banner768
banner598
banner749
15 Ekim 2016 Cumartesi 20:12
Fikri Işık: AKP’yi millet kurdu
banner728
AKP Kocaeli Teşkilatları partinin kuruluşunun 15. yılında 93. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi’nde bir araya geldi. Program KOTO Beytül Kebap Restoran’da Kurucu İl Yönetimi Yemeği ile başladı. Eski ve yenilerin bir araya geldiği yemeğe Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Milletvekilleri Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker, Bilim Sanayi Eski Bakanı Nihat Ergün, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AKP İl eski başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli eski milletvekili Eyüp Ayar ve çok sayıda kurucu isim katıldı.

AKP’nin kuruluş yemeğinde sözü ilk alan isim AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan oldu. Ceyhan konuşmasında, “Bugün 2001 17 Ekim’de partimizi kurduğumuz kurucu il başkanlarımız ve yönetimimizle bir araya geldik. Birkaçı dışında da sağ olsun hepsi bugün programa katılım gösterdi” dedi. Ceyhan’ın ardından sözü alan isim ise Bilim Sanayi eski Bakanı Nihat Ergün oldu. Ergün açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’de üst üste 3 kez iktidara gelen siyasi parti yok. CHP var ama o da tek partili dönemde. O zaman vatandaşların başka seçeneği yoktu gidip ona oy veriyorlardı. Demokrasiye, çok partili hayata geçiş sistemimiz de şaka gibi. 

SİZİN İMZANIZ VAR
Açık oy, gizli tasnif usulüyle çok partili hayata geçtik. Oyların da bu durumda çoğunun CHP’ye geçmesi gerekiyordu. Bu zihniyete geri dönelim diyenler olabilir ama şaka gibi bu yaşananlar. Bu bizim 4. iktidar dönemimiz. Bu süreçte de olumlu anlamda Türkiye’de çok büyük gelişmeler oldu. Bu gelişmelerin altında da sizlerin imzalarınız var. Hala kurucu üyelerimizle bir araya geliyorsak, hizmete devam ediyoruz diyebiliyorsak bu çok önemlidir. Bugünkü kurucu arkadaşlarımızın içinden vekiller bakanlar çıktı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, partinin kurucularından, milletvekilimiz Zeki Aygün aynı şekilde. Partinin ana kademesindeki isimlerin neredeyse hepsi önemli yerlere geldi. 

NAYLON ADAY KOYDULAR
Mahmut Civelek de kurucu üyelerimizdendi. Türkiye’de bu durum az teşkilata nasip olur. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza her zaman güvendik. . İlçe başkanlıkları için komisyon kurduk, arkadaşlarımız ilçelerde çalışarak o ilçede kimin çalışması gerekiyorsa o ismi il yönetimine sundu. O göreve geldi. Şemsettin’i hazırlayıp getirmişler. Karşısına da iki tane naylon aday koymuşlardı. Anladığımızı belirttik ama o arkadaşlarda hayırlı bir şey için bunu yaptı.  İl başkanımız Şemsettin Ceyhan da uzun yıllar partinin içinde yetişmiş ve ardından il başkanı olmuştur. 

15 TEMMUZ SİYASETE DERS OLDU
AKP'de zor dönemlerden geçti. Seçime 10 gün kala AKP’ye kapatma davası açıldı. O güne kadar da mahkemeye düşüp kapatılmayan hiçbir siyasi parti olmamıştır. O dönemin siyasi partileri de lideri seçime giremeyen partiye oy mu verilir dediler. Şimdi Türkiye’de durum iyileşti mi derseniz, mesafe aldık. 15 Temmuz’da da iyi bir ders aldık. 15 Temmuz’da siyasi partiler de iyi bir duruş sergiledi. Darbe teşebbüslerine muhatap kaldık. Bu milletin doğrunun yanında olma bilincini köreltmeye çalışmış olabilirler ama millet doğrunun yanında olduğunu en üst seviyede, canını ortaya koyarak 15 Temmuz’da göstermiştir. Bu millet bu bilince sahip olduğu sürece Türkiye’nin geleceği de parlak olacaktır. AKP’de bu noktada en önemli görevi üstlenmeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

AKP’Yİ MİLLET KURMUŞTU
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise şunları kaydetti: “Bu büyük hareketin içerisinde olmak benim için bir ayrıcalıktır. Aslında AKP’yi millet kurmuştu. Sadece tabelasını asmak ve partinin ismini koymak kalmıştı. O dönemde basmakalıp eleştiriler yapılıyordu. Bu hareket başarısızlığa mahkum olacak deniliyordu. Biz bir partiden ayrılıp başka bir parti kuran bir hareket değiliz. Biz siyasetin kuralını yeniden koyan bir siyasi partiyiz dedik. Kuruluşta yaşadığımız heyecanı, çalışmaları ömür boyu unutmamız mümkün değil. Türkiye 15 yılda uçurumun kenarından kendisinden habersiz adım atılamayan bir ülke konumuna geldi. İlçeleri kurmak için komisyonlar kurulmuştu. Bana da Kandıra ilçesinin kurulması için görevler verilmişti. Kandıra’ya gittik ilçe başkanı ataması yaptık. Parti teşkilatı kurulurken kurucu il başkanımıza herkes yakınını partiye alma çabasındayken bu anlayışa prim verdiğini hiç görmedik. Kurucu il yönetiminden seçilmiş kadrolara en fazla insan aktaran teşkilat Kocaeli teşkilatıdır Türkiye’de. Bu ne kadar ilke bazlı bir anlayışla kurulduğumuzun göstergesidir. Partimizin omurgası sağlam bir şekilde ayakta duruyor. Bunu devam ettirmek zorundayız.

