banner560
banner573
banner572
23 Nisan 2015 Perşembe 15:34
Bahri Yavuz net konuştu
banner508

Bahri Yavuz net konuştu

1-KONGRE OLMAYACAK

2-YENİ TEKNİK ADAM İL DIŞINDAN OLACAK

3-İLK OLARAK 5 OYUNCU İLE YOLLAR AYRILACAK

4-İSMETPAŞA'NIN YIKILMAMASI İÇİN KENT OLARAK SAVAŞACAĞIZ

5-KEV TESİSLERİNDEN UMUTLUYUM. TOKİ'Yİ DEVREYE SOKMAYA ÇALIŞIYORUZ.

6-15-18 ARASI OYUNCU KESİN KALACAK

7-BEŞ KONUDA İÇİM ACIDI

8-HATALARIMIZ TABİİ Kİ OLDU

9-BAŞARIDA DA BAŞARISIZLIKTA DA HEPİMİZ SORUMLUYUZ

10-BÜYÜK KOCAELİ PİKNİĞİ DÜZENLEMEK İSTİYORUZ

11-50. YILIMIZDA BÜYÜKLÜĞÜMÜZE YAKIŞIR BİR SEZON GEÇİRECEĞİZ

 

Yaklaşık 4 saat sürdü

 

Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz yaklaşık 2 hafta sonra basının karşısına çıktı ve gündeme dair bir çok konuya aydınlık getirdi. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda gündeme dair tüm konulara açıklık getirildi.

 

Yeni hoca il dışından

 

Başkan Yavuz kongreye gitmeyeceklerinin altını çizdi ve yönetim kurulundaki ekip ile yola devam edeceklerini vurguladı. Teknik adam tercihlerinin il dışından olacağını, KEV Tesisleri ile ilgili TOKİ'nin devreye girmesi için çalıştıklarını, takımın iskelet kadrosunun korunacağını, sezon içinde canını çok sıkan 5 konunun yer aldığını, taktiksel ve yönetimsel olarak hatalarının olduğunu, öğrenciler için yeni sezon öncesinde bazı projeleri hayata geçirmek istediklerini belirtti ve Kocaelispor'un kuruluşunun 50. yılında yine camianın büyüklüğüne yakışır bir kulüp olacaklarını ifade etti.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

50. YILIMIZDA CAMİAMIZA LAYIK OLACAĞIZ

 

Kocaelispor'da Başkan Bahri Yavuz düzenlediği basın toplantısında tüm sezonu değerlendirdi ve camianın merak ettiği tüm konulara açıklık getirdi. İsmetpaşa Stadı'dan KEV Tesisleri'nde gelinen noktaya, yeni teknik adam tercihinden kadro mühendisliğine, alt yapıdan bu sezon yaşadığı hayal kırıklıklarına kadar ayrıntılı bir toplantı yapan Yavuz'un, geçen 2 haftalık süreçte toplantı için hayli sıkı çalıştığı da dikkat çekti.

 

İşte Bahri Yavuz'un basın toplantısındaki tüm detaylar...

 

23 Nisan, Regaip Kandili, taziye ve geçmiş olsun mesajları ile başladı

 

Bir restoranda kahvaltılı olarak düzenlenen toplantıya Sportif Direktör Rafet Kırgız, yönetim kurulu üyeleri Yaşar Can, Prof. Dr. Cumhur Cevdet Kösemenli, Ceyhun Hoşdil, Çağrı Alpaslan, ilimiz görsel ve yazılı medyaların spor müdürleri ile muhabirleri katıldı. Başkan Yavuz ilk olarak bir kaç konuya değinerek şunları söyledi. "TBMM'nin açılışının 95. yıl dönümünü kutluyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına rahmet diliyoruz. Bugün aynı zamanda Regaip Kandili. Tüm Müslüman aleminin mübarek kandilini kutluyoruz.

 

Gazeteci arkadaşımız Ahmet Akay'ın babası vefat etmişti. Merhuma Allah'tan rahmet, Ahmet ağabeyimize ve merhumun sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Kocaelispor'un eski futbolcularından Moshoeu (Moşe) vefat etti. Camiamızın unutamadığı, çok sevdiği bir isimdi. Kocaelispor'a çok hizmetleri oldu. Kulübümüz olarak rahmet diliyoruz. Kocaeli'nin duayen isimlerinden Bünyamin Akman kalp ameliyatı oldu. Yanına gittim, ayağa kalktığını gördüm. Sevindim. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz. Yarın 24 Nisan. Kulübümüzün kuruluşunun 50. yılına giriyoruz. Bu yılı kulübümüze yakışır bir şekilde kutlayacağız" şeklinde konuştu.

