Madem artık siyaset yazamıyoruz, o halde ben de adayların son mesajlarını alayım dedim.

Malum, hepsi çok heyecanlı.

Her biri son rötuşlar için alandalar.

Ulaşabildiğim adayların anlık duygularını, hissettikleri heyecanını sizlere aktarmak istedim.

Hepsi yapacağını yaptı, diyeceğini dedi.

Ama son bir kez daha ne hissettiklerini bu köşeden yazıyorum.

Adayların sıralamasında bir parti, bir isim, bir unvan önceliği gözetmedim.

Sıra sıra kimi aradıysam, ne not aldıysam aktardım.

Telefonunu açmayan ve zamanım yetmediği için arayamadığım kimi adaylar burada yer almıyor.

Bu atmosferde elimizden ne geldiyse onu yapmaya çalıştık.

Adaylara son mesajlarının yanı sıra, şu soruyu sordum:

“1 Nisan sabahı uyandınız ve artık başkansınız. İlk işiniz ne olacak?”

Çoğu hemen icraat noktasında neler yapacağını sıralamaya kalktı.

Ama merak ettiğim o değildi, sabahın ilk saatleri icraat saati değil, duygu karmaşasının yaşandığı saatlerdir.

Dolayısıyla herkesin önceliğini merak ettiğimden bu soruyu sordum.

İlginç cevaplarla karşılaştım.

Hazırlıksız yakalananlar da oldu ama iyi toparladılar.

Sonuçta her biri profesyonel politikacı.

Kısacası benim için zevkli bir köşe oldu. Siz de keyifle okursunuz umarım.

Bu vesileyle yerel seçimlerimizin önce milletimize sonra şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.

Herkesi kucaklayan, ötekileştirmeyen, ayrıştırmayan, birleştirici anlayışın hakim olduğu bir şehir hayaliyle bütün adaylara başarılar diliyorum.


 

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Av. Zafer Mutlu:

“Çok fazla heyecanlıyız, seçim sonuçlarını merak ediyoruz. Aynı zamanda kazandığımız takdirde pazartesi gününden itibaren çok büyük bir sorumluluk alacağımızı düşünüyorum, bu da beni heyecanlandırıyor. Güzel bir çalışma oldu. Beş ay boyunca her görüşten insanla oturduk kalktı, gerçekten halkımız bizi sevdi, biz de onları çok sevdik. Çok muhteşem bir atmosferde seçim çalışması yaptık. Kesinlikle hayatımda unutamayacağım bir beş ay yaşadım. Netice önemli değil, önemli olan Başiskelemizin kazanması, Başiskelemizin geleceğe taşınması. sonuçların inşallah Başiskele için hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Algı operaslarına kapılmadan en layık aday olarak kimi görüyorlarsa onu seçmeleri halkımızdan ricamızdır. 1 Nisan sabahı kazandığım takdirde ilk iş olarak ne yapacağımı hiç düşünmedim ama herhalde ekip arkadaşlarımızla beraber teferruatlı bir araştırmaya eğileceğiz, mevcut yapıyı ortaya çıkartacağız. Mevcut sıkıntıları, artıları, eksileri çok hızlı bir şekilde ortaya çıkarıp “Bismillah” deyip başlayacağız.

Cumhur İttifakı AKP Başiskele Belediye Başkan Adayı Yasin Özlü:

“Herşeyden önce herkesi yarın oy kullanmaya davet ediyorum. Allahın izniyle biz bu işin bittiğine inanyoruz. Hayırlısıyla yarın akşam bakacağız, biz seçimi kazandık. En yüksek sonucu almaya çalışıyoruz. Başiskele’nin rekorunu devam ettirmek için uğraşıyoruz. 1 Nisan sabahı ilk işim anamın babamın elini öpüp çoluk çocuğumla kahvaltı yapmak olacak.

Cumhur İttifakı AKP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç Dr. Tahir Büyükakın:

“Şu ana kadar herkes çalışmalarını yaptı, projelerini anlattı. Bundan sonraki süreçte herkesin demokrasimize, şehrimize, ülkemize sahip çıkması önemli olan. Daha da önemlisi sonuçların hem şehrimize hem ülkemize hem de milletimize hayırlı olmasını dilerim. Bu seçimlerin huzur içinde geçmesi en büyük temennimiz. Ben bütün vatandaşlarımıza bu seçimlerin sonuçta bir seçimden ibaret olduğunu, seçimden sonra herkesin yüz yüze bakacağını, kol kola gezeceğini, önemli olanın şehrin huzuru olacağını bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Onun için seçimlerde sükunete azami özen göstermelerini, gereksiz taşkınlıklara fırsat vermemelerini, provokasyonlara gelmemelerini ve bu seçimlerin tatlı bir şekilde sonuçlanmasını diliyorum. Sonuç ne olursa olsun şehrimiz ve memleketimiz kazansın. 1 Nisan sabahı ilk iş olarak ne yapacağıma gelince; zannediyorum ailemle kahvaltı yapmak olacak çünkü 4 aydır onlarla beraber kahvaltı yapmadım. Ondan sonra da milletimizle buluşmak olur.