15 TEMMUZ’DA GÖRDÜK
Geçmişte büyük kitle partilerinin nasıl parçalandıklarını gördük. AKP hem geniş kesimlere ulaşan hem de bünyesinde çok güçlü teşkilatlar oluşturdu. İktidar olduğumuzdan itibaren esen kasırgaya karşı bizi korudu. Partiye kapatma davaları açıldı, bunlara iktidarı verelim mi tartışması yaşandı. Bir Danıştay saldırısını bu ülke yaşadı. İktidar partisine kapatma davasını bu ülke yaşadı, Gezi olayları ve en son 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşandı. Bunları milletimiz sayesinde aştık. İşte güçlü teşkilat anlayışının ne kadar önemli olduğunu 15 Temmuz’da gördük.  Bu kadar büyük teşkilatlara ne gerek var diyorlardı. Bunlar çok tartışılmıştı. Ama biz teşkilatlarımızla güçlüyüz. En son 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımızın çağrısının halkta yankı uyandırmasını bu teşkilatlarımız sağladı.

GÖNÜL BAĞLARI SÜRÜYOR
Partimizden şu ana kadar kopan bir arkadaşımız yok. Bu dava hareketinin en önemli göstergelerinden biridir. Sevgimizi ve saygımızı hiç kaybetmedik. Şartlar ne olursa olsun kuruluş günlerindeki azmimizi sürdüreceğiz. Partimizin ilk kurulduğu dönemler herkes çok iyi biliyor. Ekonomik krizin eşiğindeydik. Bugün ise Sadece Suriyeliler için harcanan para 12 buçuk milyar doları buldu. Şu anda ekonomisi kolay kolay etkilenmeyen bir Türkiye var.  Kuruluş günlerimizde çalışan bütün arkadaşlarımızın bugünkü seviyemizde payı var. Yolda nefesi kesilenler olabilir, tekrar yürüyüşe devam eden arkadaşımız olabilir ama Allah’a hamd olsun gönül bağını koparan arkadaşımız olmadı. 

MÜCADELE EDİYORUZ
Türkiye’nin içerisinde birçok terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Ve bunu başarıyla yürütüyoruz. İçeride büyük bir iç güvenlik harekâtı var ve Fırat Kalkanı harekâtını yürüyoruz. DEAŞ’ın tehdit oluşturma riskini azalttık. Daha da güneye gidip tamamen tehdit unsuru olmaktan kaldıracağız. Musul’da demografik yapısının değiştirilmesi planını onaylayamayız. Yanlış bir planlama geri dönülmez sorunlar yaratacağını mevkidaşlarımıza ilettik. Bugün yapılacak bir yanlış bölgeyi istikrarsızlığa sürükleyebilir. ABD’ye diyoruz ki operasyonu PKK PYD unsurlarıyla yapmayın. Bunları oraya sürerseniz istikrarsızlığa neden olursunuz. 

SAMİMİYİZ
Elbette içinde bulunduğumuz ittifaklarımıza büyük önem veriyoruz ama dostluklarına önem verdiğimiz ülkelerden de dostluk bekleriz. Özellikle PYD’ye silah temin edenler bu konuyu değerlendirmelilerdir. PYD PKK demektir. PYD’yi PKK yönetiyor. PKK’yı terör örgütü olarak tanıyıp, güdümündeki PYD’ye silah vermek doğru bir anlayış değildir. Bu sorunları aşacağız. Biz samimiyiz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Birileri Halep üzerinde toprak hesapları yaparken biz oralardaki demokratik yapıları nasıl destekleriz bunun hesabını yapıyoruz. İşte tüm gelişmeler 15 sene önce kurduğumuz partimizin bugünkü sonuçları. Bugünkü arkadaşlarımızın gayretleri de önümüzdeki dönemde kolaylıklar sağlayacak.

FETÖ'CÜLER TASFİYE EDİLİYOR
15 Temmuz bütün dünyaya örnek olmuştur. Bu sadece Türkiye’nin bir beladan kurtulması değil, bütün dünyadaki darbecilere bir örnektir. Bu milletin bir evladı olmak bizim için büyük bir şereftir. 15 Temmuz’daki hainlere kimse olumlu gözle bakmıyor artık. Birçok ülke bunları tasfiye etmeye başladı. Malezya’da bile oradaki FETÖ’nün elebaşlarından 3 kişiyi Türkiye’ye iade ettiler. Bunların Türk adaletine güvenmekten başka çareleri yok.” 

 
Son Güncelleme: 16.10.2016 19:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ayhan 2016-10-15 23:20:23

ne kadar dedikodu seviyosunuz siz yahu insanları germeyin artık sanmayın sizleri görünce çok mutlu olduğumuzu ülkenin durumundan kimse memnun değil sadece memnun gözüküyorlar aynen siz gibi yalancıktan tebessüm lüyüz

banner354

banner630

banner328

banner599

banner733

banner482