banner598
banner608
banner654
31 Mart 2016 Perşembe 15:52
UMF'nin hızına yetişmek zor
banner610
Akıllı telefon olur da akıllı ev neden olmasın? Fena mı olur siz dışarıdayken fırına sürdüğünüz yemeğin eve ulaşmanıza kısa bir süre kala pişmesi ya da söndürmeyi unuttuğunuz lambaları, uzaktan bir tıkla söndürebilmeniz, ne bileyim yerinizden kalkmadan perdeleri açıp kapatabilmeniz. Ve buna benzer pek çok güzel özellik olsa evinizde, fena mı olur? İşte tüm bu teknolojik imkanları sizlere, konfor ve sosyal donatıların yanı sıra sağlayan konut projesinin adı “Emar Delüxe.” Yılların güven veren markası UMF İnşaat’ın Kartepe’de yapımını sürdürdüğü Emar Delüxe Konutları, beklenenden çok daha hızlı ilerliyor. Öyle ki UMF İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Peksoy, gazetemize yaptığı açıklamada, 8 blok, 120 daireden oluşan Emar Delüxe projesinde, ilk blokun 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını bildirdi. 


5 VE 7 YILDIZLI OTELLER

İstanbul Beylikdüzü merkezli UMF İnşaat, hem devlet kurumları ile hem de özel firma ve şahıslarla pek çok projeye imza atmış ve bu projelerin altından da başarı ile kalkmış bir firma. İstanbul’un dışında Sakarya’da da Merosa Şirketler Grubu ile çalışan, bu ilde 5 ve 7 yıldızlı otel projeleri ile villa projeleri bulunan UMF, ilimizde de ses getirecek bir projenin startını verdi kısa süre önce. Projenin adı: “Emar Delüxe Fourseasons Since 2016.” 1996 yılından bu yana inşaat sektörünün içinde olan Peksoy ailesi, UMF İnşaat’ı, 2010 yılında bir aile şirketi olarak hizmete açtı. Erkan Peksoy’un yönetim kurulu başkanı olduğu UMF İnşaat, bu ismi çocuklarının baş harflerinden alıyor: Umut, Fırat ve Murat…980 KONUTLU TOKİ EVLERİ
İstanbul Beylükdüzü’nde Perlavista Rezidans’ta faaliyetini sürdüren UMF, İstanbul’da çok sayıda ses getiren projeye imza attı. Kayaşehir’de 980 konutlu TOKİ evleri, UMF’nin ödüllü projesi. İş merkezleri, rezidanslar ve konut projeleri ile İstanbul’da markalaşan UMF’nin, Beylikdüzü’nde inşa ettiği 300 konutlu Saklıhan Konakları, kısa sürede büyük ilgi gördü. UMF İnşaat, İstanbul’un dışında ise Sakarya’da otel ve villa projeleri ile adını duyurdu. Merosa Şirketler Grubu adına Sakarya’da 5 yıldızlı bir otel projesi süren ve 7 yıldızlı bir otelin de yapımına hazırlanan UMF’nin, bu ildeki projeleri bu kadarla da sınırlı kalmıyor, bir de villa projeleri bulunuyor.

KURUM VE ÖZEL ŞAHISLAR
Projelerini özenerek hazırlayan ve yerine getiren UMF’nin gerek devlet kurumlarına ve gerekse özel şahıslara verdiği güven, firmanın hızla yükselmesini sağlıyor. Kaliteyi ve konforu müşterilerine sunan UMF, geçtiğimiz aylarda bir basın toplantısı ile Kartepe Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Yakacık Sokak No: 26 adresinde yapımına başladığı “Emar Delüxe Fourseasons Since 2016” projesini kamuoyuna duyurmuştu. Konut sektöründe standartları zorlayan bir projeyle ilimizde de ilk yatırımını yapan UMF’nin yönetim kurulu başkanı Erkan Peksoy, gazetemize projeyle ilgili çok daha detaylı bilgiler aktarmıştı.

