banner598
banner608
16 Nisan 2016 Cumartesi 15:25
“CHP dedemizden miras diyenler AKP’de köpeklik yapıyor”
banner610
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Kartepe 3’üncü Danışma Kurulu Uzunçiftlik Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Danışma Kuruluna Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür, , İlçe Kadın Kolları Başkanı Sedef Hallaç Akşit, , il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Danışma Kurulu’nda Divan Başkanlığına Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, Kâtip üyeliklerine ise Tevfik Baykal ve Nuran Kılıçalan getirildi.

MECLİSLERE ÖRGÜT OLARAK KATILIYORUZ
Danışma Kurulunda konuşan Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, “Gündemimizde ki ilk madde örgütlenme çalışmaları oldu ve bu süreçten sonra bu konuda çalışmalarımızı yaptık. Fakat bu dönem ki sloganımız değişim. Mahallelere kadar çalışmalarımızda yönetim birimleri oluşturmaya çalışıyoruz. Bunu bir yıl içerisinde bitireceğiz. Yıl sonuna kadar bu örgütlenme modelinde çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Belediye Meclisinde ki toplantılara örgüt olarak katılıyoruz ki orada ki arkadaşlarımız kendilerini daha güçlü hissetsin. SMS yoluyla haber vereceğimiz arkadaşlarımızı belediye meclis toplantılarına arkadaşlarımıza destek olmak için bekliyoruz” şeklinde konuştu.  

OTURUŞ DÜZENİ BOZULACAK
Konuşmasının devamında Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e seslenen Karakadılar, “Her toplantısı öncesi grup toplantısı yaparak ne karar vereceğimizi belirliyoruz. Bizler Kartepe Belediyesi’nin hangi şeyleri vaat edip yapmadıklarını takip ettik. Bu bilgiler partili arkadaşlarımız sayesinde geldi. Kaçak mezarlık yaptılar. Bize malzemeleri Büyükşehir Belediyesi sağlıyor dedi. Biz ona Osmanlıca biliyor diye Osmanlıca sorduk ona bile cevap vermedi. Sarımeşe’ye tonlarca kaçak demiri döktüğünü tespit ettik. Denetleme raporu çalışmamız ile birlikte Hüseyin Üzülmez’in oturuş düzenini bozacak bir rapor ortaya koyduk” ifadelerini kullandı.

SADECE SÖYLEMDE DEMOKRATİĞİZ
Danışma Kurulunda konuşan Selda Ataman, “Dava adamı olmak bazen partiden sorumluluklarını yerine getiremediğinde istifa edebilmeyi gerektirir. Küçük bir örgütten çok büyük işler bekleniyor. Örgüte gerekli destekleri vermeden acımasızca eleştirmek bizlere yakışmaz. Bizler Milletvekili dediğimizde elimizi uzattığımızda dokunabileceğimiz insan olmak demektir. Bizim milletvekillerimize dokunabiliyoruz. Söylemlerimizde çok demokratiğiz ama eylemlerimizde demokratik olamıyoruz. Parti olarak demokratik bir noktaya gelemiyoruz. CHP tarihi misyonunu geleneğinden almış çok kıymetli bir partidir” dedi.

‘CHP KARTEPE’DE ERİYOR’
CHP’li Fatih Argı, Karakadılar’a yönelttiği sorularında, “Karakadılar neden parti tüzüğünü önemsemiyor. Parti etkinliklerine kimin katılacağını nasıl sadece siz belirliyorsunuz. Partiye kimin girip çıkacağına siz mi karar veriyorsunuz.  İl Başkanı Ve il yönetimine bir şeyler söylemek istiyorum. CHP Kartepe’de eriyor. Bu salondan da durum belli. Neden bu gidişe dur demiyorsunuz. CHP bana atamdan mirastır. Kimsenin yüzünden ben partimden vazgeçmem” ifadelerini kullandı. ‘HEDEF 2019 KARTEPE’
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, "2019 yılına hazırlanan CHP’nin hedeflerinden biride Kartepe.  Bugün konuşmacılar az bile olsa çok istifade edilecek konuşmalar yaptılar. CHP’nin bayrağını mahalli yönetimlerde il ve ilçede zirveye taşımak. Bir abiniz olarak size söylüyorum işimiz zor. Önce sıkılı yumruğu açmamız lazım. Bu şekilde kimse kimseyle tokalaşamaz. Ülkemiz zor günlerden geçiyor.  Artık mesele CHP’nin meselesi olmaktan çıkıp ülke meselesine geldi. Fatih kardeşimin şikayetinden başlıyorum. Bu işi sen başlattın. İlçe Başkanına sen adam mısın yazan sensin. Öyle Sosyal medyada yazarken işin nereye gideceğini hesaplayacaksın. Ben İlçe başkanlarıma ve kanaat önderlerime Facebook’u dikkatli kullanın diyorum. 

