banner783
banner826
banner828
10 Ekim 2016 Pazartesi 16:03
KOÜ’de FETÖ’cüler fink atarken Hülagü çokoprens almaya mı gitti?
banner728

15 Temmuz Darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalar kapsamında binlerce insan terör örgütü FETÖ olan ilişkileri sebebiyle tutulandı ve görevlerinden alındı. Kocaeli’de o operasyonların önemli merkezlerinden biriydi.  

Kuşkusuz FETÖ’nün en yoğun olduğu illerin biride Kocaeli. Bu sebeple Kocaeli’deki neredeyse her kurumda pek çok insan işte bu ilişkiler yüzünden tutuklandı ve görevlerinden alındı.

Kocaeli Üniversitesi’de bu soruşturmalardan nasibini aldı. Üniversitedeki görevli pek çok akademisyen görevden alınırken önemli bir bölüme tutuklandı. O tutuklanalar içinde öyle biri vardı ki üzerinde çok fazla durulmadı. O isim Hukuk Fakültesi eski Dekanı Nusret İlker Çolak…

Evinde yapılan aramada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çeşitli konuşmalarından montajlanan ses kayıtları da ele geçirilen bu isimle ilgili Yeni Şafak Gazetesi yazarı İsmail Kılıçaslan öyle bir yazı kaleme aldı ki yenilir yutulur cinsten değil. 

Tutuklanan dekanın FETÖ’cülere özel bir sınıf açmasından ona nedense hiç dokunmayana KOÜ Rektörü Prof.Dr. Saddetin Hüalgü’ye kadar çok önemli bir yazı kaleme alan Kılıçaslan’ın bu yazısı ve iddialar Hülagü’nün başını çok ağrıtacak.

İşte İsmail Kılıçaslan’ın o yazısı;
“Türkiye, gözünü sevdiğimin Türkiye'si, 'yok artık, o kadar da değildir' dediğimiz ne varsa hayata geçebilen güzeller güzeli bir ülkedir. 15 Temmuz sonrası o kadar çok 'yok artık' dedim ki, yakında memlekete nükleer bomba atsalar şaşırmayacağım. Şaşırma eşiğim o denli geriledi.
Hani birkaç zaman evvel 'FETÖ ile mücadelede yerel yönetimler dahil olmak üzere siyaset temizlenmezse, başarı şansı yok' yazmıştım ya. Bugün size anlatacağım öyküyle eli artırıyorum.
Aslında akademiden anlatacağım öykümüzün siyasetle bir ilgisi yokmuş gibi duruyor, ama doğrudan bir çeşit siyasetle ilgili işte.
Efendim malumunuz, memleketimizin güzide üniversitelerinden biri de Kocaeli Üniversitesi'dir. 15 Temmuz'un ardından bu güzide üniversitemizin Hukuk Fakültesinin Dekanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Nusret İlker Çolak, darbeyle ilgili olarak tutuklanıp hapse gönderilmiştir.
Kimdir Nusret İlker Çolak? Hukuk fakültesi dekanlığı yaptığı esnada, asker, hakim ve savcılara özel olarak bir yüksek lisans sınıfı açan biridir. Bu açtığı sınıfta toplamda 30 kişi vardır. Bu 30 kişinin 30'u da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanmışlardır.
Çolak'ın evinde yapılan aramalarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çeşitli konuşmalarından montajlanan ses kayıtları da ele geçirilmiştir.
Dedim ya, 'benim şaşırma eşiğim iyice düştü' diye. Dolayısıyla bence buraya kadar anlattıklarım son derece normal. Normal, çünkü bir P.İ.Ç'in, bir yüksek lisans sınıfına kendisi gibi P.İ.Ç'leri doldurması da, evinden sayın Cumhurbaşkanımızın ses kayıtlarının çıkması da bu FETÖ denen alçaklık örgütünü hesaba kattığımızda şaşıracağımız şeyler değil.
Hadi sizi yine de bir miktar şaşırtmayı deneyeyim. Nusret İlker Çolak'ın 30 kişilik özel yüksek lisans sınıfında bir öğrenci var. Adı Cemal, soyadı da olağanüstü ironik biçimde Yurtsever. Bu Yurtsever Cemal'e hocası Çolak tarafından tevdi edilen yüksek lisans tezinin ismi ise 'Cumhurbaşkanı Yüce Divanda Nasıl Yargılanır?'
Bu özel sınıfın diğer P.İ.Ç üyelerinin hazırladıkları diğer tezler de ağırlıklı olarak bir askeri darbeden sonra Türkiye'de hukukun nasıl işleyeceğini ele alan konulardan oluşuyor.
Şaşırdınız mı? Sizi bilmem ama ben hala yeteri kadar şaşırmış durumda değilim.
Niçin biliyor musunuz? Çünkü Türkiye Cumhuriyetinin hatırı sayılır bir üniversitesinde bütün bunlar olurken o üniversiteyi Amerika'dan gelen CIA ajanları, İsrail'den gelen özel eğitimli MOSSAD casusları falan yönetiyordu.
Kulağınıza saçma geldiğini biliyorum, ama lütfen söyleyin bana. Koca üniversitenin koca hukuk fakültesinin koca dekanının, üstelik memlekette 17-25 Aralık ihaneti olmuşken görevine aslanlar gibi devam edebilmesinin başka bir izahı olabilir mi Allah aşkına?
Şimdi bana yine 'keşke yazmasaydın' diyecekler. Desinler. Ben de o meşhur dizeyle cevap vereceğim: 'Ya ben öleyim mi söylemeyince?'
Söyler misiniz bana? Bu Nusret İlker Çolak, bu herzeleri yerken üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü 'çokoprens almaya mı gitmişti?' Seçilirken bütün şehirde 'Beyefendi'nin desteği tamdır ve arkamdadır' kampanyası yapan, şehrin bütün AK Parti siyasetinin neredeyse tam desteğini alan Hülagü'den söz etmesek bu soruyu sormazdım inanın.
Geçemeyiz, ama hadi Hülagü'yü geçtik diyelim. Peki ya halen fiili olarak YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın danışmanlığını yürüten eski rektör Sezer Komsuoğlu'na ne diyelim? Peki, ona da bir şey demeyelim. Demeyelim, çünkü söyledim ya, bence Kocaeli Üniversitesini CIA ya da MOSSAD yönetiyor. Dolayısıyla kimseyi bu sorularla rahatsız etmenin bir manası yok.
Fakat bir konuda üzülelim. Dünyada hiçbir lider, canına, ailesine, halkına, ülkesine kast etmiş bir ihanet örgütüyle mücadelesinde bu denli yalnız bırakılmayı hak etmez. Hele Recep Tayyip Erdoğan, hiç etmez.
Yazıktır, ayıptır, vebaldir.
Ne diyordu Boniek: Şimdi canım abim. Ben tam anlamadım. Bu Çolak'ı dekanlık görevine iade etmeye hazırlanırken mi öğrenmiş yetkililer herifin tutuklandığını? Tam ne olmuş yani? Bir daha anlatsana.”
 

