banner598
banner608
banner654
24 Temmuz 2016 Pazar 11:34
Özdağ yönetimi, kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor!
banner610
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından haziran ayında ilimiz merkezli 7 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan isimlerden olan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, çıkarıldığı mahkemece kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Yurt dışına çıkma yasağı da bulunan Özdağ, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası düzenlenen operasyonda tekrar gözaltına alınmıştı. İlk operasyonda kelepçe takılan tek isim olan Özdağ’a, bu kez ters kelepçeleme yapılmıştı. Murat Özdağ ve onunla birlikte gözaltına alınan 40 kişiden 22’i dün tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Kanlı darbe girişimine iştirak suçu nedeniyle mahkemeye sevk edilen Özdağ’ın tutuklanma sebebi konusunda kafa karıştıran bir açıklama yapıldı.

KORUMA TEDBİRİ İDDİASI
Özdağ Grup Yönetim Kurulu’nca yapılan ve çalışanlar tarafından sosyal medyada paylaşılan yazılı açıklamada, Özdağ’ın bu suçtan beraat ettiği ileri sürüldü.  Açıklamada, “Bir ay önceki gözaltına alınma süreci neticesinde, mahkeme kararı  ‘delillerin yetersizliği nedeni ile adli kontrol şartı ile serbest kalması’  hükmünü içermekte idi. Şu an Murat Özdağ hakkında tutuklanma kararı çıkmasının nedeni; mevcut halin, ülkemizdeki OHAL durumundan dolayı tutuklu olarak devamlılığına dönüştürülmesidir” dendi. Mahkeme kararından alıntı yapıldığı iddia edilen şu ifade de açıklamada dikkat çekti: “08/06/2016 tarih ve 2016 /211 sayılı sorgu işleminde adli kontrol altına alınmasına karar verilen Murat Özdağ’ın koruma tedbiri olarak tutuklanmasına karar verilmiştir.”

İŞTE GERÇEK KARAR
Ancak mahkeme heyetince verilen asıl gerekçede ise darbe teşebbüsünün FETÖ/PYD silahlı terör örgütü tarafından planlanıp en kanlı şekilde icra edildiğinin anlaşıldığı, Özdağ’ın darbe eylemini gerçekleştiren bu örgüte mensup olduğu gerekçesiyle yürütülen soruşturmada yapılan üst aramasında, üzerinden silahlı terör örgütü lideri tarafından kutsandığı şeklinde özel anlam yüklenen, dörde katlanmış 1 Dolar çıktığı, Ayrıca müşteki H.E. ile bilgi sahibi E.Y.’nin ifadelerinde Murat Özdağ’ın, FETÖ’nün ilimizdeki mütevelli heyetinde yer aldığını beyan ettiği ifade edilerek, “MASAK raporundan hareketle kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren delillerin mevcut olduğu, tutuklama talebine konu edilen suç, ilgili eylemin vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, öngörülen ceza miktarının yüksek oluşu, suç ve şüpheli hakkında delillerin henüz toplanmamış olması, atılı suçların CMK’nin 100/3a maddesinde belirtilen ve tutuklama nedeni varsayılan katalog suçundan oluşu, öngörülen ceza miktarı ile talep edilen tedbir karşılaştırıldığında tutuklama talebinin bu aşamada ölçülü kabul edilmesinin gerektiği ve adli kontrol uygulamasının yetersiz kalacağı kanaatiyle tutuklama koşullarının oluştuğu kabul edildi” denildi.  

O DOLARLARDAN ÇIKTI
Evet, verilen karar ortada. Özdağ’ın üst aramasında çıkan şifreli dolar ve iki ismin Özdağ hakkında “FETÖ’nün ilimizdeki mütevelli heyetinde yer alıyor” şeklindeki ifadeleri, mahkeme heyetince dosyaya alınmış durumda. Ve Özdağ’ın beraat ettiğine dair bir karar söz konusu değil. Buna rağmen kamuoyuna Özdağ’ın beraat ettiğine dair, karar metni adı altında bir yazı süren Özdağ Grup Yönetim Kurulu üyeleri, sanırız kamuoyunu yanılmaya çalıyor.
 
