banner608
banner609
20 Ekim 2015 Salı 12:32
AKP iktidarı 1 Kasım’da bitecek
banner610

 

Haber: Oğuzhan Aktaş 

 

Konuşmasına AKP’nin Gebze’de yaptığı mitingle başlayan Haydar Akar; “ yok saydıkları Gebze’de 6.sıra adayları oradandı ama ne kent ne de o bölge ile ilgili bir konuya vakıf olmaması nedeniyle 6. sıradan çıkarıldı. Teröre tepki mitingleri adıyla miting düzenliyorlar ama Tunceli’den şehit haberi gelmesine rağmen şarkılarla adeta bir panayır havasında miting düzenlediler.

 

O CAMİ İLK KEZ KAPATILDI

Onların şarkıları bir ömür sürebilir ancak iktidarları 1 Kasım’da sona erecek. AKP aynı gün miting için Gebze’de camiyi bile kapattı. Hani dini istismar ederek diyorlardı ya CHP’ye saldırıyorlardı ya, şimdi kendi hallerine baksınlar. Seçim beyannamelerini halka göre düzenlediklerini söylüyorlar.

 

Başbakan utanmadan çıksın ve CHP’den kopyaladıklarını söylesin. Böyle kelime oyunlarına gerek yok. 7 Haziran öncesi kaynak yok diyorlardı, koltukları sallanmaya başladığı zaman kaynağın farkına vardılar. Her şeyi seçim kaygısıyla yapıyorlar. Halk için değil, saray için çalışıyorlar. Kocaeli’de bir enkaz devraldıklarını söylüyorlar ama bakıldığında bizim yaptıklarımızı satarak yerine sadece çiçek böcek yaptılar.

 

400 Can Aldılar

Haziran seçimleri sonrası 400 vekil istiyorlardı  bunu alamayacaklarını anlayınca 400 can aldılar. Utanmadan barıştan bahsediyorlar. Mısır’da Esma’ya gözyaşı dökenler şehidin tabutunun önünde miting yapıyor. Ankara’ya 4 gün sonra gidebiliyorlar.

 

RAPOR 12 AYDIR SAKLANIYOR

 

Kent konut 2008 yılında Sosyal ve toplu konut yapmak üzere kuruldu. Alt gelir grupları engelliler denilerek oluşturulan bu sosyal sorumluluk abidesi sosyal sorumsuzluk ve yolsuzluk olayları ile adını duyurdu.

AKP eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in 2014 yılın Temmuz aylarında Kent Konut’dan 3 ev 1 işyerini indirimli haksız bir şekilde aldığı iddiaları gündeme gelince Ağustos ayında 3 Müfettiş  eski genel müdürler Mustafa Bayraktar, Metin Kalafat, Bahattin Yanık ve mevcut genel müdür Yalçın Özön döneminde kimlere ve ne miktarda haksız indirim yapıldığını araştırmak üzere görevlendirildi.

3 Müfettişin 4 ay sonunda hazırladığı rapor yaklaşık 12 aydır sır gibi saklanıyor.  Rapor sonrası Kent Konut’ta başlatılan operasyonda ilk olarak,  8 kişiye fatura kesildi.

 

CİVELEK’İN GÖNLÜ ALINDI

 

Mahmut Civelek’in referansı ile genel müdür yardımcısı yapılan ve Civelek ile ilgili özel indirimli daire satışlarını programladığı iddia edilen Yasin Akın görevden alındı.  Civelek’in sahip çıktığı Akın Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Belde AŞ’ye gönderildi. Akın’ın işine son verilmeyerek, Civelek’in gönlü alınmış oldu.  Ardından Bilgi İşlem ve Lojistik Müdürü Hayati Yılmaz ve Etüt Proje Müdürü Dursun Beyhan’ın Kent Konut ile ilişkisi kesildi. 

 

Birkaç gün sonra Satış ve Pazarlama Müdürü Emine Zer ile Finans Muhasebe ve İnsan Kaynakları Müdürü Çiğdem Yılmaz’ın işine son verildi.  Planlama İhale ve Hakediş Müdürü Kadir Kandemir, Şantiyeler Müdürü Erhan Coşan ve Satın Alma Müdürü Mehmet Akkaya’ya “güle güle” dendi. 

