banner560
banner573
banner572
29 Mayıs 2014 Perşembe 20:11
CHP danışma kuruluna kitlendi - Canlı yayın
banner508

Beklenen gün gelip çattı...

 

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Kocaeli Milletvekilleri ve parti üyeleri dahil olmak üzere herkesin konuşmak için beklediği danışma kurulu toplantısı bugün gerçekleştirilecek. 18.00’da Halk Eğitim Merkezi’nde başlayacak olan danışma kurulu toplantısının tüm ayrıntılarını GAZETE BARIŞ'tan takip edebilirsiniz.

 

Danışma kuruluna Eski İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Eski İlçe Başkanlarından Necdet Çetinak, Eski Belediye Meclis Üyesi Fahri Örengül, Eski İzmit Belediye Başkan Adayı Fikret Toker, Eski İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen, Eski Millet Vekili Hikmet Erenkaya, Eski Millet Vekili Kenan Akman, Eski İl Başkanı Rıdvan Alkan, Eski Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Millet Vekillerimiz Haydar Akar ve  M. Hilal Kaplan katıldı.

 

18:25 Şuan kürsüde konuşan İzmit ilçe başkanı Selman Yıldırım "Seçimi kazanamayan ilçe başkanı olarak karşınıza çıkmaktan özür dilerim" dedi.

18:35 İlçe başkanı Selman Yıldırım konuşmasını bitirdi. Divan kurulu üyelerini sahneye davet ediyor.

18:36 Divan kurulu üyeleri. İlçe yöneticisi Berk Toksöyle, Kemal Atacengiz ve ilçe başkanı Selman Yıldırım' dan oluşuyor.

18:41 Şuan İlçe yönetim kurulu üyesi idari ve mali işlerden sorumlu Mehmet Küçükkaya bütçe faaliyetleri hakkında raporunu açıklıyor.

18:42 Mehmet Küçükkaya Göreve geldikleri günden bugüne toplamda 1 Milyon 48 Bin TL para harcandığını açıkladı.

5

18:44 Kadın kolları ilçe başkanı Hale Meriç kürsüye gelerek konuşmasına başladı.

 18:45 Hale Meriç : Kavhaltılar düzenledik, çeşitli sivil toplum örgütlerinin sorunlarını dinledik, kadın belediye meclis üyesi adayları ile birlikte çalıştık.

18:46 Hale Meriç : Kocaeli Büyükşehir Belediye başkan adayının belli olması ile birlikte Tahsin Tarhan'ı anlatmaya çalıştık, çalışmalar süresince bize yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederiz.

18:47 Hale Meriç'ten sonra kürsüye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Birol Sağlam çıktı.

18:49 Birol Sağlam : Tüm komisyonlarımızı kurarak hızlı bir şekilde faaliyete geçtik, üniversite örgütlenme komisyonunu kurduk, üniversite komisyonumuz mahalle gezilerimizde, anket çalışmalarımızda bizlere çok büyük katkı sağladı, 100 yeni arkadaşımızı KYÖD'de düzenlenen kahvaltı ile ağırladık ve partimize yeni üyeler kazandırdık. Anadolu Gençlik Derneği ve Halk Evleri ile toplantılar gerçekleştirip sunumlar yaptık, Şubat ayından itibaren seçim bitene kadar gece gündüz sokaklardaydık, girmediğimiz mahalle gezmediğimiz sokak arası kalmadı.

1 2

18:51 Birol Sağlam : CHP'yi zirveye çıkaracak olan gençler ve kadınlardır dedikten sonra kürsüyü parti üyesi Necmettin Yaşar'a bırakıyor.

 18:55 Necmettin Yaşar : Kadın kolları başkanı AKP kumanya dağıttı diyor Eskişehir'de dağıtılmadı mı?

18:56 Necmettin Yaşar : Beni en çok üzen Kocaeli ve Kars oldu, il genel meclisi belediye meclis üyelerini bu toplantıda göremedim, ben bu partiden her hangi bir görev istemedim ama gördüğüm noksanlıkları anlatmakta benim görevimdir.

19:00 Necmettin Yaşar'dan sonra kürsüye Yasin Yıldız çıktı.

19:00 Yasin Yıldız : Çok kötü bir 30 Mart süreci geçirdik, dışarıda tehdit edildim ama ben bugün konuşmamı yapıp buradan tek başıma çıkacağım.

