banner608
banner597
banner609
13 Aralık 2015 Pazar 15:02
Devrim Bal güven tazeledi
banner610

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Kongresi  saat 14.00 KYÖD’de başladı. Kongrede mevcut İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, Mehdi Kaan Günan ve Burcu Yazıcı yarıştı. 984 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 338 üye sandık başına gitti. 338 oydan 124'ünü alan Devrim Bal güven tazelerken, Burcu Yazıcı 114 oy, Mehdi Kaan Günan ise 94 oyda kalarak seçimi kaybetti. Kongrede 15 ilçe yöneticisi ve 79 il delegesi belirlendi. Kongrenin divan başkanlığını Yasin Yıldız, katip üyeliklerini ise Ali Osman Ekşi, Ali Sarı ve Mahir Doğuş Ertükel üstlendi. Kongrede konuşan mevcut İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, "Bizler hiçbir parti büyüğümüzün adamı değiliz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi'nin adamıyız. Bu partinin neferiyiz. Değerli büyükler ne yazık ki sizler kendi aranızdaki sorunları biz gençlere yansıttınız” ifadelerini kullandı.

 

ÜLKEYİ YÖNETMEYE TALİBİZ

Kongrede ilk konuşmayı Mehdi Kaan Günan yaptı. Günan "İlke ve inkilaplarından hiçbir suretle ayrılmayacağım Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu 92 yıllık çınar CHP'nin İzmit İlçe Başkanlığına adaylığım genç arkadaşlarımdan aldığım izinle başladı. Sizlerin desteğini bekliyorum. Bizler gençlik kollarının sadece yönetim kollarında değil, yola İzmit'ten çıkarak cennet ülkemizi yönetmeye de talibiz. Umutsuzluğa asla yer vermeyeceğiz. Azim ve atak göstereceğiz. Kim seçilirse yola onunla devam edeceğim. Büyüklerimizin de bizi örnek almasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

 

SİYASETTE KADIN OLARAK YER ALMAK ÇOK DAHA ZOR

Daha sonra söz alan Burcu Yazıcı ise  "Siyasette kadın olarak var olmak çok daha zordur. Her zaman sevgiden ve saygıdan söz ettim. Elimden gelenin en iyisin yapacağım. Zannetmeyin ki sokakta yokuz. Partinin bayrağını yerde bırakmayacağız. Bir kadın olarak çıktığım bu yolda, kadın anaçtır çözüm odaklıdı dedim. Oligarşık yönetimlerin değil mahallelerimizin köylerimizin sesi olacağız. Bir kez daha yüksek sesle söylüyoruz ki birlik zamanı, değişim zamanı ve sevgi zamanıdır. Sandıktan kim çıkarsa çıksın, verdikleri her görevde kurdukları her komisyonda canla başla çalışacağım" görüşlerine yer verdi.

 

KENDİ SORUNLARINIZI BİZE YANSITTINIZ

Kongrede son konuşmayı yapan mevcut başkan Bal ise şöyle dedi,  "Bu kongreler CHP'nin gelecekteki il başkanlarını gelecekteki ilçe başkanlarını belirleyecek kongrelerdir. Dolayısıyla asla hafife alınmayacak işler yaptır. Ne yazık ki biz gençler, değer verdiğimiz bu partinin getir götür işleri yapan yan kolu olarak görüldük Gençlik kolları bu partinin yan kolu değildir. Bizler hiçbir parti büyüğümüzün adamı değiliz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi'nin adamıyız. Bu partinin neferiyiz. Değerli büyükler ne yazık ki sizler kendi aranızdaki sorunları biz gençlere yansıttınız.

 

BÜYÜKLERİMİZE DERS VERECEĞİZ

Bugün aday olan arkadaşlarımı destekleyen gençler arasında hiçbir sorun yoktur. Ben eminim ki büyüklerimize hoşgörümüzle büyüklerimize ders vereceğiz. Bu vatan için canını ortaya koyanlar partimizi cumhuriyetimizi biz gençlere emanet etmiştir. Bugün de eminim ki şahsi çıkarlarımızı parti çıkarlarının üzerinde tutmayacağız. Sonuç ne olursa bir parti neferi gibi çalışmaya devam edeceğiz."