Millet İttifakı CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk:

“İnşallah artık değişime saatler kaldı. Başardık, kazanıyoruz. Tüm Darıcalıları tekrar sandığa davet ediyorum, herkes sandığa gitsin, sandığına sahip çıksın. İnşallah değişimi hep beraber gerçekleştireceğiz. En az yüzde 55 ile kazanacağız. 1 Nisan sabahı ilk işim bismillah deyip, annemin babamın, büyüklerimin ellerini öpmek olacak. Ondan sonra belediye personelimizle oturacağız, tanışacağız. Bismillah deyip başlayacağız.

Millet İttifakı CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet:

“Bugün yarışın son günü. Bugün İzmit’in sokaklarında olmaya devam ediyorum ama bu kez başkan gibi dolaşıyorum. Şaka bir yana öncelikle seçimlerin kentimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçim hepimize hayırlar getirsin, bahar getirsin inşallah. Kazanan milletimiz olsun. Vatandaşlarımız yarın oy kullanmaya sandık başına gidecekler, sorumluluklarını yerine getirecekler. Oylarını da kentimize en iyi hizmet edecek, kentimizi geliştirecek adaylardan yana kullanmaları tabi ki temennimizdir. Kazandığımda ilk işim yine sabahın erken saatinde işçi servisine çıkmak olacak. Ben uzun süredir sabahları işçi servislerini ziyaret edip onlarla sohbet ediyorum. Bunun bir seçim malzemesi olmadığını onlara ispat etmek adına 1 Nisan sabahı yine işçi, emekçi kardeşlerimizin yanında olup onlara hayırlı işler dileyeceğim.

Millet İttifakı İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Serdar Kaman:

“Benim iki ay boyunca sahada gördüğüm şey bir değişim talebi vardı, sandığa da bu değişim talebinin yansıyacağını düşünüyorum. Seçimin vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah her şey güzel olacak. Kazandığım takdirde 1 Nisan sabahı ilk işim iki rekat şükür namazı kılacağım. Sonra bütün Kocaeli ile Perşembe pazarı alanında toplanacağız”

Millet İttifakı İYİ Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Salih Şirin:

“Seçimler Körfezimize hayırlı uğurlu olsun. Körfez’de son 15 yıldır sıkıntılı bir süreç yaşandı. İnşallah bu görev bize nasip olursa yeniden 35 yıl geçmişte güzel anılar bırakan Körfez’i inşa edeceğiz. Seçim bizim, öyle gözüküyor. 1 Nisan sabahı ne yapacağıma gelince; o kadar yorgunuz ki herhalde şöyle ailece güzel bir kahvaltı yapıp sonra halkımızın içine girer sevincimizi paylaşırız"

Millet İttifakı CHP Karamürsel Belediye Başkan Adayı Ahmet Çalık:

“Bir kere çok güzel bir kampanya dönemi geçirdik. Ben bu kampanyada Karamürsel’de insanlarda bir karşılığım olduğunu gördüm. Partili partisiz her kesimden insanın teveccühüyle karşılaştım tabi bu beni çok mutu etti. Ama seçim bu, sandıklar açılmadan seçim sonuçlarıyla ilgili erken cevap vermek doğru olmayabilir ama biz bu seçimin iddialı tarafı olduğunu düşünüyoruz. 1 Nisan’dan itibaren nasip olursa Karamürsel daha adaletli, daha akılcı, daha şeffaf bir yönetim anlayışıyla buluşmuş olacak. 1 Nisan sabahı uyandığımda ilk işim şükür namazı kılmak olacak. Sonra tek başıma şehir merkezinde yalnız başıma dolaşacağım. İnsanlara günaydın diyeceğim, yeni bir anlayışa merhaba diyeceğim. Oturacağım bir pastanenin önünde börek yiyeceğim ve böylece insanlara ilk günden itibaren hiçbir ayrımız gayrımız olmadığını, seçimin bittiğini, bundan sonra bu ilçede kardeşçe beraber yaşayacağımızı göstereceğim”

Cumhur İttifakı Kartepe Belediye Başkan Adayı Av. Mustafa Kocaman:

“Kartepe’yi çok seviyorum, kimseyi ötekileştirmeden onlara hizmet etmek istiyorum. Asla ve asla oy vermeseler bile gene de seçimi kazandık gibi görmelerini istiyorum çünkü onların yanında kardeşleri olacak. Kartepe’de birlik ve beraberlik içinde hizmet edeceğiz. Buradaki 123 bin seçmenin tamamının mutlu olmasını istiyorum. Heyecanlıyım, Allah insana heyecanını kaybettirmesin. Heyecanla birlikte merakta var tabi. 1 Nisan’da ilk iş ne yapacağım açıkçası düşünmedim, normalde ne yapıyorsam onu yapacağım. Yaklaşık 74 gündür ailemi ihmal ettim, onlarla güzel bir kahvaltı yaparım. Elbetteki teşekkür mesajları atarım ama biz aslında bunu sabaha bırakmıyoruz. Seçim sonuçları akşam belli olacağından dolayı, teşkilatlarda toplanıyoruz. Kazandıktan sonra siyasi parti ayrımı yapmaksızın, buradaki coşkuya ortak olmak isteyen tüm Kartepelileri şimdiden teşkilatımıza davet ediyorum. Onlarla birlikte sohbet edeceğiz, tabi ki Kartepelilere vermek istediğim mesajları vereceğim. Belediye başkanı olarak ilk yapmak istediğim şey, turizmle ilgili olarak vakit kaybetmeden projelerimle ilgili sahaya çıkmak istiyorum. Benim belediyede hayırlı olsunları kabul etmektense sahada olmak tercihimdir”

