banner598
banner608
01 Ekim 2016 Cumartesi 14:49
Türk Sağlık-Sen’den komisyon önerisi
banner610
Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker ve Türk Büro-Sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan gerçekleştirdikleri basın açıklamasında 15 Temmuz darbe girişiminde mağdur olduklarını iddia eden kamu görevlileri için valiliklerde kurulacak komisyon ile ilgili öneride bulundu. Siyasi parti il başkanlarına da konu ile ilgili öneride bulunduklarını ifade eden başkan Çeker konu ile ilgili CHP ve MHP il başkanlarının da gerekeni yapacağını ifade etti.

YARGILANMALILAR
Ömer Çeker açıklamasında şu ifadelere yer verdi. Ülkemiz ikinci milli mücadele sürecinden geçmektedir. Bu süreçte malum yapıyla organik  bağı  ve  sempatizanı olan herkes mevki ve makamı ne olursa olsun delilleri ile birlikte adalet önüne çıkarılıp yargılanmalı en ağır ceza ile de cezalandırılmalıdır.   Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Sağlık Sen ve Türk Büro Sen olarak sorumlu sendikal anlayışımız gereği konu hakkında dosya hazırlayarak siyasi partiler bilgilendirilmiş olup mağduriyetler daha fazla derinleşmeden sorunlar ve çözüm yolları hakkındaki dosyayı siyasi parti İl Başkanlarına teslim ettik.   

İHRAÇ EDİLİYOR
15 Temmuz da Ülkemize, Milletimize karşı gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin bertaraf edilmesi ve ikinci milli mücadele sürecinin başlamış olduğu bu sürede hükümetin almış olduğu kararları destekliyoruz. Darbe girişimine direk veya dolaylı yoldan bulaşmış kişilerinde tespit edilerek en ağır ceza ile cezalandırılmaları gerektiğine inanmaktayız. Darbe girişiminin üzerin den iki aydan fazla bir süre geçti, bu süre zarfında darbe girişimi sempatizanı, taraftarı veya destekçisi olduğu iddiası ile kamu görevlileri görevlerinden uzaklaştırılarak açığa alındılar, bir kısmı da memuriyetten ihraç edildi.

ASILSIZ İHBARLAR CEZALANDIRILSIN
Bu süreç zarfında kurunun yanında yaş da yandı. FETO örgütlenmesi ile hiçbir ilişiği bulunmayan,  şüphe üzerine veya kurum amirlerinin işgüzarlığından birçok kamu görevlisi de mağdur olmuştur.  Bu durumu Sayın Cumhurbaşkanımız  “At İzi İt İzine Karıştı” demek suretiyle ifade etmiştir. Bazı kurum amirleri kraldan çok kralcı kesilmiş, kim tarafından gönderildiği belli olmayan mail üzerine kamu görevlilerinden savunmalar alınmıştır. Açığa alınan veya ihraç edilmiş kamu görevlilerinin büyük bir kısmından savunmalar alınmamış, soruşturmalar başlatılmamıştır. Bu şekilde asılsız ihbarlar ile suçsuz insanlar mağdur olmaktadır. Bu nedenle asılsız ihbar yapanlar cezalandırılmalı. 

ASIL FETÖ’CÜ ANKETÇİLER
Başbakanlığın veya bakanlıkların talebi olmadan kurum amirleri çalışanlar nezdinde anketler yapmaktalar anketler vasıtası ile çalışanları ispiyonculuk yapmaya telkin etmekteler, konunun basına yansıması ile anketler yapıldığı inkar edilmekte, anketleri yaptıranlar usulsüz uygulamaları ile baş başa kalmaktalar, bunlar hakkında her hangi bir kanuni işlem yapılmamaktadır. Asıl en büyük FETOCÜ kraldan çok kralcı olan bu çakma anketçilerdir.

MAĞDURİYETLER GİDERİLSİN
Şüphe üzerine açığa alınanlara  suçları söylenerek, bir an önce savunmaları alınmalı konu sürüncemede bırakılmamalı. FETO örgütlenmesi ile organik bir bağı olmayan fakat malum okullar iyi eğitim verdiği emsallerine oranla ucuz olduğu için öğrencisini gönderen, malum bankadan ekonomik olduğu için konut kredisi alan veya malum banka üzerinden çocuğunun okul taksitlerini ödeyen kişilerin mağduriyetine son verilmelidir. Sayın Başbakanımız tarafından kurban bayramında ihraç edilen kamu görevlilerinden mağdur edilenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için valiliklerde komisyonlar kurulacağını mağdur olanların buralara müracaat etmeleri gerektiği ifade etmiştir.   

SORUNLARI ÇÖZECEK
Mağdur olan kamu görevlilerinin gerçek anlamda suçlu veya suçsuz olup olmadığını tespiti için kurulacak komisyonları önemsiyoruz. Kurulacak komisyonun kimlerden oluşacağı da önem arz etmektedir. Yargıda 4-5 yılda kat edilecek mesafeyi bu komisyonlar vasıtası ile 1-2 ay içerisinde sorunların çözüleceğine  ve oluşturulacak bu komisyonların  hakkaniyet ve adalet ölçüsünde kararlar vereceklerine inanıyoruz. Ancak komisyonların nasıl ve kimlerden oluşacağına dair genelge veya yönetmenlik başbakanlık tarafından zaman kaybedilmeden valiliklere gönderilmek suretiyle komisyonlar çalışmaya başlamalıdır.
Son Güncelleme: 03.10.2016 10:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482