banner768
banner598
banner749
11 Mart 2018 Pazar 14:11
Yumruklu kongrede Kaman seçilmiş başkan!
banner728
İYİ Parti Kocaeli İl 1.Olağan Kongresi, Fuariçi Çağlayan Restoran’da gerçekleştirildi. Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen kongrede il başkanlığı görevine atama yoluyla gelen mevcut başkan Serdar Kaman tek aday olarak girdiği kongre sonucunda seçilmiş başkan oldu. Ayrıca 600 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 71 kişilik yönetim kurulu üyesi, 9 kişilik disiplin kurulu üyesi ve 22 kişiden oluşan büyük kongre delegesi seçildi. Kongrenin divan başkanlığını İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu, yardımcılığını ise İYİ Parti kurucular kurulu üyesi Ruhittin Sönmez üstlendi.

KATILIM YOĞUNDU

Bazı parti ileri gelenleri konu hakkında sözler sarfederken bazı tespitlerde bulunmayı ihmal etmedi.Bu kongre'de göstermiştirki İYİ Parti uykuları kaçırmış bazı tezgahları bozmuştur .katılım inanılmaz kalabalık ve nitelikli olmuş ve bunun yarattığı şaşkınlık doğaldır.

Mevcut başkan Serdar Kaman’ın seçilmiş başkan olduğu kongreye İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu’nun yanı sıra, İYİ Parti kurucuları kurulu üyeleri Ruhittin Sönmez, Kocaeli eski milletvekili İbrahim Artvinli, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Hüsamettin Atasever, il yöneticileri, ilçe başkanları ve parti delegeleri katılım gösterdi. Ayrıca siyasi parti il başkanları olarak ise CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik ve Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül katıldı.

KAMAN’A SALDIRMAK İSTENDİ

Kongrenin başlamasına kısa bir süre kala salona girmek isteyen İl Başkanı Serdar Kaman’a İYİ Partili olduğunu ve delege olduğunu iddia eden bir grup saldırmak istedi. Kısa süreliği gerginlik sonrasında Kaman polis ekiplerinin araya girmesiyle salona giriş yapabildi. Kaman’a saldırmak isteyen gruptaki şahıslar polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken kongrenin yapılacağı salona delege olmayan kimse alınmadı. Gerginliğin yönetim listesi nedeniyle yaşandığı öğrenilirken Serdar Kaman’ın salona girişi sırasında mevcut yönetimde yer alan Adil Gülez yanına gelerek neden yeni listede olmadığını şiddetli bir şekilde sorması üzerine gerginlik yaşandığı, yaşanan arbede de Gülez’e yumruk atıldığı iddia edildi. Yaşanan gerginlik sonrası İYİ Parti Başiskele ilçe yöneticisi Rıza Güvenusta polise gösterdiği tepki nedeniyle gözaltına alınırken kısa süre sonra serbest bırakıldı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Yaşanan gerginliğin ardından kongre başlarken kongrede ilk olarak konuşan İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman, “25 Ekim 2017 günü başlayan bu iyilik hareketi ve yürüyüşü daha 5. Ayını doldurmadan bir çığ gibi büyüyerek umut ışığı olmuştur. Birilerinin hesabını bozmuş umut vermiş sinerji yaratmıştır .Bu güzel Pazar gününde Türkiye’nin geleceğini dertlenerek bizlerle buluşan siz değerli üyelerimize teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

PARTİYİ MECBURİYET İÇİN KURDUK

Ardından kürsüye Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu geldi. Nuhoğlu, “Elbette kongrede heyecanlar olur bazı arzular yerine gelmeyebilir. Ama bir şeyi unutmam lazım. İYİ Parti’nin seçimlere katılması lazım. Bu kongreyi mecburiyet için yapıyoruz. Tıpkı partiyi mecburiyet için kurduğumuz gibi. Reklam arası vermek isteyenler, parantez kapatmak isteyenler, devletimizin kuruluş felsefesini ayaklar altına alanlar ve kurucunun anasına sevenler yasama yürütmeyi, yargıyı tek adamda toplamaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.

