banner588
banner589
banner572
24 Ekim 2014 Cuma 11:51
STEAKHOUSE EŞİTTİR YEŞİLDAĞLAR
banner508

STEAKHOUSE EŞİTTİR YEŞİLDAĞLAR


dddddSteak ve steakhouse son yıllarda ülkemizde de sıkça duyulan bir terim. Genel olarak bir et pişirme yöntemi olarak bilinir, fakat steak başlı başına ayrı bir yemek kültürü. Son yıllarda özellikle İstanbul’ da çok sayıda steakhouse açıldı ve bu yemek kültürü şehrimizde de gelişiyor, üstelik gelecek vadeden yeni markalarla gelişimini sürdürüyor. Kolay bir iş değil. Marka olmak uzun ve meşakatli bir yolculuktur. Vizyon ve duygusal canlılık ister, tek başına motivasyon yetmez, ilham gerekir, cesaret gerektirir. Süreç başladığı andan itibaren hata yapma gibi bir lüks yok. Müşterileriyle ve bağlantılı olduğu her kademede ki paydaşlarıyla, yeni ve anlamlı ilişkiler kurarak, farklılar yaratma peşinde olunmalıdır. Hedef kitlesine değer katan, interaktif ilişkileriyle ulaşılabilirliğini arttıran markaların gücü , diğerlerine göre daha fazla ve daha etkilidir. Burada bahsettiklerim günümüz markalarından beklenen sadece birkaç kriterden bazıları. Bu uzun ve heyecan verici serüveni, yüksek enerji ve kalıcı bir performansla sürdürmek çok önemli.   Bu nedenle markalar kimliklerini çok iyi koruyarak , ilişkilerini geliştirecek yöntemlerden destek almaları çok önemli bir husus. Bitmek bilmeyen bu temponun içinde, kendini müşterilerine en iyi ifade etmeyi başaran markalar, başarı kriterinde belirleyicileri unsur olurlar. Elbette toplum mimarları bu çalışmanın en kritik parçalarıdır. Hikayesi olan yemeğin bile tadı bambaşkayken,  markalar kendi hikayelerini ve içeriklerini doğru zamanda doğru yerde paylaşmayı öğrenmeyi başarmalılar.

 

Yükseklerin heyecanı düşme korkusuyla beraberdir

Anlatılan bir hikayede, anne kartal yavru kartaldan uçmasını istiyor, fakat yavru kartal uçmaktan korktuğunu söylüyor, anne kartal anlıyor ki yükseklerin heyecanı düşme korkusuyla beraber. Şimdi tam karşımda yükseklikle ilgili bir endişesi olmayan, zirveyi düşleyen, işine tutkuyla bağlı YEŞİLDAĞLAR STEAKHOUSE’ nin enerji kaynağı, genç lideri var. İyi bir mağaza vitrini gibi özenle dizayn edilmiş her şeyin başladığı, sanatını konuşturduğu yerden ayrılıp masamıza geliyor. Biliyorum ki kendisini fazlasıyla mutlu ve çokça iyi hissettiği yerden bir süreliğine ayrılmak bile onun için zor. Bu detay son derece gurur duyulacak bir mesele, çünkü o işini bu kadar sevdiği için fark yaratmayı başardı.  Çünkü o bu işin bir sanat olduğunu bize gösterdi. Ve rakipleriyle arasında ki farkı korumayı başararak şimdi yolunda sağlam adımlarla ilerlemeyi sürdürüyor. Bu marka da var olan yüksek değerde ki yaratıcığı ve onun markalaşma serüveninde ki bıraktığı izleri anlamak için buradayız. Serkan Yeşildağ’ın özel olarak hazırlayacağı steakler için beklentim kesinlikle çok yüksek. Sürprizler her zaman güzeldir diyorum ve bu nedenlede, steak seçimlerini zevkle Serkan Bey’ e bırakıyorum. Biliyorum ki bizim için harika steakler  hazırlayarak bu işin mükemmelliğinde ki sınırları tekrar tekrar zorlayacak ve bize de söylenebilecek tek bir cümle bırakmayacak.