 

Kongre kararı alınmayacak

 

Kongre kararı almayacaklarını belirten Başkan Yavuz "Dönem yeni başladı. Hata yapmamamız gerekiyor. Kayhan Hoca'dan aldığımız raporlar var. Oyuncularımız ile ilgili sadece saha içi değil, saha dışı da gözlemlerimiz var tabii ki. 5-6 oyuncumuza teşekkür edeceğiz. Teknik kadro ile ilgili gelişmelerimiz olacak. Bu belli olsun yolumuzu daha net bir şekilde çizeceğiz. 15-18 arası bir oyuncu grubumuz kalacak. Teknik ekip ile ilgili olarak da kısa süre içinde gelişmeler olacak. Yeni hocamız il dışından olacak. Önümüzde uzun bir süreç var. Çok dikkatli hareket edeceğiz. Kongre ile ilgili de bir düşüncemiz yok. Aynı şekilde mücadelemize devam edeceğiz.

 

Kolaycılığı seçmedim

 

Eski antrenör Kayhan Çubuklu ile ilgili gelen eleştirileri yanıtlayan Yavuz "Sezonun bitimine 4-5 hafta kala Kayhan Hoca ile yolları ayırmak çok kolaydı. Sorumluluğu üzerimden atabilir -Hocam çok baskı var- diyerek kendimi kurtarabilirdim. Biz risk aldık. Evet, eksikler var. Şampiyon olamamamızın faturasını kişilere indirgeyemeyiz" dedi.

 

KEV ile ilgili doğru yoldayız

Gündemin en önemli konularından birisi olan KEV Tesisleri ile ilgili gelinen noktayı değerlendiren Yavuz "Tesislerimiz ile ilgili olarak 3-4 görüşme yaptık. İmar durumunun değişmesi pek önemli değil. KEV siyasi yapı olarak görülüyor. Bu gerçek. Çözüm önerimiz vardı ve bunu ilettik.

 

Bu işin TOKİ kanalı ile olup olamayacağını tartıştık. Onların imar hakkı var. Bunu hiç kimseye sormadan yapabilirler. Önemli bir yol aldık. Çalışmalar devam ediyor. Hep birlikte ortak doğruyu bulmaya çalışıyoruz. Bugün söyleyemeyeceğim hususlar var. Hissiyatımız her şeyin yolunda olduğu yönünde. 30 Mayıs'a 40 gün kaldı. 1 hafta daha zamana ihtiyacımız var." dedi.

 

Stat yıkılırsa Bİ-MER'e derdimizi anlatacağız

 

İsmetpaşa Stadı'nın son durumu ile ilgili görüş bildiren Yavuz "İsmetpaşa Stadı'nda oynamaya devam etmek için gerekli girişimleri yaptık. Vali'mize diğer illerdeki örnekleri ilettik. Konuya hakim. Ancak şehrin menfaati bunu yani yeni stat bitmeden eskisinin yıkılmayacağını gerektirir.

 

Çünkü bu sezon 12-13 bin ortalamaya oynadık. Kentimizde bu kadar büyük ikinci bir stat yok. Stat yıkılırsa Bİ-MER'e derdimizi anlatacağız. Gerekirse 1000 teneke boya alır, İsmetpaşa Stadını kendimiz boyarız. Önemli olan şehrin ne kadar arkamızdan geleceğidir" şeklinde konuştu.

 

Vicdanen rahatız

Giriş konuşmasından sonra tüm basın mensuplarından tek tek sorular istendi. Gündeme dair tüm sorular Başkan Yavuz'a iletildi. Başkan Yavuz soruları not aldıktan sonra ilk önce sezonun değerlendirmesine geçti. 19 Mayıs ve 28 Haziran'daki kongrelerde yaptığı açıklamaları hatırlatan ve o kongrelerde taahhüt ettikleri tüm maddeleri gerçekleştirdiğini, kesinlikle şampiyonluk sözü vermediğini belirten Yavuz, fiziksel, maddi ve manevi olarak yıprandıklarını, bu anlamda da kendisinin ve yönetim kurulu arkadaşlarının vicdanen çok rahat olduğunu ifade etti.

 

Yavuz öte yandan, şehrin her noktasında insanların kendilerini kucakladığını söyledi ve en önemli unsuru yani güven unsurunu yeniden inşa ettiklerini belirterek "İnsanlar zaten Kocaelisporluydu. Biz bu duyguyu harekete geçirmelerine yardımcı olduk" şeklinde konuştu.

 

Menajerim ile görüşün denildi

Sezon öncesinde çok zor şarlarda bir kulüp aldıklarının altını çizen Başkan Yavuz "Zor şartlar içerisinde bir kulüp aldık. Nelerle karşılaşacağımızı biliyorduk. Kısacası hazırlıklıydık. Sezon öncesinde 30'dan fazla oyuncumuz vardı. 7-8 tanesi kağıt üzerinde sporcumuzdu.

