banner598
banner608
29 Kasım 2015 Pazar 10:32
İzmit CHP'de kazanan Küçükkaya
banner610

Haber: Oğuzhan Aktaş

İzmit CHP ilçe kongresi tamamlandı. Mehmet Ümit Küçükkaya ile Hakan Tanta arasındaki yarışta ipi göğüsleyen isim mevcut ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükaya oldu.  Kongrede 397 delege oy kulllandı. Mehmet Ümit Küçükaya kullanılan oyların 216'ını alarak ilçe başkanı oldu. Hakan Tanta ise 179 oyda kaldı. 2 oy geçersiz sayıldı.

 

İzmit Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek kongre için ilçe yönetimi hazırlıklarını tamamladı. Kongrede oy kullanacak olan delegeler için Halk Eğitim Merkezi girişinde 4 kayıt masası oluşturuldu. İzmit ilçe örgütünün 3. olağan kongresinde mevcut ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve Hakan Tanta isimleri yarışacak. Kücükkaya ve Tanta 415 ilçe delegesinin karşısına çıkarak oy isteyecek. Başkan adaylarının yönetim kurulları 16 kişiden oluşacak. Kongre sonucunda ayrıca 159 il delegesi de belirlenmiş olacak. CHP’nin muhalif kanadından yer alan ve en önemli isimlerinden biri olan eski milletvekilli Hikmet Erenkaya sabah saatlerinden itibaren kongrenin yapılacağı salona geldi.

 

İlçe başkan adaylarından Hakan Tanta kongrenin yapılacağı Halk Eğitim Merkezi Salonu’na geldi. Salon girişinde Tanta’yı mevcut ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya kapıda karşıladı. 

 

AKAR’LA ERENKAYA ARASINDA GERGİNLİK
CHP’ Milletvekili Haydar Akar, eski milletvekili Hikmet Erenkaya’yla tokalaşırken oldukça soğuk davrandı. Bu sırada partinin mevcut vekilleri ile eski milletvekili Hikmet Erenkaya’yı birlikte fotoğraflamak isteyen basın mensuplarına Haydar Akar tepki gösterdi, Erenkaya ile fotoğraf çektirmek istemediğini söyledi.

 

Saat 10:00’da başlaması gereken CHP kongresi saat 12:40 civarında başladı. Öte yandan kongreye CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya da katıldı.

 

DİVAN BAŞKANINDAN DELEGELERE SİTEM

CHP İzmit ilçe kongresinde Divan kurulu oluşturuldu.Kongrede Divan Başkanlığını CHP Genel Başkan yardımcısı Yakup Akkaya yapacak. Kongrenin Divan üyeliklerini ise Veli Beyaztaş, Metia Satıcı,  Ali Osman Ekşi yapıyor. Divan Başkanı Yakup Akkaya konuşmasında,  “Öncelikle bir eleştiriyle başlamak istiyorum. Kongre 09:00’da dediler Ankara’dan çıkıp geldim. Kongre ancak bu saatte toplandı. Kongre neden yapılmıyor diye eleştiriliyoruz. 3 yılda yapılan kongreye bile geç geliyorlar” diye delegelere sitem etti.

 

Akkaya konuşmasına şöyle devam etti; “Değerli yol arkadaşlarım ülkemiz tarihin en zor günlerinden geçiyor. Bu günlerde en önemli olan dayanışma ruhunun güçlendirilmesidir. Partimiz bize atalarımızdan mirastır."

 

Divan Başkanı Yakup Akkaya’nın kısa konuşmasının ardından kongrede saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

 