3 4

19:04 Yasin Yıldız : 16 yaşımdan beri bu partinin içerisindeyim İlçe Başkanı Selman Yıldırım'a şu soruyu sormak istiyorum, bu zamana kadar bu partide üç ilçe başkanını çok beğendiğimi ve mükemmel bir şekilde başkanlık yaptıklarını söyledim, partide patlatılması gereken iki sivilce var, bunlardan biri Gökhan Ercan diğeri de Mehmet Ümit Küçükkaya'dır,  bizi Barbaros Akkuş'un tetikçisi olduğumuzu iddia ediyorlar biz kimsenin tetikçisi olmadık bugüne kadar.

76

19:10 Yasin Yıldız'dan sonra Mehmet Toker kürsüye çıktı

19:12 Mehmet Toker : Bu bakış açısı toplantıları değerlendirmekten uzak tutacaktır, serin kanlı olmamız gerekir, partimiz için daha fazla şeyler katıp daha fazla şeyler üreterek çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Konuşmasına Devam eden Toker Oy artırmamız Yetmez çok oy almamız gerek dedi.

19:33 Mehmet Tokerin Konuşmasından Sonra İzmit Belediye Başkan aday adayı Cüneyt Öztürkçügil konuşmasını yapmak üzere kürsüye doğru geliyor.

19:40 Cüneyt Öztürkçügil : Bu ilçe örgütü derhal istifa etmelidir.

19:44 Cüneyt Öztürkçügil : Sapanca yok oldu argümanına karşı 27 tane yeraltı kaynağımız sattınız Sapanca o yüzden kuruyor demeliydiniz.

19:55 Bu imza toplama kampanyalarının arkasında yer alan Cüneyt Öztürkçügil ilçe bir an önce istifa edip seçime gitmelidir, Selman Yıldırım güven tazelemelidir dedi.

20:00 Cüneyt Öztürkçügil'in konuşmasından sonra kürsüye Remzi Özkan çıktı.

20:02 Remzi Özkan : Çıkarabileceğimiz en güçlü adayı çıkarttık, SelmanYıldırım'ı bu zamana dek hiç desteklemedim hatta ters düştüğümüz olmuştur hep karşısında olmuşumdur ancak çok başarılı bir yönetim sergilemiştir.

20:05 Remzi Özkan'dan sonra kürsüye Şirin Tepe Eski Muhtarı Şuayip Muti çıktı.

20:07 Şuayip Muti : Benim partililerim bana oyun oynadı, hastalığımı bahane ederek kadın kollar kadın muhtar adayı çıkarttı, muhtar adayı CHP'li eşi AKP'lidir, Nevzat Doğan'la anlaşarak otobüsler tahsis edip geziler düzenleyerek Şirin Tepeli seçmene oyun oynandı.

20:09 Şuayip Muti : Biraz vefalı olun, iktidar karşısında dik duran arkadaşınızı bayan muhtar istiyoruz egoları ile yedirdiniz.

20:15 Şuayip Muti'den sonra kürsüye İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Küçükkaya çıktı.

20:17  İlçe yönetimini düşürmek adına toplanan imzalarla ilgili olarak partililerin yanlış bilgilendirildiğini iddia eden Mehmet Küçükkaya imzaların kongre toplantısı için toplatıldığını ifade etti. Konuşma sırasında ilk tepki İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kahraman'dan geldi Kahraman " Yalan söylüyorsun o imzaların altını iyi oku" diye çıkıştı.

20:20 Her şeyi CHP'nin başarısı için yaptığını söyleyen Küçükkaya yanlışım varsa tüm partililerimden af diliyorum diyerek sözlerini tamamladı.

IMG-20140529-WA0016(1) IMG-20140529-WA0017

 

20:25 Küçükkaya'dan sonra kürsüye eski İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Aksu çıktı.

20:27 15 Yıllık iktidar döneminde Hikmet Erenkaya ve Sefa Sirmen'e atıfta bulunarak "Keşke ikltidarımız döneminde gençlere ve kadınlara yeterince sahip çıksaydınız, bu seçimlerde de 100 kadın ve 100 genç ile yürüyebilseydik"  diyerek her şeye rağmen emeği geçenlere teşekkür etmek gerektiğini savundu.

20:35 Ozan Aksu'dan sonra Eski Bekirpaşa Belediye Başkanı, eski İzmit Belediye Başkan Adayı Fikret Toker kürsüde.