 

Bizim ile hiç anlaşma yoluna gitmediler. Birçok oyuncumuz güvensizlik yaşadığı için ayrıldı, bazı oyuncularımızla da teknik kadro tercihi nedeni ile yollarımızı ayırdık. A2'den beğendiğimiz oyuncuların birisi bize -Menajerim ile görüşün- dedi, bir diğeri ise -Ne kadar para vereceksiniz. Ona göre kalayım- dedi. Bu arkadaşlarla da yolları ayırdık" dedi.

 

Kahraman bakkal dedik, süper marketten alışveriş yaptık

Her konuda  halkı bilinçlendirmek için çalıştıklarını ifade eden Yavuz "Sıfırdan kadro kurduk ve bir buçuk ayda bu kadronun yapılanması kolay değildi. Eleştirilerin bazılarına katılıyoruz. Tabii ki eksik ve kusurlu yönlerimiz oldu. Ortadaki başarı ya da başarısızlık tek bir kişi ya da konuya bağlanmamalı. Hepimiz bu işin içindeysek sorumluyuz. Hem alt yapı hem de KEV Tesisleri ile ilgili halkımızı bilinçlendirmek istedik. Hiç bir şeyden şikayetçi olmadık. Ancak kent olarak biz güçlüyü savunduk.

 

Kahraman bakkal dedik, süper marketten alışveriş yaptık. 14 ayrı yerde antrenman yapmamıza ve birçok sorunla karşı karşıya kalmamıza rağmen her şeyi içimizde çözmeye çalıştık. Ne yazık ki 2 saat oturup sohbet edebileceğimiz yerimiz bile yoktu. Grubumuzda bir çok takım -Belediyespor- ile bitiyor ve imkanları bizden çok daha iyiydi. Ben ve arkadaşlarım, her şeye göğüs gerdik, halkımızdan da aldığı güçle ekonomik anlamda verdiğimiz sözleri ve devlete ait yükümlülüklerimizi yerine getirdik." şeklinde konuştu.  

 

Alt yapımız pırıl pırıl

Başkan Yavuz alt yapıda da kısa sürede çok iyi organize olduklarını belirtti ve "U-19'larda 20, U-17'lerde 20, U-16'larda 20, U-15 ve U 14 25'er oyuncumuz var. Futbol okulu da dahil olmak üzere 120'ye yakın oyuncuya sahibiz ve tüm yaş gruplarımız hemen hemen 1 yaş daha küçük. Tüm yaş gruplarımızda başarılı bir sezon geçiriyoruz. U-17'de Türkiye şampiyonasında gittik ve ilk tur grup finalini kentlimiz Demirspor ile oynadık. Bu yapıyı 6 ayda kurduk.

 

Teoman Gencal, Hakan Coştu ve İsmail Kolaylı arkadaşlarım ile Aydın Günaydın'a hocama çok teşekkür ediyorum. Aydın Hoca'mızın ismini kalın şekilde çizmek istiyorum. Çok emek ve mesai harcıyor. Sağ olsunlar var olsunlar" dedi.  

 

Kulüp tarihinde bir çok ilk yaşattık

 

Yönetim olarak bir çok ilk gerçekleştirdiklerini belirten Yavuz  "Bu takım suyunu para ile aldı. Bu bir ilkti. Biz bir şey talep etmeden eczacı ağabeyimiz Vecdi Cihangir gibi aslan Kocaelisporlular kazandık. Lisanslı ürünlerimizi halkımız ile buluşturduk. Tüm organizasyonu tamamı ile kendimiz yaptık.

 

Gelebilecek hacizleri önlemek için ürünlerimizi kulüp binamızda dahi tutamadık. Konu ile ilgilenen yöneticimiz Ceyhun Hoşdil'e teşekkür ediyorum. Yeni sezon öncesinde ve öğrencilerimiz için resim, kompozisyon ve şiir yarışmaları düzenlemek istiyoruz. Büyük Kocaelispor pikniği düzenleme girişimimiz var. Yakın zamanda bu konuları da netleştireceğiz" diye konuştu.

 

Haklılığımız ortaya çıktı

 

Tekirdağspor ile oynanan son maçta kendilerine saatlerce küfür edildiğini belirten Yavuz "8 Aralık Pazartesi günü Tekirdağ maçını oynamak zorunda kaldık. 10 binden fazla Kocaelisporlu stada koştu. İlk Tekirdağ maçın öncesinde yapılan oyunu anlatmaya çalıştım. Sesimiz yeterince çıkmadı. O günlerde bizi haksız gördüler. Eleştirdiler. Son Tekirdağ maçında 4 saat küfür yedik. Hayatımda bu kadar uzun süre küfür yediğimiz başka bir hatırlamıyorum. Son maçta yaşananlar şunu ortaya koydu ki, ilk maçta biz çok haklıymışız" dedi.

