banner651
banner649
banner638
15 Ağustos 2016 Pazartesi 16:07
Merak edilen yerlerden biri… İZAYDAŞ’ta FETÖ’cü yok mu?
banner610
15 Temmuz darbe girişimlerinin ardından başlayan FETÖ temizliği, hemen her kuruma yapılıyor. Milli Eğitim’den Adliyeye, Emniyetten belediyelere ve yan kuruluşlarına kadar her yere giriliyor. İlimizde şu ana kadar pek çok kurumda görevden almalar hatta tutuklanmalar olmasına rağmen Kocaeli’nin Türkiye’ye model olan en büyük yatırımlarından biri olarak gösterilen İZAYDAŞ’tan tek ses çıkmadı. Günlerdir kurumlarda devam eden paralel avına dikkat çektiğimiz haberlerin altına “İZAYDAŞ’ta paralelci yok mu? Neden oraya bakılmıyor? Şu birimde şu müdür paralelci” gibi ifadelerle karşılaştık. 

Bunun üzerine İZAYDAŞ’ın en yetkili ağzı olan Genel Müdür Muhammet Saraç’tan bilgi edindik. Muhammet Saraç, son derece titizlikle yaklaştığı konuda gazetemize değerlendirmede bulundu ve İZAYDAŞ yönetim kademesinde paralele yakın kimsenin olmadığını ve İZAYDAŞ bünyesinde bu düşünceyi savunduğunu bariz belli eden, sivrilen kimsenin olmadığını ifade etti. Saraç açıklamasında şu sözlere yer verdi:


“Bir genel müdürümüz, iki yardımcımız var. Altı tane birim müdürümüz var. 9 tane üst yönetim var. Bunun altındakilerle beraber yönetimde ortalama 40-45 kişi civarındayız. Bu sayının içinde paralele yakın bir arkadaşımız yok. Bundan 3-4 yıl evvel yani 17/25 Aralıktan önce cemaatin okuluna gitmiş, çocuğunu okullarına vermiş kişiler vardı. Ama o zaman her şey normaldi.


Onun dışında kadrolu 230 tane çalışan arkadaşımız var. Taşeronda da 100 tane toplam 330 kişiyiz. Bunların tamamının içinde gözümüze batan, “işte budur” diyebileceğimiz bir arkadaşımız yok. İçinde belki sempatizan olan vardır ama kimsenin peşinde polis gibi gezmiyoruz. Bir kere yönetim kademesinde FETÖ’cü olmadığını biliyoruz. Onun dışında da diğer arkadaşlarımızla ilgili değerlendirme devam ediyor ama sivri bir şekilde parmakla işaret edilecek bir arkadaşımız yok. Detaylı inceleme yapıyoruz. Şu ana kadar birkaç kişinin adını Büyükşehir Belediyesi teftiş kuruluna bildirdik. Onlar inceleyip bize bilgi verecek” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 26.08.2016 12:02
Anahtar Kelimeler:
İzmitKocaeliİZAYDAŞFETÖ

banner643

banner644

banner645

banner646

banner639

banner640

banner641

banner642

banner647