20:45 Fikret Toker :  Seçimi sadece İzmit kaybetmedi, kendini sorumlu hisseden ilçe başkanları istifa etti, İl Başkanımız da sorumluluk bendedir dedi, bu sorumluluğun karşılığı nedir bilemiyorum, her halde il danışma kurulunda bu sorumluluğun açılımını bizlere yapacaktır. Ben İzmit ilçeye istifa edin veya etmeyin demem ama imza toplama işinin eski hastalıklarımızdan biri olduğunu düşünüyorum.

aaa aaaa

21:00 Fikret Toker'den sonra kürsüye Ertuğrul Kazancı geldi.

21:05 Ertuğrul Kazancı her zaman ki gibi partililere uyarılarda bulundu, partiye sahip çıkılmasını bu eski alışkanlıklardan vazgeçilmesini söyledi.

21:10 Ertuğrul Kazancı'dan sonra kürsüye Bozkurt Uslu çıktı.

21:15 Bozkurt Uslu : Biz seçimlerde son bir hafta Başbakan ile yarıştık. Başbakan bizzat buradaki etkili isimleri arayıp bu kafire mi oy vereceksiniz diyerek 2 Milyon TL'yi teşkilatları aracılığı ile seçmene dağıttı.

21:20 Uslu'dan sonra kürsüye İsmail Şahin çıktı.

21:30 İsmail Şahin : Eğer ön seçim delegeler ile yapılmış olsaydı Sefa Sirmen çıkamazdı, bunu bildikleri için üyelerle ön seçim yaptınız Selam Yıldırım hata yapmıştır. Abilik babalık yapıp bu partiyi yaşatmalıyız, yoksa bir adım öne gidemeyiz.

21:40 Şahin'den sonra kürsüye Fevzi Çakmak Mahalle Temsilcisi Ercan Sağlam çıktı.

21:45 Ercan Sağlam : İlkokula giden çocuklarım bile seçimi alacağımıza inanmışlardı, seçimi kaybedip eve gittiğimde saat 2 olmuş ve uyumamış beni bekliyorlardı, onlara tekrar 13-0 kaybettik diyemedim, bunu bize tekrar yaşatmaya hakkınız var mı?

21:50 Sefa Sirmen Konuşuyor Ayrıntılar Geliyor...

21:55 Sefa Sirmen : Bazı arkadaşların konuşmalarını sert buldum, zaten bizim en büyük eksiğimiz sevgisizlik, eğer ben adaylığı kabul edip aday olmasaydım başka bir arkadaş aday olacak ve bu seçimi o arkadaşla kaybetmiş olsaydık ben şuan hain ilan edilip, belki bu salondan dahi içeri giremeyecek durumda olurdum. Bu sorumluluğu taçlandıramadığım için üzgünüm, özür diliyorum. Şimdi diyorsunuz ki İlçe istifa etsin, zamanı gelince eder, yerine yenileri de gelir ama bana göre istifa etmesi gereken en son ilçedir. Eğer istifa gerekiyorsa İl Başkanlığı dahil örgütler komple istifa etmelidir.

22:00 Tahsin Tarhan Konuşuyor Ayrıntılar Geliyor...

22:05 Tahsin Tarhan : İnanırsak seçimi alırız, ne İl ne de İlçe Başkanlığı bunu engelleyemez, ben Karamürsel'i Dilovası'nı hepsini inandırdım ama İzmit İlçeyi seçimi kazandıracağımıza inandıramadım. O nedenle MHP'yi desteklediler, Kocaeli tarihinde ilk kez üçüncü parti oldu, ben çok üzülüyorum bir yerde anons edilirken eski millet vekili, eski belediye başkanı, eski meclis üyesi adayı diye anons ediliyor bundan sonra ben de eski olarak anılacağım bu çok üzücü o nedenle kimseyi dışlamadan herkesi kucaklayacağız, kimse beklemesin bir yere gitmiyorum, üye olarak çalışmalarıma devam edeceğim.

22:20 Haydar Akar Konuşuyor Ayrıntılar Geliyor...