 

Kocaelispor sokağın oldu

 

Başkan Bahri Yavuz sokağın takımı olduklarını belirtti "8 Şubat'ta amatör maçta seyirci rekoru kırıldı. Müftümüzden, basınımıza, taraftarımızdan esnafımıza herkes olaya sahip çıktı. Haftanın 7 günü Kocaelispor konuşuldu. Seçimler bile ikinci planda kaldı. Okullarımızdan yıllar sonra davetler aldık. Her şeyden önce kendi kaynaklarımız ile bu yapıyı yönetebileceğimizi gösterdik.

 

Şeffaflık konusunda açıklama getiremedik. En küçük bir kaynak bilgisi sonrasında stada avukatlar geldi. Stat gelirlerimize el koymaya çalıştı. Mayıs sonunda yapacağımız Mali Genel Kurul'da nelerin olup bittiği herkes okuyacak. -Sokağın Kocaelispor'u olmak istiyoruz, siyasete yaslanmayacağız- dedik. Öyle de oldu. Evet, siyasilerden sıcak dokunuşlar isteyeceğiz ancak bu kulübü halkımız yönetecektir. Bu kulübün daha fazla emeğe ve mücadeleye ihtiyacı var" dedi.

 

Bizi kandırdılar

Başkan Bahri Yavuz kandırıldıklarını bu sözlerle dile getirdi. "Bildiğiniz gibi KEV Tesisleri sezon öncesinde tarlaya dönmüştü. 7 ay boyunca, yani tesisler hazır hale gelene kadar düzenli bir antrenman sahası bulamadık. Göçebe gibi gezdik. -U-13 takımımız gelecekti- denilerek tesisin kapıları yüzümüze kapandı. -Çim biçme makinemiz var ama, kullanacak adamımız yok- denildi. Kısacası bizi kandırdılar. 11.30'da yerimiz belli değilken 13.30'daki antrenman için oyuncu topladık. 14 ayrı sahada çalıştık. Bu günlerde bize el uzatanları da tabii ki unutmadık" dedi.

 

2 maç berabere kaldık kent sustu

Tekirdağ Emniyet Müdürünün bir sorusuna yanıt verememelerinin çok üzücü olduğunu dile getiren Yavuz "İçimi sızlatan olaylardan birisi de şu. 9755 öğrencimize kalem, silgi ve ayraç dağıttık. Tüm imkansızlıklara rağmen buna bütçe ayırdık. Sadece İzmit'e verebildik. Tüm şehre dağıtamadık. Duygumuz ve coşkumuz 2 hafta üst üste berabere kalınca bitti. Bir diğer can sıkıcı konu da şuydu.

 

İkinci Tekirdağ maçında rakip takım için şehrin tüm dinamikleri oradaydı. Oranın Emniyet Müdürü geldi ve -Sizden kent yöneticisi kim gelecek- diye 4 kez sordu. Cevap veremedik. -Bu kadarız- dedik. Tek bir siyasi büyüğümüzün olmaması içimizi sızlattı. Onlardan bir teşekkürü hak ettik diye düşündük. Demek ki hak etmemişiz" dedi. 

 

Çok güzel planlarımız vardı

 

Başkan Bahri Yavuz çok güzel planlarının olduğunu ifade etti ve "Final maçını kazansaydık 25 bin kişiye maç oynayacaktık. 50 binimiz sokaklarda olacaktı. O gün -Herkes maça gelirken kitap getirsin- diyecektik. Doğuda, güneydoğu'da kütüphanemiz olacaktı. Kentimizde teşekkür, taktir alan öğrencilere forma vermeyi bile düşündük. Kısacası herkesin emeği taçlanmış olacaktı" dedi.

 

Teşekkür ediyorum

 

Teşekkür edilecek çok insan var "Eşim, çocuklarım, aile fertlerim, yönetim kurulum, personelim, cebinde kombinesi varken bilet alalım diyen taraftarımız, bizi ağırlayan esnafımız, sponsorlarımız, Loft Studio çalışanlarımız, basınımız, Emniyet Müdürümüz Levent Yarımer, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, KASKF Başkanı Murat Aydın, Futbol İl Temsilcimiz Mithat Ağa, Saha Komiserleri Dernek Başkanımız Süleyman Karadaş, amatör kulüplerimiz, adı aklıma gelmeyen Kocaelispor dostlarına çok teşekkür ederim. Artılar da eksiler de hepimizindir. Sorumluluğu keyifle ve gururla alırız. Bu sezon başarısız olduğumuza inanmıyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

 

Erdem ÖVÜÇ

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner554

banner482