banner608
banner597
banner609
29 Ocak 2017 Pazar 15:41
CHP'liler ‘Hayır’ için toplandı
CHP Derince İlçe Örgütü tarafından milletvekillerinin de katılımıyla gerçekleştirilen 'Referanduma Hayır' panelinde konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Her birinizin desteğine ihtiyacımız var. Her biriniz bir arkadaşınızı ikna etse zaferle çıkacağız. Bu kroşeyi vuracağız ve bu ülkeyi bu zulümden kurtaracağız” dedi
Partili Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişi öngören ve çeşitli anayasa maddelerinin oylamasının yapılacağı referandum için kampanyalar hem yurt hem de Kocaeli genelinde devam ediyor. Hayır kampanyasına başlayan CHP Derince İlçe Örgütü de milletvekillerinin katılımıyla halka açık olarak 'Referandum'a Hayır' paneli gerçekleştirdi. Tanyıldız Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen panele CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, ilçe başkanları, KESK'e bağlı sendika temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.


SUÇ İŞLEDİLER
Programın açılış konuşmasını yapan isim ev sahibi Nihat Değer oldu. Değer “Hayır diyen tüm kitle, sendika, dernek, siyasi parti önderleriyle Derince'de toplandık. Bundan sonraki süreçte de bir araya geleceğiz. Bu toplantılar bugünle sınırlı kalmayacak. AKP'nin gitmesi için elimizden geleni yapacağız.” dedi. Ardından söz alan isim ise CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan oldu. Tarhan şunları söyledi:  “Bir komisyon süreci bir de genel kurul süreci oldu. İçinde ne olduğu belli olmayan adı anayasa değişikliği olan- ben siyasi parti tüzüğü diyorum ona. İki partinin kapalı kapılar ardında anayasa taslağı hazırlandı ve meclise sunuldu. İktidar milletvekilleri anayasa metninde ne olduğunu bilmeden kağıda imza attılar. Aslında suç işlediler. Anayasaya bağlı kalacağına namus ve şerefi üzerine yemin eden milletvekilleri taslağa bakmadan imza attılar

BAKAN’LA İŞ PEŞİNDELER
Sonrasında hiç dinlemediler. CHP milletvekilleri orada mücadele ederken iktidar milletvekilleri taslakta ne var onu bile merak etmediler. MHP milletvekilleri de gelmedi. Her zaman her fırsatta milli irade sloganı atan, milli iradeye saygılı olun diyen iktidar tüm kanalları susturdu. Bir TRT var, ısrar ettik halkın haber alma özgürlüğünü elinden almayın dedik ama olmadı ne yazık .Sabahlara kadar orada mücadele verdik, doğru olmadığını anlattık. Bu anayasa metni ülkemizi böler dedik. Terör estirdiler. Maddeleri tek tek anlattık dinlemiyorlardı. Diğerleri dışarıda ihale, iş peşinde bakanlarla iş peşindeler. Dünya tarihinde böyle bir anayasa değişikliği olmamıştır. Bu anayasa değişikliği aslında planlanan bir süreç.  Bu planın bir parçası.

EVET ÇIKSA DA YETMEYECEK
Dışarıda neler yapacağımızı konuşalım. Bu ne ilk seçim ne de son seçim olacak. Erdoğan başımızda olduğu sürece son seçim olmayacak. Bu bir referandum. Bu referandumun sonucunda evet de çıksa hayır da çıksa bir seçim olacak. Hayır çıksa da saygı duymayacak evet çıksa da ona yetmeyecek. Türkiye'yi bölme adımları atacaklar. Siyasi anlamda zaten böldüler. Başbakan çok talihsiz bir açıklama yaptı. Kürt halkını terörist olarak suçladı ahlaksızca bir çıkıştı. 15 Temmuz sürecini getirip önümüze koyacaklar. Terör örgütleriyle mücadele edeceğiz bitirmek için de referandumdan evet çıkmalı diyecekler. Mücadele etmeleri için önlerinde hiçbir engel yok.


