banner598
banner608
05 Aralık 2015 Cumartesi 09:29
Gebze CHP’de yeni başkan Recep Dursun
banner610

CHP’de ilçe kongrelerinde artık sona gelindi. İzmit, Karamürsel, Gölcük, Kartepe, Kandıra, Darıca, Derince, Dilovası ve Körfez ilçelerinde kongreler tamamlayan CHP’de bugün Gebze Kongresi yapılıyor. Dört adaylı olması beklenen kongre öncesi önemli gelişmeler yaşandı. Mevcut ilçe başkanı Yakup Yılmaz aday olmayacağını açıkladı. Yılmaz’ın ardından ise Meşaik Karakuş, Recep Dursun lehine adaylıktan çekildi. Kongrede Musa Yılmaz ve Recep Dursun başkanlık için yarışıyor.  Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede 400 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Kongrede 17 kişilik yönetim ve 106 kişilik il delegesinin bulunması Gebze’deki kongreyi CHP’nin milletvekilliğinden sonra en prestijli konumu olan İl başkanlığı için önemli duruma getiriyor.

 

Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye Milletvekili Haydar Akar, Milletvekili Tahsin Tarhan, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Acurman ve il yöneticileri, 26. Dönem Milletvekili Adayları’ndan Müzeyyen Topçu Tan, Tamer Solakoğlu, Cuma Karavar, Utkan Güneş, Gebze mevcut İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, Kandıra İlçe Başkanı Recep Şenol CHP geçmiş dönem milletvekillerinden Hurşit Güneş, Hikmet Erenkaya ve Mehmet Hilal Kaplan, eski İl Başkanı Cihat Altunyuva, eski İl Başkanı Ferhan Şensoy, eski İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, eski Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Fahri Örengül katıldı.


“YÜRÜDÜĞÜMÜZ BU YOL HİÇ BİTMEMELİ” 
Kongrenin açılış konuşmasını İlçe Başkanı Yakup Yılmaz yaptı. Yılmaz konuşmasına, kongrenin Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği 5 Aralık gününe denk gelemsi sebebiyle, “Bugünün tüm kadın hakları savunucuları ve tüm kadınlar için kutlu olsun diyorum” diye başladı.  Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti; “1923’ten 2015’e kadar bu ülkede bedel ödeyen, çaba sarf eden, laikliği, cumhuriyeti, özgürlüğü, barışı koruyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu yolda inatla yürüyenlere, bu yolda tüm engellere rağmen yolumuza devam etmeye çalışan siz değerli arkadaşlarımı saygı ve sevgi ile selamlıyorum.  Ne bugün ne yarın yürüdüğümüz bu yol hiç bitmemeli” 

 

“KEŞKE 1 KASIM’DA DA BÖYLE OLSAYDI”
Yılmaz konuşmasının devamında 7 Haziran ve sonraki süreçte AKP’ye, muhalefete eleştirilerde bulunurken özeleştiri de yaptı. Yılmaz, “Başkanlık dönemimde sekiz ay içerisinde yeri geldi 3 kişiyle sokaklarda dolaştık vatandaşlara simit dağıttık, yeri geldi 300 kişiyle sokaklarda CHP’yi vatandaşlara anlattık. 10 gündür bu kongre sürecindeyiz. 40 yıllık idareciyim ama böyle trafik görmedim. Keşke şu kongrede yaptığınız trafiği 1 Kasım’daki seçimlerde yapsaydınız. O zaman belki her şey çok farklı olurdu. Kendi içimizde birlik olmazsak eğer o zaman bu saray haramilerini yıkmakta zorlanırız. İlçe başkanlık dönemimi de tamamladım. Ben kimseye kırgın ya da dargın değilim. Gelecek yönetime de başarılar diliyorum. Başkanlık dönemimde beni ve yönetimimi sürekli eleştirirlerken şimdi tüm adaylar yönetimdeki arkadaşlarıma komisyonlarda görev teklif ediyor. Biz o kadar kötüysek neden kendi yönetiminizde istediniz?” şeklinde konuştu.