‘ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMAYANIN PARTİDE İŞİ YOK’
Son günlerde islam konferansı düzenlendi. Biz hala islam birliğini kurmak ve onlarla hareket etme peşindeyiz. İran’da Irak’ta Suriye’de birbirlerini öldürenler Müslüman. Tayyip ve Fetullah Gülen  Müslüman değil mi? demek ki değil. Bu durumu algılayamayacak bir parti 14 yıldır ülke yönetiyor. Cinsel istismar konusunda görünen buz dağının görünen kısmı sadece.  Kendileri aday olduğu zaman burada olup sonrasında buraya gelmeyen elini taşın altına koymayan kimsenin partide işi yok. Kimse kimseden bu partide görev istemez. Bu partide herkesin bir görevi vardır. Kimse bunun arkasına sığınmasın. Bizim 2019’da CHP olarak yerel yönetimlerde en büyük hedefimiz Kartepe.” ifadelerini kullandı. 

‘BASIN KOMİSYONU KURULMALI’
Sarıbay’dan sonra söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “  Danışma toplantıları bir yol haritası belirleme toplantısıdır. Hep söylüyoruz ki yereli almadan geneli almak mümkün değil. Burada somut öneriler sunan partililerime çok teşekkür ediyorum.  Temel bey yerel yönetimlerden sorumlu komisyon kurulmalu dedim. Kesinlikle çok önemli bir öneri.  Kartepe’nin hastanesi, adliyesi yok. Bununla ilgilide bir ivme kazanmayı hedefliyoruz. Basın komisyonu konusunu kesinlikle çok önemsiyoruz ve mücadele ediyoruz. Örgütlerimizin çalışmalarını biz görüyoruz ama basına çok fazla yansımıyor. Halkın CHP yatmaktan başka bir şey yapmıyor dememeleri için bu çok önemli. ÇalışmalArı tabana duyurmak çok önemli. 

‘BİRBİRİMİZE ZARAR VERMEMELİYİZ’
BOP projesi Osmanlık takıntısı ve kişisel ihtiraslar üçgeninde yandaşlık politikasıyla ülke yönetiyorlar. Kent rantlarını yandaşlarına aktarıyorlar. Bizler parti içinde kar taneleri gibi birbirimize zarar vermeden ilerlememiz lazım. birbirimizi eleştirirken yapıcı ve sonuca dönük olmalı. Ülkemiz çok ağır
bir faşizan dönemden geçiyor. Terörle mücadele adı altında gencecik çocuklarımızı toprağa veriyoruz. O sahte anlaşmaları açığa çıktı için çocuklarımızı toprağa veriyoruz. Fişleme yasası konusunda çok mücadele ettik. Adamlar donumuza kadar fişliyor. Ama bizim mecliste mücadelemiz yetmiyor. Sahada sizlerin de mücadele etmesi gerekiyor. Mecliste çok önemli bir yasa var. Oda kölelik yasası. Bu kölelik yasası en çok  CHP’nin mücadele ettiği yasa. Sahada bunları anlatmamız lazım. İktidar partisinin nasıl işçileri sömürdüğünü anlatalım. İstikrar artık sadece tek başına gelenleri doyuruyor. Tekrar danışma kurulumuzun hayırlı olmasını ve bu danışmalarının 2019 da Kartepe’yi alma yolunda bizleri bilgilendirmesini diliyorum” dedi.