SARIBAY; “NE MUTLU Kİ CHP VAR”
Kongrede bir konuşma yapan İl Başkanı Cengiz Sarıbay İzmit ilçe kongresinin  Kocaeli ve Türkiye’ye başarı getirmesini diledi. Sarıbay, “Burada hangi arkadaşım çıkarsa çıksın kazanan CHP olacak” dedi. Sarıbay şöyle konuştu; “Aklımda  partinin gençleştirilmesi hep vardı. Darıca da katıldığım kongre de 2 adayımızda çok genç ti.  Ülkemizin durumunun iç açıcı olmadığını görüyoruz. AKP iktidarı ne kadar iyi dese de ülkemizin durumu kötü, büyüme hızı yüzde 3 e düşmüş enflasyon çift haneli rakamlara ulaşmak üzere ama hala ekonomi iyi diyorlar. Millet eskiyi arar hale geldi. Bir kaç gün önce 2 gazeteci sırf gazetecilik yaptıkları için tutuklandılar. İnsanların sırf haber yaptıkları için vatandaşın haber özgürlüğünü sağlamak devlet sırrı oldu. Yandaş medyada zamanında yer aldı. Cumhuriyette yer alınca devlet sırrı oldu. Cumhurbaşkanının özgürlükten yana olması lazım ama bunların özgürlük anlayışı sadece kendi düşüncelerinin yer alması.  Komşularımızın hepsiyle bu iktidarda savaş durumuna geldik. Ama ne mutlu ki Cumhuriyet Halk Partisi var.”

 

“CHP’ YE DAHA ÇOK İHTİYACI VAR”
Fatma Kaplan Hürriyet;Yaşana süreçte CHP’ye daha çok ihtiyaç olduğunun altını çizen CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet; “CHP bağımsızlık ve özgürlük sevdasıdır. CHP siyaset bana ne verecek değildir ben topluma ne verebilirimdir. CHP devrimci olmak öncü olmaktır. Yaşadığımız bu günlerde buna daha çok önem vardır. Çünkü ülke içindeki ağır faşizmin yanında ülkeyi savaşa bir anlayış vardır. Bu politikalarla ülke darboğazdadır. Ülkenin sürüklenen bu durumda CHP’ ye daha çok ihtiyacı vardır. Yaşadığımız son günlerde basın özgürlüğünün tutuklandığı günlerde cumhuriyeti kimsenin gemiciklerine yediremeyiz.    Bu yarışlar güzel yarışlardır aile içi yarışlardır. Kazanını CHP olacaktır kaybedeni olmayacaktır. Bu seçim sonrası seçilecek başkan ve yönetimine başarılar diliyorum. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.”

 

CHP’de hukukçu kimlikleri ile tanınan il Başkanı Sarıbay ve Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ile ilgili hiçbir şey söylememeleri dikkat çekti.

 

 

Konuşmaların ardından faaliyet raporlarının okuması ile ilçe kongresi devam ediyor.

 

“CHP ÜYELERİNİ ETKİN ÜRETKEN BİREY HALİNE DÖNÜŞTÜRMELİYİZ”

Seçim dönemi il SKM Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Toker konuşmasının CHPO ilçe yönetimini eleştirdi. Toker şöyle konuştu;  “Sözden çok duruşlarımızla tavırlarımızla onu bizzat hayata koyarak gidişatı değiştirmek ve geleceği inşa etmek durumuyla karşı karşıyayız.  Şunu söylemek istiyorum. Olumsuz eleştiri yapmayı sevmiyorum ama şunun altını çizmek istiyorum. Bu kadar emeğin tüketildiği yerde saat 10 da başlaması gereken kongre 3 saatte toplanamıyorsa bir eksiğimiz vardır. Bu eksiğimiz sadece görev verdiğimiz arkadaşlarımızda değil hepimizde. Yoğun bir dönemde yöneticilik yaptılar.  Ben bireyler, konuşmayı sevmem bireyler önemlidir ama örgütlülük  daha önemlidir. Bireyleri konuşmaktan öte gidişatı konuşmak gerekir. Yaptığımız  kongrenin tarihsel önemini kavramamız gerekir. Bizim kaybedecek yıllarımız yok. bu mikrofonun sadece temennilerin konuşulduğu yer olmasını istemiyorum. Görevlerimizi yerine getirebilmenin biricik yolu sosyal demokrat parti olan CHP’yi toplumun çıkarlarına odaklanmış bir parti haline dönüştürmektedir. Biz bunları yapabilecek bir partiyiz. Değerlerimizi yapabileceklerimizi ön plana çıkarmalıyız.  CHP üyelerini etkin üretken birey haline dönüştürmeliyiz. CHP İzmit’te en kötü koşullarda bile 250 bin oy alıyor. Bu partinin 3-5 bin üyesi varsa onlara çok kıymet göstermeliyiz. 250 bin oy alıyorken 5 bin oy almamız çok çok azdır. Bu partiye oy verenleri partinin içine almalı parti çalışması yürütmelerini sağlamalıyız.  İzmit ilçe örgütünde seçeceğimiz arkadaşımızın 2 yıl boyunca ne yapacağını burada biz belirlemeliyiz.  1 yıl içerisinde partimize üye olan her üyeye ulaşmak zorundayız. Kağıt üzerinde  7 -8 bin üye değil, kongre yapıyoruz 3 bin kişi geliyor. 1 yıl içerisinde 52 mahalle örgütlenmesiyle mahalle komiteleri oluşmak zorundadır 2 yıl içerisinde parti üye sayımızın en az 2 kat arttırılmalıdır. Kente dair kentsel sorunlara dair somut çözümler üretecek birimler oluşturulmalıdır” dedi.

 


“KÖYLERDE ÇÖKTÜK”
Kongre öncesi aday olduğunu açılayan ama son anda adaylıktan çekilen Ahmet Uzun oldukça sert bir konuşma yaptı. CHP’nin köylerde çöktüğünü belirten Uzun;  “İzmit 52 mahalleden oluşuyor. Köylerde çökmüş partimiz 2-3 oy aldığımız köyler var. 3. liste bizim listemizdi.  Derdimizi delegeler anlatmaya çalıştık. Merkezde ki arkadaşlarımız bizi beğenmiyor. Köylere gelmiyor. 5 bin oyla seçim kaybediyoruz.  Bu partinin il ve ilçe binasını kapasak bize insanlar size oy vermiyor. Vekillere soruyorum bizi beğenmiyordamı gelmiyorsanız. Çavuşoğlun’dan 2 oy almışız. Köydeki üyelerin iletişim bilgileri bile yok. Dumanlamı iletişim kuruyorsunuz.  3 günden beri bende adayım dedim telefonum susmuyor. Seçim zamanı bu kadar iletişim kursak  dünyanın oyunu alırız. Beni arıyorlar sen kimin adamısın diyorlar. Bana sen AKP den geldin diyorlar. Bu partiden herkes gitse ben kalırım. Belediye meclis üyesi arkadaşlar nerdesiniz siz.  Köylere gelip delege yazıyorlar. Mahalleye başka yerden delege yazıyorlar. 9-10 köyde üyemiz yok. Üye olan köylerde de iletişim bilgileri yok. Ben adaylığımı Hakan Tanta’ya destek vererek geri çekiyorum. 400 üyenin telefon numarasını bulamayan arkadaşları partinin önünü açmaya davet ediyorum” dedi.
Uzun konuşmasının ardından delegeler tarafında uzun süre alkışlandı.

 

ÖZKÜRKÇÜGİL; KÜÇÜKKAYA TAMAMEN KÖTÜ DEĞİL
CHP’nin önemli isimlerinde olan Cüneyt Özkürkçügil konuşmasında bireysel hatalara dikkat çekti. Cüneyt Özkürkçügil konuşmasında şunları belirtti; “Ahmet Uzun benim yol arkadaşımdır.  Sayın Toker ve başkan kongre geç başlıyor dediler, bizim amacımızda kongreyi düzgün saatte yapabilecek arkadaşları seçmektir. Bizi yıkan 1 Kasım seçimleriydi. 7 Haziran’da emek vardı. Orada muhalefet vardı. AKP oy oranı olmasına rağmen tepetaklak olmuştu. Bizim bezginliğe girmemize gerek yok. AKP’nin gündem değiştiren adamlarına inanmayıp birbirimizi motive dedeceğiz.   Biz bireyse hatalar yüzünden sınıfta kaldık. Mehmet Ümit Küçükkaya tamamen kötü değil. Çok önemli bir iş yaptı. Bir arama konferansı yaptı. Oraya bazı arkadaşlar katılmadı. Herhangi bir projemiz yok genel merkezi sıkıştıracak. Kocaeli ülkenin ana damarıdır. Kocaeli’nin önemsenmesi lazım. Örgütlerin bu benimsemeyi sağlaması lazım. Bene her iki arkadaşımda bunu yapabilir. Küçükkaya arkadaşımın eskiden gelen bir çizelgesi var. Tanta ise yepyeni. Olabilir mi bilemem olmazsa da yakasına yapışırız.”

 

“PARTİNİN KADROLARININ YENİLENMESİ GEREKİR” 
Başkan adaylarından Hakan Tanta’nın listesinde yer alan Ercan Arcan bugünkü kongrede partini kadrolarının yenilenmeye ihtiyacı olduğu söyledi. Ercan’ın konuşması şöyle;  “Bugün CHP’nin kentteki geleceğini oylayacaksınız. Eğer bugün bunu başaramazsanız 2 yıl sonra bunu yine yaşarız.  Bu kentte partimizde yaşanan ideolojik tartışma yerine ismini pazarlamaya çalışıyor.   Bu kentte bugüne kadar gelen yönetim anlayışıyla partinin kentte gelebileceği en üst düzey bu kadardır.  Bu anlayışla ve kadroyla partinin daha ileri gitmesi imkansızdır. Bu tarihi salonda partinin kadrolarının yenilenmesi gerekir. Yoksa 2 yıl sonra aynı şeyler tekrar yaşarız.  Bu kentte kısır sen ben çatışmalarıyla yol almak mümkün değil. Bizim gençlerimiz, kadınlarımız, heyecanlı partililerimiz artık başarısızlık görmek istemiyorlar. Belediye meclislerinde kendi kurdukları sandıklarda oylarımız kaybedenlerden bunlardan kurtulmaya ihtiyacımız vardır. Danışma kurulu yapılmıyor. Partililer bir araya getirilmiyor. Siz bu mahallelerde öğrencileri kadınları gençleri işçileri bu işin içine katamazsanız hep bu noktada kalırız. 13 belediyeden 1 tane alamadık. Cumhurbaşkanlığı seçimleri göz göre göre gitti.  Hani sizin başarınız. Kentte iktidar olmak yerine parti içinde iktidar nasıl olurum durumlarına düşürüldü.  Parti içinde iktidarsınız ama nerdesiniz bir sorgulayın.  7 haziran ve 1 kasım seçimlerini abiler ve kadrolar 2019 kadrosunu oluşturmakla meşguldü. Köylerde mahallelerde ovalarda STK’larda alanlarda örgütlenen yeni yüzlere açık yüzü sola dönük kente dönük bir CHP’nin tam zamanı.  Bugün Hakan Tanta’yla beraber yeni bir ekip anlayışını size sunuyoruz. Bu partinin solu ve vicdanı olacağız. İddialıyız. Halktan ve örgütlenmeden yanayız. Bu partinin kentte yenilenmesi için oy vereceksiniz. Bu parti  acaba devrimci bir partimi olacak yoksa küçük olsun bizim olsuncuların mı olacak.”

 


MEHMET ÜMİT KÜÇÜKKAYA’NIN LİSTESİ
Hatice Altıntaş, Harun Arıcan, Ülkem Cilesun, Hakan Çakar, Yasemin Davutoğlu, Ahmet Demir, Dalistan Filiz, Nazım Gençtürk Hüseyin Güçlükaş Selin Süloğlu Keskin Ali Kuyumcu Ali Kuzu, Aliye Hale Meriç Erol Şerif Gökhan Tanrıverdi, Ferdi Yalın
 
YEDEK:
Fevziye Emre, İskender Çaklılı, Nagip Çiçek, İbrahim Kamış, Şerif Kılıçkara, İsmail Korkut, Özge Çoker, Mustafa Arda Başaran, Bahattin Öztürk, Yıldırım Akyollu, Halit Tolunay, Nezihe Türk, Sami Boyacıoğlu, Oğuzhan Bayhan, Serkan Saliş, Selvi Beyhan.
 
İL DELEGELERİ:
Hasan Akar, Ayça Akbal, Erdoğan Akbaş, Hasan Akbulut, Ömer Akın, Yeşim Akpınar, Metin Alan, Ersin Albayrak, Rıdvan Alkan, Servet Alparslan, Cihat Altunyuva, Süleyman Altunışık, Yüksel Andız, Erol Aslan, Ferit Ataman, Cüneyd Atilla, Selahattin Atmaca, Semiha Avcı, Umur Bakkal, Feryal Balcı, Kerem Balta, Meryem Baran, Mehmet Baştan, Perihan Baturi Mehmet Bayhan, Necat Bayhan, Sevgi Bayraktar, Sırma Bengüer, İbrahim Bilgili, Orhan Bozkurt, Serdal Büyükyağcı, Erdal Cebeci, Kemal Ata Cengiz, Davut Cömert, Salih Çağlayan, Hüseyin Çakar, Naime Çakır, Sedat Çakır, Meltem Çaklılı, Cemal Çelebi, Hasan Çelik, Sadun Çetin, Abdurrahman Çınar, Bilge Çoker, Bilgi Dehmen, Kenan Diler, Leyla Dizdaroğlu, Mustafa Doğan, Mahir Dönmez, Orhan Dönmez, Bayram Durmuş, Kamil Duymuş, Yağmur Ediş, Oktay Efe, Bakiye Ekit, Çağdaş Engin, Gökhan Ercan, Aysun Erenkaya, Murat Erinç, Ayla Ertan, Fatma Gediksiz, Keramettin Gençtürk, Cengizhan Göğdemir, Hamiyet Göksu, Nesrin Gönül, Alettin Gül, Gülten Gül, Murat Güven, Sema Hacıoğlu, Berna Işık, Ayşe Işık, Dilan İncesu, Hasan İsen, Ömer Kahya, İsmail Kamış, Sadettin Kandemir, Canan Karabıyık, Müfit Karakuş, Cuma Karavar, Serkan Kavas, Cengiz Kavşut, Ahmet KAvurmacıoğlu, Metin Kaya, Duygu Kazan, Elif Keleş, Naim Keskin, Ali Kılıçdaroğlu, Kıymet Kocacık, Barış Kocatürk, Abdullah Koç, Ayla Komza, Uğur Koştur, Duygu Kula, Servet Kulaksız, Bekir Kurt, Mehmet Ümit Küçükkaya, Nazmi Küçükosmanoğlu, Ertuğrul Malçok, İsmail Cem Muti, Ruhan Odabaş, Hüseyin Okur, Necati Ongun, Engin Özcan, Cengiz Özcan, Suay Özdamar, Sevim Özen, Özcan Özer, Remzi Özkan, Şeref Öztaş, Handan Öztürk, Nizamettin Öztürk, Rıza Öztürk, Bülent Sadıkoğlu, Birol Sağlam, Çetin Sarıca, Zelal Satıcı, Yasemin Saz, Ayşen Sevencan, Alparslan Seymen, Ahmet Seymen, Yaşar Sirmen, Tamer Solakoğlu, Hikmet Soylu, Gülay Şahinbaş, Adnan Şen, Süleyman Şen, Hüseyin Şimşek, Mehmet Şişman, Hakan Tanta, Tuba Telli, Fehmi Timur, Fikret Toker, Mete Toksöyle, Ehlinaz Torun, Zihni Tosun, Gökhan Turan, Fehime Bahar Turgay, Seyhan Turhan, Güler Türkdoğan, Neriman Türkücüoğlu, İlker Ulusoy, Ercan Umutlu, Bozkurt Uslu, Adnan Uzun, Emine Yağcı, Eşref Yağcı, Naciye Yaka, Veysi Adnan Yavuz, Nazhanım Yazar, Burcu Yazıcı, Perihan Yıldırım, Selman Yıldırım, Fisun Yıldız, Selim Yıldız, Rafet Yıldızlı, Mustafa Yılmaz, Adem Yüksel, Ali Zorlu
 
 
HAKAN TANTA’NIN LİSTESİ
Bülent Afacan, Erdem Arcan, Zekeriya Aslan, Fügen Avdan, Ali Ayaz, Ertuğrul Baloğlu, Nurten Düzgün, Gökhan Eryargı, Kemal Keşmer, Faysal Oğuz,Vedat Özdenizer, Zeliha Özer, Abdurrahman Subaşı, Beyza Şahin, M. Emrah Toker, Gülser Ustaoğlu
 
YEDEK:
Yasin Yıldız, Gülay Gül Şahinbaş, Kaya Arslan, Alparslan Yılmaz, Özlem Çalık, Aziz Bakır, Şahika Tezcan, Selami Soydan, Asiye Umur Güçlü, Alirıza Akduman, Cemal Yıldız, Yasin Kanık, Ali Kalyoncu, Ulaş Kaan Kahraman, Mustafa Pektaş, Cemal Taşçı
 

İL DELEGELERİ:
Yavuz Acar, Sefer Süleyman Adamol, Feridun Adıyaman, Neşe Akçam, Soner Akduman, Nermin Akın, Serhat Akkuş, Ayşe Aksoy, Haşmet Aktaş, Gülsevim Akyol, Fevzi Akyol, Şerif Akyüz, Nazif Aldemir, Erol Alkan, Mediha Alp, Süleyman Altunışık, Emin Andız, Cumhur Arıkan, Ahmet Sefa Aşkın, Tuncay Aşkın, Hatice Aydın, Özgür Banı Aydın Doğu, Necdet Aygül, Aygün Aynagöz, İsmail Bal, Günay Balseçen, Zeynel Abidin Başlak, Ahmet Baştan, Mehmet Baştan, İlknur Bayraktar, Alper Bingöl, Utku Murat Birinci, Osman Boz, Nurşen Bulgurcu, Emine Coşun, Şule Çakar, Nejat Çakır, Tuncay Çakır, Özlem Çalık, Ertunç Çalık, Rafet Çapçı, Hatice Çavdar, Gülistan Çelik, Mümine Çepel, Adnan Çetin, Necdet Çetinak, Nurgül Çetinkaya, Hayati Çiloğlu, Sibel Çimen, Necati Dalkıç, Huriye Deliahmet, Naci Demiralp, Serap Doyraner, Alican Duman, Nesrin Eraslan, Yener Erdem, Hikmet Erenkaya, Aysun Erenkaya, Canan Erkan, Candan Erol, Süreyya Erol, Tayfur Ersöz, Doğuş Mahir Ertükel, Sadun Evran, Asude Özkan Fırat, Sedat Fidan, Sefa Filiz, Emre Gelici, Umur Asiye Güçlü, Gülbiye Gül, Hacı Gül, Bahar Gültekin Candemir, Emre Gümüş, Orhan Günister, Filiz Günister, Sema Güven, Murat Güven, Dilek Hacıoğlu, Sebahattin Harata, Ömer Hazer, Lütfü İzgi, Mustafa Karanan, Ali Kalyoncuoğlu, İsmet Kanık, Hüseyin Karaca, Hüseyin Karadeniz, Mustafa Karahan, Müfit Karakuş, Murat Karataş, Mihriban Kavurmacıoğlu, Emine Keser, Ali Kılıçdaroğlu, Dönüş Kibar, Kıymet Kocadoli, Muhammet Koç, Saffet Koşar, Özlem Kozi, Sadettin Kula, Selçuk Kurcan, Merih Aydın Kuruçelik, Yalçın Kuşkan, Can Tahsin Kuşkan, Uğur Manisalı, Cem İsmail Muti, Enver Narin, Emrullah Obuz, Şengül Obuz, Fatma Oktay, Aziz Opak, Semih Önal, Sıtkı Örengül, Özer Tahsin, Ayşegül Özkan, Murat Özkara, Cüneyd Özkürkçügil, Aziz Özsoy, Nazım Öztan, Fatma Paspas, Yaşar Pektaş, Remzi Polat, Filiz Sağlam, Samet Sapmaz, Candan Sarı, Cemil Sarıca, Selattin Semiz, Ulviye Seymen, Eren Seymen, Selami Soydan, Sefa Sözer, Alper Şentürk, Kemal Şentürk, Meral Türkçakal Özkürkçügil, Hakan Tanta, Nihal Tarcan, Mevlüde Taşçı, Özge Tekçe, Selma Tekke, Canan Tezcan, Ayşe Tırka, Fehmi Timur, Nesrin Toker, Mehmet Tokgöz, Ehlinaz Torun, Yunus Toy, İbrahim Turgut, Murat Türk, Arzu Türkkal Enç, Feyzullah Yavuz Ulugün, Nazmiye Uzuner, Pembegül Ünver, Mustafa Yasak, Zafer Yel, Hakan Arif Yeşil, Kamil Yılmaz, Adem Yılmaz, Hasan Yüce, Vedat Yüksel, Adem Yüksel, Leyla Zorlu