İŞTE ÖZDAĞ GRUP YÖNETİM KURULU’NUN O AÇIKLAMASI:

Murat Özdağ’ın tutuklama kararı ile ilgili bilgilendirme:
Gündem konusu olan şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ’ın tutuklanması ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve uzun süredir hasımlarınca aleyhinde yürütülen algı operasyonun anlaşılması için vatanını seven gerçek yurttaşlarımızın vicdanına sunmak üzere bu bilgilendirilmenin yapılması hâsıl olmuştur.
Haziran ayı başında ülkemizin birlik ve beraberliğini, halkın iradesini yıkmak isteyen FETÖ /PDY terör örgütü hakkında yapılan soruşturmalar gereğince, her alnı ak, namuslu ve vatansever Türk Vatandaşı gibi Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Özdağ da ifade vermeye çağrıldığında yurtdışında olmasına rağmen tereddüt etmeden gelip ifadesini vererek vatandaşlık görevini yerine getirmiştir.
Ancak ilimizdeki başarılı ticaretini ve kariyerini yıkmayı hedef alan art niyetli kişiler, aslı olmayan iddialarıyla kamuoyunu yanıltmaya ve şahsını, vatanına ihanet edenlerle iç içe göstermeye çalışmışlardır.
Bu bağlamda; basında da yer aldığı üzere gözaltına alınanlar 309. maddeden ( kanlı darbe girişimi iştirak suçu)  mahkemeye sevk edilmişlerdir; ancak Murat Özdağ bu maddeden BERAAT etmiştir.
Tutuklanma sebebi ise; 
Bir ay önceki gözaltına alınma süreci neticesinde, mahkeme kararı  “delillerin yetersizliği nedeni ile adli kontrol şartı ile serbest kalması” hükmünü içermekte idi. Şu an Murat Özdağ hakkında tutuklanma kararı çıkmasının nedeni; mevcut halin, ülkemizdeki OHAL durumundan dolayı tutuklu olarak devamlılığına dönüştürülmesidir.
Yargı organı ve ona bağlı mahkemeler, suçluyla suçsuzu, vatan haini ile halkın iradesine bağlı, vatanını seven yurttaşı birbirinden ayırabilmesi için hizmet veren devlet kurumlarıdır. Bu dönemde hainlerin korkması ve alnı açık vatandaşların suçsuzluğunun kanıtlanması süreci başlamıştır. Bu sürecin sonunda Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Özdağ'ın da suçsuzluğunun, devletine bağlılığının ve halkın iradesine inancının Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerince tescilleneceğine bir nebze olsun kuşkumuz yoktur.
23.07.2016 tarihli mahkeme kararının metni;
KARAR
1- Yukarıda açık kimlik bilgileri olan şüpheli Murat Özdağ’ın soruşturma konusu anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme suçu bakımından, üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetine rağmen şüphelinin 15/07/2016 tarihi ve sonrasındaki süreçte kanlı darbe girişimine iştirak ettiği hususindeki delillerine rastlanmamış olup, şüpheli ifadesi mevcut delil durumu suç vasfı veya delil durumunun şüpheli lehine ileride daha fazla değişme ihtimali, işin önemi ve ölçülülük ilkesi de dikkate alındığında bir tedbir uygulanması koşullarının oluşmadığı anlaşılmakla; hakkındaki tutuklama talebinin REDDİNE, tutuklama kararı verilmediğinden, CMK’nın 101/4. maddesi gereğince soruşturma konusu suçtan derhal bırakılmasına,
Ancak; 08/06/2016 tarih ve 2016 /211 sayılı sorgu işleminde adli kontrol altına alınmasına karar verilen Murat Özdağ’ın koruma tedbiri olarak tutuklanmasına karar verilmiştir.
Değerli kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.
Saygılarımızla,
ÖZDAĞ YÖNETİM KURULU

Son Güncelleme: 25.07.2016 22:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482