banner608
banner609
06 Ağustos 2014 Çarşamba 10:40
İlimtepe Kooperatif Evleri Körfez Belediyesine Devredildi
banner610

 

Körfez Belediye Meclisi, Ağustos ayı Olağan Toplantısı Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen Toplantıda 12 gündem maddesi ele alındı.

Körfez Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Selattin Kabadayıoğlu ve Mehmet Şahin’in izinli olduğu mecliste bir önceki aya ait tutanak özetlerinin oylanması ardından meclis gündeminde yer alan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Belediye Logosunun Patenti Alınacak

Ağustos meclisinde ilk gündem maddesi olan Körfez Belediyesi logosunun değişimi ile ilgili Kültür, Turizm ve Sanat komisyonunun raporunda belirtilen logoda kullanılan renklerin kurumsal değerlerinin belirlenmesi ve belediye logosunun patentinin alınmasına dair görüş oybirliğiyle karar verildi.

Toplantının diğer üç gündem maddesi oluşturan ve daha önceki toplantıda İmar ve Şehircilik komisyonuna sevk edilen uygulama imar plan değişikliklerine dair süre uzatımı kararı belediye meclisince oybirliği ile karara bağlandı.

Gündemin bir diğer maddesi olan Atalar Mahallesi’nde bulunan Körfez Belediyesi tesislerinin sporu desteklemek üzere kullanılması için 5 yıllığına Yarpaş A.Ş.’ne tahsisine oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Dokuzuncu gündem maddesinde yer alan Hacı Osman Mahallesinde İzgaz A.Ş.’ne yer kiralanması hususunda protokol yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili kararı belediye meclisince görüşülerek oy çokluğuyla ile kabul edildi.

 

Meclis olağan toplantısında İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün aktarma talebi ve memur dolu kadro değişiklikleri ile ilgili gündem maddeleri de görüşülerek oyçokluğuyla karara bağlandı.

 

Yeni Kardeş Belediye Kars Susuz Belediyesi

 

Körfez Belediyesi’nin Kars İli Susuz Belediyesi ile Kardeş Şehir Belediyesi olmasına Ağustos ayı Olağan Meclisinde oybirliğiyle karar verildi.

 

Körpaş A.Ş. ile Körfez Belediyesi arasında Geçici İş İlişkisi (Ödünç iş) sözleşmesi imzalanması ve Belediye Başkanına konu ile ilgili sözleşme yapma yetkisi verilmesi ile ilgili onikinci gündem maddesi oybirliğiyle karara bağlandı. Karara göre; Yarpaş A.Ş.’de görev yapan 315 işçinin tüm haklarıyla birlikte Körpaş A.Ş.ye geçişinin yapılması ve belediyeye geçici iş ilişkisiyle kiralanmasına karar verildi.

 

İlimtepe Kooperatif Evleri Belediyeye Devredildi

 

İlgili dairesinden yapılan teklifle; İlimtepe Yapı Kooperatifinde Belediyenin 360 dairenin rayiç bedelleri üzerinden Körfez Belediyesi’ne devredilmesi ilişkin İlimtepe Yapı Kooperatifinin 14.07.2014 tarih 1041 sayılı kararına göre ilgi gerekçeyle tapu işlemlerinin gerçekleştirilmesine oybirliğiyle kabul edilmiştir.

Verilen önergeyle Körfez Kent Konseyinin Tütünçiftlik Kültür Merkezi yanında Engelliler için yapılan yapının Engelliler Derneğinin kullanımına sunulmak üzere Körfez Kent Konseyi Engelliler meclisine tahsisine oyçokluğuyla kabul edildi.

Başkan Baran: “ Herkese eşit mesafede ve adaletli davranmak zorundayım”

Dilek ve temennilerde söz alan meclis üyelerinin sorularına da cevap veren Başkan Baran, Körfez Belediyesinin esnafa ve çalışana hiçbir borcu olmadığını belirtirken yapılan tüm işlerin usulüne uygun gerçekleştirildiğini söyledi.

Başkan Baran, meclisin çatı temsilcisinin kendisi olduğunu ifade ederken yetkilerini Körfez’in daha iyiye gitmesi için meclis adına kullandığını kaydetti. Bu zamana kadar ülkemize ve ilçemize emeği geçen tüm siyasileri unutmayarak hepsine ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.

Bonzai ile ilgili soruları da cevaplayan Baran, Körfez Emniyet Müdürlüğüne gereken desteği verdiklerini vurgularken ilgili çalışmaların yapılacağını belirtti.

Bir sonraki meclis tarihi 2 Eylül 2014 saat 16.00 olarak belirlendi.

 

 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner354

banner328

banner596

banner599

banner482