banner608
banner626
banner609
09 Şubat 2017 Perşembe 13:10
Terörist destekçisi görmek isteyenler…
Üç dönem İstanbul Baro Başkanlığı yapmış olan Ümit Kocasakal bugün Karamürsel Adliyesi’ne gelerek, kendisini teröristlere yardım etmekle itham eden Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP Karamürsel Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Çalık, Orhan Demirel, Celalettin Yönet, Ali Kara,  CHP Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Yazar, Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Eraslan ve partililerin de destek verdiği Kocasakal suç duyurusunun ardından CHP Karamürsel İlçe Örgütü’nde yaptığı açıklamada, Yıldırım’a bir de teşekkür etti. Kocasakal, “Bu güzel ilçeye gelmemi sağladığı ve unutulanları bu süreçte bana hatırlatma fırsatı sunduğu için teşekkür borçluyum” açıklamasında bulundu.

AKTARMAYA DEVAM EDECEĞİM
Kocasakal yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Belediye başkanı olmak kişilere hakaret etme hakkı vermez ve teröre destek olanları görebilmek için de çok uzaklara bakmaya gerek bulunmamaktadır. Bir hukuk ve bilim insanı olarak yargı bağımsızlığı ve hukukla ilgili olanlar başta olmak üzere ülke sorunlarına karşı  duyarlılığım kamu oyunca bilinmektedir. Nitekim bu çerçevede özellikle ülkemizin tam bir demokrasiye kavuşması, insan hakları ve yargı bağımsızlığının temelinde hukuk devletinin tesisine katkı sağlayabilmek adına bugüne dek yüzlerce televizyon programına, panel, forum, sempozyum gibi toplantılara katılarak düşüncelerimi toplumla paylaştım ve paylaşmaya devam edeceğim. Nitekim bu kapsamda çeşitli siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, derneklerin, yurttaşların, talebi doğrultusunda bu tür toplantılara katılarak görüşlerimi aktarmaktayım. Ülkemizin önemli bir yol ayrımı olarak bir anayasa değişikliği referandumuna giderken bu tür talepler daha sıklıkla gelmekte ve imkanlar ölçüsünde bunları karşılamaya çalışmaktayım.
 
SALON VERİLMEDİ
Önemle ifade etmek isterim ki , sıfatım, kimliğim, konumum, bu ülkeye olan sevgim ve bağlılığım gereği bu tür faaliyetleri ülkeme, milletime, tarihe, bu ülke için canını feda eden şehitlere, çocuklarıma karşı bir borç olarak görmekteyim. Ülke için çok önem taşıyan anayasa değişikliği ve buna bağlı olarak getirilen ‘Cumhurbaşkanlığı’ sistemi ile ilgili olarak bilgilendirmek üzere CHP Karamürsel İlçe Başkanlığı’nın daveti üzerine Karamürsel’de 17. 1. 2017 tarihinde gerçekleştirilecek konferansa katılmayı kabul ettim. Konuşmacı olarak katılacağım bu konferans için talebe rağmen Karamürsel Belediyesi tarafından salon verilmediği bilgisi tarafıma iletildiği gibi basına da yansımıştır. 

ELEŞTİRMEK HAKKI
Bunun üzerine anılan konferans, Karamürsel Öğretmenevi’nde gerçekleştirilmiş ve konferansa her türlü görüşten ve partiden çok sayıda yurttaşımız katılmıştır. Karamürsel Belediyesi tarafından salon verilmemesi, Karamürsel Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısında gündeme gelmiş ve tartışma konusu olmuştur. Basına da yansıdığı üzere bu tartışma sırasında Belediye Başkanı bay İsmail Yıldırım şahsıma yönelik olarak gerçek dışı, onur ve saygınlığımı rencide edebilecek ağır hakarette bulunmuş şu ifadeleri kullanmıştır. Elbette ki Yıldırım’ın şahsımı sevme, beğenme, düşüncelerimi benimseme, onaylama gibi bir zorunluluğu bulunmadığı gibi, bunun yanı sıra düşüncelerimi eleştirme hakkı mevcuttur. 

HUKUKİ BEDELİ VAR
Hatta kamuya mal olmuş bir kişi olarak şahsıma daha sert, haşin, ağır eleştirilerin yönelmesi de doğaldır. Ancak Yargıtay’ımızın çeşitli kararlarında ortaya koyduğu gibi durumlarda dahi yapılmak istenen eleştiri bakımından lüzumsuz yere incitici ve tahkir edici sözcüklerin kullanılmaması zorunludur. Oysa bir belediye başkanının konumunun gereği olarak sözlerine ve üslubuna daha fazla dikkat etmesi gerektiği gibi kendisinden eleştirilerini hakaret etmeksizin yapabilme birikim ve becerisine de sahip olması beklenir. Gerçekten üç dönem baro başkanlığı yapmış, ceza hukuku öğretim üyesi olan bir kişiye, tamamen gerçek dışı, dayanaksız ve soyut bir biçimde terör destekçisi yaftalamasını, bu denli kolaylıkla ve fütursuzca yapabilmenin bir açıklaması olamayacağı gibi bunun hukuki bir bedeli de bulunmaktadır.

