banner598
banner609
22 Kasım 2016 Salı 11:56
Zeytinoğlu’na gönderilen o kargoda ne vardı?
banner610
Geçmişte büyük kavgaların yaşanmasına neden olan Autoport Limanı, bu sıra yine gündemde. Limanı gündemde tutan ise bu kez Gölcüklü İşadamı Mehmet Coşkun değil, boşandığı eşi Nimet Öner. 2007 yılında 49 yıllığına Arkas Holding’in de ortağı olduğu Autoport’a tahsis edilen ve 2008 yılında 50 milyon dolarlık yatırımla inşası gerçekleştirilen Başiskele sahilinde Serbest Bölge’nin yanındaki liman, 2013 yılında Mehmet Coşkun’un açtığı davalar neticesinde durdurulmuş, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından liman için tahliye kararı verilmişti.

50 MİLYON DOLAR
50 milyon dolarlık masrafla yaptırılan liman, bölgede bulunan kendisine ait arazinin önünü kapattığı gerekçesiyle Mehmet Coşkun’un açtığı davalar neticesinde tahliye edilecekti. İtirazlarla uzayan süreçte liman, tahliye edilmedi ve 15 Mart 2015 yılında Bakanlığın izni ile tekrar faaliyete geçti. KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ile Arkas Holding’in ortaklığında işletilen Autoport Limanı’nın tekrar faaliyete girmesiyle ilgili Nimet Öner’in “Liman benim sayemde açıldı ancak bana verilen sözler tutulmadı” şeklinde basına yansıyan iddiaları, limanı aylar sonra tekrar gündeme taşıdı.

MUTABAKATA VARDIK
Nimet Öner’in iddiasına göre; limanın açılması noktasında devreye giren Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Nimet Hanım’ın eşinden boşanması sonrası kendisine telefonla ulaştı ve görüşme talep etti. Nimet Öner, 12 Haziran 2014’te Zeytinoğlu ile oda binasındaki makamında saatlerce görüştüğünü, kağıt üzerine geçirilmemiş bir anlaşma ile karşılıklı menfaat ilişkisi çerçevesinde bir mutabakata vardıklarını ileri sürerek, şunları kaydetti:

CEVAP GELMEDİ
“Ayhan Bey, 21 Haziran 2014’te oda telefonundan şahsıma ait olan cep telefonumu aradı. Mutabık kaldığımız durumdan dolayı 18 Haziran 2014 tarihinde BİMER’e gönderdiğim 461260 numaralı evrakın ıslak imzalı halini talep etti. Aynı gün bu evrağı kendisine kargo ile gönderdim. Ve 15 Mart 2015’te liman tekrar açıldı. Sözleşme yapmadık, iyi niyet çerçevesinde kendisine güvendim ancak BİMER’e ve kendisine gönderdiğim belgede eski eşimi haksız çıkaran şeyler vardı ve bu belgeyi kullanarak limanı açtırdı. Ancak sonrasında şahsıma karşı kayıtsız kaldı Zeytinoğlu, sözünü tutmadı. Velev ki o belge ile açtırmadı limanı, o halde bu belgeyi benden ne için aldı, nerede ne için kullandı? Bu soruları daha önce de yönelttim kendisine ama cevap gelmedi.”

