banner768
banner598
banner749
10 Kasım 2017 Cuma 12:11
MİT’ten rapor istenecek: Nevzat Doğan FETÖ’cü mü?
banner728

Türkiye’de bir ilk yaşandı, bir belediye başkanının hakkında FETÖ’cü olup olmadığının tespiti için dava açıldı. O isim İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, davayı açan ise Cefa Vinç’in sahibi Faruk Bostan. Bostan’ın avukatı oldukça dikkat çeken bir isim. FETÖ’cülerin çok çekindiği o avukat; “Ergenekon’un Başbakanı” iftirası ile ceza yatan Yusuf Erikel

Eski Türkiye Partisi İzmit İlçe Başkanı, MHP eski İl Başkan Yardımcısı, Cefa Vinç’in sahibi Faruk Bostan ile Nevzat Doğan, sık sık davalık olan isimler. Daha doğrusu davacı Nevzat Doğan, davalı ise Faruk Bostan oluyordu bu güne kadar ancak bu kez işler değişti. 

Doğan’a pembe pantolon giydiği için “Nevzatiye” diyen Bostan, hapis cezası almıştı. Doğan’ın Bostan’a 4 dava daha açtığı, bunlardan birini kazandığı öğrenildi. Doğan’ın kazandığı davanın konusu Bostan’ın kendisine FETÖ’cülerle iş yaptığı yönündeki iddiasıyla ilgiliydi. 

Faruk Bostan’a ait işyeri Cefa Vinç, hatırlanacağı üzere Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılmış, Bostan da daha önce iş yerlerini yıkan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın bu işte parmağı olduğunu düşünerek, “Nevzat Doğan gibi, FETÖ'cülerle iş yapmadığım için bunlar başıma geldi” demişti. Bostan’ın bu sözü üzerine Doğan hakaret davası açtı, mahkeme Faruk Bostan’a 14 ay hapis cezası verdi. Sosyal medyada yazdıkları nedeniyle de Bostan hakkında, Doğan’ın açtığı 3 dava daha var. İşte yaşanan tüm bu gelişmeler sonrası Bostan, karşı atağa geçerek Nevzat Doğan’ın FETÖ’cülerle iş yapıp yapmadığı, FETÖ’cü olup olmadığının tespiti için dava açtı. Türkiye’de bir ilk olan ve kabul edilmesi durumunda emsal teşkil edecek, ilimizde ve Türkiye’de pek çok belediye başkanı hakkında da benzer davalar açılmasına yol açacak dava dilekçesi Bostan’ın avukatı Yusuf Erikel tarafından hazırlandı ve Kocaeli Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunuldu. Ve en dikkat çeken nokta ise dilekçede yer alan; “Davalının FETÖcü olup olmadığının tespiti için evvela; MİT'e yazı yazılarak Sayın Nevzat Doğan'a ilişkin rapor istenmesi gerekmektedir. Zira konuya ilişkin en sağlıklı bilgiler ancak ülkemizin istihbarat teşkilatından alınabilmektedir” ifadesi oldu. Dava kabul edilirse MİT’ten rapor istenecek. 

Faruk Bostan, mahkemeye verdiği dilekçeyle ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, “Nevzat Doğan, benim kendisi hakkında dediğim; ‘senin gibi, FETÖ’cülerle iş yapmadım’ sözlerim üzerine dava açmış, mahkeme ise herhangi bir tespit yapmadan hakkımda hüküm kılmış. Davama; FETÖ’cülerin çekindiği, kozmik oda olayında ‘Ergenekon’un Başbakanı’ olduğu iftirası ile yargılanan ve FETÖ’nün kumpasına uğradığı daha sonra ortaya çıkan Av. Yusuf Erikel bakıyor. Erikel, Türkiye’de bir ilk olan davayı açtı, dava kabul edildiğinde MİT’ten de rapor istenecek, Emniyet Genel Müdürlüğü de Cumhurbaşkanlığı da bu davaya müdahil olacak. Bu dava kabul görürse emsal de olacak. Doğan’ın FETÖ’cülerle iş yapıp yapmadığı anlaşılacak. Bugün ByLock kullanan biri ile telefonda konuştuğu için bir hakim görevden alınırken Doğan’ın kimlerle iş yaptığı da tespit edilsin. İspatlayamazsam en ağır cezaya razıyım” dedi. 


İŞTE O DAVA DİLEKÇESİ
 
KONU: Nevzat DOĞAN'ın Fetöcü olup olmadığının tespiti ile FETÖcü olduğunun tespiti halinde müvekkil davacı lehine şimdilik 1.000,00TL maddi ve 5.000,00 TL manevi tazminata hükmedilmesi talebimizden ibarettir.
 