 

KENT KONUT’TA YOLSUZLUĞA SESSİZ KALIYORLAR

 

Tüm AKP’li yetkililere Kent Konut peşkeş çekilmiş durumda. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu eğer konuştuğu kadar mertse çıksın ve basın toplantısı düzenlesin. Kent Konut A.Ş. soruşturmasında neler döndüğünü kamuoyuna açıklasın. Fakat bunların lider dedikleri kişinin bilindiği gibi sır küpleri var. Bunlar da onu örnek alıyorlar ve Kent Konut soruşturması gibi pek çok konuda sır küpleri oluşturuyor, yolsuzluklara sessiz kalıyorlar.

 

TİCARİ SIR DENİLİYOR

 

Ağustos 2015’te yine İçişleri Bakanlığı Bilgi Edinme’den soruşturma sonucuna ilişkin bilgi talep ettik, Bu hafta cevaplandı ve iddiaların Baş Aktörü Mahmut Civelek’in kardeşi İsmail Civelek’in imzası ile yine Ticari Sırlar dillendirilmiş Bilgi Edinme Kanunun 19 .maddesi gereği; nedir bu kişilerin özel hayatına açıkça haksız müdahale edileceği, kişilerin ve soruşturmayı yürüten görevlilerin hayatını ve güvenliğini tehlikeye sokacak, soruşturmanın güvenliğini tehlikeye düşürebilecek bilgiler ve gizli kalması gereken bilgi kaynağının açığa çıkacak olması nedenleri sıralanmış ve soruşturmanın selameti açısından bu aşamada cevaplanamayacağı daha sonra benimle ve kamuoyu ile paylaşılacağı belirtilmiştir.

 

 

22 MİLYON RESMİ YOKSULUMUZ VAR 

Öncelikle Milletin aklı ile dalga geçen bu zihniyetin çöküşüne hep beraber şahit oluyoruz. Yaklaşık bir buçuk yıldır süren soruşturma sürecinde 2 Başbakan, 2 Cumhurbaşkanı ve 3 İçişleri Bakanı değişti ancak geldiğimiz nokta kent konut da aynı. Yasaklar bugün yasak olmayan ne var basına yazmak yasak, emekçilerin anayasal hakları olan sendikalaşma yasak( sendikalaşma bugün yüzde 9, özel sektör de yüzde 1), öğrenciye fikirlerini açıklamak yasak, yürüyüş yapmak yasak, bir arada toplanmak yasak, toplanırsanız can güvenliğiniz zaten yok. İnternet o da yasak, telefon zaten dinlenmediğini düşünen yok. Yoksulluk mu devlet resmi olarak açıklıyor ülkemizde 22 milyon yoksul var. Yani bunlar bırakın mücadele etmeyi boğazlarına kadar batmışlar.

 

SORUŞTURMANIN BİR ÖNEMİ KALMADI

 

Zaten artık bu soruşturmanın bir önemi değeri de kalmamıştır. Kamuoyu vicdanında mahkum olmuşladır. Eğer temiz olsalardı 1 yıl değil 1 gün beklemeden açıklanabilirdi. Demek ki açıklayacak yüzünüz ve yüreğiniz yok.. Yani ülkenin Cumhurbaşkanı kalkıp devletin kurumunun başkanına Sır küpüm derse e bunlarda ondan aşağı kalmaz sır ülkesi haline geliriz. Ancak bunlar sır olarak kalmayacak önümüzde bir seçim var ve kurulacak CHP iktidarı ile bu ülkede sır kalmayacak, yolsuzluk kalmayacak, yoksulluk kalmayacak, terör kalmayacak en önemlisi diktatör de kalmayacak.

 

 

ÇAKMA DEĞİL BABAYİĞİT BİR BAKAN ARIYORUZ

 

Halıdere Taş Ocağı; 5 aydır bu taş ocağı ile ilgili girişimlerde bulunuyorum, birileri de kalkıp ‘vicdanım kanıyor, yüreğim yanıyor’ dedi, Fikri de ‘kapatacağız’ dedi… Dün bakıyoruz Başkan Karaosmanoğlu vatandaşı suçlayıp ne yapalım yolu mu kapatalım diyor, Başkan siz yol vermediniz mi bu ocağa nasıl yol verdiysen yolu da kapat, halka maden söz verdin yok araştırıyoruz mahkemeye verdik gibi geç yaptığınız soruşturmaları işte görüyoruz kent konut devam ediyor, samimi olun. Sözünüzün eri olun, Fikri bey yerli otomobil deyip bir babayiğit arıyor, valla biz de çakma değil bir babayiğit bakan arıyoruz sözünde duracak ve bu taş ocağı ile ilgili gereğini yapacak.