TARTIŞMA YAŞANDI

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Oy kullanma işlemleri sürerken başkan adaylarından Mehdi Kaan Günan, bir anda bir kişinin tekrar oy kullandırılma üzere sandığa getirildiğini iddia ederek bağırdı. Bunun üzerine kısa süreli tartışma yaşandı. Gerginlik, araya giren partililerce yatıştırıldı. Saat 18.30'a kadar süren oy kullanma işleminin ardından oy sayımına geçildi. Devrim Bal 124 oy, Burcu Yazıcı 114 oy ve Mehdi Kaan Günan ise 94 oy aldı. 8 oy ise geçirsiz sayıldı. Devrim Bal, iki rakibine karşı zafer kazanarak, güven tazelemiş oldu.
ADAYLARIN LİSTELERİ

Devrim Bal'ın kazanan listesi

Yönetim Asil

Ceyda Akkaya, Oğuzhan Aykut, Umut Bali, Efecan Beyhan, Cemile Demirtaş, Müge Dinçer, Eren Er, Zeynep Ergül, Fırat Karabulut, Özge Taylan Karagöz, İhsan Kızıltan, Şenol Obay, Mustafa Can Tekoğlu, Yücel Topal.

İl Delege listesi:

Anıl Akarsu, Burak Akbulut, Gökmen Akdağ, Ceyda Akkaya, Ekin Akyollu, Emre Andız, Caner Arduç, Merve Aşkın, Oğuzhan Aykut, Umur Bakkal, Devrim Bal, Umut Bali, Meryem Baran, Arda Başaran, Timuçin Bayram, Taşkın Berk, Veli Beyaztaş, Serhat Büyükyağcı, Tuğçe Çelenk, Özge Çoker, Hüseyin Dinç, Kemal Dönmez, Özge Durmaz, Tezcan Durmuş, Emre Efe, Meltem Er, Şafak Eravcı, Ahmet Erdem, Didem Erdem, Murat Erinç, Mahir Doğuş Ertüker, Mustafa Ertürk, Neslihan Filiz, Olgu Genver, Mert Gövez, Turgay Gül, Hatice Gülözlü, Mehdi Kaan Günan, Aysun Hacıoğlu, Damla Hacıoğlu, Dilşah Hacret Haczeyni, Melike Harata, Sevim Işık, Erhan Kahraman, İbrahim Kamış, Ahmet Karademir, Ayşegül Karadeniz, Kayhan Karaduman, Özge Taylan Karagöz, Ebru Karataş, Kadir Kardaş, Serkan Kavas, Kenan Kaya, Meltem Kazan, Akın Kılıç, Sinan Kulaç, Selçuk Kurcan, Şenol Obay,  Orçun Oğuz, Aslıhan Özer, İbrahim Pala, Mahir Perktaş, Esra Saliş, Ali Sarı, Serkan Saz, Kadem Seymen, Mert Seymen, Samet Seymen, Merve Sözer, Coşkun Sunar, Yiğit Timur, Ercan Topal, Yücel Topal, Dilşah Turgut, Uğur Can Üçcan, Eylem Yaka, Burcu Yazıcı, Berkay Dorukhan Yıldızlı, Betül Yıldızlı.

 

Burcu Yazıcı

Yönetim Asil

Erol Çalım, Burak Akbulut, İbrahim Pala, Salih Sarıca, Diğdem Bekil, Berk Yeldan, Kenan Kaya, Soner Akman, Ayberk Demirsal, Semih Şeker, Burcu Şengül, Semih Şerit, Güven Baştan, Ezgi Kaya,

İl Delege listesi:

