banner560
banner589
banner572
11 Mart 2015 Çarşamba 10:52
MHP ve CHP 13 Mart’ta sağlık çalışanlarının yanında
banner508

13 Mart’ta yapılacak iş bırakma eylemi hakkında Milliyetçi Hareket Partisi “MHP” ve Cumhuriyet Halk Partisini “CHP” ziyaret eden Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker ile Tabipler Odası Başkan Yardımcısı Fatih Çağlar MHP ve CHP’yi eylem ile ilgili bilgilendirerek eylem destek vermeye davet ettiler.

 

 

13 Mart’ta İş Bırakıyoruz

 

13 Mart’ta yapılacak iş bırakma eylemi hakkında günün ilk ziyaretini Milliyetçi Hareket Partisi “MHP” gerçekleştirdi. Çeker MHP de yapmış olduğu konuşmada sağlık çalışanlarında bıçağın kemiğe dayandığını çalışma şartlarının her gecen gün daha da kötüye gittiğini ifade eden çeker; Fazla, Esnek, Kuralsız çalışamaya, Taşeronlaşmaya hayır demek için, Sağlık çalışanına insanca yaşayabileceği emekliliğe yansıyan bir ücret ve yıpranma payı verilmesi için  sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekilmesi noktasında hükümete bir uyarı olması adına 13 mart’ta iş bırakıyoruz'' dedi.

 

 

 

Sağlık Çalışanları ile Vatandaşın Çıkarını Korumak İçin  Eylemi Gerçekleştiriyoruz

 

Çeker; Aynı zamanda bu iş bırakma eylemini halkımız sağlıkta yaşamış olduğu sıkıntılara dikkat çekmek adına da yapıyoruz. Diyen Başkan Çeker; Halkımız içinde tüm vatandaşlarımızın ücretsiz, eşit, ulaşılabilir nitelikli sağlık hizmeti almaları için eylem gerçekleştiriyoruz. Dedi. Başkan Çeker;  Vatandaşımız muayene ücreti ödemeden  eczaneden ilacını alamamaktadır. Hastanelerin muayene ücretini Hükümet eczanelere tahsil ettiriyor. Eczaneler hükümetin zorunlu tahsildarı “ Veznedarı” oldular. Sağlık Çalışanları ile vatandaşın çıkarlarını korumak için bu eylemi gerçekleştiriyoruz. Bunun içinde MHP İl başkanı Ünlüden destek istiyoruz. Dedi.

 

 

Eylemde MHP Olarak Yerimizi Alacağız

 

MHP İl Başkanı Ünlü:  MHP olarak sivil toplum örgütlerinin söylediklerine, dillendirdikleri talepleri dikkate alırız. Dinleriz, söylediklerine önem veririz. 13 Mart ta sağlık çalışanlarının yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi için yapılacak İş bırakma eylemini destekliyoruz.  Dedi. İl Başkanı Ünlü; Eylemde MHP olarak yerimizi alacağız. AKP sağlık sektöründe yapmış olduğu uygulamalar ile oy aldı şimdi ise sağlık sektöründe uyguladığı olumsuz politikaları ile sonunu hazırlıyor. Bu olumsuz politikaları sonucu hükümet iş başından gidecektir. Dedi. Bilgilendirme ziyaret için Çeker ve Çağlara teşekkür etti.

 

 

Sağlıkta Dönüşüm Programı İle İktidara Gelenler Sağlığı İflas Noktasına Getirdiler

 

Çeker ve Çağlar daha sonra CHP İl Başkanı  Altınyuva’yı makamında ziyaret etti. CHP de Kocaeli Tabip odası Başkan yardımcısı Fatih Cağlar yaptığı konuşmada “ Sağlıkta dönüşüm programı ile iktidara gelenler sağlığı iflas etme noktasına getirdiler, Biz Sağlık Çalışanları olarak 13 mart Cuma günü İş bırakıyoruz.  Diyen Çağlar; Halkımızdan bize destek vermesini istiyoruz CHP de Cuma Saat 14.00 da İl Sağlık Müdürlüğünün önünde yapacağımız basın açıklamasına ve aynı gün saat 18.00 yapılacak beyaz yürüyüşe davet ediyoruz. Dedi. Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer çeker ise; Halkımızın parası yoksa hastanelerden hizmet alamıyor, Hastaneler ücretsiz bakıyor gibi gözüküyor ama ücreti eczaneler tahsil ediyor. Paranız yoksa muayene olduktan sonra ilacı alamıyorsunuz dedi.

 

 

CHP Olarak Tüm Gücümüzle Sağlık Çalışanlarının Yanındayız

 

CHP İl Başkanı Altınyuva ise davete icabet edeceklerini eyleme destek vereceklerini ve beyaz yürüyüşe katılacaklarını ifade etti. Vatandaşın sıkıntılarının farkında olduklarını ve vatandaşın sıkıntılarını birebir çektiklerini ifade eden Altınyuva; Vatandaş olarak sıkıntıların farkındayız; 37 yıl öncede talep edilen hakların hala gündemde olması sağlıkta devrim yaptık diyenlerin ayıbıdır. CHP olarak tüm gücümüzle sağlık çalışanlarının yanındayız. Diyen Altınyuva; 13 mart ta gerçekleşecek olan iş bırakma eylemi ve basın açıklamasına CHP olarak katılım sağlayacağız. Dedi. Bilgilendirme ziyaret için Çeker ve Çağlara teşekkür etti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner482