banner560
banner573
banner572
19 Temmuz 2014 Cumartesi 20:45
İHSANOĞLU Kocaeli'de
banner508

AHMET TÜKENMEZdeniz pınarEkmeleddin İhsanoğlu' nun kocaeli ziyaretini dakika dakika gazetemizden takip edebilirsiniz.

 


 

Saat 21:31

Canlı yayınımız burada sonlanmaktadır. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. 

Saat 21:30

Ekmeleddin İhsanoğlu İftar programının sona ermesiyle birlikte Kocaeli'den ayrılıyor.

Saat 21:20

[gallery ids="10076,10077,10078"]

Saat 21:12

Cevizdibi Restaurant'taki kalabalık kendisine sevgi gösterilerinde bulunuyor.

Saat 21:10

Allah bu devlete millete zeval vermesin. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun konuşması sone erdi. 

Saat 21:09

[gallery ids="10069,10070,10071"]

Saat 21:07

İnsanların suçsuz yere hapse atılmamasını istiyoruz. Devletin adalet kurumları muteber bir şekilde çalışması lazım.Sizden şunu istiyorum: Biz daha demokratik Türkiye'ye yöneleceğiz. İçeride huzuru sağlayacağız. Yurt dışında prestijini kazandıracağız. Yurtta sulh cihanda sulh sözüne sadık kalacağız. Bu nedenle sandığa sahip çıkalım.

Saat 21:05

İhsanoğlu: Bir ülkede bir mülkte adalet yok olursa o devlet çöker. Biz bu devletin çökmemesini istiyoruz. ADALETİN EŞİT ŞEKİLDE DAĞITILMASINI İSTİYORUZ.

Saat 21:03

İhsanoğlu: Ben bütün partilere teşekkür ediyorum.Türkiye'nin sığ sularda olmaması lazım.Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü söylüyorlar. Ancak ortada şişko kediler var ve onlar büyük pastayı kapıyorlar.Düzenin rantiyenin tarafında olmaması lazım. Cumhurbaşkanı eli sopalı olmamalı. Eli maşalı olmamalı. Türkiye böyle bir reisi cumhur arıyor. Türkiye içeride huzuru sağlayacak cumhurbaşkanı istiyor. Türkiye'nin endişeleri büyük. Türkiye kutuplaşmaya gitmek istemiyor. 70'li yıllarda çok acılar çektik. Bir daha o acıları çekmeyelim.

Saat 21:02

İhsanoğlu: Türkiye bugün yol ayrımında. Ya yoluna devam edecek veya daha sıkıntılı günlere girecek.

Saat 21:01

İhsanoğlu, "Hepiniz hoşgeldiniz" dedi.

Saat 21:00

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Saat 20:50

Ekmeleddin İhsanoğlu alkışlar eşliğinde kürsüye geliyor.

Saat 20:45

Şu anda Ekmeleddin İhsanoğlu'nun hayatını kapsayan bir film izlettiriliyor.

Saat 20:40

Ekmeleddin İhsanoğlu şuanda programa katılım sağladı. Davete katılanlar arasında, siyasi partilerin il başkanları, milletvekilleri, eski milletvekilleri Sefa Sirmen, Cumali Durmuş, Hikmet Erenkaya, eski belediye başkanları, il, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, eski bakan Yaşar Okuyan ve yaklaşık 2500 kişi katıldı.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Saat 20:30

Ağaç-iş sendikasına bağlı işçiler İhsanoğlu'nun İftar programına seslerini duyurmak için geldiler. CHP Kocaeli Milletvekili Hayda AKAR işçilerle konuştuktan sonra onlarda İftar programına katıldılar

<iftar 1

Saat 20:23

Şu anda iftar saati Kuran-ı Kerim tilavetiyle bekleniyor. Ekmeloğlu henüz gelmedi.

Saat 20:21

[gallery columns="4" ids="10033,10034,10035,10036,10037,10038,10032"]

Saat 20:21

Ekmeleddin İhsanoğlu, CHP Kartepe İlçe Örgütü'nün davetlisi olarak Cevizdibi Restaurant'ta bekleniyor. Çok sayıda vatandaş İhsanoğlu'nu büyük bir heyecanla bekliyor.

[gallery columns="4" ids="10018,10019,10020,10021,10022,10023,10024,10025"]

Saat 18:41

Ekmeleddin İhsaoğlu'nun konuşması tamamlandı. İhsanoğlu şimdi yoğun kalabalığın arasından sıyrılıp Yürüyüş Yolu'na geçecek. Oradan da akşam saatlerinde Kartepe örgütünün iftarına katılacak.

Saat 18:38

Bir çok parti kurulurken bana teklif geldi. AKP kurulurken geldi. Turgut ağabeyden geldi. Bunara "Turgut ağabey gibi yapacaksanız gelirim" dedim.  Ama yapamadılar. Turgut ağabey her kesimi kucaklamıştı. 30 Mart'ta kendi iradenizle kendi partinize oy verdiniz. Ama burada bu benim partimdendir ben ona oy veririm şeklinde değerlendirme olursa iyi olmaz.  AKP'li kardeşlerime sesleniyorum. Onlardan da bize oy geleceğine eminim. Onlar diyor ki çok güzel hizmetler yapıldı. Onlar da kendilerine yakın olan bir cumhurbaşkanı olsun istiyor. Bir tarafı kucaklayan bir tarafı tekmeleyen bir Cumhurbaşkanı istemiyorlar. Milletin yarısından fazla destek veren büyük halk kitleleri var. Büyük bir uzlaşma var. Çünkü herkes en tepede huzur istiyor. Allah bu millete zeval vermesin. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sağolun var olun.

Saat 18:34

O çocuk bir insani dayanışma içerisinde konuşmuş. insanın aziz hatırasını anıyor. Ve siz birinciliğini alıyorsunuz. Bunun demokrasiyle İslam la alakası yok. Bunları yapanların yanına kar kalmaması lazım.  Bu çocuğun hakkını iade etmeleri lazım. Bana neler söylediler ne iftiralar attılar ben hiçbirisine cevap vermedim. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Sağolsun sosyal medyada bululuyorlar ve bu güzel şeyleri millete aktarıyorlar. Bu seçim belediye seçimi değil milletvekili seçimi değil. Peki kaç kişi seçilecek. Bir kişi. 3 adaydan birini seçeceksiniz. O gün muhakkak sandık başına gidin. Tatili düşünmeyin. Ben 10 yıldır tatil yapmıyorum. Oy kullanmanız yetmiyor. O oyun düzgün sayılması lazım. Yada başka bir yere gitmemesi lazım. Türkiye demokrasi tarihi boyunca kötü tecrübelere sahip. Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Bu 3 kişiden birini nasıl seçeceksiniz?

Özel gündemle oraya çıkanı mı seçeceksiniz?

Milletin bir kısmını kucaklayan diğerini iteni mi seçeceksiniz? Benim tercihim var programım var diyeni mi seçeceksiniz yoksa herkese eşit mesafede olanı mı seçeceksiniz? Çankaya'da sorunları çözen birisi mi olacak sorun yaratan birisi mi olacak. Esas soru bu. Benim ailem belli. Eşimin ailesi belli

Saat 18:30

Ben iktidara geldiğimde şu kadardı bunu yaptım şunu yaptım diyenlere bakmayın. Rakamlar ortada.

ÖNÜMÜZDE ÖNEMLİ BİR SEÇİM VAR.

Bu seçimler de demokrasinin önündeki engelleri kaldırırsak, o zaman bu hedefe ulaşabiliriz. Eğer geri adım atarsak ve bütün yetkilerin tek bir elde toplanmasına göz yumarsak, geri gideriz. Demokratikleşme konusunda meclisimiz var diyenlere bir örnek vermek istiyorum. İzmit Gazi Lisesi öğrencisi Işıtan Önder mezuniyet töreninde Berkin'i andığı için birinciliği elinden alınıyor. Bu demokrasim mi?

Saat 18:25

Bunu maalesef son yıllarda çok ihmal ettik. Bu kalkınmayı sürdürürken Türkiye'nin büyük gerçekleri unutmaması lazım. 10 yıl önce 18. ekonomiydik. Bugün 19. sıradayız. Bu şekilde devam edersek G-20'nin içinde olmayacağız. Bana 2023 hedefimizi sordular. Bizim 2023 hedefimiz Atatürk'ün muasır medeniyet seviyesine ulaşmaktır. Bunu bir slogan olarak söylemiyoruz. Hedefimiz lk 10 arasında olmak. Bu hedef milli bir hedeftir. Bunun için hep birlikte çalışmamız lazım. Diyoruz ki gelin hep beraber 2023 arasında ilk 10'da olalım.

Saat 18:24

İhsanoğlu: Kocaeli Türkiye'nin sanayi başkenti. Ekonomimize önemli katkılar sunuyor. Biz istiyoruz i bu gelişme sürdürülebilir bir gelişme olsun.

Saat 18:23

salon 1 salon 2

Saat 18:21

İhsanoğlu gazetecilere " Vatandaşla aramızı açın " dedi.

Saat 18:20

İhsanoğlu'nu dinlemeye gelen kalabalık bir anda gerginlik çıkardı. Kürsünün önünün kapanması vatandaşları kızdırdı. İhsanoğlu herkesi sükünete davet ediyor.

Saat 18:17

Şuanda salonda bir Geriginlik yaşanıyor

Saat 18:16

Aziz Kocaelililer hepinizi eşimle birlikte selamlıyorum.

Saat 18:14

Ekmeleddin İhsanoğlu Konuşmasına başladı.

Saat 18:12

Şu anda İhsanoğlu'nun tanıtımı yapılıyor.

Saat 18:11

Salonda inanılmaz bir kalabalık var. İhsanoğlu'na büyük bir ilgi var.

Saat 18:10

Ekmeleddin İhsanoğlu şu an Tanyıldız Düğün Salonu'nda

Saat 17:50

Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu basın mesuplarının sorularına cevap verdikten sonra şuanda Tanyıldız Düğün salonuna doğru harekete geçti. Tanyıldız Düğün salonunda Sivil toplum kuruluşları ve İzmit'lilerle buluşacak olan İhsanoğlu bu programın ardından yürüyüş yolundan İzmit'lileri selamlayacak.

Saat 17:41

 20140719_171920

Saat 17:35

İhsanoğlu: Allah'tan ümit kesilmez. Buna 4 elle sarılmamız lazım. Ümidi kaybettiğiniz zaman hayatı kaybedersiniz. Bu karmaşanın nereden geldiğini iyi analiz etmek lazım. Bu devletler Osmanlı'dan ayrılan devletlerdir. Bu yapılar suni yapılar. Hudut tabii hudut değil. Demokrasi adına insan hakları adına bir sistem kurulmadı. 2010 senesinde bu patlama oldu. Büyün dünya demokratikleşirken, Ortadoğu'da böyle olmadı. Bu patlama bir nevi volkanın taşması gibi meydana geldi ve bütün yapıyı yok etti. Bugün gördüğümüz halin nedeni bu. Burada yapılması erken nedir. Burada barış ve güvenin tesisi için işbirliği yapmak lazım. Uluslararası aktörleri devre dışı bırakamazsınız. Taraf tutmamanız lazım. Kardeş kavgasında tarafsız olmak lazım. Bu haritaların korunması lazım. Onun için çok dikkatli olmamız lazım. Barış ve güveni tesis etmemiz lazım.

Saat 17:33

İhsanoğlu "Ortadoğu'da ümit var mı" sorusuna cevap veriyor.

Saat 17:32

Ortadoğu meselesine gelince. Bu İsrail'in ne ilk saldırısı ne sol saldırısı.Halkımız Gazze'ye yardımcı olsun. Ben orada bir çözüm önerisi ortaya koydum. Filistin ile olan diyaloğumuzu en üst seviyeye çıkarmamız lazım.

Saat 17:30

İhsanoğlu: Türkiye ne zulümler gördü ne haksızlıklar gördü. Rahmetli Turgut beyi söyledik. Sağ partiye falanca paşayı sol partinin başına falanca beyi getririrz dedilre ama o halkın ortasından çıkan hizmet etmek isteyen adam hepsini tarihin çöpüne attı.Bizi destekleyen 9 parti halk tabaında çalışmaya başladığıo zaman Trükiye manzarası değişecektir. Biz buraya gelirken bizi 89 partinin il başkanları karşıladı.ç ben tanımıyorum onlarda beni medyadan biliyorlar ama onlar neden burdalar. Çünkü onlar bu değişimi isteyen insanlar: En sağdaki partiden en sol partinin uzlaşması.bu tğrkiyenin projesi. Gazze meselesi malefes gaddarca İsrail’in bu saldırıları ilk defa yapılmıyor. Ve son defa da yapılmayacak ve bu saldırı karşısında buna dur diyecek güç uluslarası güç güvenlik konseyidir. BM nin şartına gçöre dünyada güç kkullanma yetkine sahip tek kuruluştur. Hukuken yoktuır ama bu güvenlşk meclisi kilitli 5 üyenin vetosu var 5 üyeden birisi hayır derse oradan geçmez yeter ki 5 ülkeyi kabul ettireceksiniz

Saat 17:25

İhsanoğlu:Bu dünyanın bu problemlerinden 150 senelik meşrutiyetten bu yana 50’den bu yana artık Türkiye’nin farklı yerde olması lazım. İktidarın tek elde toplanmaması lazım. Bu mücadele demokrasi mücadelesidir.

Saat 17:05

Gebze programının ardından izmit' e gelen Ekmeleddin İhsanoğlu şu anda Emex otel'de basın mensublarıyla bir araya geldi.

[gallery columns="4" ids="9972,9973,9974,9975"]

Ayrıntılar Geliyor...

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner554

banner482