Tuğba Adalı, Burak Akbulut, Soner Akman, Birol Akyüz, Sinem Alçınkaya, Anıl Alkan, Reha Altıntaş, Emre Andız, Göktan Arpacı, Umur Bakkal, Devrim Bal, Arda Başaran, Berkay Başol, Güven Baştan, Erol Baştan, Oğuzhan Bayhan, Didem Bekil, Şahin Bingöl, Uğur Ceylan, Kardelen Çağlayan, Ceyhun Çalım, Burçin Dadak, Oğuzcan Diler, Hüseyin Dinç, Can Doğdu, Emrah Efe, Şeyda Efe, Ahmet Erdem, Zeynep Ergül, Doğuş Mahir Ertekül, Deniz Ertuğrul, Şeyda Gül, Hatice Gülözlü, Mehti Kaan Günan, Gizem Güngör, Ufuk İldeniz, Ercan İtiş, Ahmet Karademir, Ayşegül Karadeniz, Ezgi Kaya, Elif Keleş, Barış Kocatürk, Burcu Kocatürk, Semih Koç, Çağlar Kotil, Özlem Kuyumcu, Duygu Kula, Seymen Mert, Hatice Narin, Şenol Obay, Orçun Oğuz, Metin oktay Örçen, Özgenur Özer, İbrahim Pala, Serdar Peker, Mustafa Pektaş, Onur Perem, Birol Sağlam, Salih Sarıca, Kadem Seymen, Samet Seymen, Çoşkun Sunar, Selin Süloğlu, Burcu Şengül, Semih Şerit, Zafer Şerit, Sefa Şirin, Cemal Taşçı, Cemal Taşçı Tuba, Telli, Bulut Toksöyle, Gamze Yakupoğlu, Gökhan Yaşa, Burcu Yazıcı, Berk Yeldan, Cezmi Tabay, Didem Yıldızlı, Dorukhan Berkay Yıldızlı, Soner Yılmaz, İbrahim Halil Zengin.

 

 

Mehdi Kaan Günan'ın listesi

Yönetim Kurulu Asil:

Özgür Ak, Engin Akbulut, Bürde Akgöl, Hasan Altıntaş, Çağatay Cebe, Görkem Dombaycı, Erol Gök, Mustafa Kardaş, Umur Manisalı, Merve Öztürk, Cansu Özgen, Kadir Şirin, Ergin Turgut, Gamze Yakupoğlu

İl Delege Listesi:

Özür Ak, Engin Akbulut, Cenk Aktürk, Merve Yılmaz Albayrak, Reha Altıntaş, Emin Andız, Pınar Aslan, Feyza Ayaz, Ogün Aydemir, Hakan Aydoğdu, Orçun Aygün, Serhat Aykaç, Devrim Bal, Günay Balseçen, Recep Baştürk, Oğuzhan Bayhan, Efe Büyük, Çağatay Cebe, Neslişah Sühendan Çakar, Saffet Çakar, Duygu Çakmak, Nuri Çakmak, Taylan Özgür Çetinkaya, Umutcan Dede, Cihan Demir, Hüseyin Dinç, Müjde Doğan, Can Doğdu, Görkem Dombaycı, Mustafa Kemal Dönmez, Ali Can Durman, Burç Erol, Mahir Doğuş Ertüker, Gökhan Eryargı, Burak Giyik, Erol Gök, Asiye Umur Güçlü, Melda Güler, Seda Güler, Emre Gümüş, Mehdi Kaan Günan, Caner İlter, Ufuk Karaca, Ayşegül Karadeniz, Mustafa Kardaş, Ramazan Kardaş, Özcan Kayahan, Naşit Boran Kayalar, Talha Tunahan Kesemenli, Semih Koç, Ahmet Kulakçı, Kıvanç Kunter, Selçuk Kurcan, Tahsin Can Kuşkan, Uğur Manisalı, Raşit Meşe, Hakan Nallı, Mehmet Özdenizer, Cansu Özgen, Merve Öztürk, Onur Perem, Mustafa Perktaş, Sema Samatya, Ceyhun Sap, Alican Sayıner, Uğurcan Sedefoğlu, Kadem Seymen, Cem Sözer, Beyza Şahin, İlker Teke, Yağmur Dilara Toplu, Dilşah Turgut, Alican Ulu, Burcu Yazıcı, Özgün Yinelek, Taha Yüce, Gamze Yakuoğlu, Bürde Akgöl, Mehmet Büyük. 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
CHP Lİ 2015-12-13 19:04:23

Hayırlı olsun bu sonuçta bazı agabeylere küpe olsun bu partiyi her seçimde ufalttığınız yetti gördük işte meclis sıralamasını resmen teslim olmuş bir yapı yarattınız. Partimizi AKP NİN ARKA BAHÇESİ YADA BİRİLERİNİN ego yeri yapamayacaksınız.Bu daha başlan

banner354

banner328

banner596

banner599

banner482