SEÇİME KATILMA HAKKI

Bu yaşananlar sebebiyle hep birlikte yola çıkarak parti kurduklarını belirten Nuhoğlu, “O süreci yaşarken genel başkanımızla beraber Türkiye’yi adım adım dolaştık. Mühürsüz oylar ve resmi olmayan açıklamaları hepiniz gördük. Parti kurmak kolay değil bunu başardık ama daha zor olanı seçimlere katılma hakkı elimize almaktır. Kuruluşumuzla bugüne kadar çok zorluk çektik. Seçimlere katılabilmek için yarıdan fazla ilde teşkilat kurmuş olmak birinci olağan kurultayı yapmış olmak ve bunların üzerinden 6 ay geçmesi gerekiyor. Şimdi seçime katılma hakkını kazandık” dedi.

PKK’LILARA LAHMACUN ISMARLAMANIN HESABI SORULACAK

Sözlerine devam eden Nuhoğlu, “Tek adam yönetiminin ne olduğunu henüz milletimiz anlamış değil. Afrin Hareketi milletimiz için bir mecburiyettir. Biz de Mehmetçiğimize ve TSK’nın sonuna kadar arkasında ve duacısıyız. Ancak bu noktaya kadar gelene kadar yapılan hataları söylemeyelim mi, birileri rahatsız olacak diye anlatmayalım mı? Habur’daki rezaletler, İmralı’daki, Oslo’daki müzakereler, askerimizin kafasına çuval geçirilmesi, PKK’lılara lahmacun ısmarlamalarının hesabı sorulacak. O PKK militanları şimdi Afrin’de Mehmetçiğimizi şehit eden teröristlerdir” diye konuştu.

KARANLIKTAN ÇIKARACAK LİDER AKŞENER’DİR

Ardından tekrar kürsüye gelen İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman, “Türkiye çok zor bir süreçten geçmektedir. Bir yandan sınırlarımızın hemen yanında yaşananlar. Diğer yandan ülke içindeki ekonomik zorluklar. 16 yıldır ülkeyi yöneten iktidarın bizleri karanlığa sürüklediğini görüyoruz. Krizden çıkamayan iktidar devletin ve milletin kazanımlarını satıyor. Fakat artık İYİ Parti var. Sizin karşınızda ver yesin ört uyusun bir muhalefet yok. Sizin karşınızda artık İYİ Parti var. Türkiye bu karanlıktan çıkaracak lider Sayın Meral Akşener’dir” ifadelerinde kullandı.

BURASI AKŞENER’İN ŞEHRİDİR

Konuşmalarına devam eden Kaman, “Bu büyük lidere yolculuk edecekler arkadaşlar bu salonu dolduran bizleriz. Hep birlikte bir yola çıktı. Milliyetçi, vatanına bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak taşın altına elimizi hep birlikte koyduk. İl başkanlığı görevinin şahsıma verilmesinden büyük gurur duyduğumu ve bu görevin sorumluluklarını hissettiğimi belirtmek isterim. Buraya gelen insanlar pastadan pay almaya değil. Omuz omuza mücadele etmeye geldiler. Tüm arkadaşlarıma bu vesileyle teşekkür ediyorum. Eğer üzerlerinde hakkım varsa helal olsun. Onların haklarını helal etmesini istiyorum. Asıl iş şimdi başlıyor. Bu kongre salonundan hep birlikte kol kola çıkacağız. Burası Meral Akşener’in şehridir. Bizim için sokak mücadelesi bu akşamdan itibaren tam anlamıyla başlayacağını ilan ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Serdar Kaman’ın listesi

YÖNETİM KURULU
Ahmet Elgür, Ahmet Yeşil, Ali Davru, Ali Ekşi, Ali Yılmaz, Ayhan, Kedikli, Baha Yavuz, Huriye Banu Canayakın, Bilge Bekil, Burak Örçen, Cemil Uslu, Çağlar Özer, Dicle Akın, Elmas Kayhan, Ercan Sarıkaya, Erdal Baykara, Ersin Soykan, Fatih Kürşat Demir, Fatma Ebru Bağdat, Fuat Berna, Güzin Aşkın, Alparslan Atalı, Hatem Soysal, Hayati Temügen, Hüseyin Çıldır, İbrahim Şahin, İdris Türkten, İsmail Eroğlu, İsmail Kaya, Kaan Dilmen, Kemal Şeker, Medet Polat, Mehmet Sinan Minareci, Mehmet Şeref Uzunal, Melik Fırat Taşer, Murat Atar, Murat Dinçer, Mükerrem Ocakoğlu, Neslihan Hilal, Cantimur Kara, Neslihan Zorlu, Neşe Kıldıran, Nezir Yakar, Nuray Savcı Güçlü, Orhan Çakar, Orhan Kılınçsoy, Özcan Avcı, Raşit Pulat, Renan Argun Kıran, Reyhan Gökbayrak, Rıza Güven Usta, Ruhan Tekcan, Salih Burak Çerezci, Selçukhan Köse, Pelin Coştur Filiz, Selman Gürpınar, Şükrü Topallar, Tamer Ahmet Üçal, Tuğba Kavşut, Turgut Karagöz, Veli Başkurt, Yaşar Kardaş, Zeyyat Şenol, Ayşegül Babacan, Nihal Kupşi, Çağla Gündoğdu, Ahmet Aydın, Berkay Yağcı, Mümin Kozan, Halil Kaya, Ali Gürses, Gültekin Şener