 

Yanılmadım

Gözlemlenecek çok detay var. Burada bulunan her obje, her cisim kendine has bir duruşla sergilenmiş. Yemekler gelmeden hemen önce masada vakit geçirirken, biraz etrafı gezmek için içeri geçtiğimde, girişte sol tarafta büyük yuvarlak ahşap masanın hemen yanında ki duvarda bulunan 2-3 raflı kitaplarla dolu ahşap kütüphane beni kesinlikle etkiledi. Bu apayrı bir kültür, bu kültür her yerde, her durumda kişiler arasında ya da varlığını sürdürdüğü durumlar arasında farkını yaratır.  İçinde bulunduğu her şeyin değerini şekillendirecek vizyon vardır o duvarların arasında. Yanılmadım… Bütün bu tasarım bütün bu incelik ancak ve ancak hayalleri olan yaratıcı bir ekipten çıkabilirdi.

 

ddAhşabın ruhu

Ahşap, dünya üzerinde birçok insanın vazgeçilmezlerinden. Onun sıcaklığı ve yaydığı enerjinin bir benzeri daha yok. Her türevi etki yaratır. Burası da öyle. Büyük geniş ağaç masalar cool ve modern bir tasarımla dizayn edilmiş, her detay şık ve konforlu. Tablolar, eğlenceli objeler ve dahası… Burası canlı ve her şeyiyle yaşayan bir atmosfer. Açık mutfakta ızgara da pişen steakler, keyifli bir yemek seremonisinin habercisi. Steak severler için popülerliğini her zaman koruyan YEŞİLDAĞLAR’ ın steak kültürünü bu şehre her geçen gün daha fazla sevdirdiği bir gerçek.

 

“Bağımlılık yapar”...

Bir kavramı her şeyiyle en etkili nasıl anlatırsın sorusuna… Herhangi bir iletişim ustasının cevabı hiç gecikmeden “metafor sanatı “ olur… fakat burada bir ustalık yok burada sadece ruhundan kopup gelen ve ustalara taş çıkaran bir cümleyle,Serkan YEŞİLDAĞ bana, steak kültürünün nasıl bir tutku olduğunu anlattı. “Yerken bağımlılık yaptığı gibi işlerken de bağımlılık yapar, sanata benzer ve vazgeçemezsin.” Cümlesi  bu etlerin neden bu kadar lezzetli olduğunu bana çok iyi anlattı. Yani her şey sanatla işlenirken, birçok inceliği de taşıyor her detayında.

 

Steak kültürü

Steak için çelik uçlu keskin bıçaklar tercih diliyor. Steak bıçakları yani. Steak öncesi aperatif bir şeyler yenmesi ya da iyi bir kokteyl içilmesini öneriyorum. Burada kokteyl yerine başka bir yerde bulamayacağınız özel yapım nefis bir üzüm şırası içiyoruz. Steakler  tahta tabaklar üzerinde servis ediliyor, böylece hızlı ısı kaybetmesi azda olsa erteleniyor. Steaklerin  özel maddelerle marine edildiğini biliyoruz, yediğimiz steaklerden bazıları iki günlük bir marinasyondan sonra ızgaralanıp tabaklarımızda hayat buluyor. Bize de düşen sonuna kadar bu tadın zevkine varmak.

Etin insan sağlığı için önemli olduğunu iyi biliyoruz. Her damak zevkine uygun onlarca çeşit steakler arasından size özel tatları bulmanız çok keyifli. Alışverişini yap gitmişken bir de güzel bir steak ye nyorkanlayışının arkasında uzun yılların birikimi, şehrin en prestijli ustaları var…

Amerika da çok sık rastlanan steakhousların açılışı şehrimizde de büyük yatırımlarla açılmaya devam edecek.2015 yılında iddia ediyorum Kocaeli nin en çok konuşulan ismi olacak YEŞİLDAĞLAR. Bırakın Kocaeli’yi, belki de Marmara’ nın büyük bölümü bu restorantta  yemek yemek için birkaç hafta önceden  rezarvasyon yaptıracağını söylüyorum.

