banner729
banner598
15 Ekim 2016 Cumartesi 21:53
“Mağdur edebiyatına izin vermeyeceğiz”
banner728
AKP’nin 93. Genişletilmiş Danışma Meclisi, AKP’nin kuruluş yıldönümünde Interteks Fuar Alanı’nda 4 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AKP milletvekilleri Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, belediye başkanları, ilçe belediye başkanları, gençlik kolları başkanları, kadın kolları ve partililer de danışma meclisine katılım gösterdi. Danışma Meclisi’nin divan başkanlığını Teşkilat Başkanı Mustafa Kocaman üstlendi.

KURUCU RUHU KAYBETMEDİK
Danışma Meclisi’nin açılış konuşmasını yapan isim AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan oldu. Ceyhan açıklamasında şunları söyledi: “Bu ay ki yaptığımız danışma bir miktar farklılık gösteriyor. Böylesi bir coşkuyla partimizin Kocaeli’deki kuruluşunu kutluyoruz. Tam 15 yıl önce 17 Ekim’de AKP  Kocaeli teşkilatı kuruldu. Sayın Nihat Ergün kurucu il başkanımız olarak startı vermişti. O günlerde AKP’li olmak bugünkü kadar kolay değildi. O gün biz kurucu iradenin temeliyle bu parti 15 yaşına geldi. Kurucu olduğu ruhu kaybetmedi bu parti. İlk günkü aşkla bu salonda toplandık. 

EN FAZLA OYU ALDIK
Bir avuç inanmış insan çalışarak ilk zaferi Karamürsel’de meclis üyesi seçiminde sağladı. Ardından 3 Kasım seçimlerine  gittik. Meclise yüzde 34 oyla girmiştik. Dava arkadaşlarımın hepsinden Allah razı olsun. Onların fedakârlığı bizim böyle bir ortamda olmamızı sağladı. Biz 2015’te göreve geldik. Görevi aldıktan 3 gün sonra seçim hazırlıklarına başladık. 7 Haziran’da sonuç beklediğimiz gibi olmadı. Kocaeli’de yüzde 46 oy alarak oy kaybı yaşamıştık. Aldığımız neticeden asla milleti suçlamadık. Biz nerede yanlış yaptık dedik. Tüm kadrolarımızla düşündük, taşındık ve 1 Kasım seçimlerine böyle hazırlandık. Ve 1 Kasım seçiminde yüzde 56 buçuk oy alarak Kocaeli’de 61 yıl sonra en fazla oyu alan parti olduk. 

BAŞKANLIK SİSTEMİ VE ANAYASA’YA BAKIYORUZ
Sizlerle beraber her şeyi yaşadık. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini de hep beraber atlattık. Bu darbeyi olsa olsa milletle aşarız dedik. Teşkilatlarımızı il binamıza davet ettik. Yarım saate vermeden bütün partili arkadaşımız bir araya geldik. Türkiye’de bir teşkilat varsa Genel Merkez’den talimat beklemeden çalışma yapan , bu kesinlikle Kocaeli Teşkilatıdır. Artık önümüzdeki yola bakıyoruz. FETÖ mücadelesini yapıyoruz. Artık yeni anayasa ve başkanlık sistemi konularına bakıyoruz. Yeni anayasayı meclisin milletin huzuruna getireceğini sanıyorum. Tüm teşkilatlarımız bir olacak ve o anayasanın bugüne kadar ki en yüksek oyla çıkmasını sağlayacağız. Bizi hiç yolda bırakmadınız.”

NENE HATUNLAR BİTMEZ
AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz da konuşmasında, “ AKP kurulduğu günden bugüne milletiyle el ele olan kadroların adıdır. AKP sadece siyasi bir oluşum değil bu milletin davasını kendine şiyar edinen bir partidir. Kadının toplumdaki yerinin yeniden inşasın için, aileden başlayarak yeniden çalışmalar yapılmıştır. Birileri istediği kadar 15 Temmuz’lar çıkarsınlar karşımıza, bu milletin Nene Hatunları Kara Fatmaları bitmedi bitmeyecek. O gece başkomutanımızın bir cümlesiyle Nene Hatunlar, Kara Fatmalar yeniden çıktı sokağa. 75 milyon tek ses oldu.” açıklamasında bulundu. 

