banner598
banner608
banner638
banner654
06 Nisan 2016 Çarşamba 10:58
Körfez Meclisi’nde komisyonlar belirlendi
banner610
Körfez Belediye Meclisi’nin nisan ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı İsmail Baran’ın yönetiminde gerçekleştirildi. Toplantıda 27 gündem maddesi ele alındı. Meclisin açılış konuşmasını yapan İsmail Baran, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilediklerini iddia ederek, “Okulda okuyan öğrencimizden, tarlada çalışan işçimize kadar halkımızın her türlü ihtiyacına en iyi şekilde cevap veriyoruz.  2016 yılına hızlı bir başlangıç yaptık. Vizyon projelerimizin birer birer startını veriyoruz. Sarnıç Han inşaat çalışmaları başladı. Aynı zamanda Hereke Kürek Kulübü’nde inşaat çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2016 yılında Ağadere Mesire Alanı çalışmalarına da başlayacağız. 600 dönümlük bir alanda çalışmalarımızı gerçekleştirerek ormanın tamamını elden geçireceğiz. Bu güzelliklerin hepsi siz değerli çalışma arkadaşlarımla birlikte oluyor. Körfez artık bir Avrupa kentidir” dedi. 


BAŞKAN VEKİLLERİ VE KATİPLER

Baran’ın konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Gündemde yer alan 43. Geleneksel Altın Kiraz Festivali’nin farklı bölgelerde zengin içerikleriyle gerçekleştirilmesine oy birliği ile karar verildi. Toplantıda meclis 1 ve 2. başkan vekilleri seçimi yapıldı. Meclis üyelerince belirlenen Faruk Denli birinci, Halil Küçük ise ikinci başkan vekili olarak üç yıllığına görevlendirildi. Gündem maddeleri, meclis katibi seçimi ile devam etti. İkisi asil ikisi yedek olmak üzere 4 kişinin belirlendiği meclis kâtipliklerine Nigar Yağız ve Pınar Uysal asil olarak, Ahmet Sinan Fidan ve Zeki Kurtuluş yedek olarak seçildi.

KOMİSYONLAR BELİRLENDİ
Encümen’e Metin Dan, Ömer Yılmaz, Ahmet Sinan Fidan; Plan ve Bütçe Komisyonu’na Murat Yazar, Halil Küçük, Mehmet Şahin, Ali Kanbur, Tayfun Balıkçı; İmar ve Şehircilik Komisyonu’na Şener Söğüt, Ali Rıza Aydın, Hayati Şaştın, Mehmet Gümüş, Fevzi Canbaz; Kültür Turizm ve Sanat Komisyonu’na; Ahmet Sinan Fidan, Abdullah Parlak, Emin Yıldız, Orhan Kansoy, İbrahim Fortacı; Çevre ve Sağlık Komisyonu’na Yusuf Baki, Ömer Yılmaz, Pınar Uysal, Olcay Doğramacı, Nilgün Solakoğlu; Sosyal Hizmetler Komisyonu’na Fadıl Durmaz, Kadir Aydoğdu, Emin Yıldız, Eyüp Öztürk, Nilgün Solakoğlu; Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu’na Nigar Yağız, Ahmet Sinan Fidan, Ömer Yılmaz, Eyüp Öztürk, Nilgün Solakoğlu oy birliğiyle seçildi.
Marmara Belediyeler Birliği’ne ise Kadir Aydoğdu, Mehmet Şahin, Abdullah Parlak, Fadıl Durmaz oybirliğiyle seçilen isimlerdi.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL

Diğer bir gündem maddesi olan 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 56. Maddesi ve 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunun 41. Maddesi gereğince hazırlanan Körfez Belediyesi 2015 Bütçe Yılı Faaliyet Raporu, meclis üyelerince görüşülüp oy çokluğuyla kabul edildi. Faaliyet raporuna CHP’li üyeler ret oyu verdi. 2015 yılı ile ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkanı İsmail Baran, “Körfez halkımızın teveccühüne layık olabilmek için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hesap verebilen bir belediyeyiz. Her yıl nisan ayında halkımızın huzuruna çıkıyor, çalışmalarımızı ve faaliyetlerimizi anlatarak hesap veriyoruz. Bu ay içerisinde bu programı gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

80 BİN TON ASFALT
Başkan Baran, göreve başladıkları günden itibaren 2014 yılında 50, 2015 yılında ise 80 bin ton asfaltı Körfez’in sokaklarına serdiklerini ederek, “Halkımızın daha iyi ve kaliteli hizmet alabilmesi adına kamu kuruluşlarımıza desteklerimizi sürdürüyoruz. Kaymakamlık çevre düzenleme çalışmasını tamamen bitirip halkımızın hizmetine sunduk. Diş hastanesinin çevre düzenleme çalışmaları ise büyük ölçüde tamamlandı. Ayrıca müftülük hizmet binası kaba inşaat çalışmaları da tamamlandı. Sözlerimin başında da belirttiğim gibi çalışıyoruz, halkımızın bizlere verdiği teveccühüne layık olabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.
Bir sonraki meclis tarihi 3 Mayıs saat 15.00 olarak belirlendi.Son Güncelleme: 06.04.2016 20:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner634

banner636

banner354

banner630

banner328

banner633

banner653

banner599

banner482