banner608
banner597
banner609
08 Mayıs 2015 Cuma 10:47
Duyar: Milletin reçetesi milli ittifak

Milli İttifak Kocaeli Milletvekili adayları Serhat Duyar, Yusuf Aksu ve İbrahim Bıyıklı bu kez de İzmitliler ile buluştu. Adaylar, hem İzmitlilerin sorunlarını dinlediler hem de İzmitlilere Milli İttifak’ı anlattılar. İzmitlilerin dertleriyle dertlenen Duyar, “Millet, dertleri yüzünden hastalanıyor. Milletin reçetesi milli ittifak” dedi

 

Milli ittifak Kocaeli Milletvekili adayları hep sahada, dur durak bilmeden çalışmaya devam ediyor. Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı M. Zeki Polat, Milli İttifak Kocaeli Milletvekili adayları ile Belsa esnafının düzenlediği sabah kahvaltısında bir araya getirdi.  Programa BBP İl Başkanı Nihat Yıldız’da katıldı. Esnafla birlikte keyifli bir şekilde kahvaltılarını yapan heyet, esnafın sorunlarını da dinledi.

 

‘BU İTTİFAK ŞİMDİDEN BARAJI GEÇTİ’

 

Kahvaltı programında söz alan Milli İttifak Kocaeli Milletvekili adayı Serhat Duyar, “Biz milletin sesine kulak verdik ve böyle bir ittifakı oluşturduk. Millet bize bu ittifak için zemin hazırladı. Hiçbir siyasi partiye cephe almak için ittifakı oluşturmadık. Vatan için birlik için milli ittifakta birleştik. Öyle bir sinerji oluştu ki bu ittifak şimdiden barajı geçmiştir” dedi.

 

 

RAKİPLERİNİ DE ZİYARET ETTİLER

 

Milli ittifak heyeti, Belsa esnafı dışında İzmit Akça Camii Caddesi üzerinde bulunan esnafa da hayırlı işler dileyerek, onlara milli ittifakı anlattılar. Esnafın sıcak ilgisiyle karşılaşan Milli ittifak üyeleri esnaf ziyaretinden bu sıcak ilgi karşısında gayet mutlu ayrıldılar. Esnaf ziyaretleri sırasında Türk Sağlık- Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’le de karşılaşarak kısa bir şekilde sohbet ettiler.  Cadde üzerinde MHP Kocaeli Milletvekili adayı Ruhi Çavdar’ın da iş yerini ziyaret ederek, hayırlı işler dileyerek siyasetten bir nezaket örneği de sergilediler. 

 

‘AVM’LER KÜÇÜK ESNAFI BİTİRDİ’

 

Esnafı gezen heyet birde İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Emre Aydn’ı ziyaret ederek esnafın genel durumu hakkında bir de yetkili bir ağızdan görüş aldılar.  Heyeti son derece samimi bir şekilde karşılayan Aydın, “Piyasada daralma var.  Altıncı ay çok zor geçeceğe benziyor.  Biz gönüllü teşekkülleriz. AVM’ler mahalle bakkallığına soyunarak küçük esnafı bitirdi.  AVM’lerin tek alternatifi ‘e- ticaret’ siteleridir.  Biz yeni bir e-ticaret internet sitesi kurduk ve yeni bir yol çizdik.  İleride sitemiz devreye girecek ve İzmit esnafı rahat bir nefes alacak” dedi.

 

 

BAŞKAN KURT, DERTLERİNİ SIRALADI

 

“Sizi dinlemek adına buraya geldik.  Görüyorum ki esnafın sıkıntısı ilimizin her yerinde aynı” diyen Duyar, “Sorunlarınızı dinledik. Tüm sorunlarınıza çözüm üretmek istiyoruz.  Bu ülkede asgari ücret açlık sınırının altında. Haliyle temel gıda ihtiyaçlarını alamayan bireylerin alışveriş gücü de kalmıyor” ifadelerini kullandı. Keyifli bir sohbetle son bulan ziyaretin ardından Kocaeli Şehiriçi Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt’ta makamında ziyaret edildi. Başkan Kurt, heyettekilere yaşadıkları tüm sıkıntıları bir bir anlattı.

 

‘7 HAZİRAN’DAN SONRA SİZLER İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

 

“Sizin sorunlarınızı çok iyi biliyoruz Allah izin ederse 7 Haziran’dan sonra sorunlarınızı çözmek için çalışacağız” diyen Duyar, “Büyükşehir,  minibüsçü esnafını tehdit ediyor. Yeni alınan 200 otobüslerle minibüsçü esnafını tehdit ediliyor. Kenti yönetenlerin böyle bir tehditte bulunmasını yanlış buluyorum” şeklinde konuştu.  Büyükşehir Belediye başkanı Karaosmanoğlu’na yüklenen Duyar, “Raylı sistemde ise şöyle bir öneride bulundum. Minibüsçü kooperatifleriyle bir araya gelinerek bununda birlikte uygulanmasının daha uygun görüyoruz dedik. Yıllardır monoray, tramvay maketleriyle prize takılı bir şekilde fotoğraf çektirdiler. Şimdide sayın başkan otobüs maketiyle dolaşıyor. Hem hükümetimiz hem yerel yöneticilerimiz minibüs esnafımızın üstüne yük verdikçe veriyor” ifadelerini kullandı.

