banner598
banner608
banner654
21 Nisan 2015 Salı 14:42
Vay uyanıklar vay
banner610

 

CHP İl Başkanı Cihat Altınyuva, umhurbaşkanı’nın ilimize gelişi ve yapılan açılışları değerlendirdi. Recep Tayyip Erdoğan için alınan önlemleri eleştiren Altınyuva, AKP’nin halkı nasıl kandırdığını da gözler önüne serdi. Altınyuva, Ketenciler’de hala kapalı vaziyette olan ve öğrencileri Uzunçiftlik’e nakledilen ilköğretim okulunun hala kapalı olduğu halde açılışının yapıldığını söyledi. Erdoğan’ın açtığı yerler arasında, Sirmen döneminde yapılan Arslanbey Yerleşkesi de bulunuyor. İşte Altınyuva’nın basın açıklaması:

 

 

 

DÖRT AYAKLI STRATEJİ

 

“Yaşanacak bir Türkiye” hedefiyle yola çıktık. Bu hedef için de dört ayaklı bir stratejimiz var. Birinci ayağında; “Katılımcı Demokrasiyi”, “Hukukun Üstünlüğünü”, “Devletin Saydamlığı ve Hesap Verebilirliğini” güçlendiren politikalar var. Yaşanacak Türkiye Vizyonunun ikinci ayağında ülkemizin uluslar arası rekabet gücünü artıracak politikalar yer alıyor. Üçüncü ayağında; ekonomik gelişmeden herkesin en adil şekilde yararlanması yer alıyor… Yani HAKÇA PAYLAŞIM… Stratejimizin son ayağında ise yukarıda açıkladığımız stratejilerle elde edilen kazanımların korunması için “devamlılık ve sürdürebilirliliğe dönük politikalarımız” yer alıyor.

 

 

TOPLUMSAL BARIŞ SAĞLANACAK

 

Açıklanan Seçim Bildirgemiz ile CHP olarak 7 Haziranda iktidara hazır olduğumuzu ve halkımızın özlediği huzur ve barış ortamını gerçekleştireceğimizin güvencesini vermiş olduk. Vatandaşlarımız hangi partiye oy verirlerse versinler bizim vatandaşlarımızdır ve hizmette kesinlikle herhangi bir ayırım yapılmayacaktır. Çünkü toplumsal barışı sağlayacak,  güvenli gelecek kurgusunu yapabilecek, herkesin işinin aşının olabileceği garantisini veren tek partiyiz ve bunu iktidarımızda sağlayacağız. Biz, iktidarımızda devletin saydamlığı ve hesap verebilirliliğini, halkından korkmayan ve onlarla bütünleşebilen devlet adamı kültürünü yeniden inşa edeceğiz.

 

“YOK ARTIK” DEDİRTECEK CİNSTENDİ

 

Geçtiğimiz hafta sonu Tayyip Erdoğan bir Cumhurbaşkanı niteliği ile değil de sanki bir parti başkanı edası ile kentimize geldi. Ancak gelişi kent halkı tarafından pek de hoşnut karşılanmadı. İnsanlar yollarda perişan olurken güvenliğin bu kadar abartılması da “yok artık” dedirten cinstendi. Kentin giriş ve çıkışları polisler tarafından kapatılmış, Vilayet binası demir kafeslerle koruma altına alınmıştı. Bu korku nereden kaynaklanıyor, bir paranoya mı yaşanıyor yoksa bizim bilmediğimiz bir şeyler mi var? Elbette bu düzeydeki yöneticilerin kentimize gelişlerinde gerekli güvenlik önlemleri en üst düzeyde alınmalıdır.

 

TAM BİR KOMEDİ YAŞANDI

 

Ancak, kent yaşamını kâbusa döndüren aşırı abartılı önlemleri anlamak mümkün değildir. Halkımıza bir söz daha veriyoruz: 8 Haziran’dan itibaren CHP iktidarında geçtiğimiz hafta sonunda yaşanan “Cumartesi işkenceleri” bir daha asla yaşanmayacaktır. Kentimizde ‘6. Açılış Bayramı’ adı altında tam bir komedi yaşandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi açılışı yapılacak diye 195 eser duyurmuştu. Ancak bunların büyük bir kısmı zaten yıllar önce yapılmıştı. Hatta bunların bazılarını başbakan iken Tayyip Erdoğan açmıştı. Bunların içinde tam Aziz Nesin’in kitaplarına konu olacak tuhaflıklar da vardı. Örneğin Ketenciler Köyü İlköğretim Okulu’nun açılışı.

 

BU OKUL ZATEN KAPALI

 

Bu okulun açılışı yapıldı ama yıllardır bu okul kullanılmıyor. Bu okul 2012 de yenilenmek istenmiş ancak köy Kartepe’ye bağlanınca çalışma yarım kalmış ve sonuçta da Ketenciler Köyü’ndeki öğrenciler taşımalı  sistemle Kartepe  Uzuntarla’daki okullara gönderilmektedir.

 

Aynı şekilde kendi iktidarlarından önce yapılan Arslanbey yerleşkesini, yapılmayan köy meydanlarını da anlamak mümkün değil. Bu açılışların kalabalık görünebilmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışanlarına yazılı bir duyuru yapılarak katılımları zorunlu tutulmuş yoklamalarının grup ve birim amirleri tarafından yapılacağı bildirilmiştir.

 

 

PERSONELİ ZORLA TOPLADILAR

 

Tatil gününde personeli zorla ve korkutarak açılış için çağrılması hukuk devletinde olmaması gereken durumlardır. Bu durumda katılmayan personele herhangi bir soruşturma açılırsa CHP’ye başvurulması durumunda tüm hukuk kuralları çerçevesinde destek vermeye, haksızlığa uğrayan belediye çalışanlarına her türlü yardımı yapmaya hazırız.

 

Kocaeli Üniversite’sinin terk ederek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devrettiği Vinsan Kampüsü içinde Vezirçiftliği Spor Salonu adı altında bir jimnastik salonu bulunmaktadır. Bu salonda daha çok 10 yaş altı çocuklarımız çeşitli kulüplerin aracılığı ile jimnastik eğitimi almaktadırlar. Bu salonun duvarında ilk önce Atatürk’ün portresi bulunurken daha sonra yanına Tayyip Erdoğan’ın, Davutoğlu’nun ve Belediye başkanının fotoğrafları asılmıştır.

 

 

ATATÜRK PORTRESİ İNDİ

 

Bu fotoğraflar asılırken de Atatürk fotoğrafı değiştirilmiştir. Hem de öyle bir değişiklik yapılmıştır ki; diğer fotoğraflar gayet net ve renkli olarak asılırken Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk adeta siyah-beyaz, üzerinde oynanarak karartılmış ve adeta korku salan bir öcü gibi gösterilmiştir. Bunu yapanların amacı, salona spor yapmaya gelen küçük yaştaki çocuklarımızın bilinçaltına hitap ederek, Atamıza karşı bir olumsuz algı yerleştirmektir. Velilerin şikâyetlerini kayda almayan Büyükşehir Belediyesi’nin bu iğrenç tutumunu şiddetle kınıyor ve Atatürk fotoğrafının derhal değiştirilmesini talep ediyoruz”

 

HABER: Mesut ŞAHİN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482