banner783
banner826
banner828
25 Kasım 2017 Cumartesi 14:51
Derince AKP’de başkan yeniden Şirin
banner728

AKP Derince teşkilatının 5. Olağan kongresi Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mevcut ilçe başkanı İbrahim Şirin tek aday olarak girdiği kongrede yeninde başkanlık görevine gelirken, 431 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrede 25 kişilik ilçe yönetimi ve 45 il delegesi seçildi.

KONGRE SÜRECİ YENİDEN BAŞLADI

AK Parti ’de 6. Olağan süreci kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Büyükşehirlerdeki kongrelere ara verilmişti. İlimizde 8 ilçe kongresi tamamlanmıştı. Verilen aranın ardından kongre takvimi AKP Derince teşkilatının 5. Olağan kongresiyle kaldığı yerden başladı.

“İKİNCİ LİSTE KABUL EDİLMEDİ”

Kongrede Mehmet Demirkol tarafından sürpriz bir şekilde ikinci liste divana sunuldu. Listenin divan tarafından incelenmesinin ardından açıklama yağan Divan Başkanı Yusuf Akın, “Biz büyük ve güçlü bir aileyiz. Derince’nin en büyük STK’sı da biziz. Bu büyük organizasyonun sorumlulukları var. AKP’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir. Kurallarımızdan Birisi de tüzüğümüzdür. Divan olarak elimize ulaşan iki yönetim kurulu listesini değerlendirdik. 3. Kısım 2. Bölümün. 4. Ayrımında 46. Maddenin 4. Fıkrasına göre Mehmet Demirkol’un listesini kabul edemiyoruz. Divan olarak ikinci listeyi kongremizde yarışmak üzere seçimlere girmesini uygun görmüyoruz.

KONGREYE GENİŞ KATILIM

Kongreye Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AKP Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, Sami Çakır, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

ESKİLER DE GELDİ

Zübeyde Hamım Kültür Merkezi’nde geniş katılımla gerçekleştirilen kongreye aktif görev alan isimlerin yanı sıra Derince Eski Belediye Başkanı Aziz Alemdar, AKP İzmit eski ilçe başkanı Ali Korkmaz, 3 Aralık’ta gerçekleştirilecek Gebze kongresinde aday olduğunu açıklayan Hüseyin Kurt’un katılması da dikkatlerden kaçmadı.

“EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZ”

Kongre İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başladı. Ardından AKP Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, “Bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir. Samimiyetle yaptığımız çalışmaların karşılığını her zaman aldık. Kongreler yenilenmenin olduğu yerlerdir. Kongreler güçlenmenin, değişimin meşru zeminleridir. Yeni dönemde İnşallah temsil kabiliyeti yüksek, önceliği dava şuuru olan yeni bir yönetimle yer alacağız. Başvurular yüksek seviyedeydi. Değerlendiremediğimiz arkadaşlarla da görüştük. Onlarla da her zaman birlikte çalışacağız” şeklinde konuştu.

“KARDEŞLİK DUYGUSU ÖN PLANDA OLMALI”

Şirin’in ardından söz alan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Derince eski Derince değil artık. Derince’nin yıldızı olmayabilir ama TEOG’da tam puan alan yavruları var. Bizim kardeşlik duygularını ön plana çıkarmamız lazım. Kardeşliğimizi koruyarak 5. Olağan kongremizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

“TOZ YUTMADAN SORUMLULUK ALINMAZ”

Milletvekilleri adına kürsüye gelen Zeki Aygün, “Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ben 16 yıldır teşkilatın içerisinde bulunan biriyim. Biz siyasetten hep yol, su falan beklerdik. Ama siyasete öyle güzellikler kattık ki sevgiyi hiçbir zaman eksik etmedik. Siyasetin limanı ahlaktır. Bu kazanımları kazandırmak en önemli şeydir. Çünkü yapılan her şey insanlar için. Bu siyasette bulunmaktan çok mutluyum. Siyasette toz yutmadan sorumluluk almak zordur. Görev alacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“2019’A YÖNELİK ÇALIMALARA BAŞLAYACAĞIZ”

