banner560
banner573
banner572
06 Aralık 2016 Salı 17:19
O iddialara cevap geldi
banner508
Geçmişte büyük kavgaların yaşanmasına neden olan Autoport Limanı, şu sıra yine gündemden düşmüyor. Ancak bu kez limanı gündemde tutan Gölcüklü İşadamı Mehmet Coşkun değil, boşandığı eşi Nimet Öner. 2007 yılında 49 yıllığına Arkas Holding’in de ortağı olduğu Autoport’a tahsis edilen ve 2008 yılında 50 milyon dolarlık yatırımla inşası gerçekleştirilen Başiskele sahilinde Serbest Bölge’nin yanındaki liman, 2013 yılında Mehmet Coşkun’un açtığı davalar neticesinde durdurulmuş, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından liman için tahliye kararı verilmişti. 50 milyon dolarlık masrafla yaptırılan liman, bölgede bulunan kendisine ait arazinin önünü kapattığı gerekçesiyle Mehmet Coşkun’un açtığı davalar neticesinde tahliye edilecekti. İtirazlarla uzayan süreçte liman, tahliye edilmedi ve 15 Mart 2015 tarihinde Bakanlığın izni ile tekrar faaliyete geçti. KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ile Arkas Holding’in ortaklığında işletilen Autoport Limanı’nın tekrar faaliyete girmesiyle ilgili Nimet Öner’in “Liman benim sayemde açıldı ancak bana verilen sözler tutulmadı” şeklinde basına yansıyan iddiaları, limanı aylar sonra tekrar gündeme taşıdı.

15 MART 2015
Basında çıkan haberlere Zeytinoğlu’ndan cevap gelmeyince Nimet Öner bu kez gazetemize ulaşmış, ciddi iddialarda bulunmuştu. 22 Kasım’da “Zeytinoğlu’na gönderilen o kargoda ne vardı?” başlığı altında bu iddiaları gündeme getirmiştik. Nimet Öner’in iddiasına göre; limanın açılması noktasında devreye giren Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Nimet Hanım’ın eşinden boşanması sonrası kendisine telefonla ulaşmış ve görüşme talep etmişti. Nimet Öner, 12 Haziran 2014’te Zeytinoğlu ile oda binasındaki makamında saatlerce görüştüğünü, kağıt üzerine geçirilmemiş bir anlaşma ile karşılıklı menfaat ilişkisi çerçevesinde bir mutabakata vardıklarını ileri sürerek, şunları kaydetmişti: “Ayhan Bey, 21 Haziran 2014’te oda telefonundan şahsıma ait olan cep telefonumu aradı. Mutabık kaldığımız durumdan dolayı 18 Haziran 2014 tarihinde BİMER’e gönderdiğim 461260 numaralı evrakın ıslak imzalı halini talep etti. Aynı gün bu evrakı kendisine kargo ile gönderdim. Ve 15 Mart 2015’te liman tekrar açıldı. Sözleşme yapmadık, iyi niyet çerçevesinde kendisine güvendim ancak BİMER’e ve kendisine gönderdiğim belgede eski eşimi haksız çıkaran şeyler vardı ve bu belgeyi kullanarak limanı açtırdı. Ancak sonrasında şahsıma karşı kayıtsız kaldı Zeytinoğlu, sözünü tutmadı. Velev ki o belge ile açtırmadı limanı, o halde bu belgeyi benden ne için aldı, nerede ne için kullandı? Bu soruları daha önce de yönelttim kendisine ama cevap gelmedi.”
 
YÜZÜK İDDİASI!
Nimet Öner’in iddiaları bu kadarla da kalmamış, Öner, sözünü tutmadığını ileri sürdüğü Ayhan Zeytinoğlu ile ilgili bir de gazetemize mail yoluyla yazılı açıklama göndererek Zeytinoğlu’nun kendisine yüzük gönderdiğini, bu yüzüğün değerinin 20 bin dolar olduğunu ancak bu yüzüğü Zeytinoğlu’na kargo ile iade ettiğini belirterek, “KSO gibi makamda oturan bir şahsiyet, benimle gerçekleştirmek istediği işler için 20.000 Dolarlık bu bedeli mi reva gördü?” diye sormuştu. Üst üste farklı basın kuruluşlarına konuşan ve hakkının yendiğini, kendisine verilen sözlerin tutulmadığını iddia eden Nimet Öner’in son gündeme getirmiş olduğu konu yüzük konusuydu. Ancak Zeytinoğlu, bu konuyu da cevapsız bıraktı, herhangi bir açıklama yapmadı. Ve Nimet Öner, dün gazetemize yine e-posta yolu bu kez KSO Başkanı Zeytinoğlu’nun avukatı Oktay Köse ile yaptığı Whatshapp yazışmalarını ve avukata babası tarafından gönderilen ihtarnameyi gönderdi. Ve bir de yazılı açıklamada yolladı. Nimet Öner, bu kez yüzük iddiasını daha da ileriye taşıdı, kendisine ailecek yat gezisinde konuk edilmek üzere teklifte bulunulduğunu öne sürdü. Öner’in bir diğer iddiası ise Oktay Köse’nin aynı zamanda babasının avukatı olduğu ve avukatlıktan tek taraflı çekildiğiydi. Bu nedenle Köse’ye ihtar da çekildiği belirtildi. Öner ayrıca, Zeytinoğlu’ndan açıklama gelmemesi halinde basın toplantısı yapacağını da ifade etti. KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’na cevap hakkı bırakarak Nimet Öner’in gönderdiği iddialarla dolu açıklamayı noktası ve virgülüne dokunmadan olduğu gibi sizlerle paylaştık ve bugün Zeytinoğlu’nun avukatından kısa bir açıklama gönderildi.

