banner608
banner609
22 Temmuz 2016 Cuma 14:09
Şişmanoğlu: Kızılay şubemize darbe yaptılar
banner610
Hakkında türlü iddialar olan ve sık sık kamuoyunda bu iddialar nedeniyle yer bulan Muzaffer Şişmanoğlu, bir süredir müfettişlerin yürüttüğü incelemenin tamamlanmasının ardından görevden alınmıştı. Şişmanoğlu, yönetim ve denetim kurulu üyeleri İsmail Kolaylı, Mehmet Kamış, Harun Yaşar Aliş, Erol Alpaslan, Mustafa Çavuş, Zafer Kızılkaya ve İsmail Kılıçaslan ile birlikte bugün basın mensuplarının karşısına çıktı. Yönetimi düşen Şişmanoğlu, 3 dönemdir başkanlığını yürüttüğü Kızılay’ın içinde değil, dışındaydı bu kez, açıklamasını bina önünde yaptı. 15 Temmuz’da ülkede yaşanan darbe girişimine atıfta bulunup bir şeyler mi ima etti bilinmez, Şişmanoğlu “Şubemize 14 Temmuz darbesi yapılmıştır” şeklinde bir ifade kullandı. Şişmanoğlu, Kızılay Genel Merkezi’nin kendilerini güçlü bir yönetim olarak gördüğünü, bu nedenle de kendilerini görevden aldıklarını iddia ederek, “Bize terörist muamelesi yaptılar” dedi. 

SİYASETTEN UZAK TUTTUK
Şişmanoğlu, şunları kaydetti: “25 yıldan fazla Kızılay'da çeşitli kademelerde gönüllü olarak hiç bir ücret almadan görev yaptım. Tıp merkezi yöneticiliğim dolayısı ile yine ücretsiz ve gönüllü olarak işimi terk etmek sureti ile 10 yıl boyunca tam gün görev yaptım. Her gün sabah 8.00 de geldim. Akşam 19.00’da gittim. Yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte tıp merkezini herkesin sevdiği ve tercih ettiği, Kocaeli’nin bir numaralı tıp merkezi haline getirdik. 2010 yılında hükümetin bir kararıyla tıp merkezi Sağlık Bakanlığına devredildi. Gelirlerimiz bir anda sıfırlandı. Çalıştık çabaladık. Yönetim kurulu arkadaşlarım ile birlikte olağanüstü emek verdik. Gelirlerimizi aylık 100 bin TL seviyesine getirdik. Bir buçuk yıl içinde kendi imkanlarımızla Kızılay'a Plaj yolunda 8 milyon TL değerinde iskâna hazır 3300 metrekarelik bir mülk kazandırdık. 200 bin TL’ye yakın yatırımla şubemiz 300 metrekarenin üzerinde bir alana sahip yeni yerimize taşıdık. Tıp merkezimizi aylık 50 bin TL ile kiraya verdik. Kızılay'ın malını beytülmal mantığı ile koruduk, çoğalttık. Şahsi menfaatleri için Kızılay’a musallat olanları engelledik. Kızılay'ın bir kuruşunu dahi kimsenin hortumlamasına izin vermedik. Hükümetin yanında yardımcı kurum olduk. Ama Kızılay Kocaeli şubesini siyasi anaforlardan uzak tuttuk. Her siyasi düşünce ile iyi geçindik. Her kesimden yardım ve bağış aldık.

GENEL MERKEZİ SUÇLADI
Rant artınca hevesliler de arttı. Üç kez kumpasla karşı karşıya kaldım. Tutmadı. Kızılay'ın Kocaeli Uluslararası Fuar alanındaki deposunda yapılan hırsızlıkla alakalı şahsıma kurdukları tuzak sebebi ile ağır cezada yargılandım. Çok şükür beraat ettim. Tuzağı kuranlar cezalarını buldu. Kızılay’ın malını babasının malı gibi kullanmaya heves edenlere fırsat vermedik. Kızılay İş Merkezi’ndeki Cafe kiracısı Cevdet Sert, genel merkez tarafından tahliye edilince bana iftiralarda bulundu. Tehdit etti. Mahkemeye verdim. Tehditten 15 ay ceza aldı. 2. ve 3. tehdit ve iftira mahkemededir. Sonucunu bekleyeceğiz. Bütün teşebbüsleri boşa çıktı. Savcılığa şikayet dilekçeleri verdiler. Beni ve yönetimimi ihaleye fesat karıştırmakla suçladılar. Savcılık gereği şekilde inceledi. Hiç bir suç unsuru olmadığına dair karar verdi. Taleplerini reddetti. Bunun üzerine Kızılay'ın içinden yıpratmaya çalıştılar. Seçimlere müdahale etmeye çalıştılar. Onlar da tutmadı. Genel merkez seçimleri yapıldı. Biz şube olarak bugünkü genel merkez yönetimini desteklemiş olmamıza rağmen bizi güçlü gördükleri için tasfiye etmeye çalışıyorlar.