KENT MERKEZİ İÇİNDE
Emar Delüxe Konutları’nın, projesi hazırlanan ve yapımına başlanması için gün sayılan Kartepe Kent Merkezi’nin içinde yer aldığını dile getiren Peksoy, şunları söylemişti: “Kartepe’yi tercih etmemizin sebebi, Kent Merkezi projesi oldu. Bu projenin Türkiye’de bir ilk olduğunu duyduk. Projenin içinde sosyal yaşam alanı anlamında oldukça güzel donatılar var, böyle bir bölgede yatırım yapmak istedik, Kent Merkezi içinde ilk ruhsatı alan da biz olduk. Standartları yükseltecek bu projemizle diğer yatırımcıların da bölgeye kaliteli yatırımlar yapmasına önayak olacağız. 12 bin metrekarelik bir alanda yapılacak olan Emar Delüxe Konutları’nın 3 bin metrekaresi inşaat alanı, 9 bin metrekaresi ise yeşil alandan oluşuyor.8 BLOK, 120 DAİRE
8 blok, 120 dairelik projede, konutların her biri 3 katlı; 2+1, 3+1, bahçe ve üst dubleksli 4+1 daireler yer alıyor. Ultra lüks, birinci sınıf malzemeler kullanacağımız projemizde, dairelerimizin en önemli özelliği akıllı ev olmaları. Konut sahipleri, dünyanın neresinde olursa olsun, bir akıllı telefon ya da tablet ile evlerine hükmedebilecek. Üstelik herhangi bir aidat ödemeden. Sistem, evinize girişinizi birkaç metre hassasiyetle belirliyor ve tam giriş yapacağınız sırada ‘hoş geldiniz’ senaryosunu devreye alıyor. Eve girişiniz sırasında elektrik ve su akışı sağlanıyor, alarm sistemi devre dışı kalıyor, panjurlar açılıyor, ısıtma ve soğutma sistemi ayarlanıyor, giriş aydınlatmanız açılıyor, garaj kapınız açılıyor.

AKILLI ÖZELLİKLER
Biraz daha örneklerle açıklamak gerekirse bu akıllı sistemle, eve gelmeden Lig TV’nizi ya da bir başka televizyon programını açabileceksiniz; doğalgazınızı, elektriğinizi, suyunuzu kontrol edebileceksiniz; fırındaki bir yemeğin, eve gelişinize kısa bir süre önce pişmeye başlamasını sağlayabileceksiniz; siz eve girmeden klimayla evi serinletebilecek ya da ısıtabileceksiniz, perdelerinizi açabileceksiniz. Ayrıca, diğer dairelerdeki komşularınızla görüntülü konuşma imkanı tanıyan bir sistem de mevcut. En güzel özelliklerinden biri de merkezi toz alma süpürgeleri. Akıllı ev özelliklerinin yanı sıra, projemiz sosyal yaşam donatıları ile de ilgi çekecek. 4 mevsimi ayrı güzelliklerle yaşayabileceğiniz Emar Delüxe Konutları’nı, kendinizi tatilde hissedeceğiniz sosyal donatılarla donattık.

7/24 GÜVENLİKLİ SİTE
Radye Jeneral Temel sistemine sahip projemizde, çocuk oyun alanları, kamelyalar, açık ve kapalı havuz, fitness merkezi, sauna, kafeterya, kreş, market, yürüyüş ve bisiklet parkuru, tenis ve basketbol sahası, dinlenme alanları, otopark ve benzeri donatılar bulunuyor. Ayrıca İntercom görüntüleme sistemine sahip Emar Delüxe Konutları’nda 7/24 kameralı güvenlik sistemleri mevcut. Kartepe Kent Merkezi içinde yer alan projemizin etrafında ise hastane, sağlık ocağı, okul, alışveriş merkezleri bulunuyor. Emar Delüxe Konutları, Cengiz Topel Havaalanı’na 2 kilometre, Sabiha Gökçen Havaalanı’na da 40 dakika mesafede bulunuyor. Bu konutlarda oturacak müşterilerimizi şanslı kılan bir diğer özelliği ise Kartepe Kayak Merkezi’ne 20 dakika gibi kısa bir mesafede yer alması.220 BİN İLE 420 BİN TL ARASI
Konutlarımızın fiyat aralığı 220 ile 420 bin lira arasında değişiyor. Temelden satış yapmıyoruz. İnsanlar daireleri görerek alsın istiyoruz. 24 ay gibi bir sürede konutlarımızı bitirmeyi planlıyoruz. Zaman aralığını bilerek uzun tuttuk, çünkü ne vaat ettiysek her birini layıkıyla yapacağız. Müşterilerimize ayrıca ödeme kolaylığı da sunuyoruz. Bankadan kredi çekemeyecek durumda olanlar için 60 aya kadar faizsiz ödeme imkanı sağlıyoruz.” Peksoy, sonbaharda Emar Dülexe Konutları’nın ikinci etabına başlamayı planladıklarını da aktarmıştı. Kendinizi tatilde gibi hissedeceğiniz ve akıllı sistemlerle donatılan bu konutların inşaat çalışmalarını tekrar inceledik, kısa sürede kaydedilen mesafeye oldukça şaşırdık.