 

Cezbedici

Böyle bir zevk, güzel bir zamanda yapılmış harika bir sürpriz gibi. Steakler sırasıyla geliyor, biz bitirdikçe tabaklarımıza yeni steakler servis ediliyor. Ekibimiz yine harika, dostlarla da sohbet her şeyi daha da keyifli hale getiriyor. İyi bir yemek bir zevk, şehrin içinde kısa bir mola öğle yada akşam fark etmez, her zaman gelebilirsiniz.Bildiğiniz gibi steakler için söyleyecek bir şey bulamıyorum çünkü olağanüstü lezzetli hepsi..SERKAN YEŞİLDAĞ SHOWUNU YAPTI YARATICIĞINI KULLANDI.. MASAMIZA ŞEREF VERDİ,STEAKLERİYLE  DE BİZİ MEST ETTİ..

 

2015 de NE Mİ OLACAK?

Kim ne derse desin bu şehirde ilklere imzasını atan, bir yetenek var. Öyle büyük bir projeyi hayata geçirdi ki özellikle Kocaeli için yeni bir algı dönüşümü yaratacağından eminim. Fakat bu tür projelerin değerini arttıracak olan toplumdur. Bunun fark edilmesi çok önemli. Mevzu ettiğim proje SYMBOL AVM . Proje sahiplerini kutlarım,büyük proje, büyük yatırım …Bu projenin içinde olması gereken isimlerden biri de kesinlikle YEŞİLDAĞLAR STEAK’ ti. Tam da yerini bulmuş, Symbol AVM’de  yerini hazırlamış. YEŞİLDAĞLAR Symbol un iki ayrı bölümünde, iki ayrı konseptle yer alacak. Biri Hilton’ un hemen yanında bağımsız bir alanda 540 m2lik,2 katlı bir yapı olacak ve burada müthiş sürprizler yer alacak. Fakat biraz toplumun vizyonun gelişmesine ihtiyaç var.

 

Kocaeli hazırsa bizde hazırız!!!  

SERKAN YEŞİLDAĞ ne istediğini iyi biliyor.”KOCAELİ HAZIRSA BİZDE HAZIRIZ” diyerek başlıyor. Kocaeli hazır mı?Evet, bence hazır ya da hazırlansa iyi olur… Kırmızı et ve kırmızı şarabın birbirini bütünlediği ve bu nedenle dünya genelinde etle birlikte en çok kırmızı şarabın tercih edildiği çok iyi bilinir, steakler de genelde şarap ve kokteylerle tüketilir. Burası da steakin hakkını nasıl verecek hep beraber göreceğiz. Bazı şeylerin kriterleri vardır, olması gerektiği gibi olmalıdır ortası yoktur vasatlık söz konusu olamaz, o zaman marka olamazsınız. Burada da böyle, vasatlığa kesinlikle yer yok. Gerçek bir steak kültürü bu… En iyi steakler en iyi şaraplarla sunulacak.  Atmosferi, prestiji ve müşterileriyle seçkin bir mekan geliyor, her şey bambaşka olacak ve buna hazırlanmanızı tavsiye ediyorum.

 

6Segment atlayacak

Bu projeyle birlikte Yeşildağlar markası yeni bir segment atlayarak, şüphesiz büyük de bir ivme kazanacak. Bulunduğu her projeye anlam yükleyeceğine inandığım , şimdilik Kocaeli’ nin markası Yeşildağlar’ ın , bu vizyonla gelecek 5 yılda tüm Türkiye’ nin markası olabileceğini bize gösterdi. Bu süreçte, YEŞİLDAĞLAR  markasının dönüşüm yolculuğunun, keyifle ve merakla takip edileceği de su götürmez bir gerçek. Hem Kocaeli’ nin, hem Türkiye’ nin kazancı olan bu projelerin değerlerini unutmayalım.

TEŞEKKÜRLER YEŞİLDAĞLAR, TEŞEKKÜRLER SERKAN YEŞİLDAĞ

MARKALAŞMA SÜRECİNİZDE BOL ŞANŞ…

 

 

[gallery columns="4" ids="22974,22975,22976,22977,22978,22979,22980,22961"]

 

 

 

 

 

Son Güncelleme: 02.01.2016 11:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MELEK 2014-10-24 21:11:42

süper sunum olmuş mekanı öne çıkarmayı becermişsiniz kutlarım.

banner575

banner577

banner579

banner581

banner594

banner585

banner587

banner583

banner574

banner576

banner586

banner580

banner582

banner584

banner578