banner560
banner573
banner572
21 Mayıs 2015 Perşembe 23:20
MURAT AYDIN
banner508

MURAT AYDIN "CAHİLDİM, TECRÜBELENDİM"

KASKF Başkanı Murat Aydın yaklaşık 8 aylık bir aradan sonra Kocaeli'nde hizmet veren görsel ve yazılı medya mensupları ile bir araya geldi. Yaklaşık iki buçuk saat süren toplantıda Aydın tüm sorulara açık ve net yanıtlar verdi. İşte basın toplantısındaki başlıklardan bazıları... Toplantının detayları 15. sayfada.

 

1-  MEHMET BAYKAN VE ALİ DÜŞMEZ'E DUA EDİYORUM.

2-  SAĞLIK ADINA ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLERİMİZ VAR.

3-  TFF, 3. LİGİ KALDIRMAK İÇİN KOLLARI SIVADI.

4-  SPORCU SAĞLIK MERKEZİ KURACAĞIZ.

5-  HER KULÜBÜN MASÖRÜ OLMASINI İSTİYORUZ

6-  16 YAŞINA KADAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI OLMAYACAK.

7-  ÇOK BERBAT BİR İNTERNET SİTEMİZ VAR.

8-  YARIM KALAN DERGİ İŞİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ.

9-  30 YILIMIZI GÖRKEMLİ BİR ŞEKİLDE KUTLAYACAĞIZ.

10-3 YIL ÖNCE UTANÇ VERİCİ SÖYLEMLERDE BULUNDUM.

11-GAZETEMİZ OLACAK.

12-YILDA 500 BİN LİRAYI ÇEVİRİYORUZ.

13-FERRUH DUYGU İSMİ ORADA HER ZAMAN KALACAKTIR.

14-MALZEME YARDIMINI BİZZAT BEN İSTEMEDİM.

15-KİŞİLERE GÖRE MAÇ PROGRAMI YAPAMAYIZ.

16-DIŞARIYA GİDEN TAKIMLARIM İSYAN EDİP GELİYOR.

17-ESKİ AMATÖREVİMİZİ YENİLEDİK.

18-KUPA TÖRENİMİZ HAZİRAN'IN İLK HAFTASI GİBİ OLACAK.

19-BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINI EKİM'DE YAPACAĞIZ.

20-CAHİLDİM, TECRÜBELENDİM.

 

MEHMET BAYKAN VE ALİ DÜŞMEZ'E DUA EDİYORUM

KASKF Başkanı Murat Aydın yaklaşık 8 ay sonra basın mensupları ile bir araya geldi. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve KASKF Yönetim Kurulu Üyeleri'nin de yer aldığı toplantıda Murat Aydın geçmişte hatalarının olduğunu belirtti ve "Cahildim, hatalar yaptım, ancak tecrübelendim. Olaylara şimdi daha soğuk kanlı ve geniş bakabiliyorum" dedi. Aydın Öte yandan İstanbul 18. sıra Milletvekili Adayı Mehmet Baykan ile TASK Genel Başkanı Ali Düşmez'e duacı olduğunu da belirtti. Neden mi..? İşte toplantının tüm detayları...

 

EKSİKLERİMİZİ SÖYLEYİN

Başkan Aydın, basın mensuplarından kendilerine yol göstermelerini istedi ve şu şekilde konuştu. "İlk önce trafik kazası geçiren Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli'ye geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. Uzun bir süredir sizler ile bir araya gelemiyorduk. Karşılıklı olarak fikir alışverişinde bulunmak için toplandık. Hepinize katılımlarınızdan ötürü teşekkür ederim. Yaptığımız her işi, attığımız her adımı takip edenler sizlersiniz. Eksiklerimizi, yapmamız gerekenleri sizlerden öğrenmek istiyoruz. Amatör spor camiasına hizmet etmek çok özel bir durumdur. Sizler de bizim bu konudaki en önemli destekçilerimizsiniz.

 

BAYKAN VE DÜŞMEZ'E DUA EDİYORUM

KASKF Başkanı Murat Aydın, İstanbul 18. sıra Milletvekili Adayı, Spor Genel Müdürlüğü yapan Mehmet Baykan ile TASK Başkanı Ali Düşmez'e dua ettiğini belirtti ve şunları söyledi. "Milletvekili adayımız Mehmet Baykan, Genel Başkanımız Ali Düşmez'e dua ediyorum. Onlar benim başkanım. Bizler kurumsallıktan yanayız. Kendilerinin her türlü çalışmalarını, faaliyetlerini desteklemeliyiz. Kurumumuzu inşallah daha da genişletirler. Amatöre ne kadar hizmet edilirse kulüplerimize yansımaları o kadar etkin olur"

 

ÇOK BERBAT BİR İNTERNET SİTEMİZ VAR

Başkan Aydın internet sitesinin yetersiz olduğundan bahsetti ve "Çok berbat bir internet sitemiz var. Yeni hazırlıklarımızda internet sitemiz ile ilgili de bir çalışma başlattık. Ancak son 3 yıl süresinde 2 milyon 100 bine yakın bir ziyaretçi sitemizi takip etti. Önümüzdeki günlerde günlük rakamın 3 binlere çıkması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz." dedi.

