banner608
banner597
banner609
29 Ekim 2014 Çarşamba 14:58
TES’ten sert açıklama “Sizin yapacağınız mülakat yerin dibine batsın”
banner610

TES’ten sert açıklama “Sizin yapacağınız mülakat yerin dibine batsın”

 


 

Yeni atanacak müdürlerin girdiği sözlü mülakat Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi Mevzuat Sekreteri Yalçın Kanyılmaz göreve ilk kez atanacak olan müdürler için geçtiğimiz günler de yapılan sözlü sınavla ilgili basın açıklamasında bulundu. Kanyılmaz sözlü sınavların objektif değerlendirmeler yerine, kişiye özel muamele olduğunu savundu.

 

Türk Eğitim Sen Kocaeli şube binasında gerçekleştirilen açıklamayı yapan Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi Mevzuat Sekreteri Yalçın, 16-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen ve göreve ilk kez atanacak müdürlerin girdiği sözlü sınavın kişiye özel muamele olduğunu savundu. Kanyılmaz, “Ölçülebilir kriterler söz konusu olmadığına göre kime, neye göre puan verilmiştir? Üstelik komisyon kimlerden oluşmuştur? Komisyonda yer alan isimler neye göre belirlenmiştir? Bir yöneticinin analitik düşünebilme ve analiz yapabilme yeteneğini, temsil kabiliyeti ve liyakat düzeyini, muhakeme gücü ve kavrayış düzeyini, iletişim becerilerini, özgüveni ve ikna gücünü, genel kültürünü nasıl ölçtünüz? Buradaki komisyonun değerlendirmesi de yandaş görevlendirme, iktidarı memnun etme anlayışı üzerine bina edilmiştir” dedi.

 

Açıklamasına devam eden Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi Mevzuat Sekreteri Yalçın Kanyılmaz, Kocaeli’deki sınavlardan 90 ve üstü alan adayların sendikal dağılımına da dikkat çekerek, “Meğerse yandaş sendikanın üyeleri ne kadar maharetli ne kadar başarılıymışlar. İzmit’te 90 ve üstü alan adayların 19’unun 13’ü aynı cenahtan. Kandıra da 9’da 9’u.Körfez de 26’da 21’i. Başiskele’de 14’de 13’ü.Gölcük de 11’de 11’i” açıklamasında bulundu. Anayasa Mahkemesi’ne çok önemli görevler düştüğünü de sözlerine ekleyen Kanyılmaz, MEB Yasası Anayasa Mahkemesi’ne taşındığına da dikkat çekerek, “Anayasa Mahkemesi 11 Haziran’da gerçekleştirdiği kurul toplantısında yasanın okul yöneticileri ile ilgili maddesi hakkında yürütmeyi durdurma talebini reddetmişti. Bu durum kazanılmış haklara darbe indirmiş, hukuk devleti ilkesinin çiğnenmesine ve bugün eğitim kurumlarımızın ehil olmayan ve yandaşlıkla prim yapan kişilere teslim edilmesine neden olmuştur” dedi.

Mülakatlara girip haksızlığa uğrayan üyelerini, itiraz dilekçelerini komisyona verilmesi konusunda bilgilendirdiklerini de sözlerine ekleyen Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi Mevzuat Sekreteri Yalçın Kanyılmaz, “Tüm üyelerimizin hazırlamış olduğumuz itiraz dilekçelerini süresi içerisinde komisyona vermelerini ve akabinde iptal davası açmalarını salık veriyoruz. Bu noktada konuyla ilgili adaylar için itiraz dilekçesi hazırlayan sendikamız, onlara hukuki anlamda gerekli tüm desteği verecektir. Bakanlık hem bu kadar çok davaya enerji sarf edecek hem de usulsüz, yandaş değerlendirmeleri iptal etmek zorunda kalacaktır. Bu minvalde Anayasa Mahkemesi’nin değerli üyeleri de yaşanan bu ahlaksızlığı, rezilliği, dalavereyi görerek, yasayı mutlaka iptal etmelidir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner596

banner599

banner482