Son Güncelleme: 11.10.2016 14:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
koray @Ufuk YILDIZ 2016-10-17 19:13:23

Nusret hocayı dekan olarak atayan Hülagü hocadır. Milletvekili adayı olunca kendisi dekanlıktan ayrılmıştır, ardından tekrar Hülagü hoca dekan olarak atamıştır. Velhasıl 2 kere Hülagü hoca tarafından atanmıştır.

Avatar
Timber 2016-10-11 22:52:58

Özel olarak yüksek lisans sınıfı açmak için senato kararı gerekir mi?

Avatar
kamil 2016-10-11 19:07:43

Ufuk Hoca, asaleten müdür olursun artık.

Avatar
Akademikkk 2016-10-10 21:25:27

Ya bırakın hocayı rahat.....Hoca deli gibi çalışıyor....ne bilsin adam kim fetocu kim bilmemne....koü cumhuriyet universitesi dır...burdan yamuk çok cikmaz...

Avatar
Ahmet 2016-10-10 21:21:04

Ufuk hoca, söylediklerin kesinlikle doğru ama bir başka doğru da rektörün rektörlük görevini hakkıyla yapmadığı ve üniversitede artık liyakatın değil siyasetin egemen olduğudur.

Avatar
Hasan 2016-10-10 21:03:24

Ufuk hoca yeni müdür olmanın hakkını vermişsin vesselam

Avatar
Adem 2016-10-10 21:01:05

hoca kimi makam vevki sahibi yapmı şsa hepsi birer birer fötöcü çıkıyor iyiki hocanın doktorluğu aracılığı ile külliyeye sızmamışlar acilen üniversite yönetimdeki gizli fetöcülerin ayıklamalı yerlerine vatansever insanların getirilmesi ve çokopirensinde üniversite kafeteryalarında yasaklanması gerekir

Avatar
Kenan 2016-10-10 20:52:30

ufuk bey siz neyi savunuyorsunuz köfteci açılşlarına siyasilerin dün cenazelerine gidip resim paylaşmaktan asıl görevini ihmal etmişki üniversiteyi fetöcüler basmış

Avatar
Ufuk YILDIZ 2016-10-10 20:18:57

1-Tez başlığını Rektör bilmez, bilemez nereden bilsin, tez başlığını Danışman, Enstitü Müdürü ve Enstitü Yönetim Kurulu bilir. 2- Nusret hoca süreçten çok daha önce Dekanlık görevinden alınmıştı. 3-Sezer hoca da Sadettin hoca da çok vatansever insanlardır, aksini düşünmek abesle iştigaldir...
Bu yazının baş ağrıtacak bir tarafı yok, zira yanlış bilgilerle dolu ve araştırılmadan yazılmış bir yazıdır.

Misafir Avatar
koray 2016-10-17 19:13:23 @Ufuk YILDIZ

Nusret hocayı dekan olarak atayan Hülagü hocadır. Milletvekili adayı olunca kendisi dekanlıktan ayrılmıştır, ardından tekrar Hülagü hoca dekan olarak atamıştır. Velhasıl 2 kere Hülagü hoca tarafından atanmıştır.

Beğenmedim! (0)
Avatar
XY 2016-10-10 20:00:48

Bu yazı az. Bilindiği üzere tüm müdür ve dekanların istifası alındı. Aklananlar tekrar aynı göreve getirildi. Ama hala müdür konumunda olup hakkında FETÖ soruşturması olan var. Birde FETÖ cü debilerin tamamının Sadettin Hocanın çevresindekiler olması şaşırtıcı mı değilmi okuyucu karar versin

Avatar
nermin 2016-10-10 16:28:26

hocanın çocukluğunda çokoprens mi vardı canım saçmalamışınız o dönemlerde püskivi arası lokum vardı hadi lokum almaya gitti deseniz neyse sonra bu fetocular kavunmu da götlerini koklayıp anlasın rektörü yıpratmayın

Avatar
ruhi 2016-10-10 16:12:06

yahu ne istiyorsunuz sadettin beyden köpekler öğrenciyi ısırır sorumlusu hülagü fetocular cirit atar suçlu hülagü profösör köpek bıçaklar suçlusu hülagü adam canla başla çalışıyor hastalarını ihmat etmiyor hatta akşamları cumartesileri hasta bakıyor genede yaranamıyor rahat bırakın adamı

banner354

banner820

banner824

banner781

banner599

banner328

banner482