 

SAĞLIK ADINA ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK

Başkan Aydın, sağlık ile ilgili hizmetleri şu şekilde aktardı. Geçen sezon için Acıbadem Hastanesi ile görüşmelerimiz sonucu 40'ın üzerinde sporcumuz ameliyat oldu. Tanesi 1100 liradan 1300 civarı MR çekildi. 2 plastik cerrahi ameliyatı gerçekleşti. Bu hamleler sayenizde ulusal medyada da yankı buldu. Yeni sezon için beklettiğimiz 2 hastane sponsorumuz daha var. Bu arada 5 yıldır bize destek veren Gebze Merkez Hastanesi sahibi Hakan Öbek arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum. Sosyal güvencesi olmayan sporcuların ailelerine kadar desteklerini verdi.

 

AMBULANS KONUSU

Tüm sahalara ambulans koyma şansımız yok. Toplam 34 ambulans var ve bu ambülanslar 27 ayrı yerde bekliyor. Türkiye Futbol Direktörü Sayın Fatih Terim ile yapılan toplantıda da bu konuyu konuştuk. Kendileri "Tüm sahalara ambülans koysak hastaları hastaneye götürecek ambulans bulamazlar" dediği için bu anlamda rahat konuşuyorum. Toplam 67.210 liralık sağlıkçı ödemesi yapmışız. Mart ayındaki rakam 11.528 lira. Haftada yaklaşık 150 civarı maç oynatıyoruz. %97 oranında sağlıkçı ile maçlarımızı oynatıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü'nün konuya çok duyarlı olduğunu belirtmeliyim.

 

3. LİG'İN KALDIRILMASI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Murat Aydın, 3. Lig'in kaldırılması ile ilgili olarak düğmeye basıldığını belirtti. Aydın "3. Lig'in bir kısmının 2. Lig ile diğer kısmının da BAL grupları ile karıştırılması planlanıyor. Kısacası düğmeye basıldı. Sayın Terim 3. Lig'in "Gençlik Ligi" havasında oynanması konusunda niyetleri olduğunu açık bir şekilde ifade etti. Biz, futbolcu sirkülasyonu adına sıkıntılar çıkacağını ilettik. Ancak bu konu ile ilgili Fatih Terim'in çok kararlı olduğunu gördüm" dedi.

 

BENİM İÇİN STATÜ...

Murat Aydın BAL statüsü ile ilgili olarak düşüncesini şu sözlerle aktardı. "Alırım elime haritayı. Kalemle belli bir sınır çizerim. 5-6 bölge 3'e düşürür, takım sayılarını arttırırım. 4 takımımızı da gruplara dağıtırım. Ancak alttan gelecek olan takımlar da benim için önemli. Baraj maçı olmadan üst lige nasıl çıkabiliriz diye kafa yorarım. Şu anki ortamda biraz karışık bir görüntü var. Haziran'ın ortası gibi yapılması planlanan toplantıda 3. Lig'in kaldırılması gündeme gelebilir. Şu an için netleşen bir şey olmadığı bir yorum getirmem zor.

 

SPORCU SAĞLIK MERKEZİ YAPMAK İSTİYORUZ

Murat Aydın Sporcu Sağlık Merkezi yapmak için girişimlere başlandığını ifade etti ve "Tüm sporcularımızın sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmaları için Sporcu Sağlık Merkezi yapma girişimlerimiz var. Yeri netleşince Fatih Bey'den (Terim) sağlık biriminin eksikliklerinin giderilmesi için yardım talep edeceğiz. Kocaeli Üniversitesi ve TFF'den masör kurslarının açılmasını teklif edeceğiz. En az 150 masör olsun, tüm kulüplerimiz masörlerimizden faydalansın istiyoruz.

