa helal etmiyoruz. Saygılarımızla PİEM EMLAK

Avatar
Ercan 2019-02-26 20:37:49

Demek ki Dolar olarak ödemiş. Bugünkü kurdan 20 milyon TL olduğunu hesaplamış.

Avatar
sağlam kaynak 2019-02-26 18:10:14

Sayın Al-Kattan'ın proje için ödediği toplam para 15 milyonken nasıl 20 milyon dolandırılıyor tuhaf... doğru haber yapın... yaptığınız haberi iyi araştırın.... öyle her duyduğunuz dakkika başı payaşmak yerine kapsamlı bir araştırma yapın. Belgelerinizi ortaya koyun sonra biz de sizin gazeteciliğinize güvenelim.

banner1048

banner354

banner599

banner820