YÜZÜK İDDİASI
Nimet Öner’in iddiaları bu kadarla da kalmadı. Öner, sözünü tutmadığını ileri sürdüğü Ayhan Zeytinoğlu ile ilgili bir de gazetemize mail yoluyla yazılı açıklama göndererek Zeytinoğlu’nun kendisine yüzük gönderdiğini, bu yüzüğün değerinin 20 bin dolar olduğunu ancak bu yüzüğü Zeytinoğlu’na kargo ile iade ettiğini belirterek, “KSO gibi makamda oturan bir şahsiyet, benimle gerçekleştirmek istediği işler için 20.000 Dolarlık bu bedeli mi reva gördü?” diye sordu. Üst üste farklı basın kuruluşlarına konuşan ve hakkının yendiğini, kendisine verilen sözlerin tutulmadığını iddia eden Nimet Öner’in son gündeme getirmiş olduğu konu ise bu yüzük mevzusuydu. Öner, Zeytinoğlu’na kargo gönderdiğine dair belgeyi de gazetemize ulaştırdı. O kargoda belirtildiği gibi ıslak imzalı belge ile yüzük mü vardı, yoksa başka bir şey mi merak ediliyor. Zeytinoğlu’nun hakkında çıkan onca habere rağmen bu konuda herhangi bir açıklama yapmaması ise dikkat çekici.

Nimet Öner’in iddialarının yer aldığı yazılı açıklama noktası virgülüne şöyle:

“Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Sayın Ayhan Zeytinoğlu'na, iki kez sorularıma cevap vermesi adına yaptığım haber, herkesçe malumdur. Cevap veremediği gibi, kendileri benimle olan her türlü irtibatını da koparmış durumdadır(WhatsApp görüşmeleri dahil). Avukatı ki babamın avukatı olur, iki yılı aşkın bir süredir birlikte hareket etmemize rağmen, bu gerginliklerden dolayı irtibatı koparmış bulunmaktayız.
 
Yapılan iki haberde, çok fazla detaya inmeyip, usulünce konuyu çözmek istedim. Fakat şartlar, bu konuyla ilgili biraz daha açılım yapmamızı gerektirdi.
 
Sn. Zeytinoğlu ile 12 Haziran 2014 günü, Kocaeli Sanayi Odası'nda gerçekleştirdiğimiz 7 saate yakın görüşmeden sonra kendileri bana kutu içinde bir hediye vermişlerdir. Oradan ayrılırken, ‘Nedir?’ diye sorduğumda, daha sonra açmam gerektiğini söylemişlerdir. Hediyeyi açtığımda, içinde bedeli 20.000 Dolar olan elmas taşlı bir yüzük ile karşılaştım. İçinde de şahsıma tanıdığına memnun olduğunu, görüşmemizin devamının olması dileğini belirten bir not vardı. Hemen cevap vermedim, hamlenin ondan gelmesini bekledim. 21.06.2014'de, kendisi şahsımı oda telefonundan arayıp, daha önceki haberlerde geçen BİMER belgesini ıslak imzalı istediğini, bende kendisine gönderebileceğimi ve bu sırada da bu tip hediyelere gerek olmadığını belirterek aynı gün içinde kargo ile kendisine yolladım.
 
Belki bunları bilmek kimin işine yarar, bilinmez. Fakat, KSO gibi makamda oturan bir şahsiyetin, benimle gerçekleştirmek istediği işler için 20.000 Dolarlık bu bedeli mi reva gördü ve avukatını, babamın avukatı olarak bu işler için mi tayin etti? Yoksa doğum günüm değil, bayram değil: Neden böyle bir hediye? Amacı neydi? Neydi de ne oldu? Cevaplarını kendilerine bırakıyorum.
 
Ve KSO Başkanlığı yapan bir kişinin, sözlerinde güvenilir olmasını istememizden başka ne gibi bir derdimiz olabilir ki, avukatı kimin adına şahsımıza sözler vermiştir?
 
Ve 1 yıldır, ortağı olduğu limanı işleten bir başkanın, 20.000 Dolar olarak belirlediği bu bedeli, kendisine geri yolladığım için mi verilen sözlerde durmamıştır ve özellikle de ‘Ben sizlere bir söz vermedim’ diyerek, şahsıma tavır mı almıştır ?(KSO görüşme 07.12.2015, 14.00)
 
Kimseyle şahsi bir problemimiz yoktur. Kendimizden şüphemizde yoktur. Her türlü şahidimiz de mevcuttur. Sorulan her soruya, verilecek cevabımız da vardır. Sayın Ayhan Zeytinoğlu, yaptığı davranışlarda kendince doğru olabilir fakat biz de kendimizce doğru ve haklıyız. Defalarca çözmek istememize rağmen, bir sonuç alamadığımızdan ve konunun da kamuoyu tarafından herkesçe bilinmesinin gerekliliği doğduğundan dolayı, durumu beyan etme gereği duyduk.
 