 

 

‘İHANETE UĞRADIK’ 
CHP İzmit eski İlçe Başkanı Selman Yıldırım kendisine yönelik eleştirilere cevap verdi. Yıldırım konuşmasında, “Benim görev dönemimde ki eleştirilerle ilgili ve sizleri yanlış bilgilendirmeleri konusunda dönemin ilçe başkanı olarak sizi bilgilendirmek istiyorum” diyerek baız konulara açıklık getirdi. Eski Başkan Yıldırım şöyle konuştu; “12 Mayıs 2012 de göreve geldim. 3.5 yıl görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Bunun 2.5 sene benim başkanlığımda 1 seneden uzun bir süresi de Mehmet arkadaşımızın başkanlığın İzmit ilçe en iyi şekilde temsil edilmeye çalışıldı.  Bizim cumhurbaşkanlığının kaybedilmesi sadece bizim sorunumuz değildi. Seçimlerde başarısız sonuç alındıysa bu sadece İzmit İlçe Örgütünün sorunu değil. 7 haziran ve 1 kasım da  başarı sağlanıp CHP iktidara gelemediyse bu sadece CHP İzmit ilçe örgütünün değil hepimizin sorunudur. İlk göreve geldiğimizde yaptığımız ilk iş köylerde nasıl başarılı olabiliriz projelerini ürettik. Biz bunun zaafiyetini az oyları gördüğümüz için ilk projemiz köyler üzerinedir. 30 Mart seçimlerinde ortaya çıkan tablo bizim başarımızın kanıtıdır. 2011 seçimlerinden sonra 30 Mart seçimlerinde yüzde 30 dan 37 ye artış oldu. Köylerde oy alamadığımız dan bahsetti.  Göreve geldikten 3 ay sonra YSK tarafından 1200 üyemiz silindi. 1200 üyemizin yüzde 99 u çift partiye üye olduğu için silindi. YSK güncel listeleri güncelledikten sonra 52 köyde üyelerimiz sıfırlandı.  Akp genel ve yerel anlamda öyle bir baskı yapıyor ki ‘AKP ye üye ol senin işini çözeceğim’ diyor. Gariban vatandaşımda AKP’ye üye oluyor ve bizden üyeliği düşmüş oluyor. Köylere gidilmediğimiz söyleniyor. Göreve geldikten sonra bütün köylere ulaşmaya çalıştık. Güvercinlik köyüne gittiğimde 80 yaşında bir amca bana Turan Güneş’ten sonra gelen ilk partilisiniz demişti. Bu salonda sivil toplum örgütü yok diyorlar. Biz bunların hepsini gerçekleştirdik. Genel Başkanımızın katıldığı ve 7-8 saat süren genel başkanımızın kalkmadan dinlediği toplantıları İzmit ilçe örgütü düzenledi.  25-30 tane sivil toplum örgütü vardı.”  Selman Yıldırım’a salondan destek geldi ve ‘ihanete uğradık’ başkanım sesleri duyuldu. Selman Yıldırım’ın konuşmasının 20 dakikanın üzerinde sürmesi nedeniyle divan kurulu tarafından uyarıldı.

 

"SEÇMEN LİSTELERİNİ NE YAPTINIZ?" 
Küçükkaya ilçe başkanlığı ile ilgili kısa bir cevap verdi. Küçükkaya; “Bütün konuşmaları dikkatle dinledim. 7 Haziran seçimlerinde bu binada CHP rozetiyle ne kadar arkadaşımız varsa seçmen listesini dağıttık. Elinizi sol tarafınıza koyun o seçmen listelerini ne yaptınız? Benim söyleyeceklerim bu kadar” dedi.
 