Cumhur İttifakı AKP Karamürsel Belediye Başkan Adayı İsmail Yıldırım:

“Çok keyif aldığımız, bir demokrasi şöleninin olduğu seçim dönemi geçirdik. Şimdi yarına hazırlanıyoruz, sandıklarda görevlerimiz var. Saat 5’te sandıklar kapandıktan sonra Allaha tevekkül edeceğiz. Ama şunu biliyorum, 1 Nisan’da gene bu sokaklarda hep birlikte yaşayacağız. İnşallah hakkeden kazansın, halkımızın gönlüne girmeyi başaran kazansın. Sandıktan çıkan her soncu öpüp başımıza koyarız. Bu millet beni üç dönem belediye başkanı yaptı ben o kadar mutluyum ki. Bu dönemde de çalışmalarda gördüğüm kadarıyla teveccüh çok yüksek. Acayip bir huzur var içimde. Görevini yapmış ve geleceğe ümitle bakan, yeni şeyler yapmaya hevesli, gözlerinde pırıltı olan biri olarak hissediyorum. 1 Nisan sabahı ne yapacağım, bir hafta önce ne yapıyorsam aynısını yapacağım. Çalışmaya devam edeceğim”

Cumhur İttifakı AKP Gölcük Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer:

“Uzun bir seçim süreci oldu, yoğun bir şekilde çalıştık. Üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdik. Sandıktan ne çıkarsa kabulümüzdür, karar milletimizin. Ama inşallah olumlu bir netice çıkacağına inancımız tamdır. Sonucun ilçemize ve milletimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. 1 Nisan sabahı Allah nasip ederse köye gidip babamın ve dedemin kabirlerini ziyaret etmek istiyorum. Çünkü süreç boyunca onları tanıyan insanların, onlara sevgilerinin ve saygılarının çok desteği oldu. Bende onları kabirlerinde ziyaret edip ruhlarına Fatiha okuyup sonra annemi ziyaret edip hayır duasını alacağım”

Cumhur İttifakı AKP Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir:

“Seçimi Allahın izniyle kazanacağız. İşin başından beri en ufak bir şüphem olmadı, zerre kadar içimde bir tereddüt yok. Halkın sağduyusuna güveniyorum. Çünkü bir tarafta üç dönemdir belediye başkanlığı yapan birisi var, diğer tarafta yeni heyecanlarla yeni şeyler başarmak için yola çıkan birisi var. Dolayısıyla biri bir şey olmak için çıkıyor, biri bir şeyler başarmak için çıkıyor, aradaki fark bu yani. Bir de artık Dilovası için koşturacak genç başkan lazım. Geçmişte ne verdiler ki şimdi ne verecekler. 1 Nisan’da ilk işim makama büyüklerimi, vatandaşları oturtup onlarla fotoğraf çektirmek olacak. Çünkü makam onların. Hepimiz kardeşiz, HZ. Adem’in HZ. Havva’nın çocuklarıyız. Seçimi sükunet içerisinde geçirelim. Ben tüm Dilovası halkının oylarına talibim”

Millet İttifakı CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar:

“Kartepe değişime hazır, yarın akşamdan sonra Allahın izniyle Kartepe 1 Nisan’a değişimle uyanacak. bu süreçte vatandaşlarımızı yorduk, rahatsızlık verdik. Gerek sokaklarda gerek kahvehanelerde insanlara kendimizi anlatmaya çalıştık. Araçlar sokaklarda dolaştı, insanları rahatsız etti. ama seçim döneminde böyle olması gerekiyor. Herkes hakkını helal etsin. Şuna emin olun, AKP’liler 1 Nisan şakasıyla uyanacak. 1 Nisan’da ilk işim tek başıma arabama bineceğim, tabi bu araba Volvo olmayacak; sokağa çıkıp Balaban’dan başlayarak bana oy veren insanlara teşekkür ziyaretleri yapacağım. Bütün Kartepe’yi nasıl gezdiysek, teşekkür için de herkesi tek tek dolaşacağım”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Demir 2019-03-30 20:46:21

Seçimler toplumların irade imtihanıdır. Sizce bu imtihanı geçer miyiz?

Avatar
Ersoy Kandemir 2019-03-30 19:28:32

Başka aday partiler yok mu seçimde sayım editör,Saygılarımla!

Avatar
Çoşkun 2019-03-30 18:09:48

YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA, OY VERME SENİ SOYANA