banner560
banner573
banner572
26 Haziran 2014 Perşembe 16:37
CHP İl Kadın Kollarında Kazanan ATALAY
banner508

17:55 CHP İl Kadın Kolları'nın kongresinde mevcut başkan Nurhan Atalay, sandık başına giden 150 delegenin 94'ünün oyunu alarak yeniden başkan seçildi. Sevim Pekyörür ise 55 oyda kaldı. 1 oy da geçersiz sayıldı.

[gallery ids="6350,6351,6352"]

17:39 299 delegenin oy kullanım hakkı olduğu kongrede 150 delege oy kullandı. Delegelerin yarısı oy kullanmadı.

[gallery ids="6335,6336,6337"]

17:35  Sonuçlar Geliyor

17:25 İki adayında birer temsilcisi alınarak sayıma başlandı.

17:15 Zarflar ve imza listesi karşılaştırılıyor.

[gallery ids="6325,6326,6327"]

17:10 VE SAYIM BAŞLADI

16:55 5 dakika sonra kapılar kapanıyor, içeride kalan delegeler oylarını kullandıktan sonra oy verme işlemi sona erecek. Sonrasında sayıma geçilecek.

16:50 Oy verme işlemi devam ediyor.

16:18 Oy verme işlemi Gebze'den devam ediyor.

15:58 Oy verme işlemi Darıca'dan devam ediyor.

15:38 Oy verme işlemi Çayırova'dan devam ediyor.

15:30 CHP Kocaeli il yöneticisi Mustafa Kahraman delegeleri kenara çekip alenen Nurhan Atalay adına oy istediği iddia ediliyor.

15:23 Kongre'de sükunet sağlandı, doğal delegeler öncelikli oylarını kullandı, şimdi de alfabetik sıraya göre Başiskele'den başlayarak oy kullanma işlemi devam ediyor.

15:20 Divan başkanı delegelerin isimlerini okuyarak oy kullanmaya çağırıyor.

[gallery columns="4" ids="6284,6286,6288,6283"]

15:10 Oy kullanmak için sıraya giren delegeler izdiham yaratınca divan başkanı "bayanlar siz hiç seçim yapmadınız mı ?" diyerek delegelere uyarıda bulundu ve kurallara uygun hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

[gallery ids="6272,6273,6274,6275,6276,6277"]

15:04 Olağanüstü kongre'de gerginlik yaşandı. Divan başkanının "acele işi olanlar önce oy kullansın" sözleri üzerine sırada yığılma yaşandı. Bunun üzerine  arka sıralarda bulunan delegeler her şeyin kurallara uygun olması gerektiğini söyleyerek tepkilerini dile getirdiler. Bu sebeple divan başkanı herkesi yerlerine oturmaya davet etti, bekleyiş sürüyor.

14.52 Oy kullanma işlemi başladı. Kadınlar başkanlarını seçmek için sandık başına gidiyor.

14.50 İl kadın kollarının olağanüstü kongresi, blok liste şeklinde yapılacak. Oybirliğiyle alınan karar bu doğrultuda oldu.

[gallery columns="2" ids="6259,6260"]