Aygün’ün ardından konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “AKP kongre sürecini 3 Temmuz’da başlatmıştı. 30 Eylül’de İzmit ve Çayırova kongresinin ardından ilçe kongrelerine ara verilmişti. Kasım ayı başında Genel Merkezimiz kalan 4 kongreyi de yapabilirsiniz dedi. İşte bugün kalan ilk ilçemizin ilki olan Derince’de kongremizi yapıyoruz. 3 Aralık’ta da Gebze kongremizi yaparak ilçe kongremizi tamamlayacağız. 1 Ocak’tan itibaren 2019 Mart yerel seçimleri ve Kasım ayındaki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimi için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“BU KONGRELERİ KAFAMIZA GÖRE YAPMIYORUZ”

“Biz bu kongreler kafamıza göre yapmıyoruz” diyen Ceyhan sözlerini, “Kongre süreçleri genel merkezimiz tarafından çizilen rotaya göre yapıyoruz. Zannediyorum birisi liste sunmuş. Biz kurallara bağlı olarak siyaset yapıyoruz. 8 ilçede tek liste ile kongremizi yaptık. Koskoca Derince teşkilatını 25 kişiye sığdırmak kolay olmuyor. Önemli olan birlik ve beraberliğimizdir. Biz sadece bir siyasi parti değiliz. Biz bir dava hareketiyiz. Bize derlerse kenara geç, ikiletmez kenara geçeriz. Biz bu partiyi bir koltuk sevdası olarak görmüyoruz. Kongremiz hayırlı mübarek olsun” ifadeleriyle sonlandırdı.

BU TOPRAKLAR KOLAY VATAN OLMADI

Ceyhan’ın ardından kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık terör saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulunarak sözlerine başladı. Fikri Işık, “Şu DAEŞ’in İslam dünyasına verdiği zararı hangi haçlı ordusu verebilirdi? ABD’nin de PYD’ye verdiği silahları geri toplaması gerekiyor” dedi. “Bu topraklar bize kolay vatan olmadı” diyen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık sözlerini, “Birlik ve beraberlik ruhuna sahip olmalıyız” diyerek sürdürdü.

“564 TANE DERSLİK YAPTIK”

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “2017’nin ilk yarısı yüzde 5 büyümeyle tamamlandı. Yılında tamamında yüzde 6 oranında bir büyümeyi planlıyoruz. 2 milyon insanımıza istihdam ürettik. Bizim taşıdığımız risklerin çok azını bile taşıyan ülkelerde yüzde 2 büyük büyüme oranı olarak kabul ediliyor. Derincemizin önemli sorunlarından biri eğitimdi. İktidar olduğumuz dönemden beri 564 yeni derslik yaptık. Pek çok okulu yıkıp, yeniden yaptık. Sıkıntısı olan her bir okula gittik, gerekeni yaptık. 113 dersliğinde inşaatı devam ediyor. 25 dönümlük araziyi Harmantarla’da eğitim kampüsü haline getiriyoruz” diye konuştu.

“DERİNCE’NİN TRAFİK YÜKÜ AZALACAK”

“Derince limanı büyüyor. Kapasitesi artıyor” diyen Fikri Işık, “Ciddi bir ticari sirkülasyon olacak. Liman yolundan yukarıya duble yol, bölünmüş yol ve bir kavşak olacak. Kamulaştırma çalışmaları yapılıyor. Karayollarımız bu projemiz sonrasında gerekli ihaleyi yapacak. Derince’nin trafik yükü rahatlamış olacak. Bu konuyu da takip ediyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu’nda da inşaat başladı. Cuma ve Pazar günleri çekilmez hale gelen trafik inşallah bitmiş olacak. Kapalı spor salonumuzu 4 Aralık’ta açılacak. Bu salona da şehit olan Emre Kaan Arlı kardeşimizin adını vereceğiz. Gençlik merkezimizde hizmete girecek” diye konuştu.

“KOCAELİ KADAR AHENLİ ÇALIŞAN İL YOK”

Fikri Işık konuşmasında, “Kocaeli kadar ahenkli çalışan bir il yok. Bu da şehrimize hizmet olarak geri dönüyor. Çok zorlu bir dönemin arifesindeyiz. 16 Nisan referandumuyla Türkiye için iyi ama AKP için zor olan bir sistemi getirdik. Yüzde 50 artı 1’i alamayan iktidar olamıyor. Bunu yaparken işimizin zorlaşacağının da farkındayız. 2019 seçim dönemine giriyoruz. Ama biz halkımıza güveniyoruz. Bu emaneti bizden almak isteyen tüm vesayet odaklarını tasfiye ettik” dedi.

