banner608
banner597
banner609
07 Şubat 2017 Salı 12:31
Karaosmanoğlu: “Değişiklik sistemdedir, aksini söylemek yalan olur”
banner610
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, önümüzde ki aylarda yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Halk oylamasına sunulacak değişikliğin asla rejim değişikliği olmadığını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, aksini söylemek açıkça yalan olur” dedi.                           

“TARİH YAZAN KADROLAR”
AK Parti iktidara geldiğinde Türkiye’nin o güne kadar 5 bin kilometre bölünmüş yolu vardı diyerek sözlerine başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “AK kadrolar ilk beş yılda 15 bin kilometre ve sonrasında 10 bin kilometre daha bölünmüş yol yaptı. Bunu AK Parti yaptı. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Şimdi muhalefet bu kez de referandumu diline dolamış. Memleketi hayır diyerek kurtaracağını söylüyor! Allah aşkına bir çakılı çiviniz var mı bir yerde? AK Parti kadroları hizmet üreten ve tarih yazan kadrolardır” diye konuştu.

82 ANAYASASI, BİR TOPLUM SÖZLEŞMESİ ÖZELLİĞİNE SAHİP DEĞİLDİ
Bu anayasa konusunu iyi anlatmamız gerekiyor da diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Türkiye'nin içinde bulunduğu tarihsel ve toplumsal koşullar mevcut Anayasa'nın yenilenmesini zorunlu kılmaktadır. Anayasa'nın yapım sürecine baktığımızda bunların hiç birinde demokratik meşruiyetin gerçek anlamda gözetilmediğini görüyoruz. 1982’de Anayasayı hazırlama görevi, darbeci generallerden oluşan bir kurul ile tamamı atanmış üyelerden oluşan bir kurucu meclise bırakılmıştı.  Temsil niteliği olmayan bir kurucu meclisçe hazırlanan Anayasa Tasarısı,  her türlü tartışma, sorgulama ve eleştirinin yasaklandığı, buna aykırı hareket edenlerin cezalandırıldığı bir ortamda halkoyuna sunulmuştu. Bütün bunlar, Anayasa'nın meşruluğunun ağır bir şekilde zedelenmesine yol açmıştı. Bu anlamda 82 Anayasası, asla bir toplum sözleşmesi olma özelliğine sahip değildi” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİ HALKIMIZA ANLATACAĞIZ”
82 Anayasası, daha çok, baskı altına alınmış ve fesada uğratılmış bir millet iradesine dayatılmış tek taraflı bir işlem niteliğindeydi vurgusu da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Böylesi bir Anayasayla, Türkiye'nin demokrasinin evrensel standartlarını yakalayabilmesi mümkün değildir. 82 Anayasası; Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen değişikleri de saymazsak, tam olarak 15 kez değiştirilmiştir. Anayasa bu değişikliklerle her ne kadar yumuşatılsa da bu sefer de bütünlüğünü kaybeden bir yapı içerdiği için yine güvenilirliğini yitirmektedir. Bu nedenle bir an önce yürürlükteki Anayasa'dan kurtulmak ve yeni anayasayı uygulamaya geçmek zorundayız. Bu noktada nemi yapacağız? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini halkımıza en iyi şekilde arz edeceğiz.  Yeni anayasanın gerekliliğini, ne gibi faydalar sağlayacağını bunun bir sivil anayasa olacağını halka en iyi şekilde anlatacağız” şeklinde konuştu.

“HER BİR OY ÇOK DEĞERLİDİR”
Bizlere ve AK Parti teşkilatlarına bu noktada büyük ödevler düşüyor hatırlatması da yapan Karaosmanoğlu, “Bu halk oylaması için çok çalışıp başarılı bir şekilde arzu ettiğimiz sonucu alacağız inşallah. Bu sistemi vatandaşımıza en iyi şekilde anlatacağız. CHP’liler gibi bilip bilmeden konuşmayalım, vatandaşa doğruyu aktaralım. Körü körüne Hayırcılara konuyu izah edelim. Unutmayalım ki; Bu süreçte her bir oy çok değerlidir” açıklamasını yaptı.
 
“MESELE MEMLEKET MESELESİ OLDUĞUNDA, BİR MİLLETİZ”
Türkiye’de farklı bakış açıları, farklı düşüncelerin var olduğunun da altını çizen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, biz bunlara rağmen bir arada olabilen bir milletiz direk açıklamalarında şunları da kaydetti: “Mesele memleket meselesi olduğunda bütün bu farklılıkları bir tarafa bırakarak yolumuza aynı istikamette devam edebilen bir milletiz. İnşallah geleceğe de böyle ilerleyeceğiz. Şu an Türkiye, uluslararası politika anlamında belki de tarihinde olmadığı kadar dik ve güçlü bir duruş sergiliyor. Bu durum şu an bize sıkıntılar çıkarsa da uzun vadede fayda sağlayacaktır. İşte Astana’da artık bir kangren haline gelen Suriye konusunda diplomasimizin yazdığı destanı hep birlikte görüyoruz. İnanıyorum ki; referandum sonrasında halkımızın vereceği evet oylarıyla sadece Türkiye’mizde değil, Bütün mazlum coğrafyalarda yeni bir gün doğacak.”

“SOKAK SOKAK MAHALLE MAHALLE GEZECEĞİZ”
Bizim üzerimize düşen de bunu hemşerilerimize güzelce anlatmak diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Sokak sokak, mahalle mahalle gezeceğiz. Her gördüğümüze anayasa değişikliğini ve başkanlık sistemini anlatacağız. Ülkemizin buna ihtiyacı var. Yeni sistemle bölünmeyeceğimizi, aksine daha güçlü bir Türkiye olacağımızı izah edeceğiz! Son olarak da şunu bir kez daha belirtmem gerekir ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, bir hükümet modelidir. Rejim değişikliği değildir. Aksini söylemek, açıkça yalan olur” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.
 
Son Güncelleme: 08.02.2017 16:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandas 2017-02-07 16:13:30

Kocaeli buyuk sehirdeki namussuzluk hirsizlik sistemdendir aksini soylemek yalan olur

banner354

banner328

banner596

banner599

banner482