DESTEKÇİLERİ GÖRMEK İSTİYORSA..
Bay Yıldırım gerçek terör destekçilerini, teröre kol kanat gerenleri, onlarla kol kola gezenleri görmek istiyorsa fazla uzaklara gitmesine gerek yoktur. Bunun için terör örgütünü yeniden dirilteni sözde açılım sürecine ve bu süreçteki aktörlere, ‘düz ovada siyaset’ lafları ile terör örgütünün ve terörist başının nasıl  meşrulaştırılmaya çalıştırıldığına, Oslo görüşmelerine, bu çerçevede şehirlerin bombalarla doldurulmasına, askerimizin ve polisimizin elinin kolunun bağlanmasına kimlerin göz yumarak terör örgütüne adeta can suyu verdiklerine, Habur rezaletine, kurulan çadır mahkemelerinde teröristlerin ayağına hakim savcı götürülerek Türk Devletinin ve yargısının düşürüldüğü konuma, Dolmabahçe mutabakatına, bu süreçte kimlerin hangi saiklerle TC tabelalarına indirdiğine, Türk ifadesinin kimler tarafından ağza alınmayıp bölücülük sayıldığına, şehitlere ‘kelle’ teröristin başına ‘sayın’ diyenlere, yargının ve devletin, nasıl cemaat görünümlü bir çeteye teslim edildiğine, kimlerin kimlere ne istedilerse verdiğine bakması yeterlidir.”

ÇAMUR BANA YAPIŞMAZ
Bu çevrede şahsımın ise hayatı boyunca terörle, terör örgütleriyle ve onların uzantıları ile nasıl mücadele ettiğim de basına, kamuoyuna yansıyan beyanlarımla ortadadır. Dolayısıyla yaptıklarım ve söylediklerim ortadayken, üstelik cemaat görünümlü bir çete tarafından yargılanmış bir kişi olarak kendimi kimseye özellikle bay belediye başkanına herhangi bir şeyi ispatlama gibi bir yükümlülük içinde hissetmemekteyim. Ancak bazılarının bu ihtiyaç içinde oldukları açıktır. Üzerime atılan çamur bana yapışmaz, üstümden akar gider. Süreçteki savrulmaları hep birlikte izlemekteyiz. Benim ise başından beri iç içe kol kola olduğum, yaşamımı adadığım ve asla ayrılmayacağım tek yol Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu, onun ilkeleri, cumhuriyetin kurucu değerleri ile bu değerlerin izdüşümü olan Anayasamızın iz düşümü olan ve Anayasamızın ilk üç maddesinde ifadesini bulan kuvvetler ayrılığına ve insan haklarına ve adalet düşüncesine dayalı demokratik, üniter, laik, sosyal hukuk devleti ve refah toplumu idealidir.  Türkiye’nin geldiği noktada çıkışı budur.

BU HAKKI VERMEZ
Önemle belirtmek isterim ki bay belediye başkanının şahsımın konuşmacı olduğu konferans için salon tahsis etmemesi esasen Karamürsel halkına, bu ilçemizde yaşayan yurttaşlarımıza karşı bir davranış ve yasaktır. Gerçekten bir yerin belediye başkanı olmak, kişiye istediğini yapabilme, “dünya görüşünü beğenmediği kişilere” salon vermeme keyfiliğini ve hakkını vermemektedir. Aksine belediye başkanı o yerde yaşayan tüm yurttaşlara kendisine oy versin vermesin eşit davranmak durumundadır. Kendisi hakkında tarafımdan bugün Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu ve şikayette bulunulmuştur. Bunun yanı sıra hakkında tazminat davası açacağımı ve kazanmam halinde bu tazminata el sürmeksizin bir kısmını Mehmetçik Vakfı’na, bir kısmını Türk Polis Teşkilatı’nı Güçlendirme Vakfı’na bağışlayacağımı beyan etmekteyim. Yıldırım’a da hem bu güzel beldeye kısa bir süre içerisinde gelmeme vesile oldu bu soruşturmalar ve davalar üzerinden bir takım unutulmaya yüz tutmuş şeylerin tekrar hatırlanmasına- tam da önemli bir dönemeçte hafızaları tekrar tazelemeye, kimlerin teröre kol kanat gerdiğini göstermeye imkan tanıdığı için teşekkür ediyorum.”