 

“HİÇBİR ARKADAŞIMI ARAYIP LİSTESİNE MÜDAHALE ETMEDİM”
Kongrede Divan Başkanlığına Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Av. Hüseyin Yılmaz getirildi. Yılmaz’ın yardımcısı İsmet Güven, katip Nurbanu Öner oldu. Divan kurulunun belirlenmesinin ardından ilk sözü İl Başkanı Cengiz Sarıbay aldı. Sarıbay konuşmasında; “Bu partinin gençleşmesine yönelik önerinin bugün Gebze’de de gerçekleştirildiğine inanıyorum. Bugüne kadar dokuz ilçede seçimlerimizi tamamladık. Allah’a çok şükür hiçbirinde de bir tatsızlık, bir tartışma yaşanmadı. Daha önceki yıllarda seçimlerin ardından tüm ilçelerden itiraz yağardı. Ancak bu sefer bir iki itiraz var yalnızca. Bunlar CHP’nin demokraside ilerlediği noktayı gösterir” dedi. Sarıbay, “Önceki gün İzmit İlçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, mazbatasını kongrede yarıştığı Hakan Tanta ile birlikte aldı. İşte bu geldiğimiz noktanın güzelliğidir. Şimdiye kadar kendi oturduğum Başiskele ilçesi dahil hiçbir arkadaşımı arayıp listesine müdahale etmedim. Etmemeliyiz. Demokrasiye inanıyorsak, sonucu da kabulleneceğiz. Eskiden kongrelerde oturacak yer olmaz, sandalyeler havada uçuşurdu. Artık böyle görüntüler hiçbiri ilçede oluşmuyor. Enerjimizi birleştirmiş durumdayız ve artık bu enerjiyi kendi içimizde yarışmak için değil, dışarıya yansıtarak partimizi iktidar yapmak için kullanmalıyız” dedi. Sözlerinin devamında ülke gündemine ilişkin eleştirilerde bulunan Sarıbay, son aylarda yaşanan felaketlere ve terör saldırılarında öldürülen insanları andı ve sorumlularının ortay çıkması için çağrıda bulundu. Bunarla başa çıkacak olan bizleriz. Burada biz düşman değiliz. Bu kongre içerisinde de tüm arkadaşlarımıza rencide edici ifadelerden sakınarak konuşmalarını öneriyorum” şeklinde konuştu. 

 

Recep Dursun’un Yönetim Listesi

İlçe Yönetim Kurulu Adayları : Erol Avcı, Çiğdem Canbaz, Ceren Dereli, Ali Elmas, Olgun Erçelik, Bülent Evciman, Yeşim Kabaca, Ümit Malkoçoğlu, Sinan Mert, Mutlu Orhan, Olcay Öğüt, Gürbüz Saltaş, İsmail Sungur, Kezban Ay Şenlik, Serdar Tüze, Serhat Yaşar

İl Delegeleri Listesi : Naim Ababay, Eyüp Abdullahoğlu, Murat Acar, Sevgin Akbulut, Murat Akçay, Mehmet Emin Akın, Yılmaz Alakuş, Mustafa Arslan, Saide Arslan, Ünzile Atayşen, Kıymet Ayan, Engin Balcı, Kemal Balcı, Yaşar Balcı, Şehrebanu Balıkçı, Fariz Balıkçı, Erdal Başer, Kadem Bayram, Metin Baytöre, Birgül Belek, Kaya Bilgin, Selami Bilgin, Leyla Boyacı, Erhan Bölük, Rıdvan Çelik, Orhan Ceylan, Ali Çağın, Arzu Çakmak Pehlevan, Serpil Çakmak, Zennure Çataltepe, Kenan Çiftçi, Ferman Çiftlik, Mevlüt Çoban, Selda Coşkun, Alev Davutoğlu, Mehmet Demir, Ata Demirci, Sürreya Destegül, Meral Develi, Sedef Dinç, Mehmet Doğan, Cemal Dursun, Recep Dursun, Necati Dursunoğlu, Nilda Ekşi, Seval Ekşi, Yadigar Sero, Kenan Günel, Neriman Hasgül, Musa Haydaroğlu, Nalan Ekiz, Sevgi Kal, Hüseyin Kara, Durmuş Karabuğa, Halit Karagöz, Neriman Karakaya, Meşaik Karakuş, Nuri Karataş, Serkan Kaya, Gülabi Kaya, Mustafa Kaya, Mulazim Kaya, Nuriye Kaya, Veyzi Kaya, Tahsin Kılıç, İsa Kiraz, Özkan Koçak, Zafer Koçak, Canan Korkmaz, Pakize Kumaş, Suleyha Kurt, Nesrin Orak, Cihangir Orhan, Gökhan Orhan, Leyla Osanmaz, Telat Osmanoğulları, Sefa Öğüt, Çağlar Özdemir, Yasengül  Özdemir, Hasan Öztekin, Mehmet Paydaş, Özkan Sarıkaya, İlhami Sarıtoprak, Mehmet Sarıtoprak, Engin Sözbir, Tekin Sungurtekin,  Ali Ekber Şahin, Selda Şimşek, Yaşar Tarhan, Sedat Tatar, Hüseyin Topçam, Ayhan Topçu, Ahmet Tükel, Sevgül Tüke, Ekrem Usanmaz, Aybüke Uyanık, Ali Asker Yavuz, Anıl Yavuz, Özlem Yıldırım, Fehmi Yıldız, Musa Yılmaz, Yakup Yılmaz, Atanur Yiğit, Özge Korkmaz

