banner768
banner598
banner749
12 Kasım 2017 Pazar 14:51
Yaşar Şanlı, seçilmiş başkan oldu
banner728

Türk Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şubesi’nde 6’ıncı Olağan Genel Kurulu KOTO Beytül Kebap Resturant’ta gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Yaşar Şanlı’nın tek aday olarak girdiği kongrede sendikanın 4 bin üyesini temsilen 135 delege oy kullandı. Kongre sonucunda atamayla göreve gelen mevcut başkan Yaşar Şanlı, seçilmiş başkan olurken, kongrede 7 yönetim kurulu, 5 denetleme kurulu ve 5 disiplin kurulu üyesi belirlendi. 

Yoğun katılımın olduğu kongreye Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz, Yesevi Ocağı Başkanı Eren Elmalı, Çukurovalılar Dernek Başkanı Erdoğan Davut ve çok sayıda üye katılım gösterdi.

Kongrede ilk olarak konuşan Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, “Bir acayip döneme şahit oluyoruz. Kavram kargaşaları, değer yozlaşmaları, kısır çekişmeler, baskı ve şantaj odaları, vaatler, vaatlere peşkeş çekilen kişilikler, ucube mülakatlar, yaralanan vicdanlar, ucuza tüketilen kul hakları ve paramparça, iğdiş iğdiş edilmiş eğitim davamız. Zor günlerden geçiyoruz; zorun altından kalkmanın mücadelesini veriyoruz. Beka meselemiz olarak gördüğümüz eğitim davamızın; sendikamsı yapının bitmez tükenmez tamahkârlığı ve yandaşlığı sebebiyle tatsız, tuzsuz, ehliyetsiz ve liyakatsiz; sürekli değişen sistem kargaşası sebebiyle de kimliksiz, tarihsiz, ruhsuz, rotasız hale gelmesine dayanamıyoruz” dedi.
Konuşmalarına devam eden Şanlı “ Siyaset kapı kulluğu, makam mansıp işportacılığı, insanî zaaflar üzerinden sayısal boncuk dizme ameliyesi midir? STK adı altında terör örgütü kutsayıcılığı, din iman pazarlamacılığı, etnik ve bölgesel kavga fırsatçılığı mıdır? Sendikacılık; 5 milyonu ilgilendiren toplu sözleşme masalarında "Kapalıyız-Açığız deme adına başrol oyunculuğu", ya da buçuklara milyonları mecbur etme beceriksizliği midir? Elbette ki hayır, sendikacılık bu milletin geleceğine ışık tutma çalışmasıdır. Sendikacılık, milli birlik ve beraberliğin teminatı olma, çalışanlarının sorunlarını önceliğe alma ve vicdanî sorumlulukla mücadele ederek çocuklarımıza onuru miras bırakma işidir. Sendikacılık; Hakk’ın, haklının, ezilenin, sömürü/enin, zulme uğrayan sesi, merhemi, umudu ve tesellisi olma niyetidir, çabasıdır ve başarısıdır. 

Şanlı sözlerinin devamında “Sendikacılık mülkte adalet, kamuda liyakat ve devlete sadakat mücadelesinin mutlak iradesi, her türlü haksızlığa, hukuksuzluğa, ahlaksızlığa, dayatmaya ve baskıya karşı Hakkı tutup kaldırmanın vicdanıdır.  Bu sebepledir ki, 4 yılda 8896 kurum ziyareti, 197 basın açıklaması, onlarca eylem, 229 idareci ziyareti, yüzlerce kazanılan dava ile her dem yeniden doğan bir yönetimle karşınızdayız. Bu sebepledir ki kurslarıyla, seminerleriyle, piknik ve 'iftarlarıyla, gezileri ve etkinlikleriyle sayısı 4000'i bulan samimi ve sevgi dolu kocaman bir aileyiz. Ve her türlü kirli oyuna, baskı ve şantaja rağmen, dik duruşları ve doğru tercihleri dolayısıyla tüm üyelerimize huzurlarınızda bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız! İyi ki eğilmeyen, bükülmeyen, korkmayan ve usanmayan o yüreklerini: var. Sizlerle aynı yolda yürüyor olmaktan dolayı ne kadar bahtiyarız, bilemezsiniz” dedi.

ŞANLI’NIN LİSTESİ
Yönetim Kurulu (Asil): Yaşar Şanlı, Feyzullah Divli, Recep İmamoğlu, Murat Olgun, Yalçın Kanyılmaz, Yaşar Tokay, Mete Domaç,

Denetleme Kurulu (Asil): Süleyman Pekin, Salih Karabey, Adem Ellialtıoğlu, Mustafa Atalay, Mevlüt Belen.

Disiplin Kurulu (Asil): Nizamettin İsaoğlu, Mustafa Kızmaz, Adnan Deniz, Tolga Bayur, Ali Rıza Güner.Son Güncelleme: 12.11.2017 16:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kamil Doğru 2017-11-13 00:25:00

Aydın Ünlü nün AKP İl Başkanı Şemsettin CEyhan ın Talimatı ile,,Sana Baskı Kurmasına Rağmen..Dimdik Ayakta Durup Seçildiğin İçin Seni tebrik ederim Başkan..

banner354

banner630

banner328

banner599

banner733

banner482