 

 

KOCAELİ İSTANBUL’UN VAROŞU OLDU

 

Sungurlu barajına ve su kaynaklarının kullanımına. İstanbul şehrimizi rehin almış İSKİ’den izinsiz Kocaeli’de bir yatırım yapılamıyor. 2015 yılı yatırım planına alınan 5 gölet projemiz İSKİ tarafından izin verilmediği için iptal ediliyor. Kandıra’da ki vatandaşa İSKİ tarafından tutanak tutuluyor. İSKİ’den izin almadan Kocaeli’ye su adına bir çivi çakılamıyor. Bakın Limanlara, Derince Limanına 450 bin M2 lik dolgu yapılacak önce Konteyner parkı yapılacak dendi dolgu alanının üzerine şimdi yakıt tanlarının yerleştirilmesinden bahsediliyor ve Derince’nin altına Bomba yerleştiriliyor.

 

 

CENGİZ TOPEL’İ ÇALIŞTIRAMADILAR

Cengiz Topel’e çalıştırmayı başaramadılar, biz yıllar önce İLS ve VOR cihazlarının eksikliğini ve yapılması gerekenleri sözlerken onlar pırpır uçaklarla bakan indirip şov yapmaya devam diyorlar. Açılış sayısını hatırlayan var mı? Son olarak ülkenin geldiği noktaya bakmak gerekiyor sadece 7 Haziran sonrası terör saldırıları sonucunda 150 asker ve polisimizi şehit verdik. Ankara ve Suruç başta olmak üzere meydana gelen terör eylemlerinde 234 sivil vatandaşımız hayatını kaybetti. Yani 384 kişi yaşamdan koptu. Kendilerine Allahtan rahmet diliyorum. Yüzlerce de yaralılarımız var. Ama bakıyorsunuz ‘güvenlik zafiyeti yok’ diyen bir İçişleri Bakanı var. Asıl zaafiyet o İçişleri bakanının o koltukta oturmasıdır.

 

 

AKP’YE OY İÇİN BİR NEDENLERİ YOK

 

Artık ülkemizde ve Kocaeli’deki vatandaşlarımızın AKP’ye oy vermek için bir nedenlerinin olduğunu düşünmüyorum. Yıllardır vatandaşlarımız bunların dindar oldukları için oy verdiklerini söylerken bugün dini nasıl istismar ettikleri ve dini kendi bireysel istikballeri için nasıl istismar ettiklerini net olarak ifade ediyorlar. Buradan her gün her fırsatta sahte açılışlar yapan bakanlarına yöneticilerine soruyorum. Bu kentin trafik problemini mi çözdünüz? Bu kentin hava ulaşımını mı çözdünüz? Bu kentin liman problemlerini mi çözdünüz?

 

13 YILDIR BAŞKA ÜLKEDE Mİ YAŞIYORSUNUZ ?

 

Bu kentin demiryolu ulaşımını mı çözdünüz? Yine soruyorum, Bu ülkenin temel hangi problemini çözdünüz? Bu ülkede terörü mü çözdünüz? Bu ülkede İşsizliğini mi çözdünüz? Bu ülkede yaşayan Emeklilerin problemini mi çözdünüz? Bu ülkede yaşayan Taşeron problemlerini mi çözdünüz? Bu ülkede Emeklilikte yaşa takılanların problemini mi çözdünüz? Bu ülkede Öğrencilerimizin yurt problemini mi çözdünüz? Bu ülkede Yoksulluğu mu çözdünüz? Bu ülkenin Cari açık problemini mi çözdünüz? Merak ediyorum 13 yıldır vatandaşlarımızın hangi temel problemlerini çözdünüz. 13 yıldır siz başka ülkede mi yaşıyordunuz?"

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner596

banner599

banner482