 

‘TİCARET OLMADAN, HİZMET ZOR’

 

Minibüsçülerin en büyük sorunlarından bir olan ücretsiz yolcu taşınması konusuna da değinen Duyar, “65 yaş üzerindeki gaziler ve şehit yakınlarının ücretsiz taşınması lazım. Ancak buradan minibüsçülere pay verilmesi gerekli. Minibüsçülerin iki ayağından biri hizmet biride ticaret, ama ticaret yapılmadan hizmet yapılmaz ki. Bu konuda minibüsçülerin açığının telafi edilmesi gerekir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

‘İSTİHDAM SAĞLIYORUZ’

 

Konuğundan sonra söz alan başkan Kurt ise, “Üç şey var vardır birincisi vatan ikincisi namus üçüncüsü ekmek, bunların dışında bir şey konuşulmaz. Bizler riskli bir meslek yapıyoruz. 5 bin kişi ekmek yiyor. Ciddi anlamda bir istihdam var burada” dedi. Başkan Karaosmanoğlu’nun yanlış bilgilendirildiğini ifade eden Kurt, “Bizim bu konuyla alakalı görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konuda başkanın yanlış bilgilendirildiğini düşünüyorum.

 

Çünkü 1-2 sene önce başkan bize güvendiğini belirtmişti. Öte yandan baktığımızda bu kadar insanın ekmek yediği yer bertaraf edilemez. Bizler uzun mesafede de aynı fiyata, kısa mesafede de aynı fiyata gidiyoruz. Vatandaş’a da haksızlık var. Bunu Büyükşehir düzenlemesi gerekiyor. Her iki tarafında hakkının verilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

‘ÜCRETSİZ 40 BİN KİŞİ TAŞIYORUZ’

 

“Kentte tramvaya ihtiyaç yok” diyen Kurt, “Tramvaya gerçekten ihtiyaç yok. Tramvayın gittiği güzergaha bakarsak 10 sene sonra başımıza çok büyük bela olacak. Belki de kaldırılacak. Metro yapılacaksa yapılsın. Metro’ya ihtiyaç olduğunu savunabilirim” dedi. Dertlerini sıralamaya devam eden Kurt, “Kent raporlarına göre biz 40 bin kişiyi zaten ücretsiz taşıyoruz. 40 bin insan günde 80 bin lira yapar yılda 2 milyon 400 bin lira yapar. Eğer sen bu ücreti bize versen Otobüslerin en güzelini, en donanımlısını alırız” diyerek adeta veryansın etti.

 

‘MİLLET DERTLERİ YÜZÜNDEN HASTALANIYOR’

 

Birçok kişinin sıkıntılarını dinleyerek onların dertleriyle dertlenen Duyar, “Millet, dertleri yüzünden hastalanıyor. Milletin reçetesi milli ittifak” dedi.  Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu’nu da ziyaret eden heyet, burada da son derece güzel karşılandı. Herkesin kendi işinin yapması gerektiğini belirten başkan Şişmanoğlu, Milli ittifak Kocaeli Milletvekili adaylarına başarılar dileyerek. Kızılay’ın tarihçesi hakkında bilgi verdi.

 

Ve heyetti kan vermeye davet etti. Duyar’da milli ittifak adayları olarak kan vereceklerini belirtti.  Kızılay Lojistik Merkez konusundaki durumun nasıl olduğunu soran Duyar’a da cevap veren Şişmanoğlu, “Ne yazık ki artık burası eksi durumlarda. Çünkü istediğimiz özelliklere sahip olan bir bina olamadı” dedi.

 

MUHTARLAR BAŞARILAR DİLEDİLER

 

Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu Başkanı Vedat Yoldaş ve muhtarla da bir araya gelen milli ittifak üyeleri burada da son derece samimi bir şekilde karşılandı. Duyar burada milli ittifakı anlatarak seçim çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Duyar, kararsız seçmen sayısının yüzde 22 olduğunu belirterek, onlara ulaşılması gerektiğini vurguladı. Muhtarların özlük haklarının düzenlenmesinin güzel bir gelişme olduğunu kaydeden Yoldaş, “Ama mahalle nüfuslarına göre, bazı muhtarlara bu özlük hakları yetmiyor” diyerek muhtarlığın son derece zor bir meslek olduğunu ifade etti.

 

DUYAR ÇİFTİ DOST MECLİSİNDE

 

Türk Eğitim- Sen Körfez Temsilciliği açılışına da katılan heyete burada Milli İttifak Kocaeli Milletvekili adaylarından Recep Sarıdoğan, Hasan Bitmez ve Fatih Polat’ta dahil oldu. Temsilciliğin hayırlı olmasını temenni ederek buradan ayrıldılar. Heyet ile programı biten Duyar’ın son durağı ise, Akçokoca Kültür Platformunun düzenlediği yemek oldu.  Platform başkanı Hasan Uzunhasanoğlu konuklarıyla tek tek ilgilendi. Duyar buraya eşi Asiye Duyar ile birlikte katıldı. Bu programa BBP İl Başkanı Nihat Yıldız ve eşi de katıldı.

 

Programda söz alan Duyar,  “Birlikteliğimiz ve beraberliğimiz İnşallah devam edecektir. Kocaeli’de siyaset yapmak çok zor.  İl başkanı olduğum dönemlerde kavganın içine çekmek isteyenler oldu. Ama şükür ki hiç bunlara dahil olmadık. 3 yıllık siyasi hayatımda hiç pişman olduğum davranışım olmadı.

 

Çizgimizi hep dosdoğru tuttuk ve bu dosdoğru çizgimizi bozmadan emin adımlarla yürüyeceğiz” diyerek bu güzel dost meclisini hazırlayanlara teşekkür etti. Programın sonunda Dr. Fatma Emre Taşolur Duyar çiftine kırkı yeni dolan Emine Zümra bebek için hediye de takdim etti. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner596

banner599

banner482