Günümüzde gerek ekonomik, sosyal gerekse kültürel, toplumsal bilhassa teknolojik alanlardaki değişimler birey ve toplum yaşantısını önemli derecede etkilemektedir ve işletmeler için rekabeti de zorlaştırmaktadır. İşletmeler, yaşanan gelişmelere uyum sağlayıp başarı sağlayabilmesi için, sahip oldukları insan kaynağını daha çok önemsemekte, eğitim ve geliştirme uygulamalarını da insan kaynaklarına yapılan en büyük yatırım olarak kabul ettikleri tartışılmazdır. İnsan kaynakları eğitimleri bireylerin, grupların, örgüt içerisinde ileride yüklenecekleri görevleri daha etkili ve başarılı yapabilmeleri için, onların mesleki bilgilerini genişleten duygu, düşünce, rasyonel karar alma, davranış ve tutumlar gibi olumlu değişmeler yapmayı amaçlayan bilgi ve yetenekleri arttıran eğitimsel eylemlerin tümüdür. İnsan kaynaklarının ön plana çıkması ve insanın örgütlerin / şirketlerin en değerli varlığı olarak stratejik değerini artmış, beraberinde de bu değerli sermayeden en etkin şekilde yararlanma anlayışını getirmiştir. İşte bu noktada en etkili araç ise eğitim olmuştur. Son yıllardır İnsan kaynakları yönetimi ile ilgili Özel eğitim kurumlarının ve bu alandaki eğitmenlerin sayısı git gide artmaktadır. Özel eğitimlerin dışında çeşitli kurumlarda, vakıflarda, üniversitelerde İnsan kaynakları alanında seminerler, bazı Üniversitelerin başarıyla gerçekleştirdiği Zirve programlarını son yıllardır ne derece önemli olduğunu ve talep edildiğini görebiliyoruz. Sizlerle bu hafta paylaşmak istediğim, Kocaeli İK Platformunun düzenlediği Zirve’18 – 28 Nisan günü bir ilki gerçekleştirecek. Kocaeli İnsan Kaynakları Platformu Komite üyeleri ve platformdaki üyeleriyle birlikte İnsan Kaynakları Zirve18 de buluşacak. İnsan kaynakları müdürleri, eğitimcileriyle birlikte etkin bir şekilde buluşturmaya yönelik düzenlenen bir organizasyon olmasıyla birlikte, İnsan Kaynakları Zirvesi’nde, iş dünyasının evreleri, en güncel uygulamaların, sorunların ve fırsatların tartışıldığı ve bu sürecin İK için ne ifade ettiğini katılımcılarla birlikte şahitlik edeceğimiz güçlü, verimli bir zirve programı bizi bekliyor olacak. İş dünyasının profesyonelleriyle, İnsan Kaynakları ve Yönetim alanında farklı bakış açılarıyla yol gösteren, şirketlere kendi kurumsal hedeflerine ulaşmaları, sağlıklı yönetimleri, personel iş ilişkilerinin düzenlenmesi konusunda ışık tutan bir eğitim programı olmasıyla da Zirve 18 amacına ulaştırmayı hedeflemektedir.
Organizasyon ekibinde, İnsan Kaynakları Platformu Komitesi’nde yer alan İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı, Eğitmen Serkan ÖZDEMİR öncülüğünde, İK Uzmanı - Eğitmen Burcu ŞENGÜL, Eğitim Geliştirme Sorumlusu Tuba ERTURAN ve İşe Alım Uzmanı Duygu DEMİRTAŞ yer alacak.
Bemar Kariyer Okulları ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan İnsan Kaynakları Zirvesi, 28 Nisan Cumartesi günü Wellborn Luxury Hotel de 09.30-17.00 saatleri arasında gün boyu sürecek olan zirvenin konuşmacıları hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse, İK Üssü Genel Müdürü Erkan Çifte, Akçelik Demir Çelik A.Ş İK ve Kurumsal İletişim Müdürü Serkan Özdemir, CİNER Yayın Holding İK Genel Müdür Yardımcısı Erkan Ataman, Almira Danışmanlık’tan Baybars Erdoğan, İstanbul Anadolu Yakası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çökmez, Türk Ticaret Net A.Ş İK Müdürü Seyhan Koçak ile Adneo Dijital ve Bemar Kariyer Okulu eğitmeni Kadir Arıcan konuşmalarını gerçekleştirecekler.
Zirve programından bahsedecek olursak,
09.30 – 10.15 İnsan kaynaklarının psikolojisi Erkan Çifte İK Üssü Genel Müdürü –
10.30 – 11.15 İnsan Kaynaklarının iş hukuku ile sınavı Serkan Özdemir Akçelik Demir Çelik A.Ş İK ve Kurumsal İletişim Müdürü
11.30 – 12.15 İnsan kaynakları ve yetenek yönetimi ilişkisi Erkan Ataman - CİNER Yayın Holding İK Genel Müdür Yardımcısı,
13.15 - 14.00 Performans yönetim sistemi: Birey ve kurum entegrasyonu Baybars Erdoğan - Almira Danışmanlık Danışman
14.15 – 15.00 CEO’ların insan kaynakları profesyonellerinden beklentileri Murat Çökmez İstanbul Anadolu Yakası OSB Yönetim Kurulu Başkanı,
15.15 – 16.00 İş yaşamında kuşaklar farklılık mıdır bütünlük müdür Seyhan Koçak – Türk Ticaret Net A.Ş İK Müdürü
16.15 – 17.00 İnsan kaynaklarında dijital hareketler Kadir Arıcan – Adneo Dijital ve Bemar Kariyer Okulu, Google partneri ve eğitmen.
Tüm katılımcılara Bemar Kariyer Okulları tarafından, “Stratejik insan kaynakları uygulaması” sertifika verilecek olan, katılımın ücretli olduğu zirvede ücretlere öğlen yemeği ve ikramlar dahil olacak. Kayıt ve organizasyonlar için: 0262 325 1 444 ve izmit@bemarkariyer.net den detaylı bilgi alınabilir.
Zirvede olacağımız bir hafta diliyorum…
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Dr Ersoy Kandemir 2018-04-16 01:09:35

Ben yakında il sağlık müdürlüğü insan kaynakları başkanı ve marifetleriyle sizleri karşılaştırıcam!