İDDİALARI YALANLADI
Köse, yazılı olarak gönderdiği açıklamada Nimet Öner’in Autoport Limanı’nın açılmasıyla ilgili süreçte herhangi bir katkısının olmadığını belirtti. Açıklamada, “Ayhan Zeytinoğlu ile ilgili olarak gazeteniz ve internet sitenizde yer alan asılsız ve gerçekdışı iddialar ile ilgili olarak, yayın tarihinizden önce Sn. Ayhan Zeytinoğlu tarafından Nimet Öner aleyhine Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunulmuştur. Savcılıkça yürütülmekte olan soruşturma başladıktan sonra gazeteniz ve internet sitenizde gündeme getirilen benzer iddialar, devam etmekte olan soruşturmanın ve yasal sürecin konusunu teşkil etmektedir. Ancak özellikle belirtmek isterim ki yazılarınızda bahsi geçen Autoport limanı ile ilgili süreçte, Nimet Öner isimli şahsın hiçbir katkısı mevcut bulunmamaktadır. Mahkeme kararında bahsi geçen ve yapılması gereken planlama çalışması tamamlanmış ve tamamlanan hukuki süreç neticesinde liman yeniden faaliyete başlamıştır” ifadeleri yer aldı.

Nimet Öner’in gönderdiği ve dün yayımladığımız haberdeki iddiaları ise noktası virgülüne şöyleydi:
 
Tamamen iyi niyetimizle kalkıştığımız, bir anlaşma yapmaya gerek dahi duymadığımız ve sözlerine güvendiğimiz KSO Başkanı Sayın Ayhan Zeytinoğlu, ısrarla suskunluğunu korumaktadır. Bizim açımızdan bir sorun yoktur. Biz, bu konudaki açıklamalarımızı yapmaya, sonuna kadar devam edeceğiz(Basın toplantısı dahil). Gerek kendisi, gerekse avukatı Sn. Oktay Köse, ARKAS Holding iştirakli Autoport firmasına, Turgut Reis A.Ş tarafından açılan davada karar düzeltme bile aleyhlerine çıkmasına rağmen, göndermiş olduğum 21.06.2014'deki belge sayesinde ,liman açıldıktan sonra, bize karşı 180 derece dönüş yapmışlardır.
 
O zamana kadar, avukatı Sn. Oktay Köse, Eskişehir'e defalarca gelip iki avukatımın yanında, diğer akrabalarımın yanında, gerekse Kocaeli'deki buluşmalarımızda, Ayhan Bey tarafından her türlü desteğin sağlanacağını, maddi-manevi yardımcı olunacağını, kendilerine olan yardımlarımın karşılıksız kalmayacağını özellikle vurgulamışlardır. Ancak belirli yardımlarımın ve desteklerimin devamında, özellikle 15.03.2015'den sonra, topu ARKAS Holding'e ve Autoport firmasına atmışlardır.(WhatsApp kayıtlarında belgelidir.)
 
Ayhan Bey'in aldığı, bir önceki habere konu olan 20.000 $'lık yüzüğü ve devamında (Dolphin AVM 24.08.2014), avukatının telefonundan bana "Hoşgeldiniz.” deyip, arkasından da " Ailece, yat gezisinde misafir etmek isteriz. "davetini geri çevirdikten sonra mı bu şekilde tavır sergileyip, verdiği sözlerde durmamıştır ? Yoksa, gerçekten hoş görülmek, misafirperver olmak ya da vicdanını rahatlatmak mıdır asıl niyeti?
 