BİZ GÖREVİMİZİ YAPTIK
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise şunları kaydetti: “Daha yapacak çok işimiz var. Dünü hiç unutmayacağız. Dününü tarihini bilmeyen geleceğine yön veremez. Büyük işlerle uğraşıyoruz. Vatandaşın derdini asla küçük göremeyiz. Onun derdiyle dertlenmektir zaten siyaset yapmak. Çözüm odaklı çalışmamız gerektiğine inanıyoruz, öyle de çalıştığımız için vatandaşımız da hep yanımızda oldu. Kocaeli’de bugüne kadar seçilen teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız görevini yaptı. Yerelde çok güzel hizmetler yaptık, şehrimizi geliştirdik, sahiplendik Kocaeli’yi, kucakladık. Bunu hep birlikte başardık. 

YİNE GEZİCİLERE DEĞİNDİ
Şehircilik açısından yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Nesillerimizi de ihmal etmemeliyiz. Gençlerimizin hayatında boş vakit bırakmayalım, onları eğitelim. Eğitime çok önem vermemiz gerekiyor. Kocaeli’deki gençliği daha ahlaklı, daha edepli nasıl yetiştirebilirizi belediye başkanlarımızla da konuşuyoruz. Bunu yapmazsak Gezicilerle karşılaşırız. Bizim yaptıklarımızı onlar yıkar, yok eder. İstanbul’da gördük. O karanlık insanların başımıza ne kadar dert olduğunu gördük. Onun için biz akademik lise, üniversite diyoruz. Onun için gençlik kampları düzenliyoruz ve sayılarını artırmayı düşünüyoruz. Yolu, parkı, sahili biz zaten yapıyoruz. 15 yıldır çalışmalarımızı yürütüyoruz. 16. yılda, 30. yılda, 50. yılda tekrar buluşmak dileğiyle.”

DARBECİLİK HASTALIKTIR
Bilim ve Sanayi eski Bakanı Nihat Ergün ise kürsüden partililere şu cümlelerle hitap etti: “Kurumsallaşan bir siyasi parti icra ettik. Kocaeli en çok çalışan AKP teşkilatlarından biri ve bu partiyi burada kurmakta bize nasip oldu.  Türkiye’de darbeci zihniyetin. Darbecilik dediğimiz şey nesilden nesile geçen bir hastalık ve tedavisi zor. Türkiye’yi zenginleştirmeye devam edeceğiz. Türkiye’nin milli gelirini 25 milyonların üzerine çıkarmak zorundayız. 15. yılda bütün bu olanlardan sonra Türkiye’yi zenginleştirmeye irademize sahip çıkarak devam edeceğiz. Bunları yaptığımız sürece nice 15 yılları birlikte görmeye devam edeceğiz.  

 SİYASİ REKABET OLSUN
Türkiye’de 93. danışma meclisini yapan başka bir il yok. 15. yıldönümümüzü de mütevazi ama anlamlı bir programla kutluyoruz. Bugüne kadar bu davaya hizmet etmiş bütün yol arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Recep Tayyip Erdoğan milletvekili adayı olamadı hatırlayın. Listeden çıkarıldı, Kemal Unatıkan eklendi. Türkiye’de bir siyasi partinin devamı olan hiçbir siyasi parti başarılı olamamıştır denildi. Eleştirildik. Siyasette rakabet var olsun ama bu bizim birbirimize olan saygımızı azaltmasın. Şer odakları ihanetlerine devam ettiler. Hatırlayın bir Danıştay saldırısı oldu. Milletin iradesine ipotek koymak mümkün değildir. Seçilenler milletin iradesini çiğnetirse o zaman durum değişir. 