 

TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI KALKIYOR

Başkan Aydın, alt yaş gruplarında Türkiye şampiyonası ayağının kaldırılacağı yönündeki girişimleri de şu şekilde paylaştı. Sakarya'daki toplantıda Sayın Terim "13,14 ve 15 yaş kategorisinde Türkiye şampiyonası ayağı olmayacak. Henüz takvim belli olmadığı için net bir şey diyemiyorum. Az önce de dediğim gibi, Haziran'ın ortalarında yapılacak olan Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda hem BAL statüsü ve kontenjan durumları, hem de alt yaş gruplarının Türkiye şampiyonasına katılım durumları netleşir diye düşünüyorum.

 

YEREL YÖNETİMLERİN KATKISI ÇOK FAZLA

Yerel yönetimlerden yeterli düzeyde katkı aldıklarını ifade eden Aydın "Yerel yönetimlerimizden iyi destek alıyoruz. 27 sahamız var. Bu sayı 37'ye çıkıyor. Gebze'de yapılan havuz için Yüzme Federasyonu başkanımızdan Türkiye Büyükler ve Avrupa Gençler Şampiyonası düzenlenmesi konusunda söz aldık. Bu sezon malzeme yardımı yapılmamasını bizzat ben istedim. Belki birileri bana kızacak ama ben gelen 2,5 milyon liralık desteğin tesisleşme adına yapılmasını istedim. Çünkü tesisleşme bizim için çok önemli. Sayın Karaosmanoğlu -Hayır olmaz. Bizim insanlara sözümüz var. Malzeme yardımı yapalım- dedi. Biz hangi kulübümüzün nelerinin eksik olduğunu az çok biliyoruz. Mesela Hereke... Malzeme yardımına ihtiyacı yok. Eksiği olan kulüpler bize ulaşıyor zaten.

 

BU YIL BİZİM  İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

1985'te kurulan KASKF'nin 30 yılının kutlanacağı bu yılın kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Aydın "Bizim için çok önemli bir yıl geçiriyoruz. Çünkü 30. yılımız. 25. yıl kutlamaları da bana nasip olmuştu. Ölmez sağ kalırsak 30. yılın kutlamasını da beraber yaparız inşallah. Siz basın mensubu arkadaşlarımdan, Kocaeli Üniversitemizden ve belediyelerimizden 1985 yılında kurulan kurumumuz ile bilgiler alacağız. Tarihimizi gazete, ve ya slayt şeklinde hazırlayıp sunmak istiyoruz. 10'ar yıllık dilimler halinde KASKF'de neler yapıldığını, nereden nerelere gelindiğini anlatmak istiyoruz. Toparlamak gerekirse 30. yılımızda büyük bir organizasyon yapacağız. Ülkeye, Kocaeli'nin ne kadar ileride olduğunu göstermek ve spor tarihine geçecek bir organizasyon olması için gayretli bir şekilde çalışacağız." şeklinde konuştu.  

 

BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI EKİM AYI'NDA

Geçen yıl ilkinin gerçekleştiği Başkanlar Kurulu Toplantısı'nın bu yıl Ekim Ayı'nda olacağının altını çizen Aydın şu şekilde devam etti. "Ekim ayı gibi Başkanlar Kurulu Toplantısı'nı yapacağız. Bu organizasyonunu geleneksel hale getireceğiz. Kupa törenimizi de normalde bu ayın sonu gibi düşünmüştük ama çok yoğun bir programımız var. 23 Nisan ve 19 Mayıs etkinliklerinde yer aldık. Ben 29-31 Mayıs tarihleri arasında Ankara'da olacağım. 24, 27, 28'ta Mayıs'ta ayrıca programlarımız var. Haziran'ın ilk haftası gibi de kupa törenimiz olacak"

 

UTANÇ VERİCİ BİR CÜMLE

3 yıl önce sarf ettiği bir cümle için utanç verici yorumunu yapan Aydın "Son iki yıldır iyi sezonlar geçiriyoruz. Çok kavga patırtı olmuyor. 3 yıl önce "37 tane hakem dövdük" diye utanç verici bir açıklama yaptım. O dönemlerde cahildim, tecrübesizdim. Şu an daha mantıklı ve oturaklıyım. Kurum sorumluluğumun farkındayım, tecrübelendim. Kulüplerimizin sorunlarını çözecek kişiler biziz. Zaman zaman birebir, zaman zaman da yakın olanları bir araya toplayıp sohbet ettik. Sorunların ortadan kaldırılması için çok kafa yorduk. Yormaya da devam edeceğiz" dedi.