UYKULARI KAÇTI
15 Temmuz'da darbe olmadı, 15 Temmuz'dan sonra sivil darbe oldu. Hesap vermesi gereken onlar. Ortaklarıyla kavga ettiler o kavga öyle bir noktaya geldi ki bu ülkeyi terör örgütü ile karşı karşıya getirdiler. Ortağın biri şimdi Türkiye'de cumhuriyeti, Atatürk ilke ve inkılaplarını nasıl yok edebilirim mücadelesi veriyor.17 25 Aralık bütün uykularını kaçırdı. Kendini güvenceye almaya, yetkileri tek adamda toplamaya çalışıyor. Meclisi yok sayıyor, kapatıyor. Bakanlar yok, başbakan yok tek adam var. Diyor ki halk seçecek. Beş yıl vekalet verecek halk ama 5 yıl halk seni nasıl denetleyecek? Öyle bir yetki istiyor ki Türkiye'nin bütçesini yönetecek kimse de hesap soramayacak. İstediği kurumu bakanlığı açacak, istediklerini de kapatacak. Bugün kamu kurumlarının çoğunu tasfiye edecek. Türkiye Cumhuriyeti'ni yeniden yapılandıracak. Bütçeyi har vurup harman savuracak.


HEDEFİMİZ KARARSIZLAR
Böyle bir anayasa değişikliğini halkın önüne koyamazsınız. Anayasa hepimizin, ezilen halkların, azınlıkların anayasası. Herkes gücünü oradan alır ama şimdi tek kişiye bağımlı koca bir ülke olacak. Bu olamaz. Tek kişide bu yetkiler toplanırsa bu ülke bölünür. Bölünmese zaten tek başına yönetemez. Tek başına yönetebilseydi Türkiye bu duruma gelmezdi. 1 terör örgütü vardı şimdi 4 terör örgütü var. 15 yıldır iktidardalar. İşbirliği yaptıkları kişilerle bölünerek terör örgütü yarattılar. Hepimize sorumluluk düşüyor. Kızmadan kırmadan anlatmamız lazım. Bir evetçiler bir de hayırcılar var. İkisine de kimse bir şey anlatamaz ama bir de kararsızlar var. Hedefimiz kararsızlar olmalı. Onlara en başından anlatmalıyız.”

BIYIKLI YELİZLERİ GÖRDÜK
Mecliste yapılan görüşmelerde yaşadığı sıkıntılar ile de gündeme gelen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Başkanlık hırsı nedeniyle meclisin Anayasa meydan muharebesine döndüğünü söyleyerek şöyle konuştu, “Biz cumhurbaşkanlığı görünümünde başkanlık konuşuyoruz ne yazık ki. Başkanlık ve tek adam olma hırsı nasıl bir hırs ki mecliste hepiniz seyrettiniz meclisi Anayasa meydan muharebesine çevirdiler. Biz sizlere yansıtmaya çalıştık. Bu meclis erkek kılığında bıyıklı Yelizleri gördü, kadınının kadına şiddeti de hiç bitmiyor. Şiddet uygulayanların bir de utanmadan bu fotoğrafı paylaşıyorlar. Bu fotoğraf güç tamamen ellerine geçtiğinde ne yapacaklarının haberini veriyor.

ANLATACAĞIZ
Yaşananlar yaptıkları yapacaklarının teminatıdırı gösteriyor. Bu gazi meclisinin utanç fotoğrafıdır. Biz yorulmadan ilk önce yakınlarımızdan başlayarak bu anayasa ne içeriyor tek tek anlatmak zorundayız. FETÖ'ye hoca efendi, Apo'ya barış elçisi, IŞİD'e öfkeli gençler diyenlere hayır demeyi anlatacağız. Hayır demezsek ülkenin başına neler gelecek bunu çok sade bir şekilde anlatmak zorundayız. Bugün bu anayasadaki yetkiler kime verilse verilsin bu ülkenin lideri değil diktatörü olur. Biz ülkenin bölünmesine, başkanlığa karşıyız. Anlatmak ve inandırmak zorundayız. Başkanlık sisteminin FETÖ ile ortak proje olduğunu anlatacağız. Sürekli kandırılanların kandırılmasından artık sıkıldığımızı anlatacağız.


MECLİSE BOMBA ATACAKLAR
AKP'nin başkanlık kavgasının kazananı halk olmayacak. O saraydan baktıklarında halkı değil sadece kendilerini görüyorlar. Bu ülkeyi yıkma projelerine sabitlenmiş durumdalar. Bu anayasa ile şu anda rejim tartışılıyor. Bu anayasa değişikliği değil rejim değişikliğidir. Bu bir torba anayasadır. Anayasanın tamamını değiştirmek için getirilmiş anayasadır. AKP meclise 18 bomba atmaya hazırlanıyor bunun başka açıklaması olamaz. FETÖ 3 bomba atmıştı.”