 

Musa Yılmaz’ın Yönetim Listesi

İlçe Yönetim Kurulu Adayları : Hakan Akkaya, Tayfur Akçay, Birgül Alkan, Faik Atilla, Sabiha Aydın, Dilek Başıbüyük, Sebahattin Bilgin, Nuray Coşkun, Melek Deniz Baş, Kemal Doğan, Muharrem Erdoğan, Ümmü Fazlıoğlu, Cavit Kapoğşu, Ünal Kara, Mehmet Karakuş, Dilesen Karataş.

İl Delege Listesi : Recep Abdullahoğlu, Cengiz Akgül, Atalay Aksu, Hüseyin Aksu, Murat Aksu, Yasemin Aktay, Ali Akyıldız, Hatice Alaşalvar, Güner Anlar Baş, Bülent Apaydın, Yılmaz Araz, Gül Atasayan, Gökhan Avcı, Sait Aydın, Gülhan Aydın, Gazi Aydoğdu, Nurhan Banu Üner, Filiz Berber, Ali Fuat Bilir, Şehzade Boran, Fahrettin Bostan, Erhan Bölük, Güllü Canpolat, Nurettin Canpolat, Metin Çakmak, Nurcan Çamdemiren, Şener Çaylak, Kenan Çelik, Baki Çetin, Barış Çiftçi, Kübra Çoban, Meltem Doğan, Mustafa Doğramacı, Erman Doğru, Fatma Efendi, Mustafa Efendioğlu, Yusuf Emre, Şahin Er, Murat Erdoğan, Rıza Eroğlu, Esener Eşsiz, Ümmü Fazlıoğlu, Ahmet Fazlıoğlu, Saliha Fidangül, Saim Gencer, Ferhat Giriş, Hasan Gök, Ulaş Gök, Seyfettin Güney, Neriman Gürel, Sultan Işık, Aytekin Kaçakçı, Hınıs Kaçakçı, Nejat Kar, Beyhan Kar, Ali Kara, İsmet Kara, Mustafa Karaman, Fikret Kaya, Nuriye Kaya, Mithat Kazancı, Bayram Kendirdli, Birsen Koca, Mehmet Koca, Hava Köse, Selda Mican Doğan, Mehmet Mutlu, Kemal Nişancı, İbrahim Orhan, Faruk Oruç, Özlem Parlak, Mehmet Paydaş, Safiye Pesen, İsmail Sancak, Sürmeli Saraç, Talat Sayılgan, Fatma Sevinç Demirli, Hüseyin Sönmez, Öztürk Şamdan, Recep Şamdan, Erdem Şen, Dilek Tan, Deniz Tat, Aykut Tatar, Baki Tatoğlu, Ali İhsan Tatoğlu, Savaş Tatoğlu, Şadiye Tokurcan, Lütfü Topal, Emine Topkaya, Arzu Türkoğlu, Yılmaz Uçak, Gülizar Ün, Sabit Ünal, Kenan Üner, Özlem Yalın, Suat Yavuz, Gülay Yıldız Çelik, Musa Yılmaz, Esin Yılmaz, Merve Yılmaz, Abdullah Yılmazel, Arzu Yılmazel ve Aygül Yurtseven.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482