14:47  Sevim Pekyörür "İlimizde  sonuçları itibarı ile hiçte hoş olmayan bir yerel yönetim seçimi atlattık. Hepimize geçmiş olsun.Bizler seçimlerle var olan VE iktidar nimetleri ile ayakta kalan bir parti değiliz. Bunu da atlatırız ve atlatacağız. Çünkü KUVAİ MİLLİYE-DEN  gelen ruhumuzla, Büyük Atamızın çizdiği aydınlık yolda, ulusal ve uluslar arası güçlerin memleketimizi talan üzerine yapılandırdıkları  BU sözde iktidar diğerleri gibi tarihin çöplüğünde yerini alacak.Bizler ve arkamızdan gelecek olan nesiller bu aydınlık yolu yani CUMHURİYET HALK Partisini ve onun kurduğu CUMHURİYETİ.Yani Bağımsızlığı,  yani özgürlüğü,  yani kadın erkek eşitliğini ve haklarını yani bu cennet vatanda; ırk, din, dil ayrımı olmadan kardeşçe yaşamın devamını sağlayacaklardır.  Sakın ola endişe etmeyin… CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLDUĞU MÜDDETCE,  Bölgemizde oynanan oyunlara uygun iktidar isteyen küresel güçler, BAŞTA  eli kanlı ABD ve Onun PAYANDALARI  ne yaparsa yapsın,başarılı olamayacaktır. Büyük Atatürk’ün dediği GİBİ GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER.Değerli dostlar evet belki de konjöktür olarak başımıza AKP ‘yi getirdiler. Kamu mallarımızı talan ettiler. Emekçilerin sosyal haklarını ellerinden aldılar. Derelerimizi bile çaldılar..!   Evet hepsine evet… Ama bizim de hatalarımız yok değil.  Partimize emek veren, yükü çeken, başta kadınlarımız olmak üzere temsil noktasında hatalar yapılmıyor mu?Bu ilimizde de yaşanmadı mı?  Şimdi de yaşanmıyor mu? Yönetime davet ettiğim arkadaşlarıma kaç gündür yapılan eziyet, bizler gibi parti emekçilerinin hakkettiği bir muamelemi? Daha dün yapılan  yerel seçimlerde sokak sokak çalışma yapan kadınlarımızı,  Belediye Başkanlıklarında ve meclis üyeliklerinde yok sayan Erk sahibi Erkek partili yoldaşlarımız,  şimdi sanki çok şeyi başarmışlar gibi kadınlarımızın kendi seçimine de müdahil olmaya çalışıyorlar.Bu haksız çabaları hele hele tehditleri affedilir gibi değil. Sevim pekyörür ve onun gibi parti emekçileri sahada ailelerinden ,çocuklarından ve pek çok şeyden partisi için koşuştururken iyi ama görev istedi mi  kötüyüz. Hiç mi emeğe saygınız yok ? Partimiz “kendi çocuklarını yok eden parti”   diye anılmaya devamı etsin. Neyse ben ve arkadaşlarım üzerimize  düşen görevi yapıp Partimizin bu zorlu sürecinde bu partinin yükünü çeken, seçim kaybettiğinde gözünden yaş gelenler adına göreve talibiz... Gerisi sizlerin taktiridir.Öncelikle bu vesile ile tekrar  siz siyasi akrabalarımı  görmekten dolayı mutluluğumu birkez daha ifade ederek tekrar katılımınız için teşekkürler ediyor, Bu kongrenin Partimize hayırlı olmasını diliyorum." Diyerek sözlerine son verdi.

14:46 DEGERLİ PARTİLİLERİM, KIYMETLİ YOL ARKADAŞLARIM  Öncelikle katılımınızdan dolayı hepinize şahsım ve Partim adına teşekkür ederim.  Kongremize HOŞ GELDİNİZ …

14:45 Sevim Pekyörür konuşmasını yapmak için kürsüye geldi.

14:44 Çok düşündüm, kararsız kaldım ve en sonunda beni tanıyan partili dostlarımın, ilçe kadın kolları başkanlarımızın yoğun talepleriyle devam etmeye karar verdim diyen Atalay, “ gelecekle ilgili siyasi bir hedefim yada beklentim yok. Çıkarım yada birilerinin çıkarı için burada değilim. Yalnızca ve yalnızca CHP için buradayım, hiç kimsenin dayatması değilim, bu onurlu göreve Nurhan Atalay olarak talibim “ ifadelerine yer verdi. 

14:41 Kendisine yönelik aday olmayacağını söyledikten sonra neden aday olduğu konusuna açıklık getiren Atalay, “ sizlerden biriyim ben, tepeden inmedim, sizlere dayatılmadım. 9 yaşındayken CHP Bayrağını babamla birlikte meydanlarda taşımaya başladım. Göreve geldiğim günden beri ben çalışmak istedikçe eleştirildim. Duymazlıktan gelip çalışmalara yoğunlaştım en sonunda tehdit edildim, hakarete maruz kaldım, tanımadığım birinden kötü sözler işittim. Kendimden önce düşünmem gereken bir ailem var, anneyim. Biraz isyankar davranarak vazgeçtim, aday değilim dedim. Çünkü ben kimseye bir şey yapmamıştım. Bunu hak ediyor diye düşündüm. Alnım açık, başım dik, onurlu bir hayat sürüyorum” diye konuştu.

14:40  İlk olarak konuşmasını gerçekleştiren Nurhan Atalay Göreve atandığı günden itibaren yönetimi ile birlikte yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Av. Nurhan Atalay, bu çalışmalar esnasında kendisine destek veren herkese teşekkür etti. Bizler aynı hızla çalışmalarımıza devam etmek ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz diyen Atalay, “ El ele, birlik ve beraberlik içinde projelerimizi sizlerle birlikte hayata geçirmek istiyoruz. Örgütte birlik bütünlük ve sevginin hakim olmasına yönelik projeleri kadın kollarımızı iyileştirmeye yönelik eğitim ve rehberlik programlarımızı hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

14:35 CHP İl kadın kolu başkan adayı Sevim Pekyörür'ün il yönetim kurulu asil aday listesi.