22:30 Haydar Akar: Ben kendi adıma 7/24 görevimi yerine getirdim. Aslına bakarsanız İzmit İlçe Türkiye'ye örnek olacak çalışma yaptı. Ama yetmedi sonuçta kaybettik. Ön secim sürecinde hiç müdahale etmedik. Yanlışlar olmuşsa bile seçim kaybını buna bağlamak doğru değil.Herkes görevini yaptı.Sefa Sirmen'i hayatımda ilk kez bu kadar çalışırken gördüm.Bir yenilgi olduğu doğru ama 2009'la kıyaslanmasını haksızlık olarak görüyorum.Çünkü o dönem AKP'nin tavan yaptığı dönemdi. Bu danışma kurulu toplantıları birbirimizi kıracağımız toplantılar olmamalı.Bu kadar demoralize bir şekilde cumhurbaşkanlığı seçimlerine gidemeyiz.Bu İzmit'te herşey mi kötü oldu? Birbirimizi yerden yere vurarak bir yere varamayız.Böyle bir toplantının fayda sağlayacağını düşünmüyorum.

HAYDAR1 MEHMETTT

22:40 Hikmet Erenkaya Konuşuyor Ayrıntılar Geliyor...

22:50 Hikmet Erenkaya : Herkes bir şeyler söylüyor ama kimse öz eleştiri yapmıyor.2004 yılında da AKP gücü vardı. Ama hiç bunu mazeret etmedik.Çıktık gereğini yaptık.Benim yanımda yetişen genç arkadaşımızı ilçe başkanlığına oturttuk ama hep kendi ismini lanse etti. Adaylık hakkıdır ama izlediği yol yanlıştır.Partiyi bir aday üzerine yoğunlaştırdı.Eğer Sefa Sirmen ben adayım deseydi çıkıp aday olmazdım.Adaysanız çıkar adayım der dosyanızı verirsiniz. Bu şekildeki bir adaylık partimize zarar verdi. Bu aşamada ilçe hepimizi yok sayıp taraf oldu. Genel merkezde yerel secimler için belli bir grup göreve getirildi. İşte o beşli grup her yerde hata yaptı. Genel başkanımız onları görevden aldı. Keşke kazansaydık. En az 4 bin gencimiz iş sahibi olurdu. Hayatımı sosyal demokrasiye verdim ama bu seçimi 6 arkadaşımız götürdü. Madem bu 6 arkadaş sorumluluğu aldı şimdi de sorumluluğu üzerine almalıdır.ilçe başkanı ve adayımız bana talebiniz var mı? diye sordu. Hiç bir talebim olmadı.İyiki de olmamış. Örgüte 10 tane kota verildi.O 6 arkadaş oturup liste yaptı ve buna göre okuma yapılsın denildi. Meclis adaylarının çocuğu,kardeşi sandığa oturtuldu. Bu hiç yakıştı mı? Ne oldu? O isimleri çıkardınız ama mühürü alamadık.Artık 13-0'a yer yok. Kamuoyunun kararı var.Partinin önünü açmak durumundadır. 250 delegenin kararını yok sayamaz.

22:55 Selman Yıldırım Konuşuyor Ayrıntılar Geliyor...

23:00 Selman Yıldırım : Ben bilime inanırım. Yaptırdığımız bilimsel araştırmalar sonucunda eğer adayımız Hikmet Erenkaya olsaydı alacağımız oy %30.9 olurdu. Cumhuriyet Halk Partisi'ne ihanet edenler olmasaydı biz %45 oy alacağımızı düşünüyorduk.23 Mart sabahı Sefa Sirmen'le tartıştık. Çok program yapıyorsunuz diye.24 Mart elimize gelen kamuoyu araştırması Cumhuriyet Halk Partisi %45 Adalet Ve Kalkınma Partisi %42 idi.Ben bunları işkembeden atmıyorum. AKP'nin anket sonuçlarıyla örtüşüyorduk. Son hafta farkı gören AKP paraysa para dağıttı.Keşke bizim de on milyon paramız olsaydı. Herkes herşeyi yaptı ama iktidar gücü bize seçim kaybettirdi.

23:09 İZMİT DANIŞMA KURULU KARIŞTI İLÇE BAŞKANI SELMAN YILDIRIMA SATAŞMALARDAN DOLAYI PARTİLİLER ARASINDA ARBEDE YAŞANIYOR.

23:15 Selam Yıldırım'ın "Sayın Erenkaya kendi komşundan oy istedin mi Sayın Öztürkçügil siz ne yaptınız?" sözleri ardından çıkan arbede partililer tarafından yatıştırıldı. Selman Yıldırım konuşmasına devam ediyor.

