banner608
banner597
banner609
04 Şubat 2017 Cumartesi 21:51
Yeni Adalet Sarayı Kartepe’ye yapılıyor
banner610
AKP Kocaeli İl Teşkilatlarının İl İstişare Kurulu Toplantısı Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla Seka Sahil Restoran 2’de gerçekleştirildi. AKP Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, il yönetimi, istişare kurulu üyeleri de programa katılan isimler oldu. Burada partililere seslenen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Kocaelililere müjde verdi. Işık yapılacak olan Adalet Sarayı için Kartepe’deki askeri birlikten 170 dönümlük arazinin Bakanlığa tahsis edildiğini belirtti.

ONURUNU YAŞIYORUZ
Programın açılış konuşmasını yapan isim AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan oldu. Ceyhan açıklamasında şunları kaydetti: “AKP bir vefa hareketi. Biz de kuruculuğunu yaptığımız AKP’nin bekasını 15 yıldır sürdürüyoruz. 15 yıldır Kocaeli’ye hizmet etmenin onurunu birlikte yaşıyoruz. Bu toplantıların bu nedenle çok önemli olduğuna inanıyorum. Bizler bayrağı başkasına devrettiğimizde bu istişarelerde bu parti bir araya gelerek müzakerelerini sürdürecek.

HEDEF YÜZDE 65
Önümüzdeki halk oylaması sürecinde nasıl çalışmalar yapacağımızı müzakere edeceğiz. Sizlerin söylemek istediklerini dinleyeceğiz. Türkiye için, bizler için önemli bir halk oylamasının arefesindeyiz. 15 yıl öncesindeki hayallerinizin karşılık bulacağı günlere doğru gidiyoruz. Kocaeli’de en az yüzde 65’lik sonuca Kocaeli halkıyla beraber varacağımıza  inanıyorum.” Ardından kürsüye gelen isim Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu oldu. Karaosmanoğlu şunları kaydetti: “Siyaset boşluk kabul etmiyor. 15 yıldır ülkenin yönetimi, hizmet kadrosu bizim elimizde. 

HALKIMIZA GÜVENİYORUZ
15 yılı hem merkezi yönetim hem de yerelde biz Kocaeli bazına da baktığımızda hamdolsun milletimizi memnun eden, hayatı kolaylaştıran güzel çalışmalar yaptık. Bu bir kadro ve gönül işi. Kurulduğumuz günden itibaren Kocaeli’de hep pozitif siyaset izledik. Gürültü, şamata yapmadık. Halkımızın lehine olan çalışmaları benimsedik. Hizmetleri saymaya kalksak sayamayız. Ekibimize, tabanımıza, köylümüze, şehirlimize güveniyoruz ve halkımıza değer veriyoruz. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar önümüzdeki süreçte de, Referandum sürecinde de akın akın sandığa giderek ‘evet’ oyunu kullanacak.

BİRLİKTE AŞTIK
Bizim de payımız olsun diye çalışacağız. Hepimize görev düştüğüne inanıyorum. Güzel bir sonucu aldıktan sonra sevincimizi de birlikte paylaşacağız.” Partililere seslenen son isim ise  Bakan Işık oldu. Işık şu ifadeleri kullandı:  “Görevimiz, konumumuz ne olursa olsun Türkiye’yi kalkındırmaktan kendimizi geri tutmadık. Pek çok engeli de bir bir aştık. 2002 Türkiye’sinin sorunları bugünden çok daha farklıydı. IMF’ye borçları nasıl ödeyeceğiz, Türkiye’nin dış itibarını nasıl arttıracağız konuları vardı. Bugün evet sorunlar var ama önümüzdeki sorunları da tek tek çözerek yolumuza devam edeceğiz. Önümüzde ciddi bir süreç var.  