O OYLAR KARAOSMANOĞLU’NA VERİLMEDİ
2007 seçimlerini yaptık, Abdullah Gül seçildi, 21 vekille cumhurbaşkanını halkın seçtiği referanduma gittik. Halk sandığa gitti mi, referandum yapıldı mı? O günlerde siyasi partiler ısrarla buna karşı çıktılar ve AKP’ye kapatma davası açtılar. 335 milletvekili olan bir partiye kapatma davası açıyorsunuz. Bütün milletvekilleriyle istişare yaptık. Bugün birileri eleştirmek için bahane arıyor ya, bütün milletvekillerini tek tek dinledim. 2010 referandumundan sonra da yüzde 51 buçuk oyla en önemli rekorlarımızdan birini kırdık. 7 Şubat 2012’de MİT müsteşarına yapılan operasyon, FETÖ’nün ne kadar tehlikeli bir örgüt olduğunu bir kez daha gösterdi. Bugün batı lider krizi yaşıyor. Böyle bir dünyada Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var. O Türkiye’yi sokak darbesiyle esir almak isteyenler milletin sokağa inmesiyle başaramadılar. 17-25 Aralık’ta yolsuzluk bahanesiyle aynı oyunu oynadılar. Milletimiz bunu gördü. 30 Mart seçimlerinde verilen oylar ne Karaosmanoğlu’na ne Baran’a verildi. 30 Mart’ta verilen oyların tamamı Erdoğan’a ve demokrasiye verildi. 

EN BÜYÜK İHANETİ GÖRDÜK
30 Mart’tan sonra bunlar son kozu oynadılar. 15 Temmuz gecesi askerin içine gizlenmiş hainleri devreye sokarak askeri darbe yapmak istediler. Bu Türk tarihinin gördüğü en büyük ihanet.  Ama bunların ihanetinden çok daha güçlü millet iradesi var. Lider ve millet buluşunca hiçbir tank tüfek işe yaramadı. Hepsi boşa çıktı. Türkiye’de darbeye teşebbüs eden bir yapının başka bir ülkede teşebbüs etmemesi düşünülemez. Pek çok ülke o hainlerin eğitim yuvalarını kapatmaya başladı. Bizimle irtibata geçerek bu hainleri temizleyelim demeye başladılar. Milletimizin gösterdiği tavır küresel bir oyunun başlamasına da engel oldu. Her ay yeni bir darbe olacak diye kendi terör örgütü mensuplarını zinde tutmaya çalışıyorlar. Şimdi Kasım’ı bekliyoruz.

TEK TEK TEMİZLİYORUZ
Bu süreçte mağdur olanlar da olmuştur. Mağdurum diyenleri inceliyoruz. Ancak mağdur edebiyatının arkasındaki hain planları da görün. Asıl mağdur gazilerimizdir, asıl mağdur 79 milyondur. Bu anlayışla hareket edeceğiz. Hiç kimsenin mağdur edebiyatı yaparak bu meseleyi sulandırmasına izin vermeyeceğiz. Bu bizim için kırmızı çizgidir. 15 Temmuz’da bu girişimi yaptılar. Bu hainlerin hepsini her kurumdan tek tek temizliyoruz. Bir paşa kendi komutanından değil de sözde ağabey dediği okyanus ötesinden talimat alırsa bu askerin TSK’ya bir faydası olur mu? TSK bugün 15 Temmuz akşamına göre çok daha güçlüdür. Bu  ihaneti durduran da TSK’nın şerefli personelidir, şerefli Türk polisidir.” 
 
Son Güncelleme: 17.10.2016 09:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Veli kantar 2016-10-16 10:26:50

Yani demek istemiş ki ''Patenti bize aittir başka kimsenin mağdur edebiyatı yapmasına izin vermeyeceğiz

banner354

banner630

banner328

banner599

banner733

banner482