NE OLMUŞTU?
Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İstanbul eski Baro Başkanı Av. Ümit Kocasakal’ı teröristlere yardım etmekle suçlamış,  CHP’lilerin sert tepkisiyle karşılaşmıştı. Bilindiği gibi geçtiğimiz ay Karamürsel’de düzenlenen ve İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal’ın katılacağı panel için Yıldırım salon vermemişti. CHP’i meclis üyeleri konuyu gündeme getirince İsmail Yıldırım, “Eski Baro Başkanı Ümit Kocasakal teröristlere yardım eden bir kişidir, siz nasıl olur da böyle birini Karamürsel'e getirirsiniz” deyince tansiyon yükselmişti. Yıldırım’ın bu sözlerine büyük tepki gösteren CHP Meclis Üyesi Orhan Demirel, “Bu yapmış olduğunuz itham çok ağır bir ithamdır ve sizin gibi birine böyle bir ithamı yakıştıramadım. Bunun için özür dilemenizi bekliyorum. Bu ülkede 3 dönem Türkiye Cumhuriyeti baro başkanlığı yapmış bir kişiyi, terörist olmakla suçlamanız kabul edilir gibi değil. 

ÖZÜR BEKLEMİŞLERDİ
Sizin partinizin milletvekillerinin sınır kapılarında PKK militanlarını davul ile zurna ile kol kola karşıladığınızı ne çabuk unuttunuz. Şimdi bunları yapan bir siyasi partinin içerisinde yer alıp, bir de çekinmeden bizlerin davet ettiği ve şerefi ile onuru ile 3 dönem Baro başkanlığı yapan Ümit Kocasakal için terörist demenizi şiddetle kınıyorum” demişti. İsmail Yıldırım ise özür dilemeyeceğini ifade ederek, “Bu ülkede teröristlerin özgürlüğünü, teröristlerin söylemlerini savunanların, teröristlerle kol kola gezenlerin birlik ve beraberliği sağlayacağına inanmayan bir zihniyete sahibim. Teröristlere kol kanat geren onların destekçiliğini yapan hiçbir konuşmacı, Karamürsel Belediyesine ait herhangi bir yerde program yapamayacaktır, hiçbir imkandan yararlanamayacaktır” ifadesine yer vermişti. 
Son Güncelleme: 10.02.2017 15:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
GLBAHAR 2017-02-09 18:49:10

ENTRİKACI EMPERYALZMİN UŞAKLARI ENTRİKACI İŞBİRLKÇİLER KENDİSUÇLARINI ÖRTMEK İÇİN KENDİ YAPTIKLARI HAİNLİKLERLE KARŞISINDAKİLERİ SUÇLAYIP T TÜRK DÜŞMANI ENTRİKACİLAR KENDİLERİNİ SUÇSUZ GÖSTERME ÇABASINDALAR...FAKAT ONLARIN NE KADAR ALDATMACA ENTRİKALARLA VATANA MİLLETE DÜŞMANLIK YAPTIKLARINI
BEŞ YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR BİLE ÖGRENDİ VE ANLADI ARTIK...TERÖRÜN VE DESDEKÇİLERİNİN,TÜRKİYE ÜSLERİNİ İŞGAL EDENANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ VE BAŞKANLIK SİSTEMSİZLİĞİ DAYATMACILARIEMPERYALİZM KATİLLERİN VE YÖNETİMDEKİ İŞBİRLİKÇİLERİ ARTIK BİLMYEN YOK...ONUN İÇİN, TOPRAKTAN GELDİK TOPRAĞA GİDEÇEĞİZ...VATAN HAİNLERİ ÇAMURLAŞIP ORAYA BURAYA SIÇRAMASINLAR...BELEDİYEDEKİ MİLLETE HİZMET ETMEK İÇİN GÖEVLİ BULUNAN HER KİŞİ GÖREVİNİ HİZMETİNİ YAPMAKLA MÜKELLEFTİR...HİZMETİ GASPETMEKKE DEĞİL...BİR BELEDİYE BAŞKANI GÖREVİNİN DIŞINA ÇIKIP MİLLETİN SALONLARINI MİLLETİN ELİNDEN ALması,BAŞKANLIK SİSTEMİNİN MİLLETİN HERŞEYİNİ RESMİ OLARAK ELİNDEN ALIP EMPERYALİZME TESLİM EDECEĞİ demektir...

banner354

banner603

banner328

banner596

banner599

banner482