AĞIR DARBE VURULDU
Türkiye AKP ile birlikte çok fazla yapısal sorununu çözdü. Her çözülen sorunun sonunda da önümüze yeni engeller çıkarıldığını ve çıkarılacağını da biliyoruz. Türkiye’de terör azdırıldı. Azmasını gerektirecek ne sosyal ne de siyasal bir alan vardı. Türkiye’nin güçlenmesini istemeyenler büyük çaba gösterdiler. Türkiye kardeşlik bilinci içinde dışarıdan beslenen bu terör yuvaları ile mücadele etti. Son bir buçuk yıl içinde terör örgütüne çok ağır darbeler vuruldu, eylem yapamaz hale de  gelecek. Şu anda da çok yoğun mücadele devam ediyor. Bir dönem ‘Türkiye DEAŞ’ı destekliyor’ diyenler dut yemiş bülbül gibiler. DAEŞ ile en ciddi mücadeleyi veren Türkiye’dir. El Bab’ın etrafındaki bütün köyler bugün itibariyle temizlendi.

İHANETTE SINIR TANIMADILAR
Orada askerimiz bu hainleri El Bab’dan temizleyecek. FETÖ operasyonlarından dolayı yurt dışına kaçan sözde komutanlar ulusal arası medyada boy gösteriyorlar, Türk ordusunun zayıfladığını söylüyorlar. Türk ordusu daha da güçlendi. Artık ağabeyinden değil komutanından emir alıyor. Onlar ihanetlerini gösteriyorlar daha da gösterecekler. Biz Türkiye için, eğitim için çalışıyoruz’ diyorlardı. Kimin için çalıştıklarını artık herkes çok net görüyor. İhanette sınır tanımıyorlar bir de TSK’yı güçsüz göstererek bir yerlere mesaj vermeye çalışıyorlar.

TSK GÜCÜNÜ KORUDU
Herkes şunu iyi bilsin ki TSK gücünü koruyor. Bir taraftan FETÖ ile mücadeleyi sürdürüyoruz. TSK’da bir tek FETÖ’cü kalmayana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. TSK’ya milletimiz sahip çıkıyor. Biz de ihtiyaçlarının giderilmesi için gece gündüz gayret sarf ediyoruz. İnsan kaynağımız çok önemli. Güçlü bir insan kaynağımız var. Savunma sanayimizle de bunu destekliyoruz. Kendi silahlarımızı kendimiz yapıyoruz. Kendi topumuzu, kendi gemimizi, helikopterimizi yapıyoruz. Milli uçağımız için de çalışmalar başladı. 

SANDIKLARA ALIŞKINIZ
Türkiye’nin düşmanlığının ciddi bir sorun olduğunu herkesin bilmesi lazım. Son günlerde son derece mesnetsiz açıklamalar yapan Yunanistan Savunma Bakanı’nın açıklamalarını izliyoruz. Yaptığı açıklamalar provakatif. Türkiye ve Yunanistan komşudur. Aramızda sorunlar var ama bunların çözümü meydan okumak değil, istikşafi görüşmelerdir. Türkiye ile Yunanistan sorunlarını konuşarak çözmek zorundadır. Hiçbir zaman emri vakiye de boyun eğmeyeceğiz. Son olarak Referandum sürecini sizlerle paylaşmak istiyorum. Biz sandığa alışkınız. Hamdolsun her sandığa gittiğimizde milletimiz bizi hiçbir zaman mahcup etmedi. Referandumda da iyi anlatacağız ve milletimiz de bize destek verecek inanıyoruz. Çünkü biz halkın içindeyiz.

REJİM DEĞİŞİKLİĞİ DEĞİL
Bir anayasa değişikliğinin kabulü veya reddi için sandığa gidiyoruz. Temsilde adalet. Demokraside istenir ki halkın tüm kesimleri parlamentoda temsil edilsin. Temsilde adalet demokrasinin olmazsa olmazlarından biri. İkincisi de yönetimde istikrar. Türkiye uzun süre yönetimde istikrar için temsilde adaleti ikinci planda bıraktı. Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri halkın iradesinin sandığa yansıdığı gibi hükümete yansımaması. Türkiye’yi yönetecek kadroyu halk kendisi seçsin. Bu bir sistem değişikliğidir, rejim değişikliği değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temel nitelikleri bellidir. İlk 4 madde bellidir. Bu konu 1923 yılında bir daha açılmamak üzere kapanmıştır ve rejimi bellidir.