Kamuoyuna saygılarımızla...”


NİMET ÖNER'İN ZEYTİNOĞLU'NA KARGO GÖNDERDİĞİNE DAİR BELGE

 
Son Güncelleme: 23.11.2016 16:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kocaelili 2016-11-22 17:36:04

Yaşadığın şehri sadece para olarak gören bir adamdan işinde yapacağı hareket bu olur. Şaşırtmadı yine.

Avatar
Plaka41 2016-11-22 13:23:05

Belgeli, ispatlıysa ben bu kadının dediklerine inanırım arkadaş. Zeytnoğlu'nun nasıl biri olduğu ortaya çıkmaya başladı. Hee bir de seçimler yaklaşırken. Artık nasıl toparlar bu haberleri, bilinmez.

Avatar
Eyüp 2016-11-22 14:12:06

Bu limana sadece ortaksiniz anladigimiz kadariyla.Ne demeye bu bayanla takisip manset olursunuz anlanadik zeytinoglu.Masa varken atese dokunulur mu hic)))

Avatar
Halil 2016-11-22 15:09:05

Kadın Zeytinoğlu'nun kucağına bombayı bırakmış. Bitmedi bu limanın derdi tasası. Açsa bir dert, açmasa bir dert.

Avatar
Mesut AKBULUT 2016-11-22 22:35:28

Tam da Zeytinoğlunun tarzını anlatan bir olay. Bu adam böyledir hala anlaşılmadı mı? İşi düşünce yalakalık yapar söz verir sonra unutur, satışa getirir. Seçim zamanı da bunu yaptı. Şerif Kanık sayesinde başkan oldu sonra onu da sildi. Devrin adamı.

Misafir Avatar
Cevap 2016-11-22 23:44:36 @Mesut AKBULUT

Adamın olayı bu gerçekten. Açtığı liman kendine bir türlü yar olmadı. Bir yerden alıp iki yerden veriyor ama böyle.

Beğenmedim! (2)
Avatar
SKANDAL ! 2016-11-22 23:36:14

Ee Sayın Başkanım, şimdi n'apıyorsunuz ? Çok sevdiğiniz paranızı mı önemsiyorsunuz yoksa ara sıra umursadığınız, gıpta ile bakılacak kariyerinizi mi ? Burdan bakınca, kariyeriniz sarsılmış gibi gözüküyor.

Avatar
UfuKocaeli 2016-11-22 23:52:48

Bu kadar haberden sonra pes etmek ancak Ayhan Zeytinoğlu'na yakışır. Nimet Öner ismini daha buralarda duyacağız gibime geliyor. Pes etmeyin Nimet Hanım, sakın !

Avatar
AyinesiİştirKişinin 2016-11-23 19:48:37

Öyle böyle olmayan bir açıklamanın üstüne Ayhan Zeytinoğlu, hala kendisini sineye çekme taktiğini mi kullanıyor acaba ? Son 3 aydır yaptığın patavatsız açıklamalar, oturduğun koltukta bulunma amacın, kime ne tür yaklaşım sergilediğin... Hepsi aklımda. Üstüne üstlük çıkan bu skandal. Sanayi ile değil, dedikodularla, skandallarla uğraşıyor Zeytinoğlu.

Misafir Avatar
güzeeeel 2016-11-23 20:12:11 @AyinesiİştirKişinin

Dediğinize ek olarak birşey söylemek istiyorum. Sanayi Odası Başkanı değil bu şahsiyet. Resmen Dedikodu ve Skandal Odası Başkanı !

Beğenmedim! (1)

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482