DİSİPLİN KURULU

Resul Patan, Ahmet Metin, Çimen Çakım, Emine Şimşek, Muhammet Komut, Mustafa Ağı, Recep Akbaba, Gülşah Öztürk, Hasan Güray Kondu

ÜST KURULU DELEGELERİ

Serdar Kaman, Ufuk Turan, Nusret Acur, Ekrem Korkmaz, Beyler Sevindik, Emin Yılmaz, Ömer İbrahim Toyran, Esra Tolu, Hilal Altınay, Büşra Karademir, Şaban Gencer, Mehmet Baş, İdris Türkten, Ercan Sarıkaya, Harun Demirkaya, Turgut Karagöz, Muhammet Ertürk, Ahmet Yeşil, Fuat Berna, Orhan Çakar, Mükerrem Ocakoğlu, Recai GönençSon Güncelleme: 11.03.2018 16:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Trkn 2018-03-12 10:00:53

Ula BONCUK daha ortada paylaşacak bir şey yok iken kavga ediyorlar.MaazAllah.Bir de iktidar olsalar.

Avatar
vatandaş 2018-03-11 21:16:22

ülkücüler pasifize ediliyor musa coşkun kartepe ilçe başkanıdır neden genel merkez delegesi yapılmadı.? il açılışındaki muhteşem sunumu yapan tülay çivi neden il yönetiminde yok ? adil gülez emin şimşek neredeler ? demokrat partiyi burada mı yaşatmaya geldiniz ?

Avatar
ŞAFAK BONCUK @Trkn 2018-03-11 18:41:28

He canım bunlar yönetecek, en azından HIRSIZ değiller. Türkiye'de HIRSIZ deyince kim akla geliyor ?

Avatar
Sedat 2018-03-11 18:22:18

işte neden akademiklerin siyaset yapamadığı ortaga gülez akşenere yakın bir isim en az 25 senedir akşenerin hep yanında kamsn daha düne kadar sinan oğanın yanında akşenere muhaşigti kısacası dağdan gelen bağdakini kovdu kaman hayatının yanlışını yaptı ne diyelim geçmişler olsun sayın kaman

Avatar
Tümtürk 2018-03-11 18:15:56

Adil Gülez sayı Akşener siyasete atıldığı ilk günden beri hep yanında ve hiç çizgisi değişmedi sayın kaman hayatının yanlışını yaptı adil gülez artık gölge il başkanıdır hayırlı uğurlu olsun

Avatar
Trkn 2018-03-11 17:19:17

Bunlar mı ülke yönetecek.Kongre yonetemeyenler ülke yönetmeye talip olmuşlar.

Misafir Avatar
ŞAFAK BONCUK 2018-03-11 18:41:28 @Trkn

He canım bunlar yönetecek, en azından HIRSIZ değiller. Türkiye'de HIRSIZ deyince kim akla geliyor ?

Beğenmedim! (0)
Avatar
BAKİ TEHALLÜK KÜÇÜK 2018-03-11 17:15:03

YOLUNUZ AÇIK OLSUN..TÜRKİYE;BUGÜN OLANLARI/YARIN OLACAKLARI,HİÇ HAKETMİYOR/HİÇ HAK ETMEYECEK.

Avatar
Aslan Uyandırırpençe 2018-03-11 14:43:47

Yumruk işin bahanesi,partiyi karıştırmak için provakasyondur emin olun,artık hangi güruhlar rahatsız oluyorsa.....,,,,

banner354

banner630

banner328

banner599

banner733

banner482