ANAYASA DEĞİL ONAYASA
Milletvekillerinden son sözü alan isim ise Akar oldu. Akar da şu cümlelerle seslendi: “Bu anayasa değil Onayasa. Anayasalar tolumsal mutabakat metinleridir.1961 anayasası gelmiş geçmiş en demokrat anayasaydı. Bir darbe sonucunda yapılmıştı. 1982 yılında bir anayasa oylaması yaptık.

HALK EVET DEMEZ
Bir toplumsal mutabakat metni gibi gözüküyordu çünkü yüzde 92 gibi bir oy oranıyla geçmişti ama en çok da o anayasadan şikayet ettik. İkinci bir anayasa daha var 2010'daki anayasa. Çünkü 15 Temmuz'u o anayasa değişikliği sayesinde yaşadık. 2010'da sokaklarda madde madde anlattık. Şu anda getirmek istedikleri anayasayı vatandaşın yüzde 75'i bilmiyor. Milletten saklıyorlar. Komisyonda sakladılar, mecliste sakladılar. Eğer vatandaş gerçekten içeriğini öğrenirse evet demez. Bir rejimi ele geçirme savaşı verdiniz. Kontrollü bu darbeyi birlikte yaptınız bu ülkede. Milletin silahların önünde

REJİM DEĞİŞİKLİĞİ
20 Temmuz da sivil bir darbeydi. AKP bugünlerde 10 madde yayınlıyor. Evet denirse bu ülkenin temeline dinamiti koyduk arkadaşlar. PKK da hayır diyor diyorlar ama PKK hayır demiyor. Bu bir Abdullah Öcalan projesidir. İmralı Zabıtları'nı okursanız görürsünüz. MHP'nin itirazları sonucu bu maddeyi kamufle ettiler. Geçerse- ki inanmıyorum- ilk yapacağı iş MHP'yi silkelemek ve bu ülkenin idari yapısını değiştirmek olacaktır. Bugün şehit verdiğimiz askerlerimizi öldürenlerin serbest bırakıldığı bir Habur var, bu anayasa evet ile geçerse temele dinamit konacaktır. Bu bir rejim değişikliği. Başkanlık mı bu gerçekten? değil.

GELECEĞİMİZİ OYLAYACAĞIZ
Bu getirdikleri sistem Osmanlıdaki padişahta da yoktu. Fethullah Gülen bu işe seviniyordur. Yüzde doksanı FETÖ'cü olduğu için mutlaka biri tetiğe basacaktır. Değişik siyasi görüşlere sahip olabiliriz bu bir genel seçim değil. Bu bir referandum. Geleceğimizi oylayacağız. Atatürk en güçlü olduğu zamanda böyle bir sistemi kurmayı düşünmedi. O günlerden övünç duyuyoruz o günlerden bugünlere veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok.  Bu CHP'nin yarışı değil. Çocuklarımız laik sosyal hukuk devletinde yaşamak istiyorsa bu işe hep birlikte sahip çıkmalıyız. Her birinizin desteğine ihtiyacımız var. Her biriniz bir arkadaşınızı ikna etse zaferle çıkacağız. Bu kroşeyi vuracağız ve bu ülkeyi bu zulümden kurtaracağız.

ONLARA İNAT
Hayır önde ama bu bizi gevşetmemeli. Yüklenecekler üzerimize tüm silahlarıyla. Onlara inat biz de varız diyeceğiz. Yılmayacağız, yorulmayacağız. 7 Haziran sabahı gibi uyanacağız. “Anayasa’yı insanlara anlatmadılar bile. Çünkü anlatsalardı millet asla evet demeyecekti 2010’da. Ama anlatmıyorlar. 15 Temmuz’da kontrollü bir darbe yaptılar. Evet, 15 Temmuz kontrollü bir darbedir. İddianameler bakın herkes görecektir bunu. Bu anayasa geçerse ülkenin altına dinamit koyarsınız demektir. Şimdi oy almak için ‘PKK’da ‘Hayır’ diyor’ diye siyaset yapıyorlar. Oysa PKK hayır demiyor. Başkanlık sistemi Abdullah Öcalan’ın önerisidir. ‘Paralel yapı’ sözü de ilk defa Öcalan tarafından kurulmuştu. Erdoğan’da bu söze sıkı sıkı sarıldı.”

Son Güncelleme: 30.01.2017 11:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yusuf 2017-01-30 04:24:38

Dünya diktatörleri ve köpeklerini yerin dibine gömdü sizde gömüleceksiniz.
Halk düşmanı akp

Avatar
oktay 2017-01-29 17:52:41

Tarih olacaksiniz.EVET..EVET

banner354

banner603

banner328

banner596

banner599

banner482