banner598
banner608
banner654
02 Eylül 2014 Salı 19:26
Körfez Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclisi Gerçekleştirildi
banner610

 

Körfez Belediyesi Meclis toplantısı çeşitli imar konularının konuşulduğu bir toplantı oldu. Geçtiğimiz günlerde basına konu olan Başkan Baran’ın aldığı A8 Makam aracı ise meclisin gündeminde yer buldu. MHP’li meclis üyesi Vahit Eryılmaz Başkan Baran’a kiralık alındığı söylenen aracı sordu. Baran, “daha önceki eski A6 aracımız tamirden geldi. Aşağıda duruyor ve kullanıyoruz. Ama bırakın da 40 ilden büyük olan Körfez ilçenin belediye başkanı A8 makam aracı kullansın. Çok mu yani? Zaten bu aracı KÖRPAŞ üzerinden kiralık kullanıyoruz” dedi.

 

Körfez Belediye Meclis salonunda yapılan toplantı açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Selattin Kabadayıoğlu, Nilgün Solakoğlu, Şener Söğüt ve Olcay Doğramacı izinli olduğu mecliste bir önceki aya ait tutanak özetlerinin oylanması ardından meclis gündeminde yer alan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Eylül ayının üçüncü ve dördüncü gündem maddeleri olan Belediyemiz sınırları içerisinde Güney Mahallesi, Tütünçiftlik Sahilinde yer alan Günü birlik Turizm Tesis Alanı kullanımlı adalarda uygulama imar planı değişikliği ve Hacıosman ve Çamlıtepe Mahalleleri 82 ada 26 ve 375 ada 17 numaralı parsellerde uygulama imar planı değişikliği teklifleri ile ilgili İmar ve Şehircilik Komisyonu Raporuna göre bu alanda daha detaylı bir çalışma yapılması amacıyla dairesinde görüşülmesine oy birliğiyle karar verildi.

DSC_0012

Komisyon Raporları Oybirliği İle Karara Bağlandı

Beşinci gündem maddesi olan, Güney Mahallesi 758 adada uygulama imar planı değişikliği teklifi ile ilgili İmar ve Şehircilik Komisyonu Raporu oy birliği ile kabul edildi.

Bir diğer gündem maddesi, Vergi ve Harç Tarifeleri Değişikliği ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporuna göre en alt ve en üst sınırları belirlenerek sosyal ve ekonomik haklar dikkate alınarak maktu vergi harç miktarları görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.

Körfez Belediyesi’nin 2015 Yılı Performans Programının onaylanmasıyla ilgili yedinci Gündem maddesi, plan ve bütçe komisyonunun havalesine oy birliğiyle karar verildi.

Diğer gündem maddesi olan Kirazlıyalı eski Belediye Hizmet Binası üzerinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tahsisinin kaldırılması ile ilgili olarak mülkün belediyemize iadesine ve asli işlevine uygun olarak değerlendirilmesi oy birliğiyle karara bağlandı.

Yeni Kardeş Belediye Ardahan Posof Belediyesi

 

Körfez Belediyesi’nin Ardahan ili Posof Belediyesi ile Kardeş Şehir Belediyesi olmasına Eylül ayı Olağan Meclisinde oybirliğiyle karar verildi. Körfez Belediyesinin bu kararla birlikte yurt dışında dört, yurt içinde iki kardeş belediye olmak üzere toplamda altı kardeş belediyesi bulunmaktadır.

 

Stratejik planla ilgili Strateji Geliştirme Müdürlüğünden gelen teklifin gündeme alınmasına oy birliğiyle kabul verilirken 5393 sayılı Belediye Kanunun; Belediye başkanının genel seçimlerden ilk altı ay içerisinde kalkınma planına uygun olarak stratejik planını ve buna bağlı olarak performans programını hazırlar maddesine uygun olarak konunun Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle karara bağlandı.

 

Diğer bir teklif olan sözleşmesi biten gaz şirketleri ile ilgili tarifelerinin yeniden belirlenmesi ve gerekli çalışmalarının tamamlanması amacıyla belediye başkanının yetki verilmesine dair konunun gündeme alınmasına oy birliğiyle karar verilirken fiyat tarifelerinin son şekliyle gaz şirketlerinin alınacak ücretin geciken ödemelerinin son değerlerinin alınması karara bağlandı.

 

Gündem maddelerin oylanmasının ardından,  meclis üyeleri önergelerini sunmak üzere söz aldı. Dilek ve temennilerde söz alan meclis üyelerinin sorularına da cevap veren Başkan Baran, Körfez Belediyesinin tüm birimlerinin düzenli olarak çalışmalarını gerçekleştirdiğini ve standartlarını her geçen gün arttırmak için çalışmalarını sürdüreceklerini bildirdi.

 

Kurban Pazarı satış alanıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Baran, tüm eksikliklerin giderildiğini ve tüm satış yerlerinin kapasitesi dâhilinde adaletli bir şekilde dağıtılacağını ifade etti.

 

Meclis Üyesi Metin Dan, Başkan Baran’ın halkla iç içe olması dolayısıyla vatandaşların dile getirdiği memnuniyeti meclis toplantısında dile getirdi.

 

Bir sonraki meclis tarihi 1 Ekim 2014 saat 16.00 olarak belirlendi.

 

 

 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İdris CELEP 2014-09-02 20:04:00

Köylerinde ''Eşek'' ile yetinenler..Devlette makam sahibi olunca nedense her türlü Lux ü kendilerine hak görüyorlar..

Avatar
İZMİTLİ 2014-09-02 20:28:32

Refah partili belediyeler önceden devletin parası boşa gitmesin diye yurt dışındaki türklerden hibe araçlar getirirdi şimdi talebeleri lüks araçları beğenmiyor ultra lüks araçlara biniyor.bu sana yakışmıyor Baran başkan.

Avatar
cezmi 2014-09-03 18:09:42

Arabanin ederi 900 milyar acaba kira be deli nekadar baskan

banner354

banner630

banner328

banner599

banner482