BİR AYDA İKİNCİ BLOK
İlk ziyaretimizi şubat ayının sonlarında gerçekleştirmiştik. O tarihte bir bloğun birinci ve ikinci katının kaba inşaatı tamamlanmıştı. Dün inşaat sahasına tekrar gittiğimizde ise bizi şaşırtan, bu bloğun kaba inşaatının bittiğini, yanına bir bloğun daha inşa edildiğini görmemiz oldu. İkinci bloğun 2 katının kaba inşaatı bitmiş, üçüncü kat için kolonlar oluşturulmuştu. Ayrıca bir bloğun da temeli atılmaya hazır hale getirilmişti. 2 yılda bitirilmesi öngörülen projenin, bu hızla çok daha erken tamamlanması muhtemel görünüyor. Gördüklerimizin yanı sıra Erkan Peksoy’un verdiği bilgiler, şaşkınlığımızı daha da artırdı. Peksoy, 1 ay gibi kısa bir sürede bloklardan birinin tamamlanacağını müjdeledi.

LANSMANA ÖZEL YÜZDE 5
“Sıvası, iç döşemeleri bir ayda bitecek, akıllı sistemlerden bahsetmiyorsunuz değil mi?” diye sormadan edemedik kendimizi. Peksoy, “Hayır, içinde oturulacak halde, tüm sistemleriyle bitmiş olacak” cevabını verdi. Yani lansman 1 ay sonra yapılacak. Peksoy, lansmana özel olarak yüzde 5’lik bir indirim uygulanacağını müjdeledi. Temelden satış yapmayan, yani müşterilerinden konutları bitmeden para talep etmeyen UMF İnşaat’ın yönetim kurulu başkanı Erkan Peksoy, konutlar tamamlandıkça satışların da gerçekleşeceğini dile getirdi. Peksoy, daha şimdiden yoğun bir şekilde talep aldıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

İKİNCİ ETAP BAŞLAYACAK
“Başvuru yapanların ön kayıtlarını alıyoruz ancak kaparo talep etmiyoruz. İnsanlar, hangi bloğun kaçıncı dairesini istiyorsa gelip bilgilerini yazdırıyorlar. Bloklar bitip, daireler tamamlandıkça satışlar gerçekleşecek ve 2 yıl süre koyduğumuz proje bittiğinde daire teslimleri yapılacak. Aldığımız başvurularla liste dolmak üzere. Listenin dolması halinde müşterilerimizi eli boş göndermeyeceğiz, Kartepe’de kalıcı olmayı düşünüyoruz. Yine Kartepe Kent Merkezi’nin içinde aynı özelliklerde Emar Delüxe’nin ikinci etabına sonbahar gibi başlayacağız. Birinci etapta başvurular dolduğunda, ikinci etaptan daire başvurusu yapabilecekler.”

BU HIZA YETİŞMEK ZOR
İkinci etabın talebe göre daha da erken başlayabileceğini de belirten Peksoy, 2. etabın ardından da yine bölgede etap etap konut yapabileceklerinin de müjdesini verdi. Bölgeye renk katacak, diğer firmaların konut projeleri için de bölgede standardı yükseltecek olan UMF İnşaat’ın prestij projesi Emar Delüxe hakkında detaylı bilgi ve irtibat için 0212 596 72 84 numaralı merkez ofisin ya da 0262 372 00 72 numaralı şantiye ofisinin telefonunu arayabilir, emardeluxe.com adlı web adresini inceleyebilirsiniz. İlimizde benzerine zor rastlanır bu evler için elinizi çabuk tutsanız iyi olur, çünkü UMF İnşaat’ın hızına yetişmek biraz zor gibi görünüyor. 

Son Güncelleme: 01.04.2016 16:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482