Ayhan Bey'in avukatı Sn. Oktay Köse, aynı zamanda babamın da avukatıdır. İki tane icra dosyasını, babamın adına işleme koymuştur. Tabii ki amacımız, bu dosyalardan iyi bir sonuç almaktı. 15.03.2015'e kadar olan süreçte bir sorun bulunmamaktaydı. Ancak bu tarihten sonra, babam için takip ettiği dosyalarda, limanın açılmasından sonra, hiç bir girişimin sonuca ulaşmamış olduğu, tarafımızca tespit edilmiştir. Alacak miktarları ve aradan geçen sürelerde göz önünde bulundurulduğunda, icra dosyalarında beyan edilen hiç bir işlemi yapmadığı, talimatlarımıza da uymadığı açıkça ortadadır. Elbette, bu konularla alakalı da haklarımızı arayacağız.
 
Türkiye'nin en büyük sanayisinin başında olan Sn. Ayhan Zeytinoğlu, oturduğu koltuğu başarıyla yönetiyor olabilir. Fakat, kendine ait işlerindeki bizimle gelinen durumu, maalesef bu şekildedir. Söz vermek, anlaşmak, konuşmak sonunda gelinen nokta budur. Ayrıca, avukatı tarafından tarafıma atılan mesajda bir de tehdit edilmekte suçlanmaktayım. Ancak benim kimseyi tehdit etmek gibi bir derdim yoktur. Derdimizi, elbette muhatabımıza anlatacaktık. Kendileri, madem en başında ARKAS Holding ile aramızda köprü vazifesi göreceklerdi (o niyetle yola çıkmışlardı), o zaman aradan çekilmeleri gerekmez miydi? Konuşmak, çözüm bulmak yerine, kendileri hâlen suskunluklarını, büyük bir istikrar ile sürdürmektedirler. Unutulmasın ki, susmak kabullenmektir.
 
Buradan ARKAS Holding'e de sesleniyorum. Birileri, sizin adınıza böyle sözler veriyor, dosya takip ediyor. Sizin, bunların ne kadarından haberiniz var, bunu da bilmiyoruz. Ancak, 50 Milyon dolarlık limanda, ARKAS Holding'in adının sürekli bu şekilde anılması ne kadar doğrudur ne kadar yanlıştır, bunu tahmin edebiliyoruz.
 
Teşbihte hata olmaz. Eğer buradaki amaç, dereden geçene kadar ayıya dayı demekse, o zaman ben de şunu belirtmek isterim: Keser döner, sap döner; gün gelir, hesap döner. Beşeri adalet şaşar ama ilahi adalet asla şaşmaz.
Kamuoyunun ve ilgilenenlerin, ilgisine ve bilgisine.”
Son Güncelleme: 07.12.2016 13:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Güldürmeyin 2016-12-06 17:38:55

Dördüncü haberden sonra mı cevap vermeyi gerekli gördünüz ? Oturduğun makamın ağırlığını ne kadar iyi taşıdığınızı buradan görülüyor. ;)

Avatar
Mesut AKBULUT 2016-12-06 18:05:02

4 haberde sorulan hiç bir sorunun cevabını verememişsin Sayın Avukat. Bir belge yayınlanmış, o kadar muhabbet çıkmış, siz hala yalan dolan deyip durun. Hadi diyelim ki yalan dolan: Belgenin içindekinin cevabı nerde ? Ne kullandığınızın cevabı nerde ? Kadın kendinden emin ki, tarihlerle konuşuyor. Kabul edin, yanlış ata oynamışsınız.

Avatar
Fesubhanallah 2016-12-06 18:09:49

Bu mu yani cevap şimdi?O kargoyu aciklasin bize.Kadin onu soruyor.Okumuyonuz mu siz haberi?(((

Avatar
KocaeliZeki 2016-12-06 18:44:05

Oooo bu davayla gündem oldukca sıcak, çoookkk sıcak olacak.Hadi bakalım!..

Avatar
feray gunes 2016-12-06 19:08:31

hahahhha adami guldurmeyin.nimet hanim basindan sonuna kadar bu isin cinde hatta dibine kadar ilginiz var kadinla.ne konustunuz 7 saat ne vardi o kargoda davanin konusu ne.yuksugun fiyatinimi az soylemis yoksa.

Avatar
Samimi olun,aptal degiliz 2016-12-08 08:52:33

Onu anladik madem actirmamis kadin limani, belgemi ne yapti diye soruyor.direkt kenduiine soruyor.nerede zeytinoglu kaciyor mu?Konunun disina cikmayin avukat bey.Hangi basvuru numarasiyla sikayet ve konusu ne?Bilelim

banner354

banner328

banner554

banner482