DAVA DEĞERİ: 6.000,00 TL
 
AÇIKLAMALAR:
Müvekkil davacı sahibi olduğu Cefa Oto Kurtarıcılık Vinç San. Ve Tic. Ltd. Şti. 'nin belediye tarafından mühürlenmesi sırasında davalı için "Nevzat Doğan gibi FETÖ'cülerle iş yapmadığım için bunlar başıma geldi." demiştir. Bu nedenle davalı kendisi aleyhine hakaret davası açmıştır. Kocaeli 6.Asliye Ceza Mahkemesi'nin 2017/256 E. No'lu dosyası kapsamında 1 yıl 2 ay hapis cezası almış ve cezanın ertelenmesine de hükmedilmemiştir. Dava sürecinde müvekkilin sözlerinin doğruluğu hiçbir şekilde araştırılmamış ve beyanlarının tamamen haksız olduğu kanısıyla kendisine ceza verilmiştir. Bu nedenle davalının FETÖ’cü olup olmadığının tespitinde müvekkilin hukuki yararı vardır.
 
1- Davalının FETÖcü olup olmadığının tespiti için evvela; MİT'e yazı yazılarak Sayın Nevzat Doğan'a ilişkin rapor istenmesi gerekmektedir. Zira konuya ilişkin en sağlıklı bilgiler ancak ülkemizin istihbarat teşkilatından alınabilmektedir.
 
2- İzmit Belediyesi'nden Sayın Nevzat Doğan'ın Belediye Başkanlığı yaptığı dönem içerisinde vermiş olduğu işlerin ve ihalelerin neler olduğu ve bu ihalelerin kimlere verildiğinin bir listesinin istenmesini talep ediyoruz. Ardından listede adı geçen isimlerin içerisinde FETÖcü olduğu adli mercilerce tespit edilmiş veya hakkında bir FETÖ soruşturması yürütülen biri var mıdır? Bu hususun tespiti gerekmektedir. Zira Bank Asya'ya para yatıranların FETÖcü olduğu yerde FETÖcülere işverenler FETÖcü olmamakta mıdır?
 
3-  Davalının yakın akrabalarından adli mercilerce FETÖcü olduğuna karar verilmiş veya hakkında halen bir FETÖ soruşturması yürütülen var mıdır? Bu hususun da tespitini talep ediyoruz.
 
4- Yine adli mercilerce FETÖcü olduğuna karar verilmiş veya hakkında halen bir FETÖ soruşturması yürütülen kişilerle görüşmeleri var mıdır? Bundan da öte telefonunda ByLock programına rastlanan kişilerle görüşmeleri var mıdır? Zira tüm bunlar bugün hem Yargıtay kararlarında hem de Ağır Ceza Mahkemeleri'nde FETÖcü olmaya delil kabul edilmektedir.
 
HUKUKİ DELİLER:
- MİT'ten davalının FETÖ’cü olup olmadığına ilişkin alınacak rapor,
- İzmit Belediye Başkanlığı'ndan talep edilecek Sayın Nevzat Doğan döneminde yapılan ihaleler ve işler ile bu ihale ve işlerin kimlere verildiğini gösterir liste,
- Sayın Nevzat Doğan'ın telefon görüşmesi kayıtları ve bu kayıtlarda kimlerle görüştüğünü gösterir ilgili telekomünikasyon kuruluşundan alınacak liste
- Sayın Nevzat Doğan'ın akrabalarından adli mercilerce FETÖcü olduğuna karar verilmiş veya hakkında halen bir FETÖ soruşturması yürütülen herhangi birinin olup olmadığına dair ilgili kurumlardan alınacak liste
 
HUKUKİ NEDENLER: TCK. CMK ve ilgili sair mevzuat
NETİCE-İ TALEP: Yukarıda izah edilen ve re'sen gözetilecek nedenlerle;
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın FETÖ mensubu olup olmadığının tespiti ile FETÖ mensubu olduğunun tespiti halinde müvekkilin uğramış olduğu zararlar için şimdilik 1.000,00 TL maddi ve 5.000,00 TL manevi tazminat talep ediyorum. Saygılarımla. 18.10.2017

Son Güncelleme: 10.11.2017 13:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
dr ersoy kandemir 2017-11-10 15:59:43

Geçenlerde valiliğin önüne arabayla gittim olay oldu,utanmadan döner sermaye ile ilgili diye açıklama yapıldı,aracın üstünde tek kelime yoktu döner sermaye ile ilgili,"Tarikatçı kaymakam istemiyorum","Fetocu derneklere üye olmuşlar neden hala sağlıkta yönetici kadrolarındaévs gibi şeyler yazıyordu,kamuoyunun bilgilenmesi adına tüm fetocular cezasını çekmelidir.

Avatar
Lale Yazı 2017-11-10 15:12:24

Fetöcü mü bilmem ama öz yeğeninin kocası güray oruç un hangi bulunmaz adam vasfi ile belediye başkan yardımcısı yapıldığını merak ederim. Topunu Allah kahırlara ızdıraba boğsun inşAllah.

Avatar
şakir41 2017-11-10 12:28:33

Faruk BOSTAN MHP'nin hiç bir zaman il başkanı olmadı ki... Haberi hazırlayan arkadaşın dikkatine .....

Avatar
Musa Adıyaman 2017-11-10 12:23:11

Öz yeğenin kocası olan belediye başkan yardımcısı güray oruç da araştırılsın. Izmit te başka adam kalmamış gibi herife yapılan torpil içimizi sızlatıyor

banner354

banner630

banner328

banner599

banner733

banner482