banner598
banner677
banner654
12 Eylül 2017 Salı 08:40
İsmet Paşa FETÖ’yü 50 yıl önce keşfetmiş
banner668

Uzun yıllardın devlet içinde yapılandığı bilinen FETÖ’nün, bu faaliyetine ilk başladığı yıllara dair tartışmada dikkat çeken bir detay ortaya çıktı.

68Arşiv’in sosyal medya hesabından paylaşılan Devrim gazetesinin 1966 tarihli kupürüne göre dönemin CHP Genel Başkanı İsmet İnönü, Nurculuk’un araştırılması için parti olarak Meclis’e önerge veriyor. Önergenin gerekçesi ise “Nurculuk gizli ayaklanma hedefi taşıyan beşinci koldur” olarak aktarılıyor.

İşte o gazete kupürü:


 

Son Güncelleme: 12.09.2017 15:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kocaeli'li 2017-09-12 10:40:37

Sayın Kocaeli Barış Gazetesi sizlerden istirhamımız Nurcularla ; Fetöcüler bir değildir. Nur Cemaati diye adlandırdığımız Asrın Mücedidi ve Risale-i Nur Külliyatının Müellifi Said Nursi Kur_an Tefsiri olaran Eserinde Günümüz Asrına Uygun Din, İlim ve Fen çerçevesinde Kainat ve İnsanın İman Kurtarma Hakikatlerinin anlatıldığı eseri ile Fetö Terör Örgütü Lideri Fethullah Gülenle Karıştırılması bizleri çok derin bir üzüntüye boğmuştur bu hatanın düzeltilmesini saygılarımızla rica ederiz...

Avatar
Nur Talebesi 2017-09-12 10:49:50

Risale-i Nur hizmetinin yegâne maksadı olan imanın kuvvetlenmesinin vatan ve milleti tehdit eden dinsizlik ve komünistlik tehlikesine mâni olduğunu şimdi en elzem vazifenin fertlere ve cemiyete düşen hizmetin imanı kurtarmak ve kuvvetlendirmek bulunduğunu; zamanın en büyük dâvâsının Kur'âna sarılmak olduğunu Risale-i Nur bütün kuvvetiyle bu meseleye hasr-ı nazar ettiğinden, vatan ve millet düşmanları, gizli dinsizler, bahanelerle hücuma geçip aleyhte tahriklerde bulunduklarını; Fakat biz müsbet hareket etmeye mecburuz. Elimizde Nur var, siyaset topuzu yok. Yüz elimiz de olsa, ancak Nura kâfi gelir.' diyerek, Nur'un din düşmanlarını mağlûp edeceğinden müsbet hareket etmenin atom bombası gibi tesiri bulunduğundan Risale-i Nur'un siyasetle hiçbir alâkası bulunmadığını mesleğimizin en büyük esasının İhlâs olduğunu Rıza-i İlâhîden başka hiçbir maksat ittihaz edilemeyeceğini Nur'un kuvvetinin işte bu olduğunu ihlâsla, müsbet hareket etmekle olduğunu bilmenizi isteriz...

Avatar
izmitli 2017-09-12 10:31:36

Lütfen Nurcularla ; Fetöcüleri karıştırmayın. Risale-i Nur Külliyatı Müellifi Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hayatı Boyunca Tüm İslam Alemi ve Müslümanların İmanlarını Kurtarmaya Yönelik 21. Yüzyıla Uygun İlim, Fen ve Teknolojiyle uyarlanmış bir nevi Kur_an'ı Kerim Tefrisi Risale-i Nur Külliyatı Günümüz zamanına uygun hem dini hem ilmi hemde Fenni açıklamarıyla Akla ve mantığa uygun bu tefsiri kendi çıkar menfaatleri için Kullanmış Fetö 'nün Asıl amacı kendisine Militan yetiştirip sonrasında Risale-İ Nur Külliyatınıda Sadeleştirmek adına Sahteleştirmeye kalkışmış Said Nursi Talebeleri buna itiraz etmesine karşın. Bu alçak kendi çıkar emelleriyle Bu muhteşem eseride her ne kadar bozmaya kalkışsada Şefkat Tokadı diye tabir ettiğimiz bugün kü Rezil duruma düşmüş Fetö Terör Örgütüyle, Gayesi sadece İnsanlara faydalı olamak olan insanların İmanlarını Kurtarmaktan başka gayesi olmayan Nur Cemaati ve Bediüzzaman Said Nursi ile karıştırmayın