23:17 Selman Yıldırım : Seçimden birkaç ay önce Nevzat Doğan'la İbrahim Karaosmanoğlu arasındaki fark 10 puandı ama tüm kinlerini bir tarafa bırakıp tek vücut oldular. Sayın Erenkaya kendi komşundan oy istedin mi? Sayın Özkürkçügil siz ne yaptınız? İzmit'te 3 tane köyde seçmen sayısı arttı. Akpınar ve Çayırköy.Bunlar normal çünkü oralara TOKİ konut yaptı. Ama Yassıbağ koyunu aklım almıyor.Hemen Hikmet Erenkaya'yı aradım ve sordum. İcim rahat etmedi ve arkadaşlarımı görevlendirdim. AKP buraya seçmen yığması yapılmış ve muhtar Hikmet Erenkaya'nın akrabasıdır.Seçim kazanmak için her şeyi yaptık ama bazı şeyleri öngörmediğim için suçluyum. Bu partinin Parti Meclisi üyesi ve milletvekilinin başka illere seyahat edeceğini öngöremediğim için suçluyum. İl genel meclisi üyelerinin aleyhimizde çalışacağını öngöremedim. Eğer Selman Yıldırım'ın istifası partiyi kurtaracaksa kurun idam sehpasını geçirin ipi boynuma.

23:20 Selman Yıldırım : İzmit ilçenin her şeyi eleştiriliyor. Hüseyin Erol gibi ahlaklı biri karşısında Selman Yıldırım gibi birinin seçilmesini hazmedemiyorum diyen İsmet Çiğit'e hakkımı helal ediyorum. Herkesten özür dilerim. İki kurum için herşeyi yaparım. Biri Galatasaray diğeri Cumhuriyet Halk Partisi...

23:22 FLASH FLASH FLASH SELMAN YILDIRIM " PAZARTESİ İSTİFA EDİYORUM "

23:40 Selman Yıldırım'ın teşekkür ve istifa konuşması ile Danışma Kurulu sona erdi.

23:41 Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
AYŞENUR 2014-05-29 19:41:02

Fırtına gibi bir giriş oldu tamda Aysun hanımdan ve ekibinden beklenen bir başlangıç.allah yolunuzu açık etsin.kutluyorum Gazete Barışı takipteyiz sizleri.

Avatar
Zeynep 2014-05-29 19:44:57

Parti içi hesaplaşmayı bir kenara bırakıp yapıcı,birleştirici ve bütünleştirici eleştiriler yapılsın lütfenn!

Önümüze bakalım artık

Avatar
SİNAN 2014-05-29 19:54:29

Daha ilk günden bize Gölcükten izmit CHP Etkinliğini an ve an yaşattığınız için tşk ler.emegi geçenleri kutluyorum

Avatar
Arif 2014-05-29 19:56:58

Yeter senelerdir bu partiye çektirdiğiniz. Bu partinin özgücü genclik kollarıdır. GENÇLİĞE YER VERİN İKTİDARA GİDELİM!!!

Avatar
Hale 2014-05-29 20:00:08

Seçim zamanı parti yöneticilerinin gizli odalarda yaptıkları görüşmeler, pazarlıklar, satışlar el birliğiyle bitirdiniz bu partiyi. Bu kent sizin yüzünüzden bu hale geldi. gidin artık

Avatar
İdris CELEP 2014-05-29 22:17:40

Tam olarak açılışını bile yapmadığınız gazetenizde kent halkının alışık olduğu masa başı gazetecilik yerine sizlerden beklenen bir biçimde haber yerinden adeta ''Naklen'' bir yayın yaptınız...Bu konuda emeği geçen herkesi kutluyor..Büyük özveri ve em

Avatar
İzmitli 2014-05-29 22:22:02

Tahsin Tarhana gerçekten üzüldüm. hem dünyanın parasını harcadı hem de siyasi kariyerini bitirdi. Bundan sonra muhtarlığa bile aday olsa kazanamaz. çok yazık etti çok

Avatar
İbrahim 2014-05-29 22:24:12

Sefa Sirmen(namı diğer efsane başkan!) onu bunu istifaya çağırana kadar keşke daha genç ve dinamik bir adayın elini kaldırıp önünü açsaymış. bu saatten sonra ne dediği ne yaptığı kimseyi ilgilendirmez artık. Aklı varsa siyasetten de partiden de uzak du

banner354

banner328

banner554

banner482