ÇALIŞANLARIN DA HABERİ VARMIŞ
Yeni yönetim kendine göre yeniden yapılanmak istiyor. Önce genel merkez talimatıyla müfettiş ve eski Adapazarı Şube Başkanı olan bir yönetim kurulu üyesi aracılığı ile istifamız istendi. Kabul etmedim. Bir müfettiş daha gönderdiler. 30 yıllık şubecilik hayatımda kaç kez teftiş gördüm. Bu güne kadar hiç görmediğim şekilde çok detaylı incelediler. Görevden alınmamızı gerektirecek hiçbir şey yoktu. Sudan bahanelerle rapor düzenlediler. Geçmişte hatırlarsınız Kızılay deposundan çadır çalan Kızılay'ın şoförü ve kurduğu ekip, yakalanınca beni suçlamış, 20 ay boyuna ağır cezada yargılandıktan sonra onların her biri 5 yıla mahkum olmuş ben beraat etmiştim. Şimdi de aynı oyunun içerisindeyim. Kızılay'ın parasını çalan Kızılay’ın muhasebecisi müfettişler tarafından sorgulanınca çaldığı parayı bana verdiğini söyleyerek suçu benim üzerime atmaya çalışmıştır. Diğer çalışanların da bu işten haberi varmış. Ne bana, ne yönetimime, ne de genel merkeze bu konuda bilgi vermediler. Şimdi ise biz biliyorduk diyorlar. Benim bu konuda ne imzam, ne el yazım, ne talimatım, ne de bilgim vardır. Müfettişler görevden almak için bahaneyi bulduklarına inanarak benim ifademe başvurmadan rapor düzenleyerek beni görevden almışlardır.

BİZE TERÖRİST MUAMELESİ YAPTILAR
Hırsızlanan para müfettiş raporuna göre 3-5 bin TL civarındadır. Ayda 50 bin TL ailece geliri ve ciddi mal varlığı olan benim böyle bir çirkinliği ve ahlaksızlığı yapmam mümkün müdür? Hele hele daha önce siyaset yapan ve yap-sat mesleği ile iştigal eden, Kızılay sevdası yüzünden siyaseti ve ticareti bırakmış olan bir kişi olan ben niçin bu yaştan sonra bu rezilliği yapayım? Allah’a şükür kira gelirlerim bana yetiyor ve artıyor bile. Hepimiz şehirde bilinen saygın yeri ve konumu olan insanlarız. Yönetimimi de sudan sebepleri bahane ederek görevden aldırlar. Suçlamalar çok ağırdır. Bizlerin savunmasını dahi almadılar. Çalanın beyanı ile görevden alma nerede görülmüştür. Aslında bizler madalya beklerken bu rezilliği yaptılar. Hiç hak etmediğimiz halde genel merkezden gönderilen müfettiş ile bizi görevden alacaklarını bildirdiler. Üyelik kaydımızı bile silmişler. Bize terörist muamelesi yaptılar. Kızılay’a girişimizi kamera ile tespit ettirdiler. Kızılay’a polis getirttiler. Şahsi evraklarımızı personele arattılar.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDEN BİR GÜN ÖNCE
Her birimizin Kocaeli de itibarı vardır. Yıllarca şubeyi gözbebeği gibi koruyan bu muamele, terbiyesizliğin üzerinde bir hadisedir. Kocaeli Şubesi’nin gelirleri artmış, şube zengin şube haline gelmiştir. Bazılarının gözü üzerimize çevrilmiştir. Kayyum gönderdikleri kişi, bazı basın organlarında yazıldığı gibi İçişleri Bakanlığı müfettişi değil Kızılay Genel merkez müfettişidir. Seçilen zaman, benim Gökçeada'da tatilde olduğum zamandır. Şubemize 14 Temmuz darbesi yapılmıştır.15 Temmuz darbe girişiminden bir gün önce genel merkez yönetim kurulu tarafından görevden alınma kararı verilmiş, 18 Temmuz’da jet hızıyla uygulamaya konulmuştur. Biz İzmit'te yaşıyoruz. Yaşamaya devam edeceğiz. Çok şükür yüzümüzü öne eğecek hiçbir yanlışımız olmadı. Keser döner sap döner, gün gelir devran döner. Gücün arkasına sığınıp kimse insanlığını unutmasın. Bu muamele Kızılay’ın Kocaeli Şubesi’ne sürülmüş kara bir lekedir. Avukatımız vasıtası ile idari mahkemeye başvurup yürütmeyi durdurma kararı girişiminde bulunacağız.”

Son Güncelleme: 24.07.2016 13:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner596

banner599

banner482