Avatar
Nur Cemaati 2017-09-12 10:50:42

1. Risale-i Nur talebeleri hükûmetin işine karışmaz, idareye ilişmez.
2. Risale-i Nur’un mesleği, hizmet-i iman ve dava-yı Kur’an'dır.
3. Risale-i Nur’un metodu müsbet harekettir.
4. Üstad Bediüzzaman Hazretleri talebelerini aktif siyasetten men etmiştir.
5. Risale-i Nur hizmeti şahıs eksenli değildir. Hizmette şahs-i manevi esastır ve hizmetlerin tanzim ve tedbiri meşveret ile olur.
6. Risale-i Nur’un me’hazı, menbaı, Kur’ân-ı Azimüşşandır. Rehberi, Peygamber-i Zişan Hz. Muhammed (sav)'dır. Çizgisi, Ehl-i sünnet ve’l-cemâatin cadde-i kübrasıdır.
7. Risale-i Nur’un mesleğinin esası ihlas ve uhuvvettir.
8. Risale-i Nur, hizmetin icrasında ecir ve ücret istemez.
9. Hizmette riza-i İlahiye ve istikamet esastır, Risale-i Nur, hiçbir şeye alet edilemez.
10. Risale-i Nur hizmetinde kemiyet değil keyfiyet esastır.

Avatar
Risale-i Nur Külliyatından 2017-09-12 10:53:29

“Risale-i Nur, tahkikî iman dersleri verir. Şâkirdlerini her türlü fenalıktan alıkoyar. Kalblere doğruluk aşılar. Onu hakkıyla anlayan artık fenalık yapamaz. Onun içindir ki, bugün memleketin her tarafındaki Risale-i Nur talebeleri, asâyişin manevî muhafızı hükmündedirler. Şimdiye kadar hiç bir hakikî Nur talebesinde âsâyişe münafi bir hareket görülmemiş, âdeta Nur talebeleri zabıtanın manevî yardımcısı olmuşlardır.”

Avatar
İZMİTLİ 2017-09-12 10:57:39

Risale-i Nur, ehl-i hükûmetle uğraşmaz. Asayişe ilişmez. Müspet hareketi esas alır. Mayası, uhuvvet ve muhabbettir. Hayatın sükûn ve istikrarına kuvvet verir.

Avatar
Paşalı 2017-09-12 12:07:23

Lütfen Toplumda yanlış algı oluşmasına sebep oluyorsunuz. Nur camaatin Fetö ile alakası yok zira Fetö Terör örgütünün Lideri Fetullah GÜLEN iken; Nur cemaati Risale-i Nur Külliyatınında Müellifi olan Üstad Bediüzzaman Said Nursi 'dir.

Avatar
Fetö ile Bediüzzaman Said Nursi farkı 2017-09-12 12:21:54

Fethullah Gülen hareketi ile Bediüzzaman Said Nursinin orjinal hareketi arasında sosyal davranış açısından şu 17 fark 1-Merkezi figür: Risale-i Nur (RN) Hareketi kitap merkezli, Gülen Hareketi ise şahıs merkezlidir.2-Kutsallaştırma: Bediüzzaman kendisine ‘Ulu kişi, kutsal kişi dedirtecek söylemlere şiddetle karşı çıkmış, şahsi keramet olarak anlaşılabilecek davranışlardan kaçınmış, kitaplarındaki tevafukla yetinmiştir. Mezarının bile gizli olmasını vasiyet etmiştir. Fethullah Gülen ise kendisinin yüksek manevi makamlardan ilahi mesajlar aldığını söyleyen takipçilerine sessiz kalarak bunu desteklemiş ve onaylamıştır. Takipçileri arasında yaygın olarak söylenen ‘Her Perşembe Hz. Peygamberle görüştüğü iddiasını resmen yalanlamamıştır.3-Müsbet hareket: Bediüzzaman kendisini idamla yargılayan savcının çocuğunu gördüğünde ona beddua etmekten vazgeçmiş, Gülen ise kamera önünde bedduaya başvurmuş ve bunun yayınlanmasına izin vermiştir.

banner354

banner630

banner328

banner599

banner482