-  BİLSEN ARAZLI                                                                              

-  YASEMİN MOLLAOĞLU

-  SEVİL KARGI                                                                                   

-  KADRİYE ÇAKMAK

-  SATI BOZKURT                                                                               

-  DERYA RODOP

-  SEVGİ BAYRAKTAR                                                                  

-  ZEHRA ERKAN

-  NURTEN DÜZGÜN                                                                       

-  FİGEN ERGÜN

-  BETÜL GÜNGÖR                                                                           

-  AYŞEGÜL ŞİDDETLİOĞLU

sevim

14:30 CHP İl kadın kolu başkan adayı Nurhan Atalay'ın il yönetim kurulu asil aday listesi.

-Atılgan Selma

-Birinci Nuray

-Çağlar Sevim

-Çalık Özlem

-Eraslan Hamiyet

-Kabakçı Sultan

-Karabıyık Canan

-Karaca Yasemin

-Kazaner Nuriye

-Kuşkonmaz Ayten

-Pamukçu Hilal

-Yolcubal Hülya

nurhan

14:25 Nurhan Atalay konuşmasına başladı.

divan

14:20 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile kongre başladı.

[gallery columns="4" ids="6239,6240,6241,6242"]

14:10 Kongreye  Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Grup Başkan Vekili Hüseyin Yılmaz, Ali Akdemir, eski milletvekili Hikmet Erenkaya, eski CHP il kadın kolları başkanı Sevim Özen, ilçe kadın kadın kolları başkanı Hale Meriç, eski il başkanı Cengiz Sarıbay, eski İlçe başkanı Necdet Çetinak, Kandıra İlçe başkanı Recep Şenol, Kartepe İlçe başkanı Cumhur Karakadılar,  Körfez İlçe Başkanı Tuğman Kayalı, İl delegeleri, ilçe delegeleri ve gençlik kolları ile partililer yoğun katılım sağladı. 

14:05 Kongrede divan heyeti başkanlığını kadın kolları MYK üyesi Esen Kutluata yaparken yardımcıları Arzu Sezgin ,Demet Özgün Karaman, Makbule Özak olarak belirlendi.

14:00 İtibari ile çoğunluk sağlandı ve olağanüstü kongre başladı

13.50 Delegeler yavaş yavaş yerlerini alıyor çoğunluğun sağlanması halinde olağanüstü kongre başlayacak.

kongre

13:45 Bugünkü kongrede başkanlık için Sevim Pekyörür ile Nurhan Atalay yarışacak. 297 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrede 13 kişilik yönetim kurulu ve 11 kurultay delegesi belirlendi. Kongreye İl yöneticileri, delegeler, Ali Akdemir, eski CHP il kadın kolları başkanı Sevim Özen, ilçe kadın kadın kolları başkanı Hale Meriç, Kandıra İlçe başkanı Recep Şenol ve partililer katılım sağladı.

13:05 İtibari ile CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Prof. Dr. Ali Akdemir, CHP İl yöneticisi Kenan Diler, CHP İl Sekreteri Cihat Altınyuva, CHP eski il başkanı Cengiz Sarıbay olağanüstü kongre için yerlerini almış durumdalar.

[gallery ids="6206,6207,6208"]

 13:00 İtibari ile il yöneticileri ve delegeler olağanüstü kongre için yerlerini almaya başladılar.

 

CHP İl Kadın Kolları’nın olağanüstü kongresi bugün yapılıyor. Saat 13.00’ te KYÖD’ de başlayacak kongrede Nurhan Atalay ve Sevim Pekyörür başkanlık için yarışacak. 290 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrenin oldukça çekişmeli geçmesi bekleniyor. Kongreyle ilgili tüm detayları dakika dakika kocaelibarisgazetesi.com’dan takip edebilirsiniz...

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fatma 2014-06-26 13:12:29

Sevim kardeşimizin çıkması kendiene uzaktan kumanda arıyanların huzurunu kaçırdı bakalım kadınlar ne kadar omurgalı çıkacak.

Avatar
İdris CELEP 2014-06-26 17:03:45

3-5 İnsanın örgüt tabanına ve delegelerin büyük bir çoğunluğuna sahip olması ve oyların bu insanların arzusu üstünde dağılması ne kadar demokratiktir.? Bu kafa ile gelinen son bellidir hezimet üstüne hezimet..Ve görüyoruzki yine aynı senaryo gerçekleşm

Avatar
melih 2014-06-26 18:01:11

CHP neymiş emegin partisiymiş GULERİM BEN BUNA YA ALIN SİZE Emekci BAŞKAN

banner354

banner328

banner554

banner482