"BİZ BURADAN MEHMET KARDEŞİMLE KOLKOLA ÇIKACAĞIZ" 
Kongrede son konuşmayı yapan ilçe Başkan adayı Hakan Tanta, sonuç ne olursa olsun CHP için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Tanta şöyle konuştu; “Beni yakından tanıyorsunuz.  Eski husumetlerle kavgalarla işim yok. Karşılıklı atışmaları görünce üzülüyorum. Biz buradan Mehmet kardeşimle kolkola çıkacağız. Kim kazanırsa kazansın yarın partimiz için çalışacağız. Bugün sizlere coşkulu bir konuşma yapmak iktidarda olan partinin sade bir vatandaş olarak seslenmek isterdim. Maalesef size kentten kopmuş, kutuplaşmış İzmit siyasetinden  geleceğe umutla bakan bir başkan adayı olarak sesleniyorum. Bugün hizipleşmeyi bitirme günüdür. Bu kongre birlik beraberlik günüdür. Bildiğiniz gibi arkadaşlarımızın bahsettiği dernekçi atıfıyla 2014 belediye başkan aday adayı oldum ve seviyeli bir ön seçim dönemi yaşadım. Ve seçim günü örgütüme şu sözü verdim. Kim aday olursa olsun gerekirse çantasını taşıyacağım dedim. Değerli büyüğüm sefa sirmen aday oldu. Hiçbir fedakarlıktan çekjinmedim. Ben adayım programına katılmak isterken kimseye ulaşamadığım günler oldu. Adaylarımızı elimizden geldiğince yanında olduk. Gördüğümüz yanlışları basına değil kendi içimizde çözmeye çalıştık. Sözün bittiği yer 1 Kasım seçimleridir. Artık zamanımız yok artık silkinme zamanıdır. Koltukları bırakmak için daha kaç kere kaybetmeliyiz.  Kimsenin adamı olmayacağıma kimsenin değirmenine su taşımayacağımı ısrarla belirttim. Biz kimsenin adamı olmayacağız. Bizler CHP Genel Başkanının ve Mustafa kemal’in askeri olacağız. Kaybedecek bir anımız bile yok.  AKP ile aramızdaki fark hergün biraz daha açılıyor. her türlü matematik hesapları daha kötüye gittiğimizi söylüyor. Eğer şu an ki durumumuz olumluysa sıkıntı yok. Kaybedersem bir aynanın karşısına geçip bi başarılıymışız herkes mutluymuş sende mutlu olacağım. İkincisi de omuz omuza mücadele verdiğimiz Mehmet başkan olduğu için mutlu olacağım. Yerelde ve genelde CHP iktidarı için yollara düşeceğiz. Çok güzel bir liste oluşturduk.”

 

SON KONUŞAN KÜÇÜKAYA

Son kez kürsüye gelen Mehmet Ümit Küçükkaya; “Bir önerim var ama benim çözebileceğim bir öneri değil. Tüzük kurultayı toplayacağız.  Bu parti en önemli isimleriyle ön seçim yaptı katılım yüzde 55. Kendi seçimimizde bile katılım oranımız yüzde 55. Nerde o yüzde 45 üye.  Arkadaşlar en önemli seçimimiz memleket yanıyor diyoruz katılım yarı yarıya. Artık genel partiye şu aktif üye pasif üye kuralını getirsek nasıl olur. Burada herhalde 5 TL vermeyecek yoktur parti için. İzmit ilçe Başkanlığında Selman Yıldırım’ın sonrasında benim hatalarım olmuştur. Ama özellikle Selman başkana çalışkan değildi denemez.  Ben 99 da bu partiye girdiğimde bir daha çıkmayacağım dedim.  Ben kadın kollarının gençlik kollarının umuduyum. Benim listem emek kokuyor.  Ben asla tek başıma bir şey yapmadım ve yapmayacağım ben bir kadroyum”  dedi.

 

Mehmet Ümit Küçükkaya daha sonra tek tek listesini tanıttı. Hakan Tanta’yı da  sahneye davet eden Küçükkaya beraber poz verdikten sonra, Hakan Tanta’da kendi listesini tanıttı. 

 

Kongrede oy verme işlemi başladı.

 

 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482