 

FERRUH DUYGU İSMİ HER ZAMAN OLACAKTIR

Başkan Aydın, Kocaelispor'un ve Kocaeli'nin önemli spor adamlarından Merhum Ferruh Duygu'nun isminin yer aldığı tabelanın tesislerden indirilmesi hakkında yapılan yorumlara şu şekilde açıklık getirdi. "Kentimizdeki olağanüstü olayların farkında değiliz. Çayırova U-17, Gölcük Adem Başoğlu Kız Futsal, SEKA 1937, Derince U-14 takımları ile bireysel anlamda başarılı olmuş sporcularımıza teşekkür ediyorum. Dışarıya giden takımlarımız İzmit'te geldiklerinde isyan ediyor. Şampiyonalara giden takımlarımıza katkımızı her yıl artarak veriyoruz. Tabii ki gücümüzün yettiği yere kadar. Bunların bütçesini Ferruh Duygu Tesisleri'nden elde ettiğimiz gelirle yapıyoruz. Merak edenler de bu şekilde bilsin. Ferruh Duygu'nun isminin yer aldığı tabelanın indirildiği yönünde söylemler oldu. Buna benim hakkım da yok, haddim de yok. Evet, biz büyük bir kurumuz ancak Kocaeli'nin değerlerine hainlik edecek birisi değiliz. Biz olduğumuz sürece Ferruh Duygu ismi orada kalacaktır."

 

TERTİP KURULUNDA BASINDAN DA ARKADAŞIMIZ OLSUN

Murat Aydın, her türlü iyi niyetli bir yapıcı eleştiriye açık olduklarını ifade etti ve "2013'te 204 üye kulübümüz vardı. Şu an bu sayımız 255. On iki kulübümüz kapandı. 156 futbol, 99 da diğer branşlarda kulüplerimiz faaliyet gösteriyor. Çok fazla maç oynatıyoruz. Maç programları ve maç saatleri noktasında eleştiriliyoruz. Herkes kendine göre haklı. Ancak kişilere göre maç saati belirleyemeyiz. Bursa ve Sakarya hafta içi maç oynatıyor. Dahası İstanbul sabah 9'a maç koyuyor. Biz o saatte oynatsak neler denir belli değil. Tertip kurullarında çok mücadeleler veriliyor. Basından da kurulumuzda bir temsilcimiz olsun. Sistemin nasıl hayata geçtiğini görsün. Bunu çok isterim" dedi.

 

ÇARŞIDAKİ BİNAMIZI YENİLEDİK

Karabaş Mahallesi Rauf Orbay Sokak'taki eski KAKSF binasını yenilediklerini ifade eden Aydın "Çarşıda bir binamız var. Tam anlamı ile orayı değiştirdik ve yeniledik. 1-2 eksiğimiz var. Çok ziyaretçimiz geldiği için eksiklikleri henüz bitiremedik. Tabii ki bu işin latifesi. Ziyaretlerden çok memnuniyet duyuyorum. Herkese kapımız açık. Sabah 10'dan akşam 23.00'e kadar da programlarım oluyor. Yoğunluktan da eksiklerimizi tamamlamakta güçlük çekiyoruz. 1 hafta 10 güne kalmaz binamız tam anlamı ile hizmet görür bir şekil alır." dedi.

 

DERGİMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Dergi basımının yeni sezonda devam edeceğini ifade eden Aydın "Yarım kalan işimiz dergiydi. Çok profesyonelce bir ekip ve program ile dergimizi hayata geçireceğiz. Gücümüz yeterse kuruluşumuz olan 31 Aralık 1985'ten 31 Aralık 2015'e kadarki süreç ile ilgili detayların da içinde yer alacağı özel bir sayı planlıyoruz. Gazete çıkarabilir miyiz diye düşünüyoruz. Aylık ya da haftalık da olabilir. Belli olmaz günlük biz gazete de çıkarabiliriz. Sizlerin de bu konudaki düşünceleri bizim için çok önemli." dedi.

 

DUYGUSAL DAVRANMAYACAĞIM

İyi niyetinin zaman zaman cezalarını çektiğini ifade eden Aydın "Benim gönlüm geniş, iyi niyetliyim, uzlaşmacıyım. Zaman zaman iyi niyetimin cezasını çekiyorum. Süper Amatör'den, 2. Küme'den çekilen takımlar var. İdare et, et, et bir yere kadar. İdare etmek yok. Bundan sonra kimse benden duygusal davranmamı beklemesin. Bu arada Hasan Doğan Amatörevi'nde de değişiklikler yaptık. Özellikle basınımızın haberlerini geçmesi adına gazetelerin logolarının yer aldığı panoda bölgeleri olacak. Burasını istediği gibi değerlendirecek" ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından tüm katılımcılar toplu halde verdiği hatıra fotoğrafı ile toplantı sona erdi.

 

Erdem ÖVÜÇ - Ahmet AKAY

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner554

banner482