“HÜCRE YENİLENMESİ”

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Önce belediye seçimlerini yapacağız. Bizi eleştirenler hizmetlerimiz eleştirmiyor, hizmet yaparken şunu neden yaptınız diyorlar. İş yapan insanın hata yapmaması mümkün mü? Asla bu şehre ve ülkeye yanlışımız olmaz. Cumhurbaşkanlığı seçimi de kolay geçmeyecek. Elbette demokratik bir seçim yarışı olacak ama Türkiye’nin kendi ayakları üzerinde durması istemeyenler de çabalayacaklar. Şimdi yeni bir yönetim oluşuyor Derince teşkilatımızda. Siyasette de hücre yenilenmesi kongrelerde olur” diyerek sözlerini tamamladı.

İBRAHİM ŞİRİN’İN LİSTESİ

İbrahim Şirin, Abdullah Yıldırım, Abdulmutalip Çimen, Ayhan Ekinci, Beyler Demir, Göksu Kahraman, Hakan Atalı, Hakan Karadeniz, Hatice Artar, Hülya Karaağaç, İsmail Balcı, İsmail Küçük, Koray Merdan, Köksal Güler, Mefharet Serim, Mustafa Morgül, Osman Yılmaz, Öznur Yakupoğlu, Ramazan Bostan, Ramazan Yalçın, Selçuk Çakıroğlu, Selçuk Özecik, Şener Elyıldırım, Veysel Pala Ve Zafer Bilgintürk

İL DELEGE LİSTESİ

İbrahim Şirin, Ali Haydar Bulut, Züleyha Uslu, Tanju Yılmaz, Adnan Balcı, Ahmet Ark, Şengül Karagöz, Elif Başyiğit, Muharrem Ergün, Mustafa Tırpan, Abdülkadir Bayçol, Ebru Gehya, Şaban Poyraz, İsmail Yılmaz, Bahattin Çelik, Kadir Bayrak, Erhan Kazandı, Kenan Keskin, Esen Yiğit, Celal Ayvaz, Kenan Yalçın, Lütfü Top, Halil Yıldırım, Saim Sert, İbrahim Güler, Rıdvan Yeğin, Cemalettin Özkan, Cafer Durmaz, Hanefi Örengil, Yılmaz Sarıkaya, Burhan Sakan, Serpil Korkmaz, Necati Yaykın, Ünal Çelik, Ersan Demir, Ekrem Tok, Baki Aytepe, Naci Bucan, Salim Adanur, Abdullah Kahraman, Ömer Dikçal, Zehra Bozkurt, Hacer Günç, İbrahim Eren Ve Semih Yenisey

DEMİRKOL’UN LİSTESİ

Mehmet Demirkol, Salih Uzunoğlu, Yusuf Levent, Ergün Köst, Recep taşkın, Şenol Aydın, Osman Karamus, Fatma Yeni Aras, Erol Can, Tuncer sayılır, Rıdvan Beyazıt, Hüseyin kander, Murat pek, Engin Sarıtaş, Emre Taşçı, Abdullah Keskin, Meryem İtmiş, Selami Akdemir, Osman Gönül, Ersan Demir, Seyfettin demircan, Ahmet Yavuz, Salih Dingil, Azize Elmaser, Murat Küçük

İL DELEGELERİ

Mehmet Demirkol Ersan Demir, Azize Elmaser, Murat Pek, Ergün Kös, İlhan Akay, Nihat Seyrek, Bahattin Özel, Filiz Biçer, Suzan Korkmaz, Orhan Özlücan, Engin Sarıtaş, Mustafa Tırpan

,Halime Gökdemir, Serpil Korkmaz, Kenan Keskin, Osman Gönül, Salih Uzunoğlu, Fatih Yılmaz, Rıdvan Beyazıt, Furkan Arık, Kamil Özen, Ceyhun Şen, Vedat Özer, Recep taşkın, Şenol Aydın, Osman Karamus, Fatma Yeni Aras,Erol Can, Tuncer Sayılır, Hüseyin Kanber, Murat Tatar, Abdullah Keskin, Meryem İtmiş, Selami Akdemir, Emre Taşçı, Ozan Bican, İbrahim Bozyel, Faik Öksüz, Murat Küçük, Serkan Omurca, Seyfettin Demircan, Ahmet Yavuz, Yusuf Levent, Süleyman Çalık

Son Güncelleme: 25.11.2017 16:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner820

banner824

banner781

banner599

banner328

banner482