banner560
banner573
banner572
17 Ağustos 2014 Pazar 22:03
ŞENGÖZ KONUŞTU: KOTO’DA SEÇİM YENİLENEBİLİR!
banner508

 

KOTO’dan vergi mükellefi olmadığı gerekçesi ile düşürülen Tuncay Şengöz basın açıklaması yaparak KOTO ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şengöz, KOTO’da seçimin yenilenebileceğini söyledi.

Tuncay Şengöz yaptığı basın açıklamasında vergi mükellefi olmadığı gerekçesi ile düşürüldüğünü ancak benzer durumda, seçme veya seçilme hakkı bulunan;KOTO'da yüzlerce, TOBB'ne bağlı Oda ve Borsalarda on binlerce üyenin olduğunu belirtti. Ayrıca Şengöz konuyu Özdağ ile görüştüğünde Özdağ’ın kendisine, " Tuncay Abi, birlikte geldik, birlikte gideriz, sıkıntı olmaz, basar geçeriz".dediğini açıkladı. Şengöz son olarak, Meclis Başkanı Bülent Karagöz’ün de yer aldığı 6. komitenin düşme ihtimali olduğunu ve düşmesi halinde seçimin yenileneceğini söyledi.

 

7 TANE ŞİRKET KURDUM

Şahıs ve Limited Şirketi olmak üzere çeşitli tarihlerde 7 tane şirket kurdum. Halen bir Şahıs Şirketimin,ortağı ve müdürü olduğum bir Limited Şirketimin faaliyetleri devam etmektedir. Gerek 2012 Kasım'da belli olan 26 Komiteli TOBB onaylı listelerde, gerekse 2013 Mart'ta belli olan 21 Komiteli TOBB onaylı listelerde, gerekse İzmit İlçe Seçim Kurulu Hakimliğince onaylı listelerde açık bir şekilde: Tuncay Şengöz Şahıs Şirketinin Seçme ve Seçilme hakkı bulunduğu, imza ve mühürlü tutanaklar ile kesinleşmiştir. Seçim öncesi askı sürecinde ve seçim sonrası askı sürecinde listelere itiraz edilmemiş, listeler kesinleşmiş ve mazbatalar, ilgili Hakimlikçe tarafımıza teslim edilmiştir. Bilgi eksikliği nedeniyle ve sehven; 11 Haziran 2013 tarihi itibari ile vergi mükellefi olmadığım şahıs şirketim üzerinden seçime katıldım.

 

KOTO’DA YÜZLERCE VERGİ MÜKELLEFİ OLMAYAN VAR

KOTO üyesi olmamın,dilediğim zaman faaliyet belgesi almamın, onaylı listelerde bulunmamın yeterli olduğunu düşünmüştüm. TOBB'ne bağlı tüm Odalarda; Komitelerde, Mecliste ve hatta Yönetimlerde benzer durumların yaygın olduğunu ve sıkıntı yaşanmadığını duyuyordum.Tabii ki kanunu yönetmeliği bilmemek mazeret değildir, ancak fiili durum öyle değil.Benzer durumda, seçme veya seçilme hakkı bulunan; KOTO'da yüzlerce, TOBB'ne bağlı Oda ve Borsalarda on binlerce üyenin olduğu tahmin edilmektedir.

 

BİRLİKTE GELDİK BİRLİKTE GİDERİZ SIKINTI OLMAZ BASAR GEÇERİZ

KOTO Yönetim Kurulu seçimlerinden 4 gün önce konuyu, Başkan adayımız Murat Özdağ ile görüştüm, "odalarda benzer çok sayıda örnekler bulunduğunu, ancak şikayet halinde sıkıntı yaşayabileceğimizi, beni yönetime yazma düşünceniz var ise yazmayabileceğini,

meclis üyeliğinden dahi istifa edebileceğimi, SKM Başkanı olarak hedefimin"Yenilikçilerin tek başına Yönetimi ve Meclis Divanını alabilmesi" olduğunu,bunu başardığımızı ve bunun benim için yeterli olduğunu" söyledim. Murat Özdağ'ın o günkü cevabı manidardır: " Tuncay Abi, birlikte geldik, birlikte gideriz, sıkıntı olmaz, basar geçeriz".O gün itibariyle bastık geçtik, malum avukat susturuldu, ancak,

gerçekler zamanla anlaşıldı:"malzeme alınmış kenara konmuş, koz bekletilmiş,

bir başka operasyonda kullanılmak üzere".

NEDEN İSTİFA ETMEDİM?

Yurtdışından döndükten sonra yoğun bir şekilde telefon trafiği, ikili, üçlü görüşmeler başladı. KOTO Başkanı Özdağ işyerine (Citroen) görüşmeye davet etti, KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, müstakbel Başkan Vekili Yusuf Ziya Uludüz oradaydı.Bir hafta önce "bu işi örtelim" diyen yöneticiler dahi istifa etmemi istiyorlardı,ikna dozu baskıya kadar yükselmişti. Kendilerine iki soru sordum. Dürüstçe soruları cevaplarlarsa, gereğini yapacağımı söyledim.1- Bu operasyonun sahibi kim? 2- Sıra kimde? Alınganlık gösterdiler, agresifleştiler, işin içinden çıkamadılar, cevap veremediler ve konuyu değiştirdiler.Hayatım boyunca kolayı hiçbir zaman tercih etmedim, hep zora talip oldum. Hiçbir görevden ve sorumluluktan kaçmadım,

sonunu düşünmeden yükün altına girdim,arka plan hesabı yapmadım.Bana göre böyle bir durumda İstifa etmek, harakiri yapmaktır, dolayısıyla katilin belli olmaması demektir.Bu nedenlerle, istifa etmeyi tercih etmedim ve uygulamadım.