‘İKİ YÜZLÜLÜK YAPIYORLAR’
Akar, son günlerde toplantılarına katıldığımız en iyi danışma toplantılarından biri bu oldu. Eksiklerimiz gösteren çözüm önerileri sunan arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Basına açık olmasına karşın partinin tüzüğüne uygun konuşma yaptılar. Danışma kurullarımızı daha da geliştirebiliriz. Umarım Türkiye’nin hiçbir yerinde eski usul toplantılar yapılmaz. Zaten bu konuda da önemli bir danışma kurulu formatı hazırlıyoruz. Öyle milletin gazını alalım diye danışma kurulu toplantısı yapılmaz. Delege seçimlerinde kongrelerde birbirimizi yiyip birbirimizin üzerinden siyaset yapmaya çalışıyoruz ama çalışmaya gelince arkadaşlarımız buradalar. Eski ve yeni Genel başbakanımız sürekli dokunulmazlıklar kalksın diyor. Bizler bunu anayasanın 14’üncü maddesine dayandırıyoruz. Bu 14’üncü maddede terörle alakası varsa düşer diyor.

‘PARTİ İÇİNDE ORTAK DİL OLMALI’
 AKP bunun için HDP’li bir milletvekilinin terörist taziyesine gittiği.  Peki AKP’li milletvekilleri gitmedi mi.  Böyle iki yüzlülük olmaz. Bizler bu ülkede birinci sınıf bir demokrasi kurmak istiyoruz. Bizler hiçbir zaman terörle ilişkilendirmeye çalışmasınlar. Bizim için PKK’da terör örgütüdür IŞID’de terör örgütüdür. Bizler birbirimizi sosyal medyada eleştirmeye çok meraklıyız. Birbirinizi kahvehanede değil burada eleştireceksiniz. Parti basın sözcüsünün dediklerini izlemeyen il başkanları ilçe başkanları görev almak için kafa göz kıranlar var. Bizler daha Genel Başkan’ın dediklerini izlemedikten sonra parti içinde bir ortak dil geliştiremeyiz. 

‘BURASI KİMSENİN MALI DEĞİL’
Toplantının sonunda kendisine yöneltilen eleştirilere cevap veren CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, “ Ben hiçbir zaman Muzaffer abimi muhalif olarak görmedim ve ayrı tutmadım.  Eğer ben böyle bir şey yapıyor olsaydım Muzaffer abim burada çıkıp n-bunu söyleyebilecek cesarete sahip bir abimizdir. İkinci olarak Önder Salman Kurt ikinci dönemde rakibimdi. O da aynı şeklide seçim zamanı rakibimdi. Seçim dışında ilçe başkanının rakibi olamaz. Arkadaşlar önümüzde uzun bir dönem var. Burada birlik beraberlik içinde olmalıyız. Ben kimseyi saf dışı bırakmıyorum. İlçemizin de kapısı sonuna kadar herkese açık. Kimin zaten kaç sefer toplantılar geldiği de kayıt altına alınıyor. Gelen üyelerinin performansını ölçüyoruz. Artık acemiliğe yer yok. Kimseyi germeye de çalışmıyoruz. Burası kimsenin babasının malı değil diyor evet doğru burası kimsenin babasının malı değil burası CHP.

‘AKP’DE KÖPEKLİK YAPIYORLAR’
CHP dededen miras kalmaz arkadaşlar. Cumhuriyet Halk Partisi dededen miras kalanların hepsi AKP’de köpeklik yapıyorlar köpeklik. CHP’liler daha sonra sağ görüşlü partilere transfer oluyorlar. Sağda Solda otururken ben milli görüş gömleğimi çıkartmadım diyenler gelip burada Millet Vatan Sakarya, ben CHP’liyim diyemez. O yüzden arkadaşlar hepimiz haddimizi bileceğiz. Partimiz içerisinde ne gerekiyorsa o yapılacak” diyerek konuşmasını bitirdi. 

Son Güncelleme: 18.04.2016 09:27
Anahtar Kelimeler:
CHPi KartepeKocaeliİzmit
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482