banner560
banner573
banner572
17 Temmuz 2014 Perşembe 22:33
Kocaeli Büyükşehir Belediye meclis toplantısı ayrıntılarıyla Gazete Barış'ta
banner508

Temmuz ayı olağan toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olan Büyükşehir Belediye meclis toplantısını gazetemizden takip edebilirsiniz.


Büyükşehir Meclisi temmuz ayı toplantısı sona ermiştir.

Saat 19:25

Meclis toplantısı sona erdi. Bir sonraki meclis toplantısı 14 Ağustos tarihinde saat 15.00'te yapılacak.

Saat 19:20

Gündemin son maddesinde Kandıra Belediyesi'nin Büyükşehir'den istediği iş makineleriyle ilgili gündem maddesi görüşülüyor.

Saat 19:11

Karaosmanoğlu: Devletin yapmasıyla şehirler değişecekse 30 yıl daha kentsel dönüşüm sürer. Ama iyi bir kontrol mekanizması kurmak lazım. Üçkağıtçılar var. Kooperatif kuracağız diye milleti mağdur ediyorlar.

Saat 19:09

Karaosmanoğlu: Bugüne kadarki uygulamalarımızda müteahhitler TOKİ ve Kent Konut'a ayrıcalık sağladığımızı söylüyorlar. Böyle bir şey yok. Onlar için de aynı şartlar geçerli.

Saat 19:08

Karaosmanoğlu: Kentte iş yapmak isteyen müteahhitlerin görüşlerini mutlaka alalım. Alacağımız karar onların adım atmalarına öncü olacak mı bir soralım.

Saat 19:07

Karaosmanoğlu: İlçelerimizin önemli bölümlerinde bu sorunla karşı karşıyayız. Fakat çok hesaplı yapmak lazım. Bütçeden nereye kadar karşılayabiliriz. Müteahhitlere konuyu sormak lazım. Sormazsak kendimiz çalmış kendimiz oynamış oluruz.

Saat 19:02

61. gündem maddesi yine imar değişikliğiyle ilgili. Başkan Karaosmanoğlu, devletin kentsel dönüşümle ilgili çalışma yaptığını ancak istenilen hıza ulaşılamadığını ifade etti. Başkan, "Bir iki katlı gecekonduların olduğu yerlere özel sektör girmiyor. Biraz teşvik etmek lazım" dedi.

Saat 18:59

Başkan Karaosmanoğlu, gündem maddesinin iadesine karar verdi. CHP'liler teşekkür etti.

meclis 5

Saat 18:54

Mecliste şu an Evyap'a ait arazide ağaçlandırma çalışması yapılması konuşuluyor.

Saat 18:52

Başkan Karaosmanoğlu: Onu biz kurmadık. Daha önceden vardı. E-5'e girecek hali yok.

Saat 18:51

CHP'li Engin Taşdemir, Evyap'ı sordu. Evyap'ın sınırı ne olacak dedi.

Saat 18:49

Gündemin 60. maddesinde Körfez'de daha önce ticari alan olarak ayrılan bir bölgenin depolama alanı olarak değiştirilmesiyle ilgili gündem maddesi ele alınıyor.

Saat 18:45

Arzu ederim ki her yer ağaç olsun ama benim yerim imara açık olsun. Bu konuda adaletli karar veriyoruz.

Saat 18:44

Yasa kamulaştırmanın ardından vatandaşın hakkını vereceksin diyor. Mahkelemeler de bizi yargılıyor. Çünkü vatandaşı mağdur ediyoruz. Hem vatandaşı koruyacağız hem kamuyu.

Saat 18:43

Ben bir kamu yöneticisiyim. Bir vatandaş bizden istekte bulunduğu zaman ben kendimi vatandaşın yerine koyuyorum. O eski planların nasıl yapıldığını ben biliyorum. Arkadaşlarımız oturdukları yerden plan yapıyorlar. Şimdi artık gidip yerinde görüp çizim yapıyoruz. Yapılaşmaya müsait alanı imara açalım. Yoksa adamın yerini kamulaştırmam gerekir.