 

KOTO BAŞKANI DA MECLİS BAŞKANI DA İSTİFA ETMELİDİR

Kimseyi kandırmadım ve aldatmadım.KOTO Yenilikçiler ekip arkadaşlarım konuyu net olarak biliyorlardı.Bu beyanımı doğrulamak için şu kişilerle irtibata geçebilirsiniz:KOTO Başkanı, KOTO Meclis Başkanı, KOTO 6. Meslek Komitesi Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri: Şahin Kaya, Hüseyin Cahit Akyol, Mehmet Temizel, KOTO yenilikçiler Ekibinden: Muhammet Yılmaz ve Faruk Bostan.Durumu herkes biliyordu, seçim kazanmak için ses çıkarmadılar, demek ki beni kullandılar.Yönetim Kurulunda görev yaparken; üyelerin menfaatlerini, kamu yararını ve çalışanların haklarını savunduğum için ve 6. aydan itibaren birtakım kararları kabul etmeyerek şerh koyduğum için; bekletilen koz devreye alınmış ve düğmeye basılmıştır.Bana oyun oynadılar, bu oyun, bir itibarsızlaştırma operasyonudur. Yüz kızartıcı hiç bir şey yapmadığımı, tam aksine, KOTO üyelerinin, kamunun ve çalışanların hakları için ne şekilde mücadele ettiğimi çok yakında belgelerle göreceksiniz.Tüm bu nedenlerden dolayı;

KOTO Başkanı ve Meclis Başkanı benden önce istifa etmelidir.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

15 Ağustos Cuma günü işyeri adresime yapılan tebligatta;Sadece KOTO Genel Sekreterinin imzası vardır,2- Olayın Kronolojik Tarih Bilgisi yer almamaktadır, 3- Tespit Raporuna yer verilmemiştir.Gerek belirtilen hususlar ve gerekse;Odaların temsil ve ilzamı ile ilgili 11. Madde ve Oda Organ Seçimleri Yönetmeliğinin 8. Maddesi tarafımca ve avukatlarım tarafından incelenerek hukuki işlem başlatılacaktır.Kısmetse çok yakın bir zamanda 2. Basın Toplantısını gerçekleştireceğim.2. Basın Toplantısı’nda; Tuncay Şengöz operasyonu 6. Operasyondur. Tarih sırası ile, 6 operasyonun detaylarını, Tuncay Şengöz faktörünün KOTO'da neleri değiştirdiğini,7. Operasyonun kime ve kimlere yapılacağını, Türkiye genelindeki asıl sorunun ne olduğunu sizlerle paylaşacağım.

SEÇİM YENİLENEBİLİR

Şengöz’ün bağlı olduğu 6.meslek komitesinde işler karışmış durumda.Meclis Başkanı Bülent Karagöz’ünde bağlı olduğu 6.komite her an düşebilir. Şengöz, “Şu anda 6.meslek komitesinde işler pek rahat değil. Düşme ihtimali var ve eĞer 6.meslek komitesi düşerse çok ciddi gelişmeler olur. Bununla birlikte de KOTO’da seçim yenilenir. Bu komitenin düşmesi ile ilgili tutarlı gerekçelerin olduğunu TOBB seçim yöneticileri ve bu işi bilenler de öne sürüyor” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mustafa 2014-08-17 16:58:14

Yaşar can da tuncayda aynı kumaşın ürünleridir

Avatar
mustafa 2014-08-17 16:59:34

söylermisiniz tuncay şengöz ne demek istedi. amacı hala koto yönetimine çağrılmakmı dersiniz. bilfiklerinin yarısını bile söylememiş.

Avatar
selim 2014-08-17 18:12:28

Tuncay yerden göğe kadar haklı özdağ ve Karagöz istifa etmeli kurumu rezil ettiler yeter artık.

Avatar
cevdet 2014-08-17 18:16:10

Özdağ koto yu itibarsızlaştırdı. Bakkal bile böyle yönetilmez 13000 üyenin parasını yemeyemi geldiniz defolun gidin.

Avatar
recep 2014-08-17 18:18:33

Ekşi ve Keleş i kötüleyen bülent efendi ne oldu onların tırnağa bile olamazsın.

Avatar
recep 2014-08-17 18:20:29

KOSKOCA KURUM NE HALLERE DÜŞTÜ YAZIK MURAT ÖZDAĞ BÜLENT KARAGÖZ İSTİFA

Avatar
ogün 2014-08-17 18:36:50

6. Komite düşürülmeli ve seçim yeniden yapılmalı. Seçilme vasfı olmayan ve komite de ençok çalışan bir kişi ve komite sine verilen oylarda geçersizdir. Komite komple istifa etmelidir.

Avatar
Ceyhun 2014-08-17 18:46:24

Seçim sonrası ve ocak ayında vergi kontrol görevini yapmayan genel sekreter Bülent Karagöz zaten haksız kazanç elde etmek ve kamuyu zarara uğratmaktan yargılandı ve karar kesinleşti bence bunuda ilgili makamlara sorsun. Kamu personeli olduğunu unutması

banner354

banner328

banner554

banner482