banner560
banner573
banner572
21 Nisan 2016 Perşembe 12:07
Alemdar: Haymanalı üzerimden rant hesabı mı yapıyor?
banner508

AKP’li Derince Belediye eski Başkanı Aziz Alemdar, CHP Büyükşehir ve Derince eski Meclis Üyesi Ali Haymanalı’nın kendisi hakkındaki iddialarına cevap verdi. Alemdar, yargı kararlarına rağmen Haymanalı’nın kendisine yüklendiğini belirterek, “Haymanalı üzerimden rant hesabı mı yapıyor?” dedi. 


AZİZ ALEMDAR’IN YAZILI AÇIKLAMASI ŞÖYLE
 
Bilindiği gibi CHP eski meclis üyesi Ali Haymanalı; ben ve partim hakkında, 28-29 Aralık 2015 tarihlerinde iki farklı gazetede yayımlanan haberlerde, asılsız ve yalan iddialarda bulunmuştur. CHP eski Derince ve Büyükşehir Meclis Üyesi  Ali Haymanalı; Danıştay’ın 17 Aralık 2015’te eline geçen ve hakkımızda isnat edilen pek çok iddiayı reddeden kararına rağmen, neden ısrarla bu komik (!) iftiraları dile getirmiştir?
Yine yüksek mahkeme tarafından soruşturulmalarının konu edilmesine gerek görülmeyen, pek çok meclis üyesi ve belediye bürokratının ismini, ilgili haberlerde geçirerek, asılsız iddialarla karalamaya çalışmış, bu kişilerin hukukunu çiğnemiştir.
Acaba bu iftiraların arkasında, bizim üzerimizden, siyasi ya da başka türlü bir rant hesabı mı yatmaktadır? Azalan siyasi itibarını gündemde kalmak adına bizim üzerimizden mi arttırmaya çalışmaktadır?
 
Danıştay; aldığı kararla, ben ve partim hakkındaki pek çok iddianın soruşturmaya konu edilmesini gerek görmeyip, bu konulardaki haklılığımızı tescil etmiştir.
Ki bunlar;
 
Petrol Ofisi A.Ş.’ye ait  67 bin metrekare yüzölçümlü yeşil alan planlı taşınmazın sahibine rant sağlayacak şekilde imar kanununa aykırı olarak sanayi alanına çevirmek
 
Shell A.Ş.’ye ait 9 adet tankın ÇED raporu olmaksızın kanuna aykırı olarak ruhsata bağlanması
 
Çenesuyu A.Ş.’nin ihalelere kanuna aykırı olarak girmesi ve kaynağı belli olmayan 8 milyon 879 bin 354 TL ilgili usulsüzlük
 
Kullanılan akaryakıt miktarındaki artış
 
Birçok harcamada kanuna aykırı olarak yapılan usulsüzlükler
 
Yanlış hesap ve usulsüzlüklerle 2012 yılında belediyeyi 1 milyon 435 bin TL zarara uğratmak gibi,
 
Vuku bulmuş olması halinde ciddi ceza-ı müeyyide gerektirecek iş ve işlemler nedeni ile şahsımın ve belediyedeki ilgili arkadaşlarımın suç işlemediği ve soruşturulmaya gerek olmadığı yüksek mahkeme tarafında açıkça belirtilmiştir.
 
Bu durumda, Ali Haymanalı’nın bu iddiaları tekraren gazetelerde yayımlatması, yalanlarının yüksek mahkeme tarafından resmen iftira olarak ilan edilmesi anlamına gelmektedir. Hukukta bir kaide vardır; müdde-i iddiasını ispatla mükelleftir, ispat edemeyen müfteridir. Ali Haymanalı, partisinden almış olduğu terbiye üzerine çamur at izi kalsın siyaseti yapmaktadır.
O halde Haymanalı, ben dahil pek çok insanın üzerine bulaştırmak istediği çamura bulanmıştır.
Bu sebeple Haymanalı, yüksek mahkeme tarafından müfteri olarak ilan edilmiş olmuyor mu?
Haymanalı bu iddialarının reddedilmesi ile kendini yüksek mahkemeye müfteri olarak ihbar etmiş olmuyor mu?
 
Mahkeme tarafından yalan olduğu kesinleşen iddiaların aksine; yalnızca her belediyede olabilecek ve sadece idari soruşturma gerektirecek konulardan dolayı soruşturma izni verilmiştir. Kesinleşmiş bir ihmal yâ da kusur söz konusu değildir. Soruşturma izni verilen iddialar hakkında da mahkemece yapılacak incelemeler  sonucu haklı bulunacağımıza dair inancım tamdır.
 
Kaldı ki ön incelemeci olarak görevlendirilen Mülkiye Baş Müfettişi’nin raporlarında da konularla ilgili bir suiistimal veya usulsüzlük olmadığı çok net bir şekilde belirtilmiştir. Yapılan her iki uygulamada da kamu zararı olmadığı gibi kişi menfaati de söz konusu edilmemektedir.
 
Belediye başkanlığı yaptığım dönemdeki gibi şu anda da kutsal bir mesleği onurumla sürdürmekteyim. Aziz devletimize ve milletimize kamusal alanda hizmet etmeye devam ediyorum.
 
Hakkımda çıkan mesnetsiz iddialar için şunu söylemek isterim: Aziz Alemdar ne yerini ne yurdunu taşımıştır ve devletine hiç ihanet etmemiştir. Devletten kaçırılacak eylemlere girmek ve devletin içinde halen vazifeye devam etmenin izahını kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. 
 
Adaletin er ya da geç yüksek mahkeme kararında olduğu gibi, yine doğru ve haklının yanında olacağı muhakkaktır.
 
Allah’ın (cc) koyduğu kanun gereği, doğrular ve gerçekler asla gizlenemez.
 
Saygılarımla 
Dr Aziz ALEMDAR
 
Son Güncelleme: 22.04.2016 09:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner554

banner482