Saat 18:41

Başkan Karaosmanoğlu: Bu planların pek çoğu eskiden yapılmış. Vatandaşlar da bazen mağdur oluyor. Bizi ilgilendirmez diyemeyiz. Bu mağduriyetleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.

Saat 18:39

42. madde görüşülürken CHP'li meclis üyeleri imar planı düzenlenmesine itiraz etti.

Saat 18:37

Karaosmanoğlu: Arkadaşlarımız itiraz etmişti. Peşkeş çektiğimizi söylediler. Evet peşkeş çektik. Vatandaşımıza suyu peşkeş çektik.

Saat 18:36

Karaosmanoğlu: Yuvacık Barajı'na kalsaydık 6 aydır susuzduk. Sapanca hattını yapmamış olsaydık tarihten silinmiştik.

Saat 18:34

Mecliste 41. maddeye  geçildi

Saat 18:32

CHP'liler, mahkeme kararına aykırı hareket edildiğini söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, "Mahkelemeler her işimize karışıyor" dedi.

Saat 18:29

Mecliste, Darıca'daki sosyal konut alanına yapılacak parka mahkemenin itiraz ettiği ve yeşil alanın artırılması istendiği tartışılıyor.

Saat 18:27

Başkan Karaosmanoğlu, ormanlara verdikleri önemi anlattı.

Saat 18:25

Şu anda Meclis' te Başiskele'de şahsa ait ormanlık alana yapılacak bir konut konusu tartışılıyor.

Saat 18:23

Sokak isimleri verirken Cumhuriyetin kurucu iradesini unutmayız. O kadar nankör değiliz. Azıcık bir şey de bize bırakın Atatürk'ün. Biz de Atatürk'ü seviyoruz.

Saat 18:22

Gölcük'ün Hamidiye Köyü'ndeki sokağa hangi isim verileceğine ben karar vermeyeyim. Orada oturan vatandaşlar karar versin.

Saat 18:21

Karaosmanoğlu: Bu isimleri verirken yerelden ilham aldık. Bölgede yaşayanlara soralım, sevilen sayılan isim üzeirnde duralım. Biz yaptık oldu olmasın.

Saat 18:20

CHP Grup Sözcüsü Hüseyin Yılmaz, bazı mahalle ve sokaklardan Atatürk adının kaldırıldığını ifade ederek karara itiraz ediyor. Başkan Karaosmanoğlu konunun hassas olduğunu ifade ederek detaylı bilgi istedi.

meclis 3

Saat 18:18

CHP yapılan düzenlemenin uygun olmadığını, eksik olduğunu iddia ediyor.

Saat 18:17

Bazı mahalle ve sokakların adının değiştirilmesiyle ilgili madde görüşülüyor.

Saat 18:15

meclis 1 meclis 2

Saat 18:13

Başkan, konu hakkında meclisi bilgilendirdi, oybirliğiyle kabul edildi.

Saat 18:12

Gündemin ilk maddesi Derince'de orman niteliğini kaybetmiş olan bir arazinin İzaydaş'a devriyle ilgili.

Saat 18:11

Önerge, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili başkan Karaosmanoğlu'nun yasaya aykırı propaganda yapıp yapmadığıyla ilgili.

Saat 18:10

CHP Grubu adına Hüseyin Yılmaz'ın soru önergesi mecliste görüşülüyor.

Saat 18:09

 meclis

Saat 18: 06

Meclis bitiminde Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri albüm için hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirecek. Başkan Karaosmanoğlu, "Gelmeyenleri montaj yaparız artık" dedi.

Saat 18: 04

Toplantıya Karaosmanoğlu başkanlık ediyor. Meclis, 135 gündem maddesini görüşecek.

Saat 18: 02

Toplantı yoklamayla başladı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner554

banner482