CHP’Yİ ELEŞTİRİYORDUK
Bugün niye CHP rejim tartışmasına çekmek istiyor? CHP’yi anlamak mümkün değil. Bir referandumu sistem tartışmasından rejim tartışmasına çekmek bu rejimin zayıf olduğu ve tehlikede olduğu algısını oluşturmaktır. Bu algıyı oluşturmak kimin işine yarar? Bu Türkiye Cumhuriyeti’ni zayıf görmektir ve son derece yanlıştır. CHP’nin doğru minderde güreşmesi lazım, sistem değişikliği olarak değerlendirmesi lazım. Parlamenter sistemi savunabilir CHP, saygımız var. CHP çalışmıyor, alternatif üretmiyor, yapılanları değersizleştirmeye çalışıyor diye eleştiriyorduk bire bir yine aynısı oldu.

HALK SİZE İNANMAYACAK
Siz CHP’nin şu andaki Parlamenter sistemi güçlendirecek ve Parlamenter sistemi daha güçlü kılacak teklif hazırlayıp sunduğunu gördünüz mü? Herşeye kötü demekle muhalefet olur mu? Bir taraftan 12 Eylül’e karşıyım diyeceksiniz, diğer taraftan AKP’ye alternatif getirmeyeceksiniz ama meydana çıkıp ‘rejim elden gidiyor’ diyeceksiniz ve sonra halk yine size inanmayacak. Türkiye neden değişikliğe ihtiyaç duydu? CHP Türkiye’yi iki başlılığa götürmüştür. Bir gövdede iki baş. Bunun sürdürülebilir olmadığını anlamak için kahin olmaya gerek yok. Bir gemiyi iki kaptan batırır. Bu çift başlılığı ortadan kaldırmak ve halkın cumhurbaşkanını sandıkta seçmesini sağlamak.

EYALET VE BAŞKANLIK FARKLI
Eyalet sistemine gidermiş, alakası yok. Başkanlık sistemi ile eyalet yapısı birbirinden çok farklı iki konu. Diktatörlüğe gidermiş, Erdoğan’a yetki veriliyormuş, Erdoğan kendi hükümranlığını kuruyormuş. Cumhurbaşkanımızın derdi kendi şahsı olsaydı bu anayasanın noktasına dokundurtmazdı. Her türlü yetki olacak ama hiç sorumluluk olmayacak. Şu anda bu var mı var. Bu demokrasinin ruhuna aykırı. CHP bu anayasanın noktasına virgülüne dokunmamak için uğraşıyor. Neden alternatif getirmiyorsunuz? Yetki veriliyorsak sorumluluk da verilsin, ikisi birlikte olsun. İşin özü bu. Bu bir hükümet değişikliğidir. Türkiye hiçbir zaman diktatörlere prim vermedi bundan sonra da vermeyecek. Kim diktatörlüğe hevesleniyorsa cevabını sandıkta aldı.

 YER TAHSİS EDİLDİ
Türkiye’de kimsenin diktatörlüğe yönelik endişe taşımasına gerek yok. Ama sen bizim gibi olaylara bakmıyorsan biz seni diktatörlükle suçlarız anlayışı çok geride kaldı. Biz yeni anayasa ile Türkiye’nin çok daha hızlı yol alacağına inanıyoruz. Kabul göreceğine de inanıyoruz. Çalışacağız. İstişare kurulu üyelerimize de sorumluluk düşüyor. Referandumdan yüzümüzün akıyla çıkacağımıza inanıyorum. Kocaeli’nin yeni bir adalet sarayına ihtiyacı olduğu biliniyordu. Ek bina yapalım dedik ama o da sorunu çözmedi. Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ yer verin biz yapalım demişti. Çarşamba günü Kartepe’deki askeri birliğimizin 170 dönümünün adalet sarayı yapmak üzere Adalet Bakanlığı’na tahsisini yaptık. O mekanın yanında 50 dönümlük bir alanı da Büyükşehir Belediyemize metro projesinde ana istasyonlardan birini yapmak üzere de tahsis ettik.”


 
Son Güncelleme: 06.02.2017 09:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mert,Yiğit,Dobra 2017-02-05 10:45:13

2011 yılındaki 60 maddelik anayasa değişiklği hususunda meclisteki 4 parti anlaşmıştı..Ama nedense Dersimli Kemal bundan çarketti....Mert ise Kemal bunun nedenini açıklasın...Artık çok